Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.04.2011, 19:02   #21
Angella
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

Według mnie jest to ciekawe fotostory,
Mi to jest obojętnie czy jedynka czy dwójka lub trójka.
Łatwo się czyta, za co masz plusa. I kiedy następny odc?
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.04.2011, 16:07   #22
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 935
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

Mi też się to fotostory podoba i już się doczekać nie mogę doczekać kolejnego odcinka.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.04.2011, 17:26   #23
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

A ja mam mieszane uczucia. FS było fajne dopóki nie pojawiły się paranormalne wątki. Teraz, z tym Demonem w tle, tak mnie nie ciekawi.

Na pewno wyobraźnię masz ogromną - ja bym tak zagmatwanego opowiadania nie wymyśliła.
Akcja dzieje się za szybko, moim zdaniem.

Nie podoba mi się wyjaśnienie Morony co do wyboru swoich ofiar. Tyle ludzi na świecie i tylko pięciu geniuszy, których matki kochały bezgranicznie i to w dodatku tylko na terenie Polski. Dziwne to.

Błędy robisz, ale nie są one jakoś przerażające.

Na pewno będę czytać dalej.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2011, 10:17   #24
piostrze
 
Zarejestrowany: 06.06.2010
Płeć: Mężczyzna
Postów: 52
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

Dziękuję za wasze komentarze i za czytanie tych moich wypocin. Demona faktycznie nie zrobiłem, tylko ściągnąłem z neta, nie potrafiłbym sam go wykonać. Teraz, gdy tak czytam to wszystko, co napisałem, dostrzegam swoje błędy, a zwłaszcza z serii pierwszej, to robię się cały czerwony, bardzo za to przepraszam. Wszystkie wasze opinie zdecydowanie przesadzone na moją korzyść, dziękuję, to było budujące i zachęcające! Szczególne podziękowanie dla Searle, której komentarz dał mi najwięcej do myślenia i miał najwięcej uwag, a największe podziękowania dla Master of Disaster oraz Brutusa, którzy chyba byli najbardziej wytrwali w czytaniu i komentowaniu tego FS! Jednak dziękuję każdemu, kto chociaż raz tu zajrzał. Wiem, że bardzo zaniedbałem „Dzieje sąsiadów”, fotostory było od tylu miesięcy zamknięte, że pewnie już nikt o nim nie pamięta… Miałem na laptopie przygotowane dwa kolejne odcinki, które w zasadzie zamykały akcję, jednak nagle przestałem tu zaglądać, laptopa musiałem oddać właścicielowi i stwierdziłem, że wstawię dwa ostatnie odcinki, kiedy go odzyskam, jednak prawdopodobnie już go nie zobaczę, a że nie chcę zostawiać tego FS nieskończonego, to dodaje jeden, na szybko robiony odcinek, jest on banalny i krótki, akcja za szybko się w nim dzieje, a biorąc pod uwagę ile wątków rozpocząłem, może sprawić zawód, jednak chcę zakończyć to FS, najwyższa pora. To ostatnio odcinek „Dziejów sąsiadów”, może jestem przewrażliwiony i to bardzo, ale na wszelki wypadek oznaczam go na 16+!!! Jeżeli jesteś młodszy, czytasz to na swoją odpowiedzialność, mnie się wydaje, że to jednak nie jest odcinek dla najmłodszych użytkowników forum, choć nie jest jakoś przerażający, ale mimo wszystko…

Odcinek 4 (ostatni)

-Tępe idiotki! Kretynki, chcą się bawić w walkę z Maroną?! Myślą, że mogą ze mną pogrywać?! Bardzo się przeliczą! – krótko po rozmowie ducha Kasandry Senior z młodą Kasandrą, Marona zaczęła wykrzykiwać te słowa sama do siebie, w swojej komnacie.

Kilka godzin później, rozgniewana i bezwzględna Demonica udała się na Ziemię. Niszcząc wszystko, co stawało jej na drodze, w mgnieniu oka zabiła wszystkich bliskich dziewczyn, które spiskowały przeciw niej! Nie miała litości, cała rodzina Ćwirów oraz osoby blisko związane z jej konkretnymi członkami w mękach utracili życie. To jeszcze nie wszystko! Wykorzystując całą swoją moc, wysłała dusze zabitych właśnie śmiertelników do piekieł. Tam przygotowała dla nich szczególne tortury, mimo iż byli oni już martwi, zrzuciła na nich płomienie, które sprawiają im ból pięciokrotnie większy, niż ten, jaki zaznaje przeciętny śmiertelnik poparzony ogniem. Prawdopodobnie te niewinne dusze będą tak cierpieć całą wieczność! Niektóre jeszcze desperacko próbują walczyć z płomieniami, część jednak już się poddała i położyła na dnie rozpętanego ognia, z nadzieję, że te tortury się kiedyś skończą…



Minęło parę godzin, Marona zdecydowała, że Kasandra Senior dołączy do swoich bliskich i to będzie jej kara. Następnie wezwała piątkę wybrańców do siebie.



