Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.12.2015, 13:19   #41
Axenty
 
Zarejestrowany: 06.05.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Dla mnie najważniejsze są trochę bardziej podstawowe wady.
- Kupiłem grę w wersji z płytą, bo czasem jeżdżę w miejsce, gdzie o internecie jeszcze nie słyszeli. Mam tam komputer stacjonarny, pomyślałem, że wieczorami sobie pogram.
Oczywiście wiedząc, że do instalacji i tak jest potrzebny internet, wielkim nakładem sił i środków zataszczyłem klamota do domu i zainstalowałem gierkę.
Cacy, chodzi. Po tygodniu zawlokłem sprzęcicho w knieje i wieczorem zasiadłem do Simów. Jakież było moje zdumienie, gdy na ekranie pojawił się komunikat o jakiejś aktualizacji Orygin, która jest OBOWIĄZKOWA i bez niej nie można uruchomić gry. HRRRRRR... O mało nie wyrzuciłem komputera w krzaki, uchronił go tylko ciężar i kłąb kabli utkany z tyłu.
Po jaką jasną.. sprzedają płyty instalacyjne, skoro i tak nie można grać offline?
Axenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 20.12.2015, 11:32   #42
Kulfon80
 
Zarejestrowany: 07.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 5
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Ostatnio wróciłem do TS4 po dosyć długiej przerwie, bo od kwietnia jakoś do niej nie zaglądałem. Tak więc stwierdzam że choć od ostatniego czasu jak w tą grę grałem to sporo błędów zostało naprawionych to jednak wciąż wiele jest takich co potrafi nieźle zepsuć zabawę.

Oto jak na chwilę obecna drobna lista błędów które przynajmniej mnie drażnią w TS4:
  1. Często sim otrzymuje pragnienie które jest nieadekwatne do sytuacji lub zwyczajnie niestosowne. Przykładowo sim będący w związku małżeńskim chce się zaręczyć. Co to jakaś bigamia czy jak
  2. Automatyczne zmywarki to zmora przez którą każdy kolejny sim chcący umyć naczynia musi robić to ręcznie albo czekać aż zmywarka zrobi swoje. Ciekawe kto ma w domach jeszcze takie automatyczne zmywarki?
  3. Odkładanie jedzenia do lodówki wiąże się z przymusowym przystankiem na najbliższym siedzisku.
  4. Kiedy każemy simowi wziąć książkę z regału to On idzie do innej niż my mu kazaliśmy. U mnie z reguły wybierał najdalsza z możliwych, chyba lubi spacerki
  5. Brak możliwości stawiania ogrodzenia na granicy parceli też potrafi być irytujące
  6. Żony które nie umieją przyjmować nazwiska mężów i gdzie aby to naprawiać to trzeba się kodami bawić
  7. Dzieci które są mało dziecięce. Mam tutaj na myśli to że dzieci biegające gdzieś tam za oknem naszych simowych domków to nie zachowują się jak to na dzieci przystało i poza pomachaniem sobie to zbyt wiele tam nie robią, a powinny się bawić oraz tworzyć grupy. Dodatkowo dzieci które przez weekend nie spotkały innych dzieci powinny mieć jakieś negatywne nastrójniki z tym związane.
  8. Wciąż brakuje mi możliwości stworzenia działalności w miejscu zamieszkania.
  9. Fajnie że dzieci umieją roznosić wszędzie swoje zabawki, ale żeby dorośli je im podbierali do swojego wyposażenia zamiast zwyczajnie pozbierali i odnieśli to już żałosne. Wstydzili by się ci dorośli chować dzieciom zabawki
  10. Brak inteligentnych zachowań w kolejce zadań, przykładowo; Każemy simowy skorzystać z toalety a następnie wziąć prysznic to On i tak pomiędzy umyje ręce. Chyba jakiś paranoik brudu
  11. Proste schody, wręcza za proste. To już w TS2 mieliśmy do wyboru schody proste, zakrzywione, łamane a nawet kręcone. Chyba cofamy się w rozwoju
  12. Jeśli chodzi o budowanie związków to gra jest skierowana raczej na rynek islamski gdyż zdrada w niej to rzecz ulotna
Więcej grze.. tfu błędów nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę lub natrafię na jakieś to nie omieszkam je zapodać.
Kulfon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2015, 12:59   #43
Effie
 
Zarejestrowany: 11.05.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 84
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Jeśli chodzi o przejmowanie nazwiska to zostało to poprawione i teraz można w oknie przebierania bez problemu zmienić

Mnie również rażą te brzydkie błędy z "inteligencją" typu siadanie w drodze do lodówki czy wybór innej półki z książkami/komputera niż kliknę. Mycie rąk przed prysznicem jeszcze jestem w stanie wybaczyć, chociaż sama często im to odklikuję, bo to bez sensu Po cichu liczę na to, że w którejś aktualizacji w końcu to załatają.
Effie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2015, 15:37   #44
Kulfon80
 
Zarejestrowany: 07.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 5
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Na szczęście niektóre z tych błędów naprawiają moderzy za pomocą swoich dzieł.
Przykładowo robienie przysiadówek podczas odkładania jedzenia naprawia ten mod: http://modthesims.info/download.php?t=568925

Zaś z uporczywym myciem rąk radzi sobie ten mod: http://modthesims.info/download.php?t=539117
Jedyna wada tego modu jest taka że kiedy każemy naszemu simowi tylko skorzystać z toalety to już nie umyje po tym rąk i trzeba to robić ręcznie.

