Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.09.2012, 12:54   #1
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Smile Opowieści Cytrynowej Wiśni

Rodzina Róża:
odc. 1. poniżej
odc. 2.
odc. 3.
odc. 4.
odc. 5.

Rodzina Polnago
odc. 1.
odc. 2.
odc. 3.
odc. 4.
odc. 5.
odc. 6.
bonus
odc. 7.
odc. 8.

Elena
odc. 1. (druga część posta)

Rodzina Róża II
odc. 1.



Cześć! Wreszcie zdecydowałam się dodać własne OJSG mam nadzieję że się spodoba Dobra, żeby nie przedłużać...

Rodzina Róża odc. 1.
Rozalia Róża jest wielką podróżniczką, była w wielu zakątkach świata, a teraz, dokładnie trzy miesiące temu wprowadziła się do wielkiego domu w Miłowie który został podpalony.... Sprawca został nieznany. Kobieta doszła do wniosku że kupno tak wielkiego domu było złe, a remont wyniesie ją fortunę, do tego musiałaby czekać aż go wyremontują. Dlatego kupiła dużo mniejszy, przytulny domek który mieścił się może jakieś 2 km od jej starego domu. Tylko szkoda że wraz z domem sfajczyły się jej pamiątki z podróży



Wiele simów plotkuje o dziewczynie i jej podbojach miłosnych, ona się tym nie przejmuje, jest raczej typem samotniczki. Mimo to przygarnęła pod swój (przedtem spalony) dach Bazylego Wielką Stopę, wspiera ją w tych trudnych chwilach i jest czymś w rodzaju gosposi



W południe znajomi odwiedzili ją w nowym miejscu. Rozalia przygotowała pyszne tosty i usiadła z gośćmi do stołu. Oni byli mili, ale ona nie darzyła ich sympatią, do tego uważała, że nie za dobrze znają się na modzie :/ (możliwe że ma rację)
- Musi Ci być ciężko teraz, tyle masz na głowie z tym domem-zagadała blondyna, Nina.
- Yhym- odpowiedziała z niechęcią Rozalia
- Pyszne tosty! - powiedziała Balbina siedząca obok gospodyni.
- Dziękuję - odpowiedziała.
Rozmowa się nie kleiła, Rozalia nie była zbyt towarzyska.



Muszę wam jeszcze powiedzieć, że spalony dom nie jest jedynym zmartwieniem Rozalii, jest w ciąży. Czy poradzi sobie w roli matki? Nie jest najlepszym materiałem



Ale najgorsze jest to, że przyszła mama nie wie kto jest ojcem!

Ostatnio edytowane przez Cytryśnia : 01.06.2013 - 10:54
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.09.2012, 13:25   #2
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

Skomentuję 1

Zapowiada się póki co ciekawie, chociaż OJSG pospolite, prawie nie różni się od innych - samotna matka nie wie, kto jest ojcem, mieszka w małym domu, bo poprzedni spłonął etc.

Ale nie zrażaj się, podoba mi się, będę czytał

Dodam, że to na razie jedyne OJSG z TS2, które śledzę
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.09.2012, 17:19   #3
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

Fajnie że ktoś skomentował, może ktoś jeszcze? Liczę się też z krytyką. Co do twojej uwagi, to na razie początek, od czegoś trzeba było zacząć
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.09.2012, 17:32   #4
easey
 
Avatar easey
 
Zarejestrowany: 18.03.2012
Skąd: jajecznica
Płeć: Kobieta
Postów: 951
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

Oj tam, mnie się bardzo podoba. Na dwójce się nie znam, ale simka jest bardzo ładna Czekam na następny odcinek, marmo

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
Dodam, że to na razie jedyne OJSG z TS2, które śledzę
easey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.09.2012, 19:12   #5
Alcioo :33
 
Avatar Alcioo :33
 
Zarejestrowany: 20.09.2012
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna
Postów: 603
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

O widzę, świetnie się zapowiada..
Zdradzisz mi czy planujesz nad jakimś mężczyzną dla Rozalii ?
A to ze spaleniem to z kąt ja to znammm...
Alcioo :33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.09.2012, 19:39   #6
Laselight
 
Zarejestrowany: 17.09.2011
Skąd: Naddniestrze
Płeć: Kobieta
Postów: 2,307
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

jeszcze ja. Skoro wszystcy komentujący są z TS3 , to ja też. Podoba mi się A Rozalia flirtuje z kim popadnie , czy jak to ?
__________________
Laselight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.09.2012, 20:50   #7
Chewbacca
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

To może i ja? Po pierwsze trochę razi mnie jej dom, maxisowy i dużo rzeczy nie pasuje, ale skoro lubisz tak grać to czemu nie. Ja sama lubię ten klimat o wiele bardziej niż świecące lalki. Po drugie Rozalia musi być strasznie powierzchowna, ocenia sąsiadów na podstawie ubioru, brzydko. Po trzecie zgadzam się z PP, fabuła nie powala na kolana, ale z racji tego, że to pierwszy odcinek nie będę się czepiać. No i po czwarte przepraszam, że piszę tak chaotycznie. Będę zaglądać.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.09.2012, 10:08   #8
Chwalisława
 
