Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04.08.2012, 13:01   #1
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie PBF na TheSims.pl

Cześć
Tytuł mówi sam za siebie, jeśli ktoś wie, co to znaczy PBF. Dla niewtajemniczonych - PBF = Play By Forum, czy dosłownie gra przez forum. Niżej wytłumaczę na czym to polega, ale żeby było wiadomo, proponuję wprowadzić coś takiego u nas.

Okej, więc tak (gdybym coś napisał niezbyt jasno, poprawcie mnie )
Gra PBF to gra, w którą gra się przez forum. Każdy gracz ma swój własny dział, w którym toczą się losy jego postaci. Ma do niego dostęp TYLKO ten gracz i opiekun gry (Game Master, w skrócie GM). Rozgrywka wygląda mniej więcej tak:
Game Master w dziale danego gracza pisze coś, np.: "Otrzymałeś telefon od ojca, że popsuł mu się telewizor i chciałby, żebyś go naprawił" czy coś w ten deseń. Następnie gracz odpisuje, co robi w tym wypadku. Później GM znów informuje o przebiegu gry i tak ciągle. Z biegiem czasu wszystko staje się ciekawsze, a każdy gracz całkowicie inaczej prowadzi losy swojej postaci. Kiedy gracz A spokojnie ogląda telewizję, gracz B może pracować dla lokalnej organizacji przestępczej, a gracz C może brać ślub z pracownicą kina. Wszystko zależy właśnie od graczy.
Czy mogą się oni spotykać? Tak, jest to nawet wskazane. Wtedy gracze "oddziałują" wzajemnie na siebie i losy swoich postaci. Np. gracz B (ten z organizacji przestępczej) może okraść gracza C, który złoży zeznania na policji do komisarza gracza D. Oczywiście później gracze mogą brać ślub, rozwód, mieć dzieci. W ten sposób gra staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.
Do spotkań służy specjalny dział, dostępny od początku lub po jakimś czasie od rozpoczęcia gry (takie rzeczy ustala się w zasadach PBF).
W świecie tej gry przez forum każdy ma swój zawód i obowiązki z nim związane - polityk, ksiądz, sędzia, a nawet burmistrz czy prezydent. Można zakładać własne firmy, budować domy... Jak w prawdziwym życiu! Takie Simsy przez forum.
I o takiej tematyce właśnie chciałem zrobić grę - The Sims PBF.
Ważne jest jeszcze, że rodziny mają jeden dział (np. gracz A bierze ślub z graczem B - wtedy mają jeden, wspólny dział, a nie dwa osobne. Dzieci "kontroluje" GM, ale są one posłuszne rodzicom [chyba, że mają inny charakterek - to zależy od Game Mastera ])

Aby dostać się do gry należy stworzyć postać - jak w Simsach. Musi mieć ona zarówno dobre, jak i złe cechy.

Jeśli czujecie niedosyt - http://pl.wikipedia.org/wiki/Play_by_forum.

Co do Operatorów Gry - myślę, że nominacją zajęliby się już Administratorzy. Ja sam z PBF miałem styczność tylko raz w życiu, ale dałbym sobie radę, bo kiedyś chciałem coś podobnego założyći teraz z wieką chęcią podjąłbym się wyzwania. A czy ktoś z Was był już kiedyś członkiem jakiegoś PBF?

No i proszę o dodanie ankiety

Pink Panther

e: Właśnie, zapomniałbym. Proponuję jeszcze wyróżnić GM'ów osobną rangą lub kolorem nicka. Ale nie do tego zmierzam - gdyby Administratorzy zgodzili się na PBF, Operatorzy Gry muszą mieć swój osobny dział, do którego użytkownicy nie mają dostępu. Trzeba omówić sporo rzeczy przed rozpoczęciem 1 edycji gry

Gdyby ktoś miał pytania - piszcie! Odpowiem na wszystkie.

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 04.08.2012 - 13:23
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
 

Tagi
gra przez forum, online, pbf, play by forum, the sims online


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023