Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.04.2012, 21:56   #31
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Cytat:
Czy jest jakiś sposób bez używania żadnego programu typu SimPE, żeby to naprawić?
Właśnie nie.
Cytat:
A w ogóle dlaczego tak jest?
Bo dane sima (character data) zostały po części uszkodzone w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach
W Twoim przypadku to jak z deszczu pod rynnę Nieciekawie to musi u Ciebie wyglądać

ie - jeśli wcześniej usunęłaś Esmeraldę (przez SimPe), to po wyczyszczeniu wspomnień powinny zniknąć i te z nią związane (Batbox czyści także z tych, w których pojawia się $Subject, a $Subject pojawia się wtedy, kiedy usuniemy sima całkowicie).
Poza tym, zawsze można otworzyć plik postaci w SimPe i ręcznie pousuwać wspomnienia

Ostatnio edytowane przez Liv : 07.04.2012 - 22:00
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.04.2012, 22:19   #32
mucha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Nie usunęłam jej. Rodzina Hak nie figuruje po prostu w moim koszu rodzin, we wszystkich wspomnieniach, drzewach genealogicznych i tak dalej normalnie się wyświetlają.

Pogubiłam się. Dążymy do tego, żeby ich odzyskać, czy całkowicie wymazać z pamięci simów? Powinnam w takim razie najpierw usunąć rodzinę Hak w SimPe, a dopiero potem bawić się Debbugerem?

Przepraszam, że tak drążę, postępowałam póki co zgodnie z Twoimi wskazówkami na poprzedniej stronie. (Swoją drogą, tak w ramach dygresji, dzięki Batboxowi nauczyłam się gdzie wcisnąć dodatki z internetu, aby pojawiły się w grze. Po tylu latach! A przez ten cały czas siałam głupotą, eh. xP)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.04.2012, 06:49   #33
Fisia
 
Avatar Fisia
 
Zarejestrowany: 04.07.2011
Skąd: Serolandia
Płeć: Kobieta
Postów: 332
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

O nie No ale tak bardzo mi zależy na tej rodzinie (tak długo nią grałam, że liczy jakąś setkę Simów ) że może pobiorę jakiś program do naprawy. Więc jak to można zrobić?
Z tym błędem czasem mam tak, że raz zdjęcie się pojawia, a raz nie. To znaczy gram sobie Simką, która nie ma zdjęcia. Patrzę na jej drzewo - ma zdjęcie. Oglądam sobie innych Simów z drzewa genealogicznego, potem wracam do mojej Simki - i już nie ma zdjęcia. Ogólnie mi to w grze nie robi błędów, a problem z nikczemnym szarlatanem raczej nie ma z tym nic wspólnego.
Fisia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.04.2012, 08:12   #34
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

ie. - najpierw dążymy do tego, żeby ich wymazać, a potem przywrócić.
Ja wcale nie mówiłam, że to będzie prosta i szybka robota

Tak, można też zacząć od usunięcia, a potem usuwania wspomnień, chociaż BEZPIECZNIEJ jest najpierw wyczyścić wspomnienia i drzewo genealogiczne, a potem bawić się w usuwanie.

A do przywrócenia będą potrzebne tylko SimPe i gra.
I jeszcze takie pytanie - bardzo Ci zależy na wspomnieniach związanych z usuniętymi Hakami? Bo jeśli tak, do tych "nowych" będziesz musiała je dorobić u starych simów, a to dużo dodatkowej roboty (bo samo połączenie ich związkami rodzinnymi z Danielem P. nie będzie większym problemem )

Tak, robiłaś dobrze, tylko, zdaje się, zapomniałam o tych ważniejszych wspomnieniach. Ale to już wiesz - PRZED całkowitym usunięciem Haków (czyli po etapie, kiedy ręcznie wywalasz 3 pliki z Characters) Danielowi i reszcie spokrewnionych z nimi simów (i ewent. znajomych) usuwasz wspomnienia typu najlepszy przyjaciel, że wzięli ślub itd. przez SimPe.
ACZKOLWIEK istnieje też ta druga metoda, ale JA nie daję gwarancji, że przy okazji nie powstaną jakieś dziwne błędy w grze; mianowicie usuwasz 3 pliki, a potem w grze u wszystkich, którzy mogliby mieć wspomnienia związane z tą rodziną, usuwasz je przez Batboxa.


Harda Brzoza - jak dużo jest tych simów, którzy są bez zdjęcia? Potem - w jakim są wieku i czy mają dużo spokrewnionych ze sobą simów?

Cytat:
To znaczy gram sobie Simką, która nie ma zdjęcia.
O wow, no to nieźle...

