Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > Forum i Scena The Sims
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.01.2016, 21:04   #1
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Forumowe archiwum

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
Swoją drogą, naszło mnie pewne przemyślenie. Myślę, że na forum jakieś 90% z osób je odwiedzających wchodzi z sentymentu. Kompletnie nic się tu nie dzieje, czasem ktoś doda screena czy OJSG, a jak Malfurion wrzuci nowe VS, to jest już największe wydarzenie półrocza. Tylko gównoburze wciąż się tu utrzymują, ale przynajmniej jest z czego pocisnąć bekę... Ale rodzi mi się pytanie, po co cokolwiek tu dezaktywować? Czy nie wydaje Wam się, że w takim stanie, w jakim znalazło się forum, najlepiej byłoby dodawać rzeczy, albo po prostu zostawić wszystko takim, jakie jest? FTS to aktualnie nie największe forum o Simsach, ale największe archiwum i olbrzymia skarbnica wiedzy na tematy simowe - w końcu jesteśmy na arenie najdłużej. Według mnie administracja powinna skupić się właśnie na zrobieniu z tego forum czegoś na wzór takiej simowej encyklopedii, bo pod takim szyldem możemy się prędzej odnaleźć niż wciąż jako forum o tematyce TS. A rozkminy co aktywować, co usunąć, czystki w tematach itd. to jest typowe zarządzanie forum. Tylko tu się nic nie dzieje i nie ma nawet czym zarządzać xd Została garstka osób w offtopie, a do innych działów zajrzy ktoś raz na jakiś czas (z 2 razy w tygodniu? Strzelam, nie liczę). Moim zdaniem priorytetem dla władzy powinno być zagwarantowanie tutaj jak najbardziej - pomimo częstych spin - przyjacielskiej atmosfery i staranie się, żeby te tysiące tematów o Simsach pozostało na długi czas dla potomnych w formie wspomnianego przeze mnie Archiwum The Sims. Wybaczcie, że się rozpisałem nie na temat, ale po prostu nie rozumiem Waszego aktualnego sposobu zarządzania, który nie zmienił się od czasów, jak FTS tętniło życiem - z tą różnicą, że to forum już nie tętni, raczej dogorywa...
Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Odnośnie postów i tworzenia z FTS archiwum, faktycznie trochę zboczyłeś z tematu. Osobiście również jestem przeciwnikiem usuwania starych tematów(do dzisiaj boli mnie to, że ktoś usunął mój temat z pierwszym fotostory) i uważam, że usuwanie ich to usuwanie historii. Inna sprawa jeśli chodzi o przenoszenie starych, nieużywanych lub zbędnych działów. Wszystkie trafiają do archiwum, gdzie są dalej możliwe do przeglądania. Ale polecam dalsze posty na ten temat pisać w "Prośby o drobne naprawy, spostrzeżenia itp." a ten zostawić na temat reputacji.
Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
Nie rozumiem, o jakim archiwum mowa. Chodzi o to? http://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=176

Bo tak się zastanawiam, że w sumie ciekawym rozwiązaniem byłoby zrobienie takiego typowego archiwum. Tylko nie wiem, czy rozpisać się w kalarepie (która powoli też staje się archiwalna, haha), czy może mógłbyś wyodrębnić te posty do osobnego wątku, żebym tam wytłumaczył o co mi chodzi? ^^
Tak, o to archiwum chodzi. Zostały tam przeniesione nieużywane, niepotrzebne działy.

No i na Twoje życzenie powstał nowy temat. Jeśli chcesz to mogę zmienić nazwę.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 07.01.2016 - 21:07
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.01.2016, 21:14   #2
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Forumowe archiwum

Może zacznę od tego, że Twój avatar idealnie nadaje się na głównego bohatera jakiejś creepypasty... XD



Dzięki za wydzielenie tematu.
Nie chodziło mi do końca o coś takiego. W tamtym archiwum są tematy stricte organizacyjne - jakieś stare konkursy czy dyskusje o reorganizacjach. Fajnie, że to się zachowało, bo sam lubię wracać do jakichś starych wątków typu "co zrobić na forum" (i przerażać się na widok moich starych postów ). Ale w działach simowych już takiego archiwum nie ma. Wszystkie tematy są w jednym dziale, wyróżnia je tylko to, że są pozamykane. To tworzy trochę chaos, no i mija się z moim spojrzeniem na forum, o którym wspominałem w 1. poście (z tych cytowanych wyżej). Ale przede wszystkim - chyba że tylko ja tak mam - forum pewnych tematów "nie widzi". Wy o tym pewnie nie wiecie, bo moderatorzy chyba widzą więcej, ale gdy zwykły szary user jak ja wbija do chociażby "TS2 - Problemy z grą", ma przed sobą niecałą 1 stronę wątków, chociaż tak naprawdę jest ich tam masę więcej, z tym że, jak mówiłem, niewidocznych. Tę tajemniczą resztę da się znaleźć szukajką albo "Pokazując posty użytkownika X". Gdyby w każdym dziale powstał analogiczny do niego z nazwy poddział z dopiskiem Archiwum, można by tam przenieść i upublicznić na wieki wszystkie rozwiązane kwestie, problemy, zamknięte rozmowy. Wtedy dalej byłaby możliwość tworzenia nowych wątków w dziale macierzystym, a po ich zakończeniu przenosić je do Archiwum. Ułatwiłoby to szukanie i pewnie też w jakimś stopniu googlowanie, no i FTS byłby już bardziej taki, jak to wcześniej opisałem - wielka encyklopedia i skarbnica. No i wtedy moglibyśmy faktycznie nazywać się z dumą "największymi". Chyba że większość uzna, że nie ma sensu i niepotrzebna zamota, to sorry za kłopot z wyodrębnianiem wątku Cum xd

Ale te "wątki ukryte" rzeczywiście moglibyście ukazać haha

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 07.01.2016 - 21:18
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 21:34   #3
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Forumowe archiwum

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
Może zacznę od tego, że Twój avatar idealnie nadaje się na głównego bohatera jakiejś creepypasty... XD

Go away, to Lara Croft. W 1997 była seksi.

Co do reszty, jeżeli masz sortowanie tematów ustawione na od najnowszych, to stare tematy siłą rzeczy idą na ostatnie strony. W takim przypadku szczerze mówiąc nie widzę powodu, by przenosić je do innych działów. Ilośc wyświetlanych postów ustawisz na dole strony, gdzie jest okienko z napisem "Opcje Wyświetlania". Ustaw w "od" opcję "od początku". Powinny ci się pojawić najstarsze tematy. Przenoszenie tematów w żaden sposób nie wpłynęłoby na google, co najwyżej na forumową wyszukiwarkę, ale tu też jestem sceptyczny, bo np. w dziale problemy z grą liczy się nie data tematu, tylko jego zawartość.

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
Ale te "wątki ukryte" rzeczywiście moglibyście ukazać haha
Ej no, na prośbę zostały ukryte, a teraz mają znowu się pojawić? XDDD
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 21:37   #4
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Forumowe archiwum

A to sorry, nie poznałem jej ahah XD

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Ilośc wyświetlanych postów ustawisz na dole strony, gdzie jest okienko z napisem "Opcje Wyświetlania". Ustaw w "od" opcję "od początku". Powinny ci się pojawić najstarsze tematy.
Dzięki mistrzu, działa! Nie wiedziałem o tym

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Ej no, na prośbę zostały ukryte, a teraz mają znowu się pojawić? XDDD
Nieno, chodziło mi właśnie o te, które wyżej nauczyłeś mnie odniewidoczniać.
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023