Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.01.2014, 19:57   #1
CyEndra
 
Avatar CyEndra
 
Zarejestrowany: 11.11.2013
Skąd: Po-Land
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Domyślnie Zniszczona

Witam Zarejestrowałam się na forum już w grudniu,lecz dopiero teraz znalazłam czas,by tutaj wpaść i zacząć ,,działać"! Możecie mówić mi Endra Postanowiłam,że przywitam forum poprzez umieszczenie na nim swojego opowiadania,które piszę od kilku tygodni.Samym pisaniem zajęłam się dosyć dawno,jakieś sześć lat temu,lecz dotychczas nie publikowałam ich wśród większej publiczności Nie chcę już przedłużać;zapraszam:



,,Dopiero późną nocą, przy szczelnie zasłoniętych oknach, gryziemy z bólu ręce, umieramy z miłości."
Małgorzata Hillar


WSTĘP

Nadal nie mogłam uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę. Nie potrafiłam dopuścić do siebie myśli,że jego już nie ma.Choć wszystko dookoła wskazywało, że się mylę, a litościwe spojrzenia ludzi uświadamiały mi to zbyt boleśnie - przyjęcie mojej obecnej sytuacji z ulgą i zrozumieniem nie wchodziło w grę. Społeczeństwo najwyraźniej to zauważyło, gdyż sąsiedzi i znajomi szybko przestali się mną interesować i życie wróciło do normy. Przynajmniej dla nich. Ja jednak wiedziałam, że już nic nie będzie takie, jak dawniej.

Dlaczego wtedy po prostu nie popełniłam samobójstwa? Zamiast tego ból i cierpienie powoli pożerał mnie od środka, a ja nie miałam nikogo, by móc się wyżalić i opowiedzieć o swoich problemach. Moi rodzice zostawili mnie osiemnaście lat temu pod drzwiami sierocinca i uciekli siną w dal. Nawet nie wiedziałam, jak wyglądają... Do osiemnastego roku życia nikt mnie nie przygarnął, a po ukonczeniu wieku, który dla wielu oznacza większe i lepsze możliwości - musiałam opuścić przyjaźny dom sióstr zakonnych, zdana tylko i wyłącznie na siebie. Nie miałam rodziny ani znajomych, bo moją jedyną przyjaciółkę Sarę przygarnęli sześć lat temu bogaci, włoscy biznesmeni i wyjechali z nią ze Stanów i słuch po nich zaginął. Toteż gdy spotkałam Erica wszystko się zmieniło...Jednak cena za szczęście była zbyt wysoka...

Praktycznie żyłam dla niego, wszystko układało się po prostu idealnie. Jednak jeśli coś przychodzi nam zbyt łatwo i jesteśmy bardzo szczęśliwi - zawsze pojawia się coś,co niszczy tą idyllę...Wspomnienie tamtej chłodnej, jesiennej nocy - błysk pioruna na niebie, strugi deszczu spływające po mojej twarzy, mieszające się ze łzami oraz Eric - stojący w ognistych płomieniach, jego ostatnie, zagadkowe spojrzenie dla mnie - jakby rzucał mi wyzwanie,a potem przeraźliwy, wręcz nieludzki krzyk i dźwięk eksplodowania. To wszystko trwało zaledwie chwilę, jednak ja miałam wrażnie, że wieki. Zastanawiałam się, co by było, gdybym nie pozwoliła uratować się Ericowi - jednak stało się inaczej, a ja czułam się winna temu wszystkiemu. Wtedy coś we mnie pękło i chciałam rzucić się za Ericem w te płomienie, jednak powstrzymali mnie strażacy, wezwani chyba przez kogoś, kto zauważył pożar... Jednak dla Erica było już za późno...Umarł, a wraz z nim umarła i cząstka mnie.

- Halo, panno Hateway, jest pani tam? - piskliwy, kobiecy głos oderwał mnie od wspomnień, sprowadając moje myśli z powrotem na ziemię.
- Oczywiście, po prostu...Nieważne. Na czym skonczyłyśmy? - spytałam, starając się, by mój głos nie drżał.
- Na tym, że po przyjeździe do Bridgeport oczekuję twojej osoby w moim gabinecie, gdyż mam do pani ważną sprawę - odparł głos w słuchawce,a ja cicho westchnęłam. Zwykle, gdy ktoś mówił mi, że ma do mnie sprawę oznaczało to jakieś nieprzyjemne obowiązki.
- Sama nie wiem... - rzekłam z wahaniem i usłyszałam, jak kobieta wzdycha. Niemal wyboraziłam sobie, jak siedzi w eleganckim kostiumie w skórzanym fotelu i przykłada dłoń do czoła z myślą ,,Ta dzisiejsza młodzież!"
- Panno Hateway, to naprawdę ważne, nie przyjmuję sprzeciwu! -powiedziała stanowczo.
- Dobrze, odwiedzę panią... - rzuciłam z rezygnacją, po czym, nie czekając na odpowiedź - przerwałam połączenie i wzięłam głeboki oddech. ,,Więc to jest już koniec..." - pomyślałam ze smutkiem, patrząc na budynek mojego byłego domu i odwróciłam się w stronę stojącego na podjeździe samochodu - prezencie od Erica. To była jedyna rzecz, jaka mi po nim pozostała, przypominająca o tym, co było i minęło. Chwyciłam walizki leżące koło moich stóp i schowałam je do bagażnika, po czym wsiadłam do auta, ostatni raz rozglądając się dookoła - była wczesna jesień, więc liście jeszcze nie żżołkły, a powietrze było świeże i rześkie. Ulica, na której mieszkałam, otoczona była krzewami róż oraz bratków, tak namiętnie hodowanych przez panią McCincley, moją sąsiadkę, której chyba nigdy nie widziałam bez konewki i wiaderka z nawozem w dłoni. Otworzyłam okno w samochodzie i odpaliłam auto. Po chwili mknęłam już po drodze, a wszystkie kształty i kolory zlewały się w jedną, wielką plamę. Zostawiłam za sobą wszystkie złe wspomnienia i rozczarowania, których zaznałam w tym mieście. Minęłam tabliczkę z napisem ,,Zapraszamy ponownie!", i uśmiechnęłam się pod nosem. Z pewnością nie miałam zamiaru tu wracać.




