Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.08.2011, 09:22   #1
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Lovely Universe





No więc tak
Wiem, co niektórzy sobie mogą pomyśleć widząc kolejny mój temat w tym dziale. I od razu mówię - nie traktujcie tego jako pełnowartościowe FS Skrobałem to sobie przez wakacje typowo dla rozrywki no i w sumie czemu miałbym tego nie pokazać? Odcinki będą krótkie (w końcu pisałem dla rozrywki :p), a i poprawność językowa jest trochę... no nie wiem, ale wydaje mi się, że napisałem to jakoś "inaczej".
Oczywiście to w żaden sposób nie koliduje z pracami nad Georgią, które to idą swoim własnym torem (powoli, ale jakoś się toczą ). Tak więc, nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do czytania Aha: ilość zdjęć celowa ;>


Odcinki:

1 2 3 4 5




Odcinek 1


Człowiek zawsze marzył, by dowiedzieć się, co kryje naznaczone tysiącami gwiazd niebo. W końcu marzenia te udało się zrealizować. Zbadać kosmos – sny miliardów na całym świecie. Ludzkość, jak niesforny dzieciak, chciała wymknąć się ze swojego pokoju i odkryć okolicę. Minęły setki lat, a marzenie to spełniło się. Odkryto nowe, idealne do życia planety, nowe gatunki stworzeń i roślin (o ile to one wcześniej nie odkryły gatunku: człowiek). Mimo to Ziemia pozostała domem, do którego zawsze chętnie się wracało. Można powiedzieć, że w ciągu tysiąca lat nic się nie zmieniło: płaczące kobiety z chusteczkami nadal żegnały w łzach swoich ukochanych kosmonautów wylatujących w niebezpieczną misję. Zmieniło się tylko jedno: kosmonautów było więcej, niż płaczących kobiet.
Wszyscy nagle odkryli, że Ziemia to dla nich zbyt mało. Jest nudna, ma w miarę stabilny klimat i nieco przetartą powłokę ozonową. Kto by w tych czasach chciał siedzieć w domu i pielić chwasty w ogródku, podczas gdy wszechświat ma tyle do zaoferowania! No i jest na wyciągnięcie ręki.

Stacja kosmiczna „Św. Auriela Plutonka”, wyspa Oux, planeta P-194-EX-D, galaktyka GENUSS


…tak więc, przez najbliższe dni, a może nawet i miesiące, nikt was z Oux nie zabierze!” – zabrzmiał głos z telewizora. Mężczyzna na ekranie miał bardzo surową minę – „Warunki, w których przyszło wam mieszkać nie są najlepsze, więc proponuję trzymać się regulaminu! Hasło!

- Regulamin, albo śmierć! – wykrzyknęły naraz trzy osoby przed plazmą.


Doskonale. Trzymać się. Niech Aurelia będzie z wami!

Na telewizorze pojawił się śnieżący, szary obraz. Trójka siedziała w milczeniu, cały czas spoglądając na ekran.

- Cholerny palant! – krzyknął ktoś nagle, tak, że pozostała dwójka poderwała się z krzeseł.
- Na miłość boską, Casey! Chyba zbyt bardzo wzięłaś sobie do serca książkę o alarmach przeciwpożarowych! - niebiesko-skóra kobieta zlustrowała wzrokiem koleżankę siedzącą obok.


Linn Langdon-Ge była jedyną genusską na Oux, choć znajdowała się w swojej rodzinnej galaktyce. Dlatego mogła się wydawać, tutaj, pośród ludzi, nieco odmienna ze względu na swój nietypowy kolor skóry – a przynajmniej tak postrzegał ją ktoś, kto jej jeszcze nie poznał. Tak naprawdę Linn była niezwykle inteligentną i uczuciową postacią. Nauczyła się ludzkiego języka w niespełna 10 nocy i szybko zaaklimatyzowała się w ludzkich ośrodkach. Już od dawna prowadziła badania dla OOW – Organizacji Ochrony Wszechświata – i przyczyniła się do wielu sukcesów owej grupy.