-Kasandro, właśnie wracasz z komnaty tortur, zobaczyłaś do czego doprowadziło twoje spiskowanie ze zmarłą ciotką! To twoja wina, przez ciebie twoi najbliżsi będę cierpieć! Już zawsze! – Demonica po wypowiedzeniu tych słów skierowała się w stronę Reginy. – Zdałaś egzamin zaufania, dziękuję za cenne informacje – Marona wypowiadała te słowa z przebiegłym uśmieszkiem na twarzy, jej wybrańcy znów stracili możliwość mowy i stanęli jak słup soli, jedynie widząc i słysząc to co się dzieje wokół.

Demonica przez najbliższe kilka godzina wykonywała jakiś dziwny rytuał. Coś w rodzaju tańca, robiła to na oczach Mariny, Radka, Reginy, Andrzeja i Kasandry. W końcu skończyła i zaczęła uważnie przyglądać się tym młodym osobom.

-Uwierzyliście w bajeczkę, że wy, jako geniusze z kochającymi matkami dostaliście ode mnie szatański gen? – spytała wyraźnie zadowolona z siebie. – To byłoby za mało, abym mogła zostać następczynią piekielnego tronu. Muszę wchłonąć wasze dusze! Wtedy otrzymam moc, która pomoże mi sprawić na Ziemi jeszcze większy chaos! Dlaczego akurat wasze? Bo są to najbardziej nieskazitelne dusze na świecie! Chociaż nabrałam wątpliwości co do Reginy, po tym jak zdradziła plany Kasandry, ale to jej jedyny taki wyskok w ciągu całego życia, po którym aż do teraz odczuwa gigantyczne wyrzuty sumienia. Za chwilę staniecie się kupkami popiołu, a ja najpotężniejszym demonem! - po zakończeniu tego monologu ciała piątki śmiertelników zaczęła zamieniać się w proch, a Marona wchłonęła unoszący się nad nim dym, przechodząc metamorfozę.



I tak, jeszcze przed końcem konkursu na następcę piekielnego tronu, Marona już się nim stała, poprzez zostanie najpotężniejszym Demonem całych piekieł. Dlaczego inni nie wpadli na pomysł wchłonięcia tych niewinnych dusz? Otóż każda wizyta Demona na Ziemi jest bardzo niebezpieczna dla niego i może zakończyć się śmiercią, a metamorfoza przechodzona na koniec rytuału, dla nieprzygotowanego na nią, skończyłaby się zagładą… Tylko Marona była na tyle odważna by ryzykować. A teraz siedzi w swojej komnacie, władcy piekieł i powoduje na naszym świecie mnóstwo zła, oszustw, zabójstw, gwałtów, aborcji, kradzieży, odrzucania świętości, braku równości, wojen… A to dopiero nic nieznacząca rozgrzewka, aż strach pomyśleć co będzie się działo za parę lat, kiedy to Marona się rozkręci…



THE END
piostrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2011, 11:33   #25
neville
 
Avatar neville
 
Zarejestrowany: 12.03.2011
Skąd: łóżko
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,174
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

O matko!

Przeczytałem całe, calutkie,
Gościu to jest świetne, szkoda, że taki koniec.
Mam nadzieję, że reaktywujesz to?
__________________


I found my own way... :]
neville jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2011, 12:51   #26
Cam
 
Avatar Cam
 
Zarejestrowany: 13.02.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

Przeczytałam całą drugą część, bo już zdążyłam zapomnieć, oraz ten - pozwoliłam sobie to zrobić, "na własną odpowiedzialność"
Ogółem: fotostory było suuuper, chciało się czytać, świetny pomysł, do tego fajne zdjęcia... ale teraz tak sobie myślę, że chyba bym mogła poczekać jeszcze trochę, żeby przeczytać końcówkę w bardziej rozwiniętej formie.
Ciekawie to zakończyłeś, no nie powiem. Ale trochę zbyt szybko :/ No trudno, moja ocena aż tak bardzo przez to nie spadnie: za całe FS - 9/10 (a co mi tam! .
Cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2011, 12:59   #27
hellraiser
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

