Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.09.2014, 10:14   #71
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

A gdzie tam jest delete?
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.09.2014, 10:24   #72
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Ale nie trzeba Delete tylko jak wybierzesz otoczenie to trzeba wybrać opcję "Remove"... Tylko lepiej najpierw zrobić kopię zapasową otoczenia.
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2014, 11:01   #73
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

A nie usunę całego otoczenia?
A jak zrobić tą kopię?

Ostatnio edytowane przez Shattered : 12.09.2014 - 11:16
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2014, 16:31   #74
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Nie, nie usuniesz xD Ja to robiłam, to usuwa tylko te błędy. Kopię zapasową robisz kopiując sobie swój plik otoczenia np. na pulpit xD Otoczenia znajdują się w Dokumenty/EA Games/The Sims 2/Neighborhoods/numer twojego otoczenia, Miłowo to N001, Dziwnowo N002, Werona N003, Jaskinia Pokrzyku E001, Dolina Niezbędna F001, Kwitnące Wzgórza G001 a własne otoczenia kolejno przyjmują nazwy N004, N005 itd. Po prostu skopiuj swoje otoczenie, jeśli chcesz naprawić np. Miłowo to skopiuj N001 i wklej np. na pulpit albo w jakieś bezpieczne miejsce, na wszelki wypadek, jak coś się stanie to będziesz mogła przywrócić. Nie jest to konieczne i może się nie przyda ale lepiej zrobić, na wszelki wypadek xd To mi ktoś tak pomagał, zrobiłam w ten sposób i nic mi sie nie usunęło xD W sumie w otoczeniu nie widzę różnicy.
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2014, 12:53   #75
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
nie doprowadzić do tego, żeby gra nieustannie generowała nowych mieszkańców – ściągnąć hacki:
- notownieregen (dla podstawy),
- nodormiespawns (dla NS),
- nostrayrespawn (dla Zwierzaków),
- antiredundancy (dla wszystkich).
Takie dwa pytania odnośnie powyższego: muszę ściągać wszystkie czy wystarczy sam antiredundancy (mam całą kolekcję dodatków i akcesoriów)? Szukałam po innych forach i niektórzy wrzucają kilka rodzajów, co nieco mnie dziwi, więc wolę się upewnić Druga rzecz: czy opłaca się wrzucać ten hack zaraz na początku gry czy lepiej poczekać, aż urodzą mi się, powiedzmy, ze 2-3 pokolenia? Wiem, że chodzi o ograniczenie generowania miastowych npc, więc trochę boję się, że gdybym wrzuciła ten pliczek na początku, to gra przestałaby tworzyć nowych mieszkańców miasta, a co za tym idzie - świat poza moim simami stałby w miejscu...
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.09.2014, 14:36   #76
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Czy jeśli simka ma nieaktualne drzewo genealogiczne (sim który już umarł ma kolorowy portret, a simka, która jest emerytką tutaj dalej jest dorosła) to mam bardzo zepsuty zapis? XD
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.10.2014, 16:18   #77
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Właśnie zauważyłam linie w dymakch.
Co powinnam zrobić, aby nie utracić zapisu?
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.10.2014, 10:26   #78
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Co do linni w dymkach, to mam pytanie. U mnie te linie występują wtedy, gdy Sim rozmawia z innymi Simami na czacie na komputerze. Tylko w tym wypadku pojawiają się linie lub puste dymki. Ale... u mnie to występuje nawet na zupełnie świeżym otoczeniu. Dosłownie na każdym, nawet na utworzonym przed sekundą. Więc czy to nie jest po prostu błąd gry? xd Te linie zawsze były, są i będą jak Sim rozmawia na czacie xD Przynajmniej u mnie.
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.12.2014, 21:59   #79
April Black
 
Avatar April Black
 
Zarejestrowany: 23.12.2014
Skąd: Toruń
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 10
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Trochę odgrzebuję, ale temat moim zdaniem bardzo ciekawy, poza tym może to co napiszę komuś się przyda.
Co do tych śmiesznych linii w dymkach. Na angielskiej Sims Wiki znalazłam taki oto cytat:

Cytat:
Thought/speech bubbles with squiggly lines in them have been sighted in clean, healthy neighborhoods as well. Some symptoms of corruption are also seen with poorly made custom content or hacks. As long as you never attempt the actions listed in this article, and as long as you routinely clean it with the HoodChecker, it should last a very long time.
(źródło: http://sims.wikia.com/wiki/Game_guid...ing_corruption)

Z tego by wynikało, że te linie mogą pojawiać się nie tylko wtedy, gdy otoczenie zawiera błędy, ale również po tym jak zainstalujemy jakieś podejrzane CC lub mody. Więc jeśli to świeże otoczenie, na którym nie popełniliśmy żadnego z wymienionych "grzechów", to raczej nie jest uszkodzone
Zastanawia mnie inna kwestia. Co oznacza "Invalid relationship with self" w raporcie HoodCheckera i skąd się to w ogóle bierze? Bo zauważyłam, że pojawia mi się to również po przeskanowaniu nowo utworzonych miast, w których na 100% nie zrobiłam niczego złego.
April Black jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.12.2014, 22:23   #80
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

W grze jest coś takiego - można to sprawdzić przez SimPe - że każdy sim ma relację ze samym sobą. Nie wiem, po co twórcy to wprowadzili i na jakiej zasadzie to działa (i kiedy np. jest valid, a kiedy nie), no ale istnieje i HC wywala takie "kwiatki"
Żeby porównywanie miało sens, musiałabyś wziąć jakiś clean template jako nowo otoczenie i sama stworzyć kilku simów - nie jest wcale powiedziane, że z miastowymi jest wszystko OK.

Zresztą wczoraj podczas "ratowania" sima doszłam do wniosku, że pliki otoczenia to jeden wielki bajzel, a twórcy nie mogli się zdecydować, czy w końcu niektóre rzeczy porozbijać (np. relacje simów), czy też skondensować (wspomnienia - wszystkie simy w otoczeniu mają je jakby w jednym "kawałku").

Wniosek z tego taki, że trzeba się z otoczeniami obchodzić jak z jajkiem, a i tak nie ma się pewności, czy się coś nie schrzani. Postępując wg wskazówek z tego poradnika tylko zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych błędów w grze. My swoje, program swoje
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023