- Po prostu jestem wściekła! – skomentowała kobieta. – Jeszcze jeden tydzień tutaj i moją dietę trafi szlag!


Casey O’Hara – ziemianinka, przebywająca na wiecznej diecie, której w ogóle nie przestrzegała, objadając się kiedy tylko nadarzy się okazja. Kobieta bezpośrednia, mówiąca to co myśli, jednocześnie bardzo otwarta i przyjazna. Nie przebierając w słowach stała się powodem wielu konfliktów (nawet tych międzygalaktycznych!), nikt jednak nawet nie myślał, by usunąć ją z ekipy badawczej na Oux. Doskonale badała minerały i inne mniej lub bardziej znane ludzkości związki. Cas od zawsze posiadała wielu przyjaciół na Ziemi, których niechętnie opuściła wylatując na P-194-EX-D – niezbadaną dotąd planetę, której jedynym mieszkańcem był amator-kosmonauta – Henrik VanVann, posiadający małe gospodarstwo agromineralne.

- Może jeszcze coś postarają się zrobić? – wtrącił nieśmiało Dave.
- Nie bądź debilem, idioto!


Dave Fox – ziemianin, przebywający na Oux od początku swojego życia, nigdy nie był na Ziemi. Zawsze chciał pracować dla Agencji Kosmicznej, nie myślał jednak, że jego marzenia tak szybko się spełnią. Jego matka – Eleonore Fox, urodziła go przedwcześnie podczas jednej ze swoich wypraw. Potem zginęła wśród lodowych zamieci. Tubylcy postanowili, że zostawią go na wyspie, gdyż pewnie taka byłaby wola jego rodzicielki. Doskonale go wykształcili – tak, by dokończył dzieło swej matki. Zbadał genezę wyspy, a tym samym historię powstania planety, a być może i całej Genuss! Jako doświadczony odkrywca został nagrodzony licznymi nagrodami, co zupełnie nie liczyło się dla jego współpracowników, którzy traktowali go bardziej jak niepotrzebnego zawalidrogę.

- Takie awarie zdarzają się raz na sto lat. – Dave wytłumaczył spokojnie. – A najdłuższa z nich trwała trzy tygodnie.
- Nawet jeden dzień spóźnienia z powrotem na Ziemię, to dla mnie cała wieczność! Marnuję się tutaj i tyję!
- Casey, błagam, uspokój się. A ty Dave zamilcz. Wszędzie musisz wtrącić swoje trzy grosze! Ciebie nie powinni wypuszczać z pokoju! - Linn zdecydowanie dominowała w tej nielicznej grupie. Nikt nie musiał mianować jej dowódcą czy kimkolwiek – robiła to automatycznie, a cała reszta bez sprzeciwów uznawała jej wyższość.


- Ja próbuję tylko was uspokoić.
- Najlepszym uspokojeniem dla nas będzie twoja nieobecność. Nie mieszajmy spraw zawodowych z życiem prywatnym!
- To znaczy…?
- Nie chcę cię znać, do cholery! – Cas podniosła się z krzesła. Podczas tego gwałtownego zrywu opluła sobie nieco twarz.
- Dobra, dobra, już idę.

Dave wyszedł wolnym krokiem z pomieszczenia, niezbyt zadowolony z siebie, że prawie przyprawił kogoś o zawał serca. A mówią, że to choroba cywilizacyjna. Drzwi zasunęły się za nim z hukiem.


- To jakiś cholerny dom wariatów! – kobieta z powrotem usiadła na swoim miejscu, próbując ustabilizować rytm serca. – Gdyby nie ty, Linn, dawno bym tutaj zwariowała.

Kobiety (genusski też powszechnie uważane były ze kobiety, z tym, że o innej karnacji) przytuliły się do siebie.


- Jestem na Oux od 120 lat i przyzwyczaiłam się, że każdy tutaj ma jakieś odchyły. Cas, powiedz mi tylko jedno: czy zależy ci, żeby zbadać tą wyspę. Wiem, że bardzo chcesz wrócić na Ziemię, ale czy wkładasz choć trochę serca w swoją pracę?