Szczerze mówiąc na chwilę obecną (skoro już jest taki problem z istniejącą simką) nie wiem, czy będzie sens to naprawiać i czy w ogóle to będzie możliwe...
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.04.2012, 15:39   #35
Fisia
 
Avatar Fisia
 
Zarejestrowany: 04.07.2011
Skąd: Serolandia
Płeć: Kobieta
Postów: 332
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Takich Simek (jak się okazało tylko Simkom zniknęły zdjęcia) jest sześć, chyba że nie przeczesałam dokładnie drzewa genealogicznego, to pewnie byłoby więcej :p No i pisałam też, że czasem zdjęcie się pojawia, a czasem nie, więc może też kilka by się znalazło.
O, chyba w tym tkwi problem, bo wszystkie to ''nastolatki z duszą dorosłego'', czyli dałam im wiek z Insimenatora 'nastolatek jak dorosły'. Do końca nie wiem czy na pewno, bo niektóre kiedyś zabiłam, nie wiedząc w jakim są wieku, a teraz nie chce mi się ich wskrzeszać, ale o ile pamiętam to chyba nie były dorosłe. Tylko że mam sporo takich Simek, a nie wszystkim znikają zdjęcia.
Co do rodziny - tylko w jednej znikają zdjęcia i wszystkie te dziewczyny z niej pochodzą. Kiedyś, kiedyś robiłam z nią eksperymenty (np. robiłam dziewczynce w wieku szkolnym dziecko z własnym ojcem ), więc to też od tego mogło się stać. Niektóre są jedynaczkami, inne mają dużo rodzeństwa, jedne mają prapradziadków, drugie tylko rodziców, więc jest różnie. Ale z tym wiekiem to muszę sprawdzić, bo to łączy wszystkie te Simki.

Ostatnio edytowane przez Fisia : 08.04.2012 - 15:45
Fisia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.04.2012, 15:43   #36
mucha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Ojejajej. Muszę to chyba wszystko na spokojnie teraz przetrawić. Może chwilowo odpuszczę sobie Miłowo, ewentualnie pokombinuję wolniejszą chwilą.

W każdym razie, dziękuję, będę się jeszcze odzywać zapewne ^^"
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.05.2012, 14:26   #37
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Czy jeśli chcę przenieść wszystkie zamieszkałe domki do innego otoczenia, ale nie dzieląc mieszkańców czy coś, to też muszę zrobić jak w tym poradniku, czy można normalnie?
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.05.2012, 15:06   #38
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Każdorazowe przeniesienie musi być zrobione trudniejszym sposobem.
Jak zrobisz swoim, to na własną odpowiedzialność - zostałeś ostrzeżony.
I tak, otoczenie będzie działało przez jakiś bliżej nieokreślony czas, ale będziesz miał w nim błędy, które okazyjnie będą dawały o sobie znać.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.05.2012, 20:28   #39
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

wooo, super poradnik Liv, jesteś moim simsowym guru <3

kurcze, przeskanowałam swoją Dzielnię (niegdyś Jaskinię Pokrzyku) programem i znalazło mi tyle błędów, że o matko
nie wiem, jak to naprawić, mam nadzieję, że otoczenie pociągnie kolejne 5 lat (haha, tyle już tam gram)
W każdym razie, jeśli juz wstawiłam tam domki z innego otoczenia i zasyfiłam grę simami-widmami, mogę te widma spokojnie skasować przez simPe? Boli mnie to prawie 1500 simów w okolicy -_-

i jeszcze jedno:
co zrobić, jeśli sim ma dzieci z własnym ojcem? Sytuacja normalna, bez "kodowego i hackowego" mieszania w grze: sim A lubi oglądać gwiazdy > zaciążył z kosmitą > urodził sie półkosmita, który też lubił oglądać gwiazdy > zaciążył z tym samym kosmitą (jest tylko jeden -_-) > urodziły się kazierodcze bliźniaki
czy tego też trzeba unikać? Jeden z tych bliźniaków też miał być naukowcem, ale jak to psuje, to sobie odpuszczę : P albo wprowadzę jakiegoś innego kosmitę do okolicy i będę z nim krzyżować przyszle pokolenia~
__________________

Ostatnio edytowane przez Dżiglipaff : 01.05.2012 - 20:31
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.05.2012, 20:37   #40
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

The neighborhood check was aborted! An error occurred during the examination of your neighborhood. The current version of the HoodChecker is unable to continue.

Please report this error in the download thread and attach a copy of your neighborhood to the posting.

Wyskoczyło mi to. Czy moje otoczenie jest już tak rozwalone, że nic się nie da zrobić? XDD
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 3 (0 użytkownik(ów) i 3 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023