Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.08.2011, 22:51   #1
hare_krishna
 
Avatar hare_krishna
 
Zarejestrowany: 06.08.2011
Skąd: ,,,
Płeć: Mężczyzna
Postów: 65
Reputacja: 10
Question Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Minęły już 2 lata od premiery TS3, jednak jeszcze spora część graczy ciągle gra w drugą część simsów, i pewnie każdy ma jakieś powody

Ja gram w dwójkę ponieważ trójka zwyczajnie mi się nie podoba, szybko mi się nudzi. Uważam że dwójka ze wszystkimi dodatkami jest znacznie ciekawsza niż trójka (zwłaszcza że mem do niej tylko jeden dodatek - Wymarzone Podróże). Kolejnym minusem trójki są okolice, w dwójce wydają mi się bardziej realistyczne a w 3 są takie... plastikowe.
__________________
hare_krishna jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.08.2011, 09:37   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

TS4 - toż to koło simsów nawet nie stało xDD
TS3 - nie podoba mi się (+ szkoda wydawać kolejne grube pieniądze na "lepsze" simsy). Poza tym mam wrażenie, że ta gra jest już wszędzie
TS1 - mam do tej gry ogromny sentyment, ale nie umiem już do niej wrócić No i nie mogę sobie pograć na moim monitorze - rozdzielczość 800x600 w OKIENKU na monitorze 23" to jakaś pomyłka (wcześniej miałam monitor 17"...).
TS2 - mam masę pomysłów na grę, środki na ich realizację i niezliczone inspiracje. Gra z dodatkami oferuje dużo fajnych możliwości ^^
Grafika, UI i sama forma rozgrywki bardzo mi odpowiadają
Na dłuższą metę TS2 mi się po prostu nie nudzi

Ostatnio edytowane przez Liv : 27.07.2015 - 12:03 Powód: bo gram dalej!
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 10:19   #3
Candle
 
Avatar Candle
 
Zarejestrowany: 19.11.2009
Skąd: <3
Płeć: Kobieta
Postów: 226
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

The Sims 2 jest jedyną grą z serii The Sims jaką posiadam, ale mi wystarcza. Bardzo lubię w nią grać, podobnie jak Liv, mam wiele pomysłów na grę, zazwyczaj gram po 2-3 godz. i kończę bo muszę. Nie nudzi mnie. Simy nie są plastikowe (jak w The Sims 3), a okolice piękne. Gra z dodatkami urozmaicają grę, dodają otoczenia i inne . bardzo lubię grać w simsy a najbardziej w dwójkę i nie zamienię jej na jakieś nowe "ulepszenie", wydając powyżej 100 zł. za niedopracowane gry. wolę za te pieniądze dokupić sobie dwa dodatki do dwójki ;D .
__________________
mod edit: nieregulaminowa sygna.
Candle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 10:25   #4
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

The Sims 1 - Jeszcze czasami pogrywam. Na starym laptopie mam cudowną Basię, która chce zostać gwiazdą. Ech.

The Sims 2 - Również mam wszystkie dodatki i dzięki temu uwielbiam tą grę. Teraz grania na samej podstawie bym chyba nie wytrzymał. Zupełnie mi nie przeszkadza fakt ładowania się parcel. Jest tyle możliwości, tyle interakcji. Miód. Chyba nigdy mi się dwójka nie znudzi.

The Sims 3 - Lubiłem przez około pół roku. Potem ta gra mnie już zwyczajnie nudziła. Dużo niedociągnięć, i grafika już nie ta co w dwójce. Wszystko robione tylko dla kasy. Will'a nie ma. To dzięki niemu chyba dwójka była taka wspaniała. Już nie śledzę żadnych nowinek, ani nic. Zastanawiałem się nawet czy nie sprzedać trójki, bo i tak w nią nie gram.
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 12:24   #5
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Ja gram w dwójkę bo trójka nie poszłaby mi na kompie,poza tym The Sims 3 jest drogie, grafika wydaje mi się plastikowa,a cała gra raczej nie ma już tego klimatu.W The Sims 2 jest ogrom opcji,prawie nie wyobrażam sobie co mogą wprowadzić kolejne dodatki,mam dopiero dwa,a już mogę robić w Simsach prawie wszystko! Myślę,że dwójka jest wyjątkowo dopracowana.Nie grałam nigdy w trójkę ani w jedynkę,ale sądzę,że The Sims 2 jest wystarczająca.Podsumowując nie nudzi mi się ta gra i myślę,że jest świetna;-)
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 12:24   #6
Fisia
 