Linn spojrzała pytająco na swoją przyjaciółkę. Ta chwilę milczała.

- Tak… Nie. Wcale. Olewam to. Chce wrócić na Ziemię i wreszcie zjeść jakiegoś porządnego fastfooda! Wykończą mnie te konserwy!
- Widzę, że zgadzamy się w wielu kwestiach. – genusska dodała z radością. – Tylko co my będziemy robić przez te „tygodnie, a może nawet miesiące”? Przecież cała praca na Oux została już wykonana…


- Spokojnie. – Casey zmieniła nagle ton. – Nie zmarnujemy tego czasu.
__________________
Evil is a Point of View

Ostatnio edytowane przez Gio : 07.09.2011 - 20:27
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.08.2011, 10:09   #2
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Giooo...! to jest świetne
Lekko i przyjemnie się czyta, za co duży plus
Najbardziej spodobała mi się postać Cas, jest taka bezpośrednia i ta jej gadka o konserwach haha chyba zostanę jej fanką, jeśli jej nie uśmiercisz w międzyczasie

Cytat:
Napisał Gio
Oczywiście to w żaden sposób nie koliduje z pracami nad Georgią, które to idą swoim własnym torem (powoli, ale jakoś się toczą )
no ja myśle, że nie zapomniałeś o Georgii, bo wiesz co Cię czeka <obmyśla plan tortur>

Świetne foty, dobry tekst, czego chcieć więcej? Tylko kolejnego odcinka
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 10:11   #3
Rosari
 
Avatar Rosari
 
Zarejestrowany: 16.07.2011
Skąd: I'm closed in my own Wonderland ♥
Płeć: Kobieta
Postów: 202
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Temat niezbyt mnie zaciekawił, ale jakość tych zdjęć jest wspaniała !
Nie widzę błędów, ani tego, żeby to jakoś inaczej było napisane.
To jest wyczapiste, że się tak wyrażę.
Tylko szkoda mi troche Dave'a.Ładny miły chłopak, a te po nim jeżdżą.

Wstawiaj często, będę tu zaglądać
__________________
Rosari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 10:49   #4
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Rudzielec

Cytat:
Najbardziej spodobała mi się postać Cas, jest taka bezpośrednia i ta jej gadka o konserwach haha chyba zostanę jej fanką, jeśli jej nie uśmiercisz w międzyczasie
Też jest moją ulubioną postacią No i jeszcze Linn A o śmierci nawet nie ma mowy: styl tego FS jest bardzo luźny, więc żadnych tutaj morderstw nie będzie Dzięki za komentarz ^_^

Rosari.

Cytat:
Temat niezbyt mnie zaciekawił
To przez ten kosmos, czy raczej klasyczny wstęp do akcji?

Cytat:
Tylko szkoda mi troche Dave'a.Ładny miły chłopak, a te po nim jeżdżą.
A tam, czy ja wiem... W sumie w pierwszym odcinku to tak bardzo było widać, ale potem będzie bardziej normalnie Dzięki za komenta ;>
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 12:40   #5
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Ale mnie, Gio, zdenerwowałeś. Ja Cię nie mogę! Nowe FS Gio! Widocznie wcześniej wstawiłeś nową Georgię! Hurra! <zaciera ręce> Wchodzę, a tu nic o detektywach nie ma. No jak mogłeś?!

