Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.05.2010, 21:47   #1
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Pozbywamy się błędów zapisu.

Gra ma problem z gospodarowaniem pamięcią. Dlatego trzeba jej trochę pomóc, ale sposób jest dla ludzi którzy mają minimum 3,5GB RAM.

Nie wpadłam na to rozwiązanie sama. Grzebałam w internecie i wygrzebałam odpowiedź na anglojęzycznym forum. Oto moje źródło:

http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=224178

Tekst dotyczy innej gry, ale zasada jest ta sama. Czytałam na temat tej zmory The Sims 3 obszerny artykuł na forum awesomemod'a. To stamtąd mam powyższy link.

Poniższe rozwiązanie problemu jest dla ludzi, których kompy mają minimum 3,5GB RAM'u, inni nie zauważą różnicy, a mogą nawet zamulić system. Mogą to przeprowadzić TYLKO OSOBY, KTÓRE ZNAJĄ SIĘ WYSTARCZAJĄCO NA KOMPUTERACH! Istnieje bowiem pewne ryzyko uszkodzenia systemu.

Windowsy 32-bitowe, mają pewną blokadę, nie pozwalają programom na korzystanie z większej ilości RAM'u niż 2GB. Można im to wyłączyć. Ale trzeba też zmienić pliki exe uruchamiające grę i pozwolić im skorzystać z tej większej pamięci. To co robimy jest więc dwustopniowe:

1. Zmieniamy pliki exe uruchamiające grę.
2. Mówimy 32-bitowemu Windowsowi, żeby zezwalał programom na korzystanie z więcej niż 2GB RAM'u.

No to czas zmienić pliki uruchamiające grę. Tak w ogóle, to w necie wyczytałam, że lepiej jest ominąć Launchera i uruchamiać grę z jej bezpośredniego pliku exe.

1. Pobieramy TO
2. Robimy kopie zapasowe plików exe gry ( ja edytowałam wszystkie 3)
a) Podstawka: TS3.exe
b) WP: TS3EP01.exe
c) NA:TS3SP01.exe
Oczywiście każdy z tych plików znajduje się w głównym katalogu gry w podkatalogach Game\Bin.
3. Włączamy ten programik z pkt 1.
4. Ładujemy nasz plik exe, (jego kopia ma być bezpieczna!).
5. Po lewo mamy okienko z różnymi jakby katalogami, sz.ukamy NT Header/File Header i kikamy na File Header na tym drzewku katalogów.
6. Po prawo mamy małą tabelkę, a na samym jej dole po prawo jest okienko z napisem Click Here, klikamy to.
7. W okienku zaznaczamy: App can handle >2GB addressest
8. Zapisujemy zmiany. To samo warto zrobić na wszystkich trzech plikach uruchamiających Podstawkę, WP i NA.

Teraz mówimy Windowsom że mają pozwalać programom na taką samowolkę RAM'ową

Małe info, systemy Vista 64, XP 64 i W7 64 nie wymagają poprawek. One same na Dzień Dobry pozwalają programom na korzystanie z całego RAM'u, więc wystarczy edytować pliki uruchamiające grę, a ten krok pomijamy.

Win XP 32-bit

Idźcie do dysku C, tam gdzie jest XP. Poszukajcie pliku boot.ini. Skopiujcie go gdzieś i dobrze pilnujcie, w razie czego, będzie go można oddać. Teraz zmieniamy ten plik. Najpierw trzeba zdjąć mu atrybut tylko do odczytu, bo nie będzie chciał zachować zmian. Trzeba na niego kliknąć prawym i wybrać właściwości, a potem odznaczyć opcję "tylko do odczytu". Teraz na niego 2x lewym i mamy dziwny tekst....

Ten tekst poniżej jest już zmieniony pod mojego kompa.


