Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09.03.2013, 07:19   #11
AiOtsuka
 
Zarejestrowany: 04.08.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 36
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Cytat:
Napisał ymon40 Zobacz post
Może na początku skupię się na minusach : otóż współlokatorzy w akademikach i bractwach kompletnie nie dbają o siebie, chodzą niewyspani, śmierdzący i głodni (jedna simka w bractwie zmarła z głodu, ale na szczęście kosiarz mi ją oszczędził). Poza tym maxisowi studenci mają zajęcia w tych samych godzinach i blokują wejścia do budynków akademickich. Ale poza tym wszystko super, zwłaszcza protesty, grupy społeczne i wykłady na których można kontrolować simów.
Moja współlokatorka się nie myła (w końcu okazało się, że mam źle prysznic ustawiony O_o) a potem nie chciała jeść, bo bała się wejść do kuchni, w której ciągle siedzi kościlda... uznałam, że jak ma już zdechnąć z głodu to może przyjdzie ktoś kto się nie będzie bał tak tylko z jednym simem mam, reszta o siebie "dba" xD
AiOtsuka jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.03.2013, 19:14   #12
Damian
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Jest duża różnica od innych dodatków, jest bardziej dopracowany może to za sprawą Maxis ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2013, 19:27   #13
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Ogólnie dodatek jest bardzo fajny, ciekawy i w ogóle. Moja simka ma stalkera.
Cały czas za nią chodzi, zaprasza na randki i wysyła listy miłosne. ALE TO CO, ŻE ONI SIĘ W OGÓLE NIE ZNAJĄ, mu to nie przeszkadza.
minusy:
- w akademikach praktycznie wszyscy chodzą brudni, nie sprzątają.(Musiałem kupić kościdle z kodem. :c)
- po jednym semestrze/dwóch semestrach wracamy do domu (jak by nie mogło być opcji, że chcemy zostać na jeszcze jeden etc.)
- pierwszy semestr jest prosty, raczej za. (powinni przygotować do tych późniejszych, gdzie nie zdałem 2 egzaminów. :ccc)
plusy:
+ za to w domach takichtamtychwiecie jest ok. każdy się myje, dbają o siebie, sprzątają I ROBIĄ PRANIE.
+ żeby zdać egzamin, naprawdę trzeba się postarać (w tych późniejszych semestrach), więc to dla mnie jak najbardziej plus, bo nie możemy grać bez kodów simem, który chodzi na imprezy do białego rana i kończy studia z wyróżnieniem
+ ładne włosy, ciuchy spoko, mebli nie widziałem.

OGÓLNIE, grało się fajnie, simka jak skończyła semestr miała ocenę 5 (pierwszy, z drugim będzie wiele gorzej) , choć miała pasek maksymalnie (no może tak z 95%) zapełniony. :c
Niestety będę grał od nowa simką z nowego miasta, więc może będzie fajniej, czy coś. Na pewno wybiorę kierunek sztuk pięknych, ciekawie brzmi. Studiowałem biznes i nie było fajnie, jak dla mnie.

Dochodzą fajne 3 kariery, jak dla mnie fajnie je się zdobywa, bo trzeba mieć maksymalny poziom danej grupy społecznej (kujon-tester gier; buntownik- krytyk sztuki [czycośtakiego]; gwiazda szkoły- menager sportowy [czycośtakiego].)
I chyba przy osiągnięciu 4 gwiazdki z grup społecznych możesz dobrać sobie jedną cechę (TYLKO JEDNĄ, nawet jak masz 3 grupy na maksa.)