FS bardzo mi się spodobało! Początkowo nie spodziewałem się, że będzie tak 'mroczne' zakończenie, ani w ogóle jakieś paranormalne postacie, a zwykłe perypetie rodzinne Ćwirów i Nowaków, ale tutaj pozytywne zakończenie. To, co mi się nie spodobało, to to, że akcja toczyła się zbyt szybko. Literówki jakieś Ci się zdarzyły, ale nie przeszkadza to zanadto w czytaniu tego Fotostory. Plusa masz też za to, że FS jest w poczciwej Jedynce, co zdarza się dosyć rzadko. Fajnie się czyta historie zrobione właśnie w TS1
Reasumując, czekam na kolejne FS od Ciebie, masz talent do pisania takich zawiłych historyjek. Chętnie przeczytałbym. No, to wszystko co mam do przekazania.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2011, 14:52   #28
Gejowniczek
 
Avatar Gejowniczek
 
Zarejestrowany: 09.07.2010
Skąd: SiLeNt hiLL
Wiek: 34
Płeć: Mężczyzna
Postów: 68
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

Facepalm. Jedynie sentyment do jedynki i Twój (suponowany) wiek sprawia, że powstrzymam się od oceny. Rozczulił mnie gość, który, zapewne z miną eksperta, wytknął Ci błędy ... logistyczne. No i oczywiście końcowe rozważania o genezie zła. Nie jesteś na bieżąco najwidoczniej i nie wiesz, że wszystkiemu winna jest islamofobia i World of Warcraft.
__________________
Gejowniczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2011, 15:36   #29
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,219
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

@up - a nie przypadkiem Call of Duty?
Nie no, mnie rozczarował ten koniec. Ta cała Marona jest średnio przekonująca jako czarny charakter... nie, może inaczej: jest mało ciekawa. IMHO jeśli czarny bohater ma wygrać, powinien mieć jakieś cechy budzące odrobinę sympatii, bo ja wiem, być zabawni, mieć jakieś dobre teksty (w sensie, żeby jakoś uwodzić tych pozytywnych), a ta babka jest sztywna i wnerwiająca.
Oceny liczbowej brak. Jak mówię, jestem rozczarowana.
PS. Tak w ogóle - nie lepiej byłoby zwrócić się do właściciela lapka, żeby przysłał Ci te odcinki? Przez maila, czy jakoś... Chyba, że je skasował.
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2011, 20:17   #30
piostrze
 
Zarejestrowany: 06.06.2010
Płeć: Mężczyzna
Postów: 52
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dzieje sąsiadów

Dzięki za komentarze, Gejowiczku, masz rację, widocznie nie jestem na bieżąco, nie wiem co jest przyczyną zła… Dzięki, że nie pojechałeś po mnie, a tylko dałeś do zrozumienia, jak wielką klapą jest dla Ciebie to FS (już nie musisz dodawać, że klapa to mało powiedziane , po prostu zapomnij o nim, żeby Cię nie dręczyło w koszmarach. Ja sam na chwilę obecną jestem strasznie niezadowolony z tego wszystkiego co pisałem, wszystko robione na szybko, nieprzemyślane, niedopracowane, na błędy dopiero niedawno zacząłem zwracać uwagę i teraz widząc ich ilość, aż nie chce mi się ich poprawiać, syzyfowa praca . Master of Disaster, nie dziwię się ani trochę, że jesteś rozczarowana, nawet ja jestem ! To czemu bardziej się nie postarałem? Bo naprawdę w tej chwili to FS traktuję, jako swoją porażkę, nie chciałem go już odkopywać, ale nie chciałem jeszcze bardziej zostawiać czegoś nieskończonego, więc dałem ten robiony w błyskawicznym tempie odcinek, a czemu nie mogłem skontaktować się z właścicielem laptopa? Otóż nie śpieszyło mi się, żeby to odkopać, a teraz dowiedziałem się, że tamten komputer padł i prawdopodobnie nie da się go naprawić, więc już nie zwlekając napisałem ten odcinek i go wstawiłem, żeby to zakończyć, choć zdawałem sobie sprawę, że będzie zdecydowanie najgorszym ze wszystkich wcześniejszych odcinków. Wszystkim, którym to FS się spodobało i pochlebnie je skomentowali, nawet po tym dzisiejszym odcinku,bardzo dziękuję, że pominęliście te wszystkie błędy, niedopracowania itd., doszukując się czegoś dobrego, co Wam się spodobało, bardzo mi miło! I na przyszłość obiecuję nie wstawiać niczego, czego nie przemyślę, nie sprawdzę pod kątem błędów, czy też czegoś, co zakończyłbym w ten sposób…
piostrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023