Avatar Chwalisława
 
Zarejestrowany: 16.05.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 464
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

No to jeszcze ja. Na początek fajnie się zapowiada. Rozalia jest b. ładna.
Oby jej się ułożyło i wszytko było ok.
Będę zaglądać.
Chwalisława jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.09.2012, 10:46   #9
tisi
 
Avatar tisi
 
Zarejestrowany: 29.12.2010
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 47
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

Naprawdę ładna simka z niej... Uwielbiam rude włosy i zielone oczy Historia jak na razie wydaje mi się normalna, ale zapewne akcje rozkręci się za niedługo. Najlepsze jest to, że nie wiem co będzie dalej. Będę tu na pewno zaglądać.Twoje OJSG zachęciło mnie do założenia własnego tematu Jak widzisz nie umiem za dobrze oceniać
tisi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.09.2012, 16:08   #10
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Opowieeeści marmolaaady

No, bardzo się cieszę że wam się podoba (jak na razie ) i tak, Rozalia flirtuje z kim popadnie, przepraszam że tak szybko daje kolejny odcinek ale nie mogę się powstrzymać, no i teraz mam czas Postarałam się aby nie było to kolejne nudne OJSG i fabuła będzie raczej zupełnie inna niż wszystkie, czy się spodoba, nie wiem Aha i tym razem zadbałam aby zdjęcia były lepsze

Rodzina Róża odc. 2.

Rozalia dowiedziała się że jej dom nie został podpalony, a raczej sama go spaliła poprzez świecę, i ubezpieczenie poszło w cholerę. A pieniądze na wyprawkę dla dziecka by się przydały....

Na szczęście Bazyli umiał szyć na maszynie i robił dla dziecka ubranka w swojej chatce z drewna

Późnym wieczorem, gdy Rozi szła już spać zadzwonił telefon.
- Yhhh! Ktosiu, wiesz która jest godzina! - Przez ciąże Rozalia była nerwowa.
- Tu twoja babcia. - Odezwała się przez słuchawkę spokojnie kobieta.
- BABCIA! - Krzyknęła z radością dziewczyna
- Nie, Święty Mikołaj! - Sarkastycznie odezwała się starsza pani
- Dlaczego dzwonisz? Nie widziałyśmy się z pięć lat!
- Słyszałam ze jesteś w ciąży. - Mówiła babunia
- Tak, skąd to wiesz? - pytała wnuczka
- Ja wszystko wiem, uświadom to sobie. Moja droga, ja jestem umierająca, lekarze dają mi kilka miesięcy. - Ciągnęła spokojnie kobieta
- COOO!!!
- Ty możesz spełnić moją ostatnią wolę a przy tym dostać spadek
- Ale, jak, o co chodzi. - Rozalia była nieco zabłąkana
- Córce mojej dobrej koleżanki, pani Mirosławie Brzęczyszczykiewicz urodziła się córka... - Tłumaczyła staruszka
- O, to gratuluje, ale tej, tej bogatej Brzęczyszczykiewicz? - przerwała jej wnuczka.
- Nie skończyłam! Ta kobieta mnie bardzo lubi, jeśli urodzisz syna, to chcę, aby on w przyszłości ożenił się z jej wnuczką, jeżeli to dla mnie zrobisz, przepisze ci kilka milionów.
- CO!? Babciu!
- Jeśli tego nie zrobisz, przepisze ci moje długi. A z nich się nie wypłacisz raczej. - Z wyraźnym uśmiechem powiedziała pani Bogna (bo tak miała na imię)
- Ale.... To jest szantaż!
- Zadzwonię jutro rano, zastanów się. - Powiedziała i rozłączyła się kobieta

Po telefonie Rozalia poszła się położyć i rozmyślała.
Co ja mam zrobić, pieniędzy coraz mniej, znając moje szczęście będe miała syna, a babcia była hazardzistką, to musi być naprawdę kolosalna suma. Ale to będzie moje dziecko! Teoretycznie nie mam wyjścia

Rano Rozalia znów odebrała telefon.
- Wnusiu, notariusz za jakiś czas prześle i odpowiednie papiery, i dopilnuje aby umowa została dotrzymana, w przeciwnym razie, będziesz musiała spłacać długi
- Wiesz, że stawiasz mnie pod ścianą, nie mam wyjścia.
- No, a więc wszystko ustalone. - I "kochana" babcia się rozłączyła.

Jakiś miesiąc później Rozalia odebrała list, a w nim umowę (choroba Bogny była zaraźliwa więc list był jedyną formą podpisania umowy)

Teraz Rozi modliła się tylko aby mieć córkę, najprostsze rzeczy jej nie wychodziły

Niestety, modlitwy nie zostały wysłuchane (zresztą kto by wysłuchał modlitw takiej bezbożnicy)

Aha, Bazyli prosił mnie abym pochwaliła się jego sukcesem - będzie kucharzem w programie "Gotuj z wielką pasją i stopą"

Koniec,
Czy Rozalia dotrzyma umowy?
Czy mimo wszystko dobrze zrobiła?
A co wy o tym myślicie?
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023