Avatar Fisia
 
Zarejestrowany: 04.07.2011
Skąd: Serolandia
Płeć: Kobieta
Postów: 332
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Ja gram, bo... W The Sims 3 jest taka niby dobra, ale taka dziwna grafika... Częściej są błędy różnego rodzaju, nie ma już starych, dobrych Simów z polskimi imionami, wszystko jest takie zwyczajne. A w Ts2 bardzo dużo opcji (W TS3 jest jeszcze więcej, ale trudno.), dużo tajemnic typu ''co się stało z Bellą'', i ładniejsze dodatki z neta Jak ubieram moje Simki, to wyobrażam sobie, jakie by były brzydkie bez dodatków choćby z modthesims.info ... no i jest więcej fajnych NPC, są kosmici i można pójść na studia Sama bardziej przywiązałam się do dwójki... mimo, że najpierw grałam w trzecią część.
Fisia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 13:01   #7
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,219
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Ja grywam w dwójkę z powodów, które już wymienili moi poprzednicy (choć przyznam, że trójka ma swoje zalety). No i jest jeszcze jeden powód - tworzenie dodatków do dwójki. W tym przypadku EA udostępniła graczom nieco narzędzi - choćby Warsztat. Łatwo też w dwójce zainstalować dodatki z neta (nie od EA), z kolei w trójce jest dużo grzebania, a przed instalacją aktualizacji trzeba je przenosić w inne miejsce :/
Plus - błędy, brakujące animacje i interakcje w trójce. OK, przyznam, trójka ma potencjał. Ale to za mało. Wypuszczają mocno niedopracowaną grę (czyli, można powiedzieć, produkt niepełnowartościowy) i chcą za to pełnej ceny. I te akcesoria... A ja narzekałam na dwójkowe - jednak nie ma co porównywać, nawet dwójkowe akcesoria oferują więcej.
I jeszcze wzmianka o jedynce - ja niestety, podobnie jak Liv, nie bardzo potrafię już do niej wrócić, choć mam do tej gry duży szacunek. Przyzwyczaiłam się do pewnych wygód, oferowanych przez dwójkę. Czasem jeszcze popykam... ale niestarzejący się Simowie i niedorastające dzieci sprawiają, że nie mam pomysłu na dalszą grę
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 14:11   #8
hare_krishna
 
Avatar hare_krishna
 
Zarejestrowany: 06.08.2011
Skąd: ,,,
Płeć: Mężczyzna
Postów: 65
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Mam ten sam problem z jedynka co wy - jedynka ma wspaniale dodatki typu Gwiazda czy Abrakadabra, swietna i klimatyczna muzyka (chyba tego mi najbardziej brakowalo w TS2, ale rozwiazalem problem wgrywajac ja do dwojki) ale nie umiem wrocic i grac w nia dluzej niz jakies pol godziny. Mimo wszystko mam ogromny sentyment, ale z trzech czesci to dwojka wedlug mnie wygrywa
A najwieksza zmora grafiki w TS3 jest jej plastikowosc.
__________________
hare_krishna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 15:54   #9
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Cytat:
Napisał Master of Disaster Zobacz post
niedorastające dzieci
Jeśli się nie mylę, to abrakadabra wprowadza zaklęcie do zmiany dzieci w dorosłych. U nas na forum nawet czytałem, że ktoś zmienił Kasandrę Ćwir w dorosłą.
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2011, 16:41   #10
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,219
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Cóż, ponoć po 300 simowych dniach same dorastają... ale zaklęcie "Dorosłość w minutę" jest takie sobie. Raz specjalnie przed rzuceniem tego zaklęcia zapisałam grę. To jednak nie pomogło - dzieciak wyrósł na szkaradnego dorosłego, a cofnąć się tego nie dało, bo gra automatycznie się zapisuje przy rzucaniu tego zaklęcia. Żeby mieć gwarancję, że dziecko nie wyrośnie na paszczura, trzeba... no, albo można silić się na cierpliwość i spróbować czekać te 300 dni, albo użyć programu GrowUp - nie próbowałam jednak tego.
A w dwójce muzyka też jest całkiem fajna. Dopiero w trójce mamy taką jakąś... nijaką, poza okolicami z WP, zwł. Francją (i to dlatego, że sobie wzięli muzykę z TS1:Abrakadabra :/).
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023