He he, ale zrehabilitowałeś mi to w 100 %. To FS baaardzo mi się podoba. Trafiłeś w moje gusta (uwielbiam tematykę kosmosu) - skąd wiedziałeś?
Fajnie, ciekawie napisane. Przedstawienie postaci bardzo mi przypadło do gustu. Świetne zdjęcia. Bohaterowie mi się podobają.
Ale nie będę Cię już wychwalała, bo jeszcze porzucisz Robertsównę dla udoskonalenia tego FS

A właściwie mam dwa zastrzeżenia:
Przecież wszystka praca na Oux została już wykonana - cała

I jeśli jest więcej niż dwóch rozmówców, to zawsze "podpisuj dialogi", bo miałam problem z połapaniem się kto i co mówi.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 16:27   #6
muffindance
 
Avatar muffindance
 
Zarejestrowany: 05.08.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 1,059
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Laaaal <3 To jest genialne A nawet lepsze ;D Bardzo, bardzo mi sie spodobalo!
Swietnie wykadrowane zdjecia, a tekst przyjemnie sie czyta : DDD
Wybrales ciekawy temat, pierwszy raz spotykam sie z takim fs

Nie pozostaje mi nic innego jak ty czytac i czekac na nastepny odcinek!
__________________
PRZEPRASZAM, ŻE NIC NIE PISZĘ. PRZYSSAŁAM SIĘ DO MONITORA.
muffindance jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 20:01   #7
Kjalvör
 
Avatar Kjalvör
 
Zarejestrowany: 19.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 272
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Świetne, no!
Super!
Zdjęcia przepiękne jak już zostało wspomniane, Linn mimo innej karnacji jest prześliczna, a Cas ma gadane
Napisane też jest całkiem ciekawie. Czekam, czekam na kolejne odcinki z niecierpliwością :>
Kjalvör jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 20:19   #8
Rosari
 
Avatar Rosari
 
Zarejestrowany: 16.07.2011
Skąd: I'm closed in my own Wonderland ♥
Płeć: Kobieta
Postów: 202
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Cytat:
To przez ten kosmos, czy klasyczny wstęp do akcji?
Przez obydwa raczej xD Ale się nie kłopocz ja i tak będę czytać ^^
__________________
Rosari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 20:34   #9
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Searle

Cytat:
Widocznie wcześniej wstawiłeś nową Georgię! Hurra! <zaciera ręce> Wchodzę, a tu nic o detektywach nie ma. No jak mogłeś?!
To taka terapia wstrząsowa

Cytat:
Trafiłeś w moje gusta (uwielbiam tematykę kosmosu) - skąd wiedziałeś?
Gio czuwa i stara się wpasowywać w gusta :p Niestety nie można dogodzić wszystkim naraz :[

Cytat:
Ale nie będę Cię już wychwalała, bo jeszcze porzucisz Robertsównę dla udoskonalenia tego FS
No w sumie racja Chociaż chcę się skupić na obydwóch po równo raczej

Cytat:
I jeśli jest więcej niż dwóch rozmówców, to zawsze "podpisuj dialogi", bo miałam problem z połapaniem się kto i co mówi.
Tak jest! Dzięki za poprawienie błędu i za komentarz również!

muffindance

Cytat:
Wybrales ciekawy temat, pierwszy raz spotykam sie z takim fs
Tak, zapomniałem tego uwzględnić we wstępie! "Nowatorskie" - to chyba dobre określenie ^_^

Dzięki za komentarz

Kloa

No w sumie nie mam co napisać, bo tak mi posłodziłaś, że ah oh Dzięki za komentarz :]

Rosari.

Cytat:
Przez obydwa raczej xD Ale się nie kłopocz ja i tak będę czytać ^^
Dobra, nie będę się kłopotał ;]

I jeszcze bonus: takie moje ulubione zdjęcie

__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2011, 21:27   #10
Kethael
 
Avatar Kethael
 
Zarejestrowany: 18.03.2011
Skąd: Sweet dreams
Płeć: Kobieta
Postów: 1,222
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Lovely Universe

Linn jest przeeeeeeeeśliczna!- to po pierwsze.
Po drugie: podoba mi się, że akcja toczy się w kosmosie.
Po trzecie: cudowne zdjęcia, które pomagają wczuć się w sytuację.

Więcej nie mogę wymyślić, bo po prostu odebrało mi rozum. Zaciekawiłeś mnie, więc z niecierpliwością czekam na next.

No cóż... to by było na tyle ^^
__________________
[IMG]http://i45.************/fdzw4o.png[/IMG]
Kethael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023