Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.11.2014, 14:00   #161
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Wydaje mi się, że ładowanie ekranów zastało wprowadzone właśnie dlatego, aby gra działała płynniej. W 3 grałam tylko chwilę, bardziej w 1 i 2, dlatego nie mam porównania co do poruszania się po terenie,ale ekrany ładowania pojawiają się na 5 sekund, co wcale tak bardzo nie utrudnia gry
Mnie ciekawi, co będzie po milionie dodatków i akcesoriów + custom content, tego obawiam się najbardziej. Jeśli rzekomo gra miała chodzić płynnie na słabszych komputerach, to ja gwarantuję, że przy dodatkach i tak przestanie. Dalej wspominam okropnie długie ładowanie w 2 i prawdę mówiąc wolałabym otwarty świat i możliwość CAŁKOWITEGO kontrolowania simów będących na innych parcelach. Duży krok wstecz moim zdaniem.

Dalej wkurza mnie brak swobodnej edycji otoczenia tak jak 2 i 3, brak dodawania parcel i tak dalej. Gra która daje tak ogromne możliwości budowania (i mi buduje się bardzo przyjemnie, a nie lubiłam tego w poprzednich wersjach) powinna mieć także opcje edycji otoczenia. Przecież w pewnym momencie braknie parcel i co wtedy? Powoli przerabiam Wierzbową Zatoczkę w coś nowocześniejszego, i co z tego, skoro wszystko psuje tło ze starymi domami ;____; Otoczenia to chyba największy minus tej gry i ciągle mam małą nadzieję, że to zmienią.

Cytat:
To jest chyba bugiem, ale nie przychodziła do mnie pokojówka
Do mnie też nie, w jednej rodzinie zatrudniłam ją na raz po przyjęciu i czekałam, czekałam, aż w końcu sama musiałam wszystko sprzątać. W drugiej rodzinie mam ją na stałe i raz udało mi się ją złapać. A tak to ciągle nie przychodzi, chyba że wejdę w zmianę wyglądu sima/przełączę aktywne rodziny to pojawia się komunikat, że pod moją nieobecność pokojówka posprzątała. Nie ogarniam.

Cytat:
kucharz nie gotuje, muzyk nie gra, a barman często odchodzi od baru i nie da się zamówić drinka
To prawda, w ogóle nie ma sensu ich wynajmować. To samo w barze, nie da się zamówić nic bo barman idzie sobie posłuchać muzyki. A jak już zacznie robić drinka, to strasznie długo to trwa/przestaje w połowie.

Cytat:
Potrzeby bardzo szybko spadają. Jeśli przed spaniem sim zje, to rano znowu jest głodny. Fakt, jest to realistyczne, ale chyba przyzwyczaiłam się do poprzednich części, kiedy to moje simy nie musiały jeść przed pracą/szkołą. Mam też wrażenie, że szybko opada pęcherz i higiena.
A mnie jakoś dziwnie przyjemnie się gra. W poprzednich częściach ciągle miałam włączony kod na przesuwanie potrzeb, a tutaj gram bez. Może przez tę wielozadaniowość (która według mnie się udała) i ogólnie simy są bardziej kumate, nie blokują się gdzie popadnie i potrafią się sobą zająć.

Cytat:
Kariery są świetnie zaprojektowane, interesującą nowością są zadania do wykonania. Ogólnie pracę trzeba teraz rozwijać, dzieje się to wszystko w ciekawy sposób, jednak z drugiej strony nie trzeba się poświęcać karierze całkowicie. Co prawda wyskakujące karty kariery zbyt często się powtarzają, ale są dobrze przemyślane.
Jak już pisałam lub nie, mnie brakuje tych normalnych karier typu lekarz, polityk itd. (A w ogóle jakaś aktualizacja do tego ma być tak?) I mimo, że rozumiem, że to simsy, to nie ogarniam jak nagle z muzyka będącego gitarzystą można awansować na pianistę a potem jeszcze być skrzypkiem. I denerwuje mnie to już od poprzednich części gry. Powinno być więcej ścieżek, np. kariera estradowa dzieli się na ścieżkę komika i muzyka, a ścieżka muzyka na pianistę, skrzypka i gitarzystę.
Orzechowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.11.2014, 19:25   #162
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Powoli przerabiam Wierzbową Zatoczkę w coś nowocześniejszego, i co z tego, skoro wszystko psuje tło ze starymi domami
Są dwa różne miasta i każde ma swój klimat, sądzę (tzn. mam nadzieję ), że z czasem pojawi się też bardziej nowoczesne miasteczko, żeby każdy był zadowolony.

