Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.03.2011, 11:46   #1
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Rzeka wspomnień

Dobry
Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że nie rzucam "Pokuty" dla nowego FS. Niestety musiałam odinstalować ostatni dodatek i wszystke postaci mi się usunęły, także nie wiem kiedy dodam kolejny odcinek, ale wiem na pewno, że kiedyś będzie! xD

Wracając do 'Rzeki wspomnień", ostatnio czytając mangę, zachciało mi się napisać coś obyczajowego, gdzie nie będzie żadnych czarów ani fantastycznych postaci. Nigdy czegoś takiego nie pisałam, także nie wiem jak to się skończy, ale mam nadzieję, że jako będzie i nikogo nie zanudzę!
Prolog jest krótki, ale jak to zawsze bywa w moich FS, pierwszy odcinek już będzie normalnej długości
Proszę ładnie o dużo komentarzy i życzę miłej lektury


Rzeka wspomnień



Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4

Prolog

- Tariel! – wykrzyknęła blondwłosa dziewczynka, wychylając się zza drzewa. – Mam cię!
Klepnęła zdziwionego chłopca w rękę, po czym uciekła pośpiesznie, cicho chichocząc.
- Nie ciesz się tak, zaraz cię złapię!
Był piękny, letni dzień. Ciepłe promienie słoneczne oświetlały duży ogród, pełen zieleni i kolorowych kwiatów. Maleńkie ptaszki zasiadły na niewielkiej, rzeźbionej fontannie aby w spokoju napić się orzeźwiającej, chłodnej wody. Pręgowany kocur przyczaił się pod stołem i spoglądając z uwagą na swoje ofiary, uderzał nerwowo ogonem o metalową nogę. Po chwili zerwał się z miejsca, próbując złapać wróbelka siedzącego na kamiennym obramowaniu, niestety gdy jego łapy odbiły się od ziemi, ptak uciekł. Napastnik nie zdążywszy wyhamować, umoczył sobie sierść od uszu aż po ogon.
Dziewczynka zaśmiała się głośno, widząc obrażone zwierze oblizujące się w słońcu. Zapominając o ucieczce, przykucnęła i ze współczuciem pogłaskała je po mokrej głowie.
Tariel skorzystał z okazji, że koleżanka jest zajęta, po czym podbiegł do niej i popchnął na trawę.
- Gonisz!
- To nie fair, głaskałam kota! – powiedziała, chwytając chłopca za nogę. – Za oszukiwanie, poleżysz ze mną!
- Ja wcale nie… aaaa! – Pociągnęła z całej siły, zwalając go z nóg. Zaśmiała się głośno, gdy ten uderzył z hukiem o mokrą ziemię.
- Ty!
- Serideth! – Z drugiego końca ogrodu rozległ się donośny, dziewczęcy głos. – Co ty robisz?! Dlaczego leżysz na brudnej trawie?!
- Seliete? – Chłopak podparł się na zgiętych łokciach, wpatrując się z zachwytem w młodą istotkę.
- A któżby inny? – zapytała blondynka, odrzucając na plecy niesforny kosmyk. Nie zaszczycając go nawet jednym spojrzeniem, zwróciła się do swojej siostry. – Ubrudzisz sobie sukienkę. Damie nie przystoi bawić się z chłopcami, na dodatek niewychowanymi.
- Ale ja lubię się z nim bawić i wcale nie uważam, że jest niewychowany – odpowiedziała.
- To, że lubisz nie znaczy, że powinnaś. – Seliete odwróciła się na pięcie i odeszła z uniesioną głową. – Za chwile wracamy do domu.
- Nie sądzisz, że zachowuje się jak stara baba? – zapytała Serideth, kiedy jej siostra zniknęła z widoku.