,,Z przeszłością należy się rozstać nie dlatego, że była zła, lecz dlatego, że jest martwa."
Anthony de Mello
CyEndra jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.01.2014, 21:50   #2
Królewicz Grudkowego Kosmosu
 
Avatar Królewicz Grudkowego Kosmosu
 
Zarejestrowany: 05.09.2013
Skąd: Z Grudkowego Kosmosu
Płeć: Mężczyzna
Postów: 200
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zniszczona

To ja zacznę. Bardzo podobają mi się twoi simowie, tacy delikatni i laleczkowaci :3
Tekst przeciętny, typu cały świat się na mnie uwziął, zmarli mi bliscy, deprecha forever.. Na szczęście pocieszę cię. Bardzo się cieszę, że bohaterka postanawia zmienić swoje życie. A przynajmniej ja tak to rozszyfrowałem. Zapowiada się ciekawie...
__________________
Gruudki... Nie dla ciebie są frajeeerzeee.
Królewicz Grudkowego Kosmosu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.01.2014, 19:35   #3
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Zniszczona

Cytat:
Zamiast tego ból i cierpienie powoli pożerał mnie od środka
Pożerały.
Cytat:
musiałam opuścić przyjaźny dom sióstr zakonnych
Przyjazny.
Cytat:
bo moją jedyną przyjaciółkę Sarę
Hahaha, główna bohaterka moich FS też w dzieciństwie miała najlepszą przyjaciołkę Sarę i też została zaadoptowana!
Cytat:
i wyjechali z nią ze Stanów i słuch po nich zaginął.
Cytat:
oraz Eric - stojący w ognistych płomieniach
Ja i moje koleżanki z mieszkania dziękujemy za rozbawienie nas ognistymi płomieniami
Cytat:
- Na tym, że po przyjeździe do Bridgeport oczekuję twojej osoby w moim gabinecie, gdyż mam do pani ważną sprawę -
Albo formalnie albo nie, zdecyduj się ;]
Cytat:
zwykle, gdy ktoś mówił mi, że ma do mnie sprawę, oznaczało to jakieś nieprzyjemne obowiązki.
Cytat:
rzuciłam z rezygnacją, po czym, nie czekając na odpowiedź - przerwałam połączenie
Albo przecinek albo myślnik.
Cytat:
Po chwili mknęłam już po drodze, a wszystkie kształty i kolory zlewały się w jedną, wielką plamę.
To ciekawe, ile musiała mieć na liczniku...

Bardzo chciałam napisać coś od siebie w komentarzu, ale odniosę się wpierw do posta wyżej.
Cytat:
Napisał Mika
Tekst przeciętny, typu cały świat się na mnie uwziął, zmarli mi bliscy, deprecha forever.
I tak samo ja mogłabym podsumować to, co wczoraj przeczytałam.
Na nieszczęście Twoje i innych początkujących pisarzy opowiadania, w których białe jest aż nazbyt białe i czarne zbyt czarne (nie ma przejść, "szarości") przestały mi się podobać. Wydaje mi się, że jedną nieszablonową postacią jest tutaj Eric, ale z drugiej strony, skoro kochał pannę Hateway, to dlaczego popełnił samobójstwo? I tu też mogłabym się przyczepić, bo według mojego wyobrażenia śmierć w płomieniach wygląda inaczej.
Silenie się na górnolotny, książkowy styl również od razu rzuciło mi się w oczy.
Zdjęcia OK.

Bez oceny liczbowej. Zobaczymy, jak się rozwinie akcja.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.01.2014, 19:35   #4
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Zniszczona

Simowie fajni, zdjęcia też ładne. To tak na początek.
Zauważyłam częste braki spacji po trzykropku. Kilka razy nie było też spacji po przecinku, ale to nic przy "siną w dal" - bo chyba powinno być "w siną dal"?
Co do treści, to tak jak napisał Mika, nic oryginalnego, ale ciekawa jestem co wymyślisz dalej, będę czytać.
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.01.2014, 11:59   #5
mystically_mad
 
Avatar mystically_mad
 
Zarejestrowany: 31.07.2013
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 79
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zniszczona

bardzo mi się podoba, simowie są naprawdę świetni <3
mystically_mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.01.2014, 10:51   #6
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zniszczona

Tekst może faktycznie jakoś nie powala, ale fabuła wyglada mi na ciekawą - zmiama miejsca zamieszkania i życia zawsze jakoś tak mnie wciąga
Zdjęcia bardzo mi się podobaja (i to na razie chyba najmocniejszy puntk Twojego opowiadania).ą
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023