Co do pokojówki, nie wiem od czego to zależy, ale po którejś aktualizacji u mnie ten problem przestał się pojawiać. Pokojówka normalnie przychodzi i sprząta, tyle że nie ma na sobie stroju pokojówki, ku rozpaczy męskiej części mieszkańców parceli
Na imprezach najczęściej wynajmuję barmana i również nie mam z nim problemu, stoi przy barze i robi to, za co mu płacą.

Co do karier, pojawią się już w grudniu. Również brakuje mi tych "normalnych" bo czasami, gdy gram simem bez większych ambicji, nie ma dla niego odpowiedniej kariery (polityk byłby w sam raz ).

Co prawda już pisałam kilka razy w tym temacie o swoich wrażeniach z gry, ale dodam, że im dłużej gram, tym bardziej jestem z gry zadowolona. Nie używam modów ani kodów, nie szukam informacji w internecie, tylko staram się wszystko sama odkrywać i gra co chwilę zaskakuje mnie czymś nowym. Moje simy mają ciekawe osobowości, które cały czas mogę rozwijać, urozmaicone życie, do wyboru różne ciekawe zajęcia i śliczny dom, który co chwilę mogę w prosty sposób rozbudować. Krótko mówiąc bawię się świetnie
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2014, 01:01   #163
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Orzechowo, tak mi też brakuje normalnych karier, ale sam ich projekt moim zdaniem jest świetny. Właśnie bardzo podobają mi się te zadania do wykonania. Co do konkretnych ścieżek - zgadzam się, wtedy rozwijanie kariery byłoby dużo ciekawsze i przede wszystkim sensowne.

I kupiłam już swój egzemplarz TS4, sprezentuję je sobie na mikołajki.
__________________

Piękna sygna by Lubie <3
Filleable jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.12.2014, 23:25   #164
MartaRut23
 
Zarejestrowany: 15.03.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 65
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

A mi najbardziej brakuje małych dzieci i żeby można było z niemowlakami chodzić po całym domu i przewijać go na specjalnym stoliku i żeby było więcej mebelków dla niemowląt.
MartaRut23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2014, 16:06   #165
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Orzechowo, tak mi też brakuje normalnych karier, ale sam ich projekt moim zdaniem jest świetny. Właśnie bardzo podobają mi się te zadania do wykonania. Co do konkretnych ścieżek - zgadzam się, wtedy rozwijanie kariery byłoby dużo ciekawsze i przede wszystkim sensowne.
Same zadania i projekt również mi się podobają, są fajniejsze niż tylko zdobywanie umiejętności i zawsze to jakieś wyzwanie. Po prostu nie lubię, kiedy sim nagle awansuje i właściwie całkowicie zmienia swoją profesję. Chciałam mieć gitarzystę, a sim musi grać na pianinie a potem z pianisty awansował na skrzypka - no WTF? No, ale taki urok simsów, zawsze tak było z tymi karierami więc chyba muszę się w końcu przyzwyczaić.
Orzechowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2014, 09:20   #166
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Te miasto to jest istna makieta..
Parcele to po prostu odrębne kawałki świata..
Park w Willow .. Na mapie znajduje się w środku miasteczka, tymczasem parcela jest otoczona lasami i nigdzie nie widać cywilizacji...

