Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.09.2013, 15:23   #1
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Zapraszam do skomentowania najnowszego wydania forumowej gazetki.
Nie zapomnijcie ocenić pracy naszych nowych redaktorów
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.09.2013, 16:55   #2
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

No to sobie zakomentuję.

Po pierwsze - zmiany na forum, to zasługa całej administracji - wszyscy długo o tym dyskutowaliśmy, by znaleźć jakiś kompromis.

Po drugie: Panie Kenny McCormick - zaimponowałeś mi swoją postawą.

Cytat:
Napisał Kenny McCormick
Poza tym wielu userów potraktowało ankietę jako okazję do kłótni i plucia na siebie jadem...
No właśnie - nie ma ideałów. Są osoby, które uwielbiam, i są osoby których nie znoszę, a mimo to czasami muszę przebywać w ich towarzystwie. Cóż - takie jest życie. Ale jakoś nie przyszło mi do głowy, by non stop wdawać się w nimi dyskusje i szukać pretekstu do rozmowy. Po prostu je ignoruję i staram się ich unikać. Szkoda, że niektórzy nie stosują tej zasady na forum.

Cudowne jest artykuł "Tajemnice zaginionych artykułów"? Kto ma dostęp do działu i je wykrada? No pytam się...

No i mamy "Trudne sprawy". Jak widać, o trudnych sprawach można mówić w uprzejmy sposób nie obrażając nikogo.
Ale może też ktoś by się podjął jakieś telenoweli argentyńskiej?

Lubię dział "M jak mieszkanie". Pamiętam początki Jina na forum - naprawdę jestem pod wrażeniem jego porad i propozycji.

Z "Uwierz mi..." najbardziej do mnie przemówić artykuł "Czy możliwe jest posiadanie w realnym życiu tysięcy przyjaciół?"

Brak mi trochę standardowego horoskopu. Może dlatego, że rzadko pamiętam swoje sny.

Fallen - podziwiam za znalezienie takich fajnych domków. Moim faworytem jest jaskinia

Wywiad - jest bardzo ciekawy - mam poczucie, że wręcz zaprasza do poznania jakże ciekawej osoby

Mroczny - po prostu się obśmiałam. Twoje rady są super

No i brawa za dopracowanie graficzne całości

Mroczny - czy pompki po komentarzu są nadal aktualne? No to będziesz mógł się chwalić bicepsami
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 13.09.2013, 17:34   #3
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

No to teraz ja skomentuję co nieco:

1. Wiadomości z Forum
No, moim zdaniem dobrze zostały tu streszczone zmiany na forum. Jeszcze zanim się zbanowałem na forum potrafiły się zdarzyć nieporozumienia. Dobrze, że zostało to wszystko w końcu wyprostowane i chyba jak na razie zmiany idą chyba w dobrym kierunku. No i nareszcie forum działa tak jak trzeba. To samo w sobie jest sukcesem zważywszy na to, że najwyraźniej nie działało poprawnie od czasu ostatniej aktualizacji systemu forum. Trochę szkoda, że nic nie wspomniano o burzliwej dyskusji w temacie o zmianach w administracji.
Co do User Awards - yay, jestem tam uwzględniony. <3

2. ON TOP
Cieszę się bardzo, że tak dużo zostało napisane o dziale fotostory. Faktycznie jakoś się rozrósł, pojawiły się tematy zarówno starych jak i nowych użytkowników. Zawsze dobrze widzieć, że coś tam się dzieje. Pamiętam, jak to było za czasów Harryego Pottera i Źródła Życia(niesamowite, że wciąż pamiętam nazwę) i chciałbym, żeby te czasy wróciły.
Zgadzam się, że problemem działu FS z perspektywy pisarza jest brak komentarzy, podczas gdy starał się, by tekst miał jak najmniej błędów i był wciągający. Sam często mam chwile zwątpienia, gdy na pierwszy komentarz muszę czekać nawet do kilku dni zanim się pojawi. Oczywiście, wiele osób zwleka z komentarzami dlatego, bo chcą się jakoś rozpisać, ale moim zdaniem najważniejsza dla pisarza jest wiedza, że ktoś to w ogóle czyta! Niestety, licznik odwiedzin jest nabijany(tym bardziej, że już działa), ale postów już nie bardzo, przez co powstaje pytanie czy fotostory faktycznie jest czytane przez innych, czy może po prostu ludzie zaglądają i odchodzą po przeczytaniu kilku zdań bądź obejrzeniu zdjęć?
Cieszę się bardzo, że Liv zaczęła pisać fotostory, gdyż nigdy dotąd nie czytałem żadnego jej dzieła - spuścizna literacka Liv jest z okresu, kiedy na forum nie przebywałem. Teraz mam okazję wyrobić sobie zdanie na temat jej stylu.