- I tak kiedyś się z nią ożenię. – Tariel wyłożył się na trawie, spoglądając w niebo usłane maleńkimi, białymi chmurkami. – Jak dorosnę i odziedziczę firmę taty, to oszaleje na moim punkcie.
Dziewczynka patrzyła na niego przez chwilę, jednak zaraz odwróciła wzrok, nerwowo mnąc dół swojej nowej sukienki. Od dawna wiedziała, że jej najlepszy przyjaciel zauroczony był Seliete, chociaż ta udawała, że nawet go nie widzi. Uważała, że jest on niewychowanym chłoptasiem, który nie zasługuje na jej względy. Miała tylko dziesięć lat, a zachowywała się jak ostatnia paniusia – była młodszą kopią ich matki. Kobiety, dla której najważniejsza była pozycja społeczna i zapas majątkowy na trzech różnych kontach bankowych. To było takie niesprawiedliwe. Dlaczego mężczyźni nigdy nie rozglądają się dookoła siebie, tylko muszą patrzeć w dal na to, co dla nich nieosiągalne?
- Serideth, czy ty mnie słuchasz? – zapytał Tariel, machając koleżance dłonią przed oczami.
- Przepraszam, zamyśliłam się – odpowiedziała, odpychając myśli na drugi plan. – Co takiego mówiłeś?
- Serideth! – Gdy tylko chłopak otworzył usta, z końca ogrodu rozległo się wołanie. Matka dziewczynki wyszła zza budynku i krzyżując ręce na piersiach, spojrzała na córkę z dezaprobatą. – Na litość boską, dziecko, wstań tej brudnej trawy. Ubrudzisz sobie nową sukienkę!
Nie chcąc wdawać się w kłótnie, blondynka podniosła się z ziemi, otrzepując starannie ubranie.
- Jedziemy do domu, kochanie – poinformowała po chwili matka. – Czekamy w samochodzie.

- Dobrze, zaraz przyjdę.
Kiedy kobieta odeszła w stronę bramy, Serideth odwróciła się, wbijając wzrok w duże, niebieskie oczy Tariela. Zauważyła, że z niewiadomego powodu na jego ślicznej, młodej twarzy malował się smutek.
Odgarnął z czoła zmierzwione kosmyki i podszedł bliżej, a następnie chwycił ją za rękę i mocno przytulił.
- Do zobaczenia kiedyś – powiedział cicho.
- Do zobaczenia.
Po chwili ponownie usłyszała ponaglające wołanie matki. Pocałowała chłopaka w policzek i nie oglądając się za siebie, pobiegła do samochodu, gdzie czekała na nią reszta rodziny.
Nie wiedząc czemu, czułą, że przyjaciel chciał powiedzieć jej wcześniej coś ważnego. Coś, co mogło ją wtedy bardzo zaboleć.
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad

Ostatnio edytowane przez Vipera : 05.06.2011 - 09:17
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.03.2011, 12:07   #2
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,431
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Szybko Ci poszło . A dopiero co narzekałaś na brak pomysłu ...
Podoba mi się i na pewno będę czytać . Mam już nawet podejrzenia co do dalszego ciągu wydarzeń . Przypuszczam, że w pierwszym odcinku zrobisz duży skok w czasie.
Czekam z niecierpliwością .
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 12:15   #3
Kamis
 
Avatar Kamis
 
Zarejestrowany: 28.03.2010
Skąd: Polska ^^
Płeć: Kobieta
Postów: 1,019
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Super, super, nowe fs Vipery, zapowiada się ciekawie
Bardzo mi się podoba, nie wiem co napisać, chyba tylko, że czekam na next ;p


Mam nadzieję że nie 'rzucisz' 'Pokuty'
__________________
Simy by Kamis [new 15.04.2011]

Życie pisze swój scenariusz, nieważne jakie były plany.
Kamis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 12:31   #4
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Cytat:
Napisał Libby Zobacz post
Szybko Ci poszło . A dopiero co narzekałaś na brak pomysłu ...
Zauważyłam, że jak dużo marudze na brak pomysłu, to szybko się zjawia jakiś xD
Z resztą, ten prolog pisałam do 4 rano

Cytat:
Napisał Libby Zobacz post
Przypuszczam, że w pierwszym odcinku zrobisz duży skok w czasie.
Czekam z niecierpliwością .
No tego nie trudno jest się domyślić, droga Libby. Przecież nie będę pisać o dzieciakach


