Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.08.2014, 12:22   #1
qweqwe
 
Zarejestrowany: 12.08.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Gra zacina sie, i wszystko sie rusza

Witam mam problem z gra szukalem roznych poradnikow ale zaden nie pomaga...
Otoz mam simsy 3 i wszystkie dodatki i akcesoria oryginalne ale gra sie zacina, a jak wlacze szybkie tempo to nic nie daje - nie wspominajac juz o superszybkim tempie (3) ktore praktucznie nie przyspiesza czasu...
O dziwo simy 2 dzialaja super - bez zajakniecia... i inne gry tez nie wiem o co chodzi...
Moze ktos ma jakas porade dla mnie? :-( Tak bardzo chcialbym zagrac no... probowalem wszystkiego - podkrecac procesor grafike wylaczam WSZYSTKIE procesy nawet antywrusa i internet.. i dalej sie zacina.... A czasem jest tak, ze zatnie sie na kilka sekund czas a muzyka leci, rusza sie krysztalek i tak dalej ogien sie pali woda plumka... a nie mozna nic wcisnac myszka... a potem gra wraca i znowu za chwilke to samo...
Temperatury procesora i grafiki ok... Reinstalacja tez nie pomaga... Prosze o pomoc!

Specyfilacja kompa:
Intel pentium 3,36 Ghz dwa rdzenie (duzo ponad norme)
Grafika - Nvidia Geforce 6600 GT + OC
Ram 3,5 GB
Windows XP

Ps. Nie piszcie ze to wina dysku bo to nie ma nic do rzeczy...mam RAID0 z 2 dyskow 7200 rpm i jest prawie pusty i tylko system i gra ...
qweqwe jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.08.2014, 14:29   #2
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Gra zacina sie, i wszystko sie rusza

TS3 ma ostre tendencje do zacinania się nawet przy dobrych komputerach. Ale nie masz zbyt wiele pamięci RAM, to też może wpływać na płynność gry (szczególnie jak masz dużo rozszerzeń). Tu jest spis porad co robić, gdy gra się tnie.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.08.2014, 18:43   #3
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra zacina sie, i wszystko sie rusza

Cytat:
Napisał qweqwe Zobacz post
A czasem jest tak, ze zatnie sie na kilka sekund czas a muzyka leci, rusza sie krysztalek i tak dalej ogien sie pali woda plumka... a nie mozna nic wcisnac myszka... a potem gra wraca i znowu za chwilke to samo...
Też tak miałałm, a mam 16 GB RAMu.

Nie wiem czy to przypadek, ale gra mi się tak właśnie cięła i przez pomyłkę wyłączyłam ją Escapem. Gdy ją ponownie włączyłam było normalnie.

Albo: gdy gra mi się zacięła wyszłam do pulpitu, włączyłam przeglądarkę (bo zwykle gram z wyłączoną), weszłam do gry i już mi się gra nie zacinała
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.08.2014, 12:02   #4
Mentosik57
 
Avatar Mentosik57
 
Zarejestrowany: 30.06.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 104
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra zacina sie, i wszystko sie rusza

Cytat:
Napisał Hebe Zobacz post
TS3 ma ostre tendencje do zacinania się nawet przy dobrych komputerach. Ale nie masz zbyt wiele pamięci RAM, to też może wpływać na płynność gry (szczególnie jak masz dużo rozszerzeń). Tu jest spis porad co robić, gdy gra się tnie.
Nie zgadzam się,że to zbyt mała ilość pamięci ram.Gdyby było za mało ramu ,to poziom wykorzystania ramu byłby ok. 80,90%.Ja mam 4gb ram i u mnie TS3 ze wszystkimi dodatkami ciągnie ok. 1.5gb ram,a wykorzystanie ramu to raz miałem 60% .U mnie są takie zacinki,ale TYLKO w Isla Paradiso.W 1 simowym dniu nie ma zacin,ale po kilku dniach(simowych) to zacinki są coraz większe.W 5 dniu to gra potrafiła stanąć na 5 sekund i tak jak piszesz wszystko się porusza,ale nie da się nic zrobić tzn.drzewa się kołysają,diament nad głowami simów kręci się.Nie wiem jak to rozwiązać,w innych światach jest ok.Kiedyś też miałem taki problem na starszym komputerze,gdy zainstalowałem zwierzaki,ale problem sam z siebie się rozwiązał,nie wiem jak,miałem przerwę kilka miesięcy,a potem to już nie było zacinek.
Mentosik57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.08.2014, 12:14   #5
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Gra zacina sie, i wszystko sie rusza

Napisałam, że mała ilość RAMu MOŻE wpływać na płynność. Nie twierdzę, że tak musi być.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.08.2014, 14:37   #6
JewelsS3
 
Avatar JewelsS3
 
Zarejestrowany: 20.07.2014
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 7
Reputacja: 10
Excl Gra zacina się na początku grania

Gdy jestem już w grze, na samym początku gry simowy zegar pokazuje "08:01" gra się zacina... Szukałam już wszędzie. Nikt nie miał takiego problemu! Proszę o odpowiedź. Ostatnio miałam wymieniany zasilacz i procek... To nie wina RAM na 100% bo od wczoraj mi się tak dzieje. Reinstalacja nie pomogła. Przywracanie systemu też nie. Tak samo ze przenoszeniem na inny dysk. Może to wina jakiegoś programu? Ostatnio zainstalowałam program który mi zainstalował masę programów których nie potrzebuje. Mam Windows 7 Ultimate. Może trzasnąć formata??
JewelsS3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
problemy z grą, zacinanie się gry


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023