3. Forum Mówi
Bardzo dobrze, że zostały zadane pierwsze trzy nurtujące mnie pytania. Choć niestety nie da się przywrócić starego skinu(niekompatybilny z forum, a nie można wgrać innego bez FTP), dobrze że reszta zmian wyszła na plus. Trochę szkoda, że "wiele rzeczy" do zmiany nie zostało wymienionych przez Dona, może niektóre z nich dałoby się wprowadzić. Z serwerem forum też raczej nic nie możemy zrobić, trzeba by było go po prostu zmienić, a tego się nie da.
Osobiście uważam, że przydałoby się nawet więcej pytań związanych z forum, działaniem, nowymi tematami etc.

4. Nowinki ze Świata Simów
Polemizowałbym nad tym, czy grafika jest takaż znowu rewolucyjna. No, chyba że w postaci rewolucji francuskiej, a EA Games to nieszczęsna Bastylia. Moim zdaniem grafika w TS4 niewiele odbiega od przestarzałej trójki, a nawet gorzej - roślinność jest z pewnością kiepska.
W każdym razie dobrze, że ktoś streścił informacje o The Sims 4, bo w newsach wszystko jest imo strasznie niepoukładane i często się powtarza. Brakuje mi tu jednak jakiegoś podsumowania w postaci zdania autora i/lub użytkowników forum. A informacje o TS3 faktycznie nikogo nie interesują, jednak dobrze, że się je wspomniało.

5. Polecane The Sims 2
No i tu widać rękę Liv. Piękne, jasne pomieszczenia, duża ilość detali, choć z umiarem, świetnie ukazują minimalistyczny styl Liv i z pewnością wielu chciałoby poznać polecane przez nią dodatki. Dobrze też, że rozpisała się o zamiennikach, gdyż niestety, ale musimy przyznać, że The Sims 2 obecnie jest trochę old-fashioned i potrzebuje takich zmian. Wprawdzie Liv napisała tą część wyłącznie z myślą o ubraniach i fryzurach, szkoda jednak, że nie czegoś więcej o innych, równie ważnych zamiennikach jak makeupy czy skiny! Z drugiej strony zamienniki same w sobie są materiałem na kilka artykułów, więc może pojawi się coś więcej na ten temat w następnych numerach.

6. Trudne Sprawy
No, zgodzić się trzeba, że ostatnio polało się trochę krwi na forum, a opinie w oceń admina/moda były często aż nazbyt jednoznaczne. O ile ja sam spodziewałem się raczej bardziej drastycznych zmian po w/w, może nawet i dobrze, że ostatecznie wszystkim dało się kolejną szansę. Na temat Gingersa niewiele mogę się wypowiedzieć, gdyż nie udzielam się zbyt intensywnie na forum i nie wiem, jak działa administracja, z pewnością jednak był bardzo mi pomocny, gdy trzeba było wprowadzić zmiany w ACP a nie było Bjork. Szkoda, że zniknął, ale teraz mamy Libby, która mam nadzieję, że będzie równie chętna poświęcić kilka minut na psucie wraz ze mną forum. A sprawa Damiana to już w ogóle kosmos. Największy problem administratorów jest taki, że lwia część tego, co robią, ma związek z ACP, a zmiany w nim w gruncie rzeczy nie są aż tak wyraźne na forum. Jest również taki problem, że nie kojarzę, by były logi ze zmian w ACP(albo raczej strona im poświęcona), więc tym trudniej powiedzieć, co tam dokładnie się dzieje.

No i to chyba tyle, co mam do powiedzenia.

EDIT: Nic o Blue Jasmine w "Trochę Kultury"?