DODATEK BAAAARDZO MI SIĘ PODOBA.
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2013, 20:20   #14
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

po tym,jak padł mi dysk twardy udało mi się w końcu odpalić grę i pierwsze co rzuciło mi się w oczy,to podobna ikonka,przy obiektach, do Pokoleń,za co maja u mnie wielki minus,plusem jest to,co powinno być już od początku gry,ze w końcu parcele publiczne nie świecą pustkami,a nawet byłam zaskoczona,gdy maja simka rozmawiała z 5 simami,stali w grupie,ciuchy i fryzury-niektóre-są fajne,po meblach od razu widać,ze Maxis przyłożył do nich rękę, są ciekawe i jest masa dekoracji,oby tak dalej.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2013, 21:17   #15
Rosemarie
 
Avatar Rosemarie
 
Zarejestrowany: 12.01.2009
Skąd: Mystic Falls
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,416
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Dobra... część dalsza moich wrażeń z gry.
Gram od wczoraj, ale dopiero dzisiaj miałam styczność z simoroślą... Mój sim wziął udział w jakichś badaniach naukowych, a po nich miał nastrójnik, nie pamiętam już nazwy, ale wyskoczyło mi, żebym go wyleczyła, a że kosztowało to trochę, a moi simowie pieniędzy nie mieli, zignorowałam to. Po trzech godzinach mój sim stał się simoroślą, ale na szczęście go wyleczyłam. Nie mam na razie ochoty grania simoroślą.
Muszę przyznać, że ten dodatek jest naprawdę dopracowany, a zima na studiach wygląda pięknie. Wykłady z tymi opcjami są świetne, bardzo realistyczne. Podobają mi się nowe obiekty przeznaczone do odpowiednich kierunków studiowania. Ogółem dodatek jak najbardziej na plus.
__________________
Rosemarie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.03.2013, 09:22   #16
redmoon
 
Zarejestrowany: 17.07.2011
Skąd: miejsce w czasie i przestrzeni
Płeć: Mężczyzna
Postów: 439
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Rosemarie : proszę, powiedz w jakich badaniach. Staram się spotkać simorośl od czterech semestrów (simowych, oczywiście).
Żeby nie było offtopu, dalsza część recenzji. Narazie przetestowałem naukę i umiejętności społeczne (czy jakoś tam). Aplikacja bloga jest super, zwłaszcza nowe nastrójniki : jeden na za dużo blogowania (blogowo wyczerpany), jeden za używanie smartfona (uzależniony od telefonu) i taki który dostajemy po bójce, jak zdobędziemy nowego przyjaciela itp. (nazwy nie pamiętam ale wiem, że znacznie polepsza jakość pisanych postów na blogu). A co do nauki to jest bardzo ciekawa, są cztery rodzaje eksperymentów, żeby je zrobić trzeba mieć urządzenie do badań : składanie genów, eksperyment z ziołami, eksperyment z promieniowaniem i eksperyment z warzywami. Jest też kilka innych opcji : prowadź badania naukowe, badaj próbkę i klon z próbki (pozwala klonować obiekty, wystarczy tylko mieć próbkę obiektu który chcemy zklonować). Próbki można pobierać za pomocą opcji analizuj z : roślin, ryb, ziół, owoców, warzyw, klejnotów, skał, metali, owadów i simów.
EDIT : mam nowe odkrycie co do sacji badań naukowych, przy eksperymencie ze składaniem genów nasz sim ma malutkie szanse na przypadkowe wprowadzenie DNA sima do nasiona i wytworzyć ziarno zakazanego owocu (dla niełapiących o co mi chodzi : jeśli zasadzimy ziarno zakazanego owocu to wyrośnie nam z niego mała simorośl)

Ostatnio edytowane przez redmoon : 10.03.2013 - 13:18
redmoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2013, 06:22   #17
xMalwina
 
Avatar xMalwina
 
Zarejestrowany: 07.11.2010
Skąd: Wrocław
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 114
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Hmm ja grałam wczoraj w pracy, więc średnio mi to wyszło Zrobiłam nastolatkę, wyuczyłam ją, dostała pełne stypendium Mieszka w akademiku - NIE PODOBA MI SIĘ. W dwójce jakieś fajniejsze były te akademiki. Chyba będę musiała je przebudować Grupy społeczne wg mnie są raczej zbędną opcją, jak dla mnie mogłoby ich nie być. Fajna opcja ze smartfonem (smartphonem? czy już spolszczone jest to słowo?) Simorośli nie spotkałam Prawie padłam ze śmiechu jak na torcie urodzinowym ujrzałam opcję "Dosyp zioła"
Jeśli chodzi o syf kiłę i mogiłę w akademikach - tak, a do tego wzniecili pożar, za który moja simka musiała zapłacić, bo zanim dojechała straż to ktoś z domowników ugasił i dostałam karę za niepotrzebne wzywanie pomocy :/
Na chwilę obecną daję mocną czwórkę. Do końca dnia może podwyższę ocenę

offtop: wie ktoś, czy w najnowszej aktualizacji naprawili kłopot związany z zapisem podczas pełni z NZŚ? Boję się sprawdzać na swoim ślicznym zapisie
xMalwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2013, 06:42   #18
Kosia
 
