Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02.08.2008, 12:09   #1
Tonks
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Ostatnie Halloween

Więc to moje pierwsze fs. Na razie chciałabym, abyście zapoznali się z prologiem, który ma wielkie znaczenie, co do dalszych odcinków. Zapraszam


Prolog- Omen przyszłości

“Tak dobrze pamiętam tę noc. Październik, gnijące kwiaty magnolii otulały mnie swoim zapachem. Odurzającym , duszącym, lecz ukochanym, od dzieciństwa.
Szłam na tyle szybko, na ile pozwalały mi moje nogi. Śpieszyłam się. Chciałam spotkać się z moją przyjaciółką. W szkole średniej byłyśmy nierozłączne. Tak wiele się zmieniło od tamtego czasu. Piętnaście lat samotności, przybywających zmarszczek, tłuszczu. Bez szans na cokolwiek innego niż kolejny awans w pracy. Moja przyjaciółka za to wyszła za mąż. Urodziła. Miała przyprowadzić swoją córkę. Mały, słodki berbeć, zaledwie trzy latka, jak poinformowała mnie telefonicznie."

***
"Byłam coraz bliżej umówionego miejsca spotkania, i coraz silniej wyczuwałam zapach krwi. Pod pubem, umówionym miejscem naszej posiadówki , zaczęłam krzyczeć, a mój głos zlał się z innym, przeraźliwym jękiem. Nie wiedziałam co dzieje się dookoła mnie. Słyszałam płacz dziecka i odgłos tępego noża, uderzanego to w mur, to w ciało . Moje nogi zaczęły poruszać się jeszcze szybciej, i zaprowadziły mnie w ślepy zaułek.
Tym razem nie był on pusty. Podłogę zalewała kałuża ciepłej krwi, która wlała się do moich butów. Poczułam rozkoszne gorąco. Jednak moje uniesienie trwało zaledwie sekundę. Zobaczyłam dziecko. Zapłakane i poranione. Spało. Tuż obok leżało szare, kobiece ciało. To z niego właśnie wypływał strumień krwi. Nie mogłam uwierzyć. Wszystkie szczęśliwe szkolne dni rozmyły się za szarą mgłą. To była moja przyjaciółką. Te piękne włosy.. Zawsze tak bardzo kochałam wtulać w nie swój zadarty nos. Dotknęłam ich delikatnie.

- Zabij to dziecko!- usłyszałam i spojrzałam na wargi trupa, które poruszały się w niemym rytmie. Piękna twarz kobiety poczęła gnić, niczym moje ukochane, październikowe magnolie.
Po chwili na ziemi dało się dojrzeć jedynie suchy szkielet. Bez uczuć, bez ciała. W kałuży krwi, z nożem w dłoni. Wzięłam dziecko na ręce. Wezbrały się we mnie nieopisane uczucia. Nienawidziłam tej dziewczynki. Nienawidziłam. Sierociniec był jeszcze otwarty.”

***

"Dziewczynka była ubrana w spraną, atłasową sukienkę. Niczym gwiazda. Miała piękne włosy, dokładnie takie jak jej matka, matka potwór. Mimo deszczu krwiste rany na twarzy dziecka nie poczęły się zmywać. Dalej tkwiły na bladej twarzy. Były skazą. Na całe życie. W sierocińcu przywitała mnie z uśmiechem kobieta po trzydziestce, w ciasnym, łuszczącym się uniformie. Bez słowa wyrwała mi dziecko z rąk. O dziwo, nawet nie zerknęła na twarz dziewczynki. Spytała tylko o imię. Nie znałam go, nie zdążyłam poznać.
- Hope, Hope Harrison.- odparłam, kierując się do wyjścia.
Znów stanęłam na zapuszczonej, miejskiej uliczce. Nadzieja? Absurd. Mimo niezbyt trafnej decyzji w sprawie imienia, zrobiło mi się żal Hope. Teraz wiem, że dobrze postąpiłam."
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.08.2008, 13:05   #2
treys
 
Avatar treys
 
Zarejestrowany: 23.01.2008
Skąd: heaven
Płeć: Kobieta
Postów: 749
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

ciekawie zrobione fotki ; ). a sam tekst dosyć poruszający. podoba mi się, czekam co się dalej ciekawego wydarzy.
pozdrawiam, Yv.
treys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2008, 13:12   #3
Souris
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

Ciekawie opisujesz. Błędów brak. Czyli świetnie! Do tego fabuła wciągająca. Czekam na dalszą część fs "Ostatnie Halloween".
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2008, 15:18   #4
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

Intrygujący prolog. Czekam na więcej.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2008, 17:24   #5
Koornela
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

Oł... Fajne. Takie... Nie wiem jak opisać.
Supeł. 10/10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2008, 20:19   #6
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

Bardzo ciekawe i poruszające wprowadzenie.
Pojęcia nie mam, co chcesz zawrzeć w tym FS, aczkolwiek mam nadzieję, że wkrótce się dowiem.
10/10
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2008, 16:29   #7
Martusiak
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

Gdy ujrzałam tytuł, bardzo mnie zaciekawił, co się za nim kryje.

Piszesz bardzo tajemniczo, ciekawie... Prolog bardzo ciekawy, mam nadzieję, że będzie tak dalej

Zdjęcia są b. dobre, doskonale pasują do tekstu.

Ogólnie b. dobrze, i czekam na ciąg dalszy wydarzeń
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2008, 20:40   #8
zuzza
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

Świetny tekst tak samo jak zdjęcia.Nie mogę doczekać się następnego odcinka.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.08.2008, 08:05   #9
Engang
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

ta historia jest cholernie...
wciągająca. Fajnie piszesz, tajemniczo itp...
czekam na kolejny odcinek )
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.08.2008, 09:12   #10
Ala20
 
Avatar Ala20
 
Zarejestrowany: 02.06.2007
Skąd: Nowogrodziec
Płeć: Kobieta
Postów: 51
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ostatnie Halloween

Dobre fotostory=Intrygujący tytuł+świetne zdjęcia+bogaty zasób słów i wykorzystanie tego "daru" świetne 10/10 chociaż to dopiero początek ;p
Ala20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023