Ostatnio edytowane przez Caesum : 13.09.2013 - 18:19
Caesum jest offline  
stare 13.09.2013, 21:41   #4
neville
 
Avatar neville
 
Zarejestrowany: 12.03.2011
Skąd: łóżko
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,174
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Hmm, numer spoko, tak jak reszta zresztą. Do niczego nie mam większych zastrzeżeń, albo w sumie mam. Dział "Polecane TS3" to jest jakaś porażka. Nie mówię o zachwalanych ubraniach czy fryzurach, bo tu akurat jest okej, ale sposób prezentacji?! Nieostre, źle kadrowane zdjęcia? NAPISY KTÓRE ZASŁANIAJĄ TWARZE?! I te strzałki, wtf? Jakby nikt nie wiedział jak wyglądają buty, kostium kąpielowy... Najlepszymi działami stale pozostają "M Jak Mieszkanie" oraz "Polecane TS2" - Jin i Livcia jak zwykle spisali się na medal, gratulacje! :3 Podoba mi się również renoma w "Trochę kultury", z niecierpliwością oczekuję 23 listopada. *-* "Forumowe opowieści" - kurna, ten dział jest genialny,a opowiadanie tak bardzo jest nasycone Rudą i jej tekstami, więc od razu rozpoznałem autora. *no chyba, że się mylę...* Także wielkie ukłony w stronę autora/autorki, rozbawił/a mnie! <3

Reszty artykułów nie oceniam, są zwyczajne i przyzwoite
Czekam na kolejny numer.
__________________


I found my own way... :]
neville jest offline  
stare 13.09.2013, 22:55   #5
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Cytat:
Napisał neville Zobacz post
Forumowe opowieści" - kurna, ten dział jest genialny,a opowiadanie tak bardzo jest nasycone Rudą i jej tekstami, więc od razu rozpoznałem autora. *no chyba, że się mylę...* Także wielkie ukłony w stronę autora/autorki, rozbawił/a mnie! <3
Tak to moje, dzięki Bluszczu

A od siebie dodam, że jeśli ktoś chce się znaleźć w dalszych częściach opowiadania, niech pisze w komentarzach. Uwzględnię każdego przy następnym odcinku
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline  
stare 14.09.2013, 22:48   #6
Rosemarie
 
Avatar Rosemarie
 
Zarejestrowany: 12.01.2009
Skąd: Mystic Falls
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,416
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
EDIT: Nic o Blue Jasmine w "Trochę Kultury"?
Całkowicie mi z głowy ten film wypadł, w kolejnym numerze na pewno to naprawię.
__________________
Rosemarie jest offline  
stare 14.09.2013, 22:54   #7
dżin.
 
Avatar dżin.
 
Zarejestrowany: 12.09.2008
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,174
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Cytat:
Napisał neville Zobacz post
Najlepszymi działami stale pozostają "M Jak Mieszkanie" oraz "Polecane TS2" - Jin i Livcia jak zwykle spisali się na medal, gratulacje! :3 .
Um, dziękuję. Miło mi, jednakże, wszyscy staramy się robić to, co robimy najlepiej jak potrafimy
dżin. jest offline  
stare 15.09.2013, 15:54   #8
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Po pierwsze cieszę się, że znów wygrałam rangę Dalej będę mogła świecić na pomarańczowo xD
(ale jakbym się miała czepiać szczegółów, to nie mam już numerków w nicku... )

Przyznaję, że rzadko kiedy jakąkolwiek gazetę czytam od deski do deski, ale nie żałuję, że tym razem przeczytałam wszystko
Mroczny Panie, jeśli dzięki Twoim radom uda mi się wyhaczyć jakiś "Obiekt" to masz u mnie piwo co najmniej Poradnik świetny, pewnie niejednej osobie się przyda
Spodobała mi się lista tych architektonicznych cudów, mają ludzie fantazję, nie ma co W niejednym takim domku bym sobie chętnie pomieszkała.
"Polecane TS2" bardzo mi się podobało i z pewnością skorzystam z podanych linków Szczególnie linki do defaultów na pewno mi się przydadzą, więc dzięki wielkie za to. Przynajmniej się w końcu za nie wezmę i pościągam co nieco, bo już nie wiem, jak długo się do tego przymierzam xD
Z porad w "M jak mieszkanie" też pewnie skorzystam, jako że o meblowaniu wiem tyle ile o zakładaniu kafelek, czyli nico

