Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.04.2011, 21:10   #11
Chiyano
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

To jest prześwietne, ciekawe , z przesłaniem. Ten ślub wyszedł tak realnie... Boje się co bedzie dalej i czy wychowają dziecko . Uwielbiam to FS, czekam na nastepny odcinek < 333333333333333333333333 *ironia*
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.04.2011, 21:46   #12
Lexi
 
Avatar Lexi
 
Zarejestrowany: 09.04.2010
Skąd: Wyspa Demonów
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 113
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

Zgadzam się z poprzednikami. Dobrze, że wplotłaś już dialogi, przynajmniej wiadomo kiedy zaczyna się wypowiedź bohaterów, ale to fs dalej jest takie hmmm...sztuczne? Mało tekstu za dużo zdjęć, staraj się dodawać zdjęcia do odpowiedniej ilości tekstu bo wtedy wychodzi taka po pierdółka, a nie fotostory. Przeczytaj najpierw jakieś fotostory tak jak pisał Kacpersky, polecam ci fs Vipery, Belle Rose Rudzielca lub fs Bush'a.
__________________


One hell of a butler <3
Lexi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 08:01   #13
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

Nadal nie wygląda to dobrze. Teraz są same dialogi, zero opisów. Tekst jest płytki, za dużo zdjęć. Nie wiem, czy wyciągniesz to na coś lepszego.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 08:41   #14
Bush
 
Avatar Bush
 
Zarejestrowany: 05.01.2009
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta
Postów: 441
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

Hm, o samym fotostory wypowiadać się nie będę, bo wyglądało by to trochę tak, że wchodzę sobie pomarudzić żeby nabić posta. Komentarz nie byłoby adekwatny do tego wszystkiego, zważywszy na to, iż opinie o tym fs już znasz od wielu moich poprzedników. Zastanawia mnie tylko jedno: po kiego grzyba wzięłaś się za pisanie fs? Ja wiem, forum, fajne zdjęcia, za dużo wolnego czasu... ale najpierw trzeba podszkolić swój warsztat pisarski, a dopiero potem brać się za coś, co... jakby to delikatnie powiedzieć... za cholerę Tobie nie wychodzi.
Już wcześniej wspomniane było - poczytaj czyjeś fs, Vipery, rudzielca, a zobaczysz co to znaczy w ogóle fotostory.
Kiedyś, bardzo dawno temu, kiedy byłam w Twoim wieku (choć szczerze mówiąc nie mam pojecia ile masz lat, mogę się tylko domyślać) to wiedziałam, że potrzeba mi umiejętności pisania żeby brac się coś na dość poważną skale, jeśli forumowe opowiadania bierzesz na serio.
Jak pisałam, o fs się nie wypowiem, mogę przyczepiać się tylko do pisaniny. Więc powiem tak: w Twoim tekście brakuje tekstu. zobacz jak poprawnie zapisuje się dialogi, zacznij opisy sytuacji, jakiś przeżyć wewnętrznych. Jestem skora do pomocy i udzielania wszelkich rad jeśli chodzi o pisanie, więc jakby co, to zwróć się do mnie, coś zaradzimy.
__________________
Bush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 12:10   #15
zolnierz1973
 
Avatar zolnierz1973
 
Zarejestrowany: 11.11.2010
Skąd: Farma Secoba
Płeć: Mężczyzna
Postów: 33
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

No dobra! Jak już w jednym obrazku nie użyłaś tego kodu to się nic nie stało! A oto moja ocena 3/10
__________________
mod edit: nieregulaminowa sygna.
zolnierz1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 14:53   #16
Owl Finch
 
Avatar Owl Finch
 
Zarejestrowany: 22.10.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 728
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

Nie mogę się doczekać następnego, porywającego, entuzjastycznego, wciągającego, mądrego, fascynującego i trzymającego do ostatniej chwili w napięciu fotostory.
Po co to kontynuujesz tak na serio?
Owl Finch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 15:06   #17
Aya de Chat
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

zlot cwaniakujących ironistów bez konstruktywnej krytyki, nic tylko bić brawo.
przedszkole.





a co do FS... moja opinia w sumie pokrywa się z Bush, fajnie że zaproponowała Ci pomoc, jeśli naprawdę chcesz tworzyć ciekawe FS to nie czekaj, a korzystaj Od siebie chciałabym tylko dodatkowo poradzić, żebyś pamiętała że pisząc FS, opowiadanie czy cokolwiek kreujesz inną rzeczywistość. Same dialogi nie wystarczą, stwórz klimat, opisz atmosfere/napięcie pomiędzy bohaterami itp. Możesz opisać nawet pogodę (zaznaczając np, że współgra ona z emocjami bohaterki). I przede wszystkim : buduj rozbudowane zdania

A i polecam, żeby polepszyć jakość zdjęć robienie je print screenem, nie wiem czy jest jakiś kod/mod w trójce, który umożliwia schowanie czerwonej ramki w czasie pauzy, ale jeśli masz vistę to w zwykłej przeglądarce zdjęć windowsa możesz ja przyciąć

Co do zdjęć ja mogę Ci chętnie pomóc, z tym że nie mam TS3 więc nie znam się na niuansach tam, ale przycięcie zdjęcia dla Ciebie czy zaproponowanie czegoś : czemu nie

Ostatnio edytowane przez Aya de Chat : 23.04.2011 - 15:08
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 15:43   #18
Solja
 
Avatar Solja
 
Zarejestrowany: 24.09.2010
Skąd: pień Yggdrasil
Płeć: Kobieta
Postów: 17
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

Przynajmniej odważyła się wstawić, dostała krytykę i może pójdzie lepiej.
Mnie też się zdaje, że zamiast być ironicznym powinno się dać jakieś wskazówki.
Aya ma rację - między dialogami mogłabyś nadać jakiejś atmosfery, wciągnąć nas w ten świat. Osobiście, czytając każde FS, chciałabym przenieść się w ten 'rejon'. Powinnaś dodawać opisy miejsc, krajobrazu, rzeczy czy drobnych pomieszczeń. Po dialogu można także dodać jakiś akcent 'ukazujący' uczucie bohaterki.
Życzę powodzenia!
Solja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 17:02   #19
Owl Finch
 
Avatar Owl Finch
 
Zarejestrowany: 22.10.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 728
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

"Wskazówki" to trochę za mało. Poza tym, to już drugie FS tej autorki, a nie różni się niczym od poprzedniego, a sporo osób napisało wtedy co dokładnie jest źle i co zmienić. Dlatego pozostaje już chyba tylko ironia...
Owl Finch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.04.2011, 17:38   #20
Aya de Chat
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ul.Jagodowa 46

bo ciśnienie rozniesie Ci czaszkę jeśli odpuścisz sobie nic nie wnoszący komentarz fakt, pozostaje tylko ironia
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fotostory, moda, sims, stylistka, twinbrook


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023