Avatar Kosia
 
Zarejestrowany: 16.11.2012
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

@xMalwina ten klopot naprawili juz raczej w aktualizacji do CPR, w kazdym razie ja gralam podczas pelni i nic mi sie nie dzialo. Moze sprobuj na innym zapisie poki co?

W ogole to nie tak latwo jest nawet podczas pierwszego egzaminu, jak tu ktos pisal. Moja simka miala pol paska zapelnionego, gdy poszla na egzaminy i oblala.
Przed egzaminem zrobilam sciagi, ale tylko dlatego zeby zobaczyc jak to wygladala, nie ustawilam aby moja simka sciagala, a i tak wyrzucili ja z egzaminu za sciaganie :/
__________________
Baby, I'm a sociopath,
Sweet serial killer.
Kosia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2013, 14:23   #19
Juhas
 
Avatar Juhas
 
Zarejestrowany: 04.07.2011
Skąd: Warszawa
Wiek: 12
Płeć: Mężczyzna
Postów: 451
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Kosia, no to masz jakiegoś pecha Mój Mark McGuffin (tak, kto zna ten zna ) pojechał na sztuki piękne, więcej imprezował niż się uczył i zdał studia z wyróżnieniem. To chyba zależy jakiej opcji starania się wybierzesz na zajęciach i w jakim nastroju jest sim na wykładach.

Ogólnie wrażenia mam pozytywne, widać że inna korporacja przyłożyła do tego rękę i to pozytywnie, gra mniej się tnie, sam dodatek jest bardziej atrakcyjny pod względem opcji, mebli i ubrań. Taniec jak i same bycie maskotką wymiata
Szczerze polecam ten dodatek, szczególnie dla kręgielni, czy stołów do ping-ponga i fajnych stoisk z jedzeniem/piciem
__________________
@mod ponownie nieregulaminowa sygnatura
Juhas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.03.2013, 19:24   #20
stinkfist
 
Avatar stinkfist
 
Zarejestrowany: 09.10.2006
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 495
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

mi sie srednio podoba. najbardziej zmartwilo mnie to, ze jak sie wysyla jednego sima na studia to nie mozna nawet wrocic do miasta czy zmienic aktywnej rodziny. nie wiem jak to bylo w dwojce, bo gralam tylko w podstawe, ale bardzo mnie to rozczarowalo. specjalnie przyspieszylam starzenie sie i rozwalilam cudowna paczke nastolatkow, a i tak tylko jedna poszla na studia :<<<< myslalam, ze to bedzie inaczej.
za latwo sie wszystko dzieje, za latwo sie zapelnia pasek postepu na zielono, zdaje egzaminy. wszedzie glitche i bledy, nie mialam nigdy tyle problemow co teraz, a wyrzuca mnie do pulpitu co najmniej raz podczas grania. raz dwoch wspollokatorow umarlo mi od samozaplonu na zewnatrz. i nikt sie nie myje.
aczkolwiek interakcje fajne. smartfon jest wporzo, chociaz wpienilam sie, jak mi skasowalo bloga i wszystkie zdjecia po powrocie ze studiow do domu. meh

edit: ahahahha. wlasnie zdalam sobie sprawe, ze crashuje sie za kazdym razem, kiedy probuje doprowadzic do bara-bara. w sensie kiedy juz leza na lozeczku. NO COZ, CELIBAT CZEKA MOJE ROZWIAZLE ISTOTKI

Ostatnio edytowane przez stinkfist : 12.03.2013 - 19:27
stinkfist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 5 (0 użytkownik(ów) i 5 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023