To raczej tyle ode mnie
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline  
stare 15.09.2013, 16:13   #9
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Fajny numer. Dzięki nowym redaktorom było co czytać
Bardzo spodobał mi się artykuł nowinki techniczne. Bardzo.
Sennik też, zwłaszcza, że dziś mi sie przydał chociaż liczyłam na jakiś fajny horoskop
Opowieść rudzielca trafiła w mój gust Lubię takie "forumowe opowiadania". Do tego to takie przesiąknięte rudą xD (w dobrym tego słowa znaczeniu!) Szkoda tylko, że na razie pojawili się tylko redaktorzy. Z drugiej jednak strony rozumiem to.
Ranking budynków też bardzo fajny. Lubię czytać o takich ciekawych miejscach
A jak już o rankingach mowa to chciałabym powiedzieć, (już dawno miałam to napisać, ale jakoś nigdy nie zabrałam się za komentarz do gazetki ) troche nie rozumiem rankingu nicków. Najpierw byłam marmoladą - źle. Zmieniłam nick na cw - tez źle. Stałam się roią - gorzej wydaje mi się to trochę nieobiektywne.

Cieszę się, że forumowa gazetka nadal funkcjonuje. Przynajmniej cos się dzieje =)
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline  
stare 15.09.2013, 17:13   #10
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22] - Komentarze

Pierwsze dziesięć pompek już jest, ale proszę o więcej

Na wstępie, dziękuję wszystkim, którzy przeczytali i ocenili moje artykuły Mam nadzieję, że nie zaniżyły poziomu całego numeru xD

A teraz pozwolę sobie ocenić pracę moich kolegów i koleżanek
Forum Mówi - nie ma co się rozpisywać, było trochę o forum, trochę o czymś innym, zostały przedstawione różne opinie. Moim zdaniem tak to powinno wyglądać
Nowinki ze Świata Simów - artykuł oprócz tytułowych nowinek, zawierał też mini-ankietę, co na pewno jest ciekawym urozmaiceniem. Ja skupiłem się na czytaniu o czwartej generacji, której niecierpliwie oczekuję Bardzo dobre podsumowanie tego, co już wiemy o nadchodzącej grze
Polecane TS2 - jak zawsze świetne dodatki i jak zawsze wspaniałe zdjęcia Z racji, iż znów zacząłem grać w simy, na pewno będę korzystał z tego działu
Polecane TS3 - nie gram w trójkę więc pozwolę sobie ominąć ten dział xD
Forumowe Opowieści - ach, powiało starymi czasami Będzie mi brakować Fanatycznej Czwórki, ale to opowiadanie przynajmniej częściowo ją zastąpi No i jestem w mediach, cieszę się
Ranking Nicków - pamiętam te jakże dawne czasy, kiedy to byłem czytelnikiem FTS Newsletter Wtedy zawsze najbardziej. oczekiwałem Chryzi i tego działu Chociaż mam wrażenie, że tym razem dosyć łagodnie oceniłyście wszystkie nicki xD
Trudne Sprawy - przyznam szczerze, że ciężko mi przywyknąć do nowej formuły xD Ale kto wie, może ta zmiana przyniesie coś dobrego
M jak Mieszkanie - jak zawsze świetnie napisany artykuł i do tego rozbudowany. Widać, że Jin. bardzo przykłada się do swojej pracy
Nowinki Techniczne - ten dział dawno nie był tak rozbudowany. Oprócz nowinek, znalazło się w nim kilka interesujących informacji i na pewno każdy dowiedział się czegoś ciekawego
Horoskop - co tu dużo mówić, jak zwykle z pomysłem i interesująco przedstawiony
Trochę Kultury, Człowieku - osobiście wciąż nie mogę pozbyć się wrażenia, że większość polecanych seriali/filmów ma bardzo podobną tematykę xD Cóż, nie będę ukrywał, że to nie są moje klimaty, dlatego nie będę oceniał
Świat w Pigułce - naprawdę interesujący ranking Lubię dowiadywać się o takich nietypowych miejscach, dlatego z chęcią przeczytałem ten artykuł
Klawa Enklawa - kolejny ciekawy wywiad i kolejna porcja informacji o ludziach, z którymi powinienem lepiej się znać
Strefa Luzu - standardowo, ciekawe łamigłówki Najbardziej lubię wyszukiwać różnice

Za siebie nie robię pompek
Mroczny Pan Skromności jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023