Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.10.2008, 12:57   #1
Woltuwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Dodam tylko, że lepiej zamknąć procesy, które rozpoczął nasz użytkownik, a nie "system", czy "usługa lokalna". Kiedyś chciałem zamknąć wszystko, to w którymś procesie pojawiło się okienko, takie jak opisał autor.
Zawsze ustawiam też simsom Wysoki priorytet, ale nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie.
Woltuwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.11.2008, 01:19   #2
*miki2207*
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Mnie również irytuje, jak większość forumowiczów w odpowiedzi na czyjś problem odrazu pisze, że wszystko przez dodatki z neta. Chyba tylko tak by coś napisać i nabić sobie posta (po co?).

Ale tym razem bardzo radykalnie muszę się z tobą nie zgodzić.
Niestety BARDZO CZĘSTO ten komunikat JEST także SPOWODOWANY przez dodatki.
Pomijam sytuacje kiedy autor takiego dodatku ewidentnie sknocił robotę i wypuścił niedorobiony projekt. To na szczęście zdaża się żadko.
Nagminie zaś zdaża się że autorzy umieszczają dodatki które wymagają określanej części gry. Przy hackach jest to oczywiste że należy dokładnie zbadać czy dana wersja jego będzie działać na komputerze na który się go ściąga. I tu zwykle autorzy piszą z jakimi częściami gry działa ten hack.
Bardzo częstą jest jednak sytuacja kiedy autor nie jest świadomy (ani osoba ściągająca) że ten dodatek wymaga jakiś konkretnych części gry.
Dzieje się tak np. kiedy osoba tworząca np. sofę albo fotel zrobi ją na swoim komputerze gdzie ma zainstalowane Zwierzaki (lub wyżej). Mimo że sofa będzie zrobiona perfekcyjnie i działać będzie pięknie i u autora i u wszystkich którzy ją ściągną ale mają u siebie Zwierzaki (lub wyżej). Jednak jeśli taką sofę ściągnie ktoś kto nie ma takich części gry to niestety po kilku minutach podczas ładowania zaliczy błąd "aplikacja wykonała nieprawidłową....".

Dlatego mam prośbę byś usunął/ęła ten wstęp mówiący o tym, że dodatki nie są przyczyną tego błedu.
Poradnik jest przydatny i wieeeeelkie dzięki za niego!!!
Pozdrawiam
Miki2207


/Dla zainteresowanych/
Dzieje się tak dlatego, że podczas tworzenia własnego przedmiotu i klonowania jakiegoś przedmiotu z gry w niektórych przedmiotach (np. wszystkie siedzenia, komputery, telewizory itd.) klonuje się także zasób "Pie menu". W nowszych częściach gry ( od Zwierzaków wzwyż) ma on format 0x00000054 lub 0x00000055 itd. Jeśli autorem jest osoba posiadająca taką część gry to do jego przedmiotu zostaje wklejony zasób w tym formacie. Wszystko jest w porządku jeśli ściągnie ten przedmiot osoba mająca takie części gry u siebie. Jeśli jednak taki przedmiot zainstaluje osoba nie posiadająca tego to wtedy gra podczas wgrywania nie będzie potrafiła odczytać danych zapisanych w tym formacie i wywali błąd "Aplikacja wykonała...".
Najgorsze jest jednak to że w 99% przypadków autor nie ma zielonego pojęcia o tym że ten przedmiot może sprawiać kłopot i nie umieszcza stosownej notki (o wymaganych częściach gry)

Ostatnio edytowane przez *miki2207* : 02.11.2008 - 01:21
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.11.2008, 14:21   #3
StalinekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Wszystkich procesów nie możesz zamknąć np.: Anty virus.

Gra nie jest zainstalowana ponieważ podczas instalacji występuje błąd.

AutoRun.exe jeśli wiem (z angielskiego) oznacza Automatyczne uruchamianie.
Pewnie ten plik jest uszkodzony lub (według mojego twierdzenia) jest nie zgodność CD-Key"-ów"...

Poszukaj w internecie. I przy okazji powiedz przy jakim procencie instalacji błąd wyskakuje... (Dzięki temu będę mógł ci napisać poradnik jak ręcznie zainstalować plik)

PS.: Jeśli ci brat stryjeczny pozwoli przemyć płytkę zmywaczem do paznokci. To ją przemyj, on wyczyści płytkę z brudu...

UWAGA!: Ale pamiętaj, bierzesz na siebie całą odpowiedzialność. Nie chce aby potem ja ponosił konsekwencje. Ja już przemywałem płytę i lepiej chodziła ale zmywacz wylał się na klawiaturę (HA HA HA)...

PS.: Poszukaj o oczyszczaniu płyt w internecie... Pamiętaj że na niektórych stronach pisze o USUWANIU ZAWARTOŚCI a nie o oczyszczaniu.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.11.2008, 16:22   #4
StalinekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Ha Ha prosta sprawa o to chodzi że AutoRun nie chce ci się włączyć na tej płycie... Musisz to ręcznie zrobić. Poczekaj trochę i zamiast klikać dwa razy na stację dysków to kliknij na niej prawym przyciskiem myszy i naciśnij Otwórz (Tak aby otworzył się katalog płyty) i tam znajdź instalator gry.

PS. Jeśli nie znajdziesz instalatoru gry to spróbuj wejść przez autorun.exe

(Bo chyba coś mi się zdaje że uszkodzony jest tam plik w którym jest napisana komenda dotycząca automatycznego włączenia instalatora)

Jeśli to nie pomoże, to pisz na forum przecież my zawsze znajdziemy jakieś rozwiązanie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2011, 08:00   #5
Amelja
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Witajcie, przepraszam jeżeli powtórzę pytanie ale nie miałam czasu przejrzeć wątków.

Kupiłam dwa dni temu w empiku podstawę The Sims 2. Zainstalowałam wg wyświetlanych wskazówek na dysku D. Niby wszystko ok, ale...

Za każdym razem jak odpalam gre, w moich dokumentach tworzą się 2 foldery o nazwie "EA Games" . ( za każdym otwarciem gry + kolejne dwa foldery) Jeżeli je przenoszę do innego folderu lub usuwam, kasują się utworzone dotychczas rodziny, domy itp. Gra zaczyna się od zera. W dodatku te foldery zawierają podobne pliki np. ze screenami samouczka czy historii okolicy,przez co folder zajmuje ponad 1GB.

Da się coś z tym zrobić? Proszę o pilną pomoc.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2011, 13:30   #6
Toya
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cytat:
Napisał Amelja Zobacz post
Za każdym razem jak odpalam gre, w moich dokumentach tworzą się 2 foldery o nazwie "EA Games" . ( za każdym otwarciem gry + kolejne dwa foldery).
Jesteś pewna, że oba nazywają się tak samo??? Nie może być przecież dwóch folderów o tych samych nazwach w jednym katalogu.

Taki folder powinien się tworzyć w Moich dokumentach i dużo zajmować, taki jego urok. Jeśli chciałabyś mieć wszystko na dysku D, to musisz w tym celu przenieść folder Moje dokumenty na dysk D, klikając nań na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wchodząc we Właściwości.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
"aplikacja..."


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023