Cytat:
Napisał Kamis Zobacz post
Mam nadzieję że nie 'rzucisz' 'Pokuty'
Póki co nie mam za bardzo pomysłu na ciąg dalszy, ale zapewne się znajdzie niebawem. Jak już pisałam, nie mam zamiaru nic rzucać

Dziękuję
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 12:55   #5
Lexi
 
Avatar Lexi
 
Zarejestrowany: 09.04.2010
Skąd: Wyspa Demonów
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 113
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Dobrze, że nie porzucasz Pokuty, bo już się przestraszyłam. Zawsze jak widzę nowe fs, twojego autorstwa to, aż muszę przeczytać, bo wiem, że piszesz bardzo ciekawie. Tym razem też mnie nie zawiodłaś, szkoda, że krótkie, no ale to prolog więc się nie czepiam Z niecierpliwością czekam na pierwszy odcinek
__________________


One hell of a butler <3
Lexi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 13:34   #6
Scheiße
 
Avatar Scheiße
 
Zarejestrowany: 04.01.2011
Skąd: puf puf
Wiek: 24
Płeć: Mężczyzna
Postów: 807
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Wow! Kolejne fs powalające na kolana. Ładne zdjęcia, tylko na pierwszym nogi Serideth wtopiły się w sukienkę, i nieładnie to wygląda...
A tekst bomba! Żadnych zastrzeżeń

Tylko jeden mały błędzik(chodzi o photo number two):
Cytat:
Napisał Vipera
krzyżując ręce na piersiach,
Na zdjęciu ma je oparte na biodrach

Ogólnie jest super, 10/10 + 1 czytelnik
__________________
Scheiße jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 14:26   #7
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Cytat:
Ładne zdjęcia, tylko na pierwszym nogi Serideth wtopiły się w sukienkę, i nieładnie to wygląda...
Wybacz, ale to już nie moja wina, że jej się nogi wtopiły

Dziękuję
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad

Ostatnio edytowane przez Vipera : 21.03.2011 - 14:29
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 15:50   #8
Gold_Chocolate
 
Avatar Gold_Chocolate
 
Zarejestrowany: 05.05.2009
Skąd: Najmilsze miasto.
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 633
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

No to w sumie duża odmiana takie słodkie,lekkie podoba mi się . Ja już też coś tam próbuje ustalać fabułę jak to będzie (;. Czekam na next.
__________________
Gold_Chocolate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 15:53   #9
Lira
 
Zarejestrowany: 17.06.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 119
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Pierwsze wrażenie: badziewny tytuł. Drugie: jak ja mam połapać się w tych dziwnych imionach?!
Trzecie: tekst - rewelacja. Spodobało mi się bardzo, że zaczęłaś od dialogu, a potem opis. Miałam wtedy wrażenie, iż oglądam film, gdzie najpierw pokazują zbliżenie zabawy dzieciaków, a następnie reszta... miałam wizję haha
Hmm, dawno nie czytałam czegoś...normalnego można rzec, bez stworów i innych dziwadeł (rekompensują to imiona bohaterów)
Gubisz ogonki (zwierzę, chwilę).
Do Twojego stylu tak się przyzwyczaiłam, iż uważam za zwykłą rzecz, że jest idealnie wciągający. To zapewne także sprawa fabuły. Tekst przeczytałam dwa razy (przez te imiona nie mogłam się połapać!)
i jestem wielce zaintrygowana dalszym rozwojem wydarzeń
Lira jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2011, 16:13   #10
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeka wspomnień

Cytat:
Pierwsze wrażenie: badziewny tytuł. Drugie: jak ja mam połapać się w tych dziwnych imionach?!
Tytuł.. tak, tak wiem. Mnie też się nie podoba, ale nie miałam nic lepszego Z resztą, nie tytuł ważny, tylko fabuła, nie?
No rzeczywiście, imiona trochę dziwne dałam, ale z czasem na pewno się przyzwyczaisz

Dziękuję, dzieweczki
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023