[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=" Micro soft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /3GB

Ważny jest koniec całego dokumentu. To on nas interesuje i tylko ten koniec zmieniamy. Wytłuszczyłam go. Nie zmieniamy niczego poza tym końcem, bo każdy ma inną wersję systemu, można namieszać. Zaraz za fastdetect ma być to /3GB

Vista 32-bit (Nie wiem, czy prawidłowo to przetłumaczę, ale chyba tak)

1. Otwieramy wiersz poleceń z prawami admina: Programy\Akcesoria\Wiersz poleceń (Klikamy prawym i wybieramy: uruchom jako admin, czy jakoś tak)
2. Wpisujemy polecenie:

bcdedit /set IncreaseUserVA 3072


Po wpisaniu komendy ukaże się komunikat "Operacja zakończona pomyślnie". Potem trzeba uruchomić ponownie system. Powinno działać...


A oto sposób, który wymyślili ludzie z EA, to dla tych, którzy mają mniej niż 3,5GB RAM:

Witam serdecznie,
Proszę uruchomić grę w trybie czystego botowania.
Aby uruchomić komputer w trybie czystego bootowania należy:
1. Na klawiaturze wybierz kombinację "Logo Windows" + R
2. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
3. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz Uruchamianie selektywne
1. Przetwarzaj plik system.ini
2. Przetwarzaj plik win.ini
3. Załaduj elementy startowe
4. Przejdź do zakładki Usługi
5, W zakładce Usługi zaznacz opcję Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft a następnie kliknij Wyłącz wszystkie
(operacja ta wyłączy wszystkie pozostałe usługi, poza ukrytymi wcześniej usługami firmy Microsoft)
6. Zatwierdź zmiany klikając Zastosuj, a następnie OK
7. Uruchom komputer ponownie. Komputer uruchomi się w trybie czystego bootowania
8. Uruchom grę.
Aby powrócić do trybu normalnego po uruchomieniu narzędzia konfiguracji systemu msconfig wybierz pozycję Uruchamianie normalne, a następnie zatwierdź zmiany klikając Zastosuj oraz OK, po czym uruchom ponownie komputer.
Pozdrawiam

To ich odpowiedź. Jest minimalnie lepiej na tym sposobie, więc warto spróbować. Ale jeśli macie więcej niż 2GB RAM'u, to sposób pierwszy jest znacznie lepszy.

Dodatkowa porada: Lepiej jest nie używać opcji Zapisz i wyjdź. Najpierw robimy Zapisz a potem wychodzimy z gry bez zapisywania.

Dobrze jest też czasem skompresować zapis programem S3RC.

Ściągasz TO\

Jest to program do zmniejszania wielkości a jednocześnie naprawiania zapisów. Jak działa? Proste.

1. Idziesz do Documents and Settings do katalogów gry i otwierasz katalog Save.
3. W zależności od łatki, jaką masz, znajdziesz tam albo plik, albo katalog z nazwa Twojego zapisu (najczęściej jest to nazwa miasta, w którym grasz).
4. Jeśli jest to sam plik to po prostu chwytasz go i upuszczasz na plik s3rc.exe. Jeśli katalog, to wchodzisz do niego, zaznaczasz wszystkie pliki o rozszerzeniu package i "chwytasz/upuszczasz" na plik s3rc.exe
5. Pojawi się czarne okienko wiersza poleceń. Może to trochę potrwać, ale zapis się zmniejszy. To trochę polepszy działanie zapisu.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże. Ten poradnik i jeszcze ten drugi, o instalacji obiektów Store, napisałam już na innym forum, a tutaj kopiuję. Może to się przydać komuś, kto nie chodzi na główne forum TS3.

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 15.05.2010 - 16:24
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.11.2011, 19:36   #2
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pozbywamy się błędów zapisu.

Hohoho, to coś dla mnie, bo mam 8 GB ramu . Pobawiłabym się w to, bo zdarzają mi się błędy zapisu.

Ostatnio edytowane przez Filleable : 12.02.2012 - 15:19
Filleable jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023