To widok na tą parcelę po maksymalnym oddaleniu


Nie dali małych dzieci, więc pojawia się nadzieja, że dobre EA zrobi pory roku jako pierwszy dodatek.. Nie zrobi tak, a zamiast tego wymyśli coś innego, wtedy będzie się mówić, że jakież wspaniałe EA dali coś czego nigdy nie było..
Są ekrany ładowania, ale za to pod domem bez tołku w kółko 20 simów chodzi.. nie no super..

Ta gra już nie jest grą z serii sims, tylko kolejnym produktem z logiem The Sims, aby wyciągnąć pieniądze..
A kupując tą grę tylko pozwalamy im robić co chcą...
Terminy, terminy.. To co z tego, że terminy ich goniły??
Gdyby ludzie nie kupili tej niedorobionej gry, wtedy EA postarałoby się..
Nawet to pokazuje, że liczy się tylko kasa..
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2014, 19:07   #167
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Grałam w to parę razy u znajomej, nawet próbowałam się do tego przymusić, bo TS3 jest mega zbugowane i lagujące... ale gra w TS4 mnie po prostu nudzi... Nawet dodanie basenów niewiele tu pomogło.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2014, 19:48   #168
Mentosik57
 
Avatar Mentosik57
 
Zarejestrowany: 30.06.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 104
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Jak zrobią taki super-extra wypasiony update (duży,na kilka gb rozmiaru) i w nim dodadzą wszystkie usunięte rzeczy(brakuje mi szczególnie małych dzieci,starych karier,gazet,większej personalizacji otoczenia) to będę w miare zadowolony.Jeszcze bugi przydałoby sie naprawić.Ale wszyscy wiemy,że taka sytuacja nie nastąpi.Co najwyżej dodadzą pare rzeczy w update raz na jakiś czas jak to robią z duchami i basenami.Teraz ta gra nie jest jakaś zła,ale szybko się nudzi.Po prostu nie ma w niej co robić.
Mentosik57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2014, 20:01   #169
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Tak, jak przed premietrą mówiłóem "małe dzieci są niepotrzebne" , tak teraz to jest taki must have </3 Brakujue mi ich. (tylko)
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2014, 21:56   #170
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Nie, no nie przesadzajmy, że nie ma co robić w grze. Teraz np. bawię się opcjami ogrodniczymi i są naprawdę ciekawie pomyślane. Gotowanie też jest super i obejmuje dwie odrębne umiejętności: zdolności gotowania domowego i wykwintnego. Niestety czas w grze upływa nie tak jak powinien i Simom brakuje czasu na wiele czynności; po pracy są zwykle tak zmęczone, że wolę już nimi siedzieć w domu niż ich wysyłać na miasto, żeby im jeszcze bardziej potrzeby pospadały. No dobrze, wybieram się czasami Simami w różne miejsca, ale jest tak boleśnie mało parcel publicznych, że wyjazdy nudzą się w ciągu 15 minut. Jeszcze nie poznałam zbyt dobrze Oasis Springs, bo moje Simy raczej zwiedzają Willow Creek, ale oba miasteczka są znośne. Szkoda tylko, że są makietami, poprzecinanymi ekranami ładowania; ten świat jest wręcz klaustrofobiczny. Nie wypowiem się o duchach i basenach, bo mój sposób gry nie pozwolił mi jeszcze dotrzeć do tych elementów i je przetestować. Mam w planach przetestowanie rakiety, stołu rzeźbiarskiego i krowokwiatu. Kariery są ciekawie pomyślane, ale nie ma tych standardowych takich jak np. kariera polityka czy sportowca; poza tym mogłoby być ich więcej. Osiąganie celów aspiracji jest niełatwe i często zwyczajnie nie chce mi się ich wypełniać. Ogólnie podstawka jest bogata w różne smaczki i rzeczywiście zawiera najwięcej ubrań dla Simów, mebli i obiektów spośród wszystkich bazowych wersji The Sims. Spędziłam już przy tej grze 160 godzin, to nawet sporo, a jeszcze wiele zabawy przede mną. Jestem ciekawa jaki będzie pierwszy dodatek do gry.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 4 (0 użytkownik(ów) i 4 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023