Niestety tak jak zwykle to co zepsuli twórcy gry to dzielni moderzy próbują to naprawić nie czekając aż EA sama coś z tym zrobi
Kulfon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2015, 13:18   #45
Ed_i_Edy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

ja mam coś ze sterowaniem, ale nie wiem jak go wytłumaczyć
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.12.2015, 08:34   #46
Nelia
 
Avatar Nelia
 
Zarejestrowany: 15.11.2009
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 159
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Przez jakiś czas grałam w The Sims 4 i zawsze to mnie denerwowało, że nie można było chodzić po świecie. Poza tym grafika w tych simsach ma sobie wiele do życzenia, nie spodobała mi się w sumie. Lepsza była w trójce. Poza tym mało było fryzur dla dziewczynek czy chłopców - ciągle się powtarzało więc, a u kobiet jest co wybrać. Gra ogólnie byłaby w porządku gdyby nie te parę szczegółów po prostu .
Nelia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2016, 15:42   #47
psychedelicious
 
Avatar psychedelicious
 
Zarejestrowany: 05.01.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Czynności znikające z kolejki zadań! Simowie od czasu do czasu radośnie ignorują niektóre z poleceń.
I też, jak parę osób nade mną, odnoszę wrażenie, że gra jest nudna. Najbardziej doskwiera mi brak otwartego świata. Poza tym grafika jest okropna. Bo o ile simowie wyglądają całkiem przyjemnie nawet bez CC, to meble czy obiekty wystroju są paskudne... Gdyby tylko trójka była mniej zbugowana i płynniej chodziła, to nawet bym się nie zastanawiała, czy do niej wrócić. ._.
psychedelicious jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2016, 16:30   #48
AMSTA
 
Avatar AMSTA
 
Zarejestrowany: 07.08.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 146
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Dorzucę swoje 3 grosze...
Otóż 4 rozczarowała mnie pod każdym możliwym kątem... Co mnie denerwuje ? Praktycznie wszystko. Spokojnie mogę stwierdzić, że jest do powrót do TS2 z tym, że 2 była lepsza niż to...coś...
także tego:
- ciągłe wczytywanie - strasznie wkurzające,
- sim idzie do pracy - nie można nic ustawić w kolejce do zrobienia,
- non stop zmieniający się nastrój - PORAŻKA !,
- jedzenie trwa kilka godzin (simowych oczywiście),
- imprezy mają, wyjścia itp mają określony czas - WTF ?!
- brak otwartego świata - JESZCZE WIĘKSZA PORAŻKA !
- grafika miała być lepsza - nie jest ( wg. mnie),
- tryb kupowania okrojony na maxa bo lepiej dorzucić dodatki i akcesoria za które trzeba zapłacić,
- simowie często wyglądają inaczej w grze niż w trybie tworzenia (gram na ULTRA żeby nie było)
- okrojenie etapów życia - powrót do TS1 - z kołyski wyskakuje dzieciak w wieku szkolnym !

Reasumując TS4 jest baaaardzo ograniczona pod właściwie każdym względem. Nie wiem jak reszta ja wracam do TS3
AMSTA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.01.2016, 13:18   #49
FakeYourDeath
 
Avatar FakeYourDeath
 
Zarejestrowany: 21.11.2007
Skąd: Zagłębie
Płeć: Kobieta
Postów: 697
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

Porównując czwórkę do poprzedników, tj. dwójki i trójki, wypada baaardzo słabo. Przy poprzednich częściach mogę spokojnie przesiedzieć parę godzin, a przy czwórce... godzinę? pół? Nie mam co tam po prostu robić, gra ma sporo minusów.

- Brak otwartego świata. Przy dwójce to tak nie bolało, przy jedynce też nie, bo tam chociaż można było coś ciekawego robić!
- Usunięcie ważnych rzeczy z gry, tj. gazety, małych dzieci, złodziei i wiele innych.
- Simowie zacinają się na jakąś godzinę simową, żeby coś zrobić.......
- Simowie wyglądają jakby byli ulepieni z plasteliny
- Dodatki są strasznie nudne, a akcesorii nawet nie skomentuję, bo mi ciśnienie skoczy
- W każdym pokoju jest ciemno, trzeba poustawiać dopiero przy każdej lampie w opcjach :/

a to niestety nie wszystko. Wolę już zacinającą się trójkę, która ma mnóstwo ciekawych opcji niż czwórkę, przy której się nudzę już po zrobieniu sima
__________________
FakeYourDeath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.01.2016, 16:18   #50
Fangtasia
 
Zarejestrowany: 15.11.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w TS4?

- Rodzinke odeslalam z parceli publicznej do domu zas ja na niej utknelam. Taka tam zawieszka
- Sim zaprosil kolege na parcele publiczna, na parceli moj sim nagle chce dzwonic do zaproszonego kolegi.
- Wgapianie sie w przestrzen podczas np robienia posilkow
- Mozliwosc przenikania przez simow, np simka robi jedzenie na blacie w ktorym mam zmywarke, inny sim moze przez simke umiescic talerze w zmywarce,
- Zla rotacja kamery, kiepski zoom
- Dach. Czy nie ma automatynie wygenerowanego dachu? Nie widze tej opcji. Sama sie mecze z dachami chociaz nie jestem w tym za bardzo obeznana.
- niesluchanie sie simow
- chodzenie z talerzem jedzenia podczas samotnego posilku w poszukiwaniu towarzystwa. wkurzajace
- wskazniki nastroju. trzeba uwazac na balagan.
- brak tv, komputera w Granite Falls. Moi simowie zawsza maja wtedy niski czynniki rozrywki
- uboga podstawa
- dodatki ktore naprawde nie polepszaja za wiele rozrywki

....
Fangtasia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023