Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.01.2016, 10:46   #671
Effie
 
Zarejestrowany: 11.05.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 84
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Przed narodzinami możesz wpływać jedzeniem i muzyką (oczywiście nie zawsze musi to dać efekt, to są wciąż procentowe szanse):
[qoute]Simowie mogą teraz wpływać na płeć swojego potomstwa!
Wydaje się, że jedzenie truskawek i słuchanie muzyki pop (jedno lub drugie albo obie te rzeczy) zwiększa prawdopodobieństwo narodzin dziewczynek.
Jedzenie marchewek i słuchanie muzyki alternatywnej najwyraźniej zwiększa prawdopodobieństwo narodzin chłopców.[/quote]

Co do daty narodzin... Niestety ciąża jest tak skonstruowana, że jest nastrójnkiem, a im czas upływa nawet jak rodziną z danym simem nie gramy (chociaż też nie zawsze). Ogólnie ciąża trwa 3 simowe doby (doba na każdy trymestr), jednak przez to, że ten czas nie zawsze płynie, to może się lekko wydłużyć. Jeśli chce się złapać moment narodzin, to trzeba po prostu pilnować (wchodzić co jakiś czas do danej rodziny) w jakim stanie czasowym jest ten nastrójnik.
Effie jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.02.2016, 18:41   #672
Fangtasia
 
Zarejestrowany: 15.11.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Fantagasia, jedyny sposób jaki znam, to gdy dziecko wyskoczy z kołyski, wpisujesz kod "cas.fulleditmode, wchodzisz do trybu tworzenia sima i tam zmieniasz jego płeć.
Tak, dziekuje zadziallo w jednej rodzinie Musze jeszcze jednego sima zmienic bo z 2 chlopcow zrobilo sie 4, z tym ze po pewnym czasie okienkko do wpisywania kodow nie chcialo sie zamknac, czy przygasnac i wtedy jak sama wylaczalam je to juz kod przestawal dzialac. Czy mozliwe ze za ktoryms razem dopiero uniemozliwia nam korzystanie z kodu? I jeszcze dziwna rzecz zauwazylam... simy zacinaja sie chodzac, i moja simka ktora wlasnie miala syna z pewnym blondynem nagle ma z kims calkiem innym...
Czy to wplyw tego cheata??

Dziekuje za odpowiedz sprobuje z tymi truskawkami.

Co do uplywu czasu w grze zauwazylam jeszcze inna rzecz, utworzylam rodzine zlozona z 6 osob, i kazda z nich jest jako "Mlody dorosly", tymczasem jedna z nich jakos sie odmlodzila o kilka dni bo nie obchodzi urodzin wtedy kiedy pozostale... Ta simka byla w ciazy, ok. Ale jeszcze jedna byla i jej wiek sie nie ukrocil... Czemu?


@K: Nie pisz posta pod postem

Ostatnio edytowane przez Kędziorek : 13.02.2016 - 18:46
Fangtasia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2016, 20:19   #673
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Jak mam powstrzymać "miastowe" rodziny przed tworzeniem się? Co chwilę jak usunę parę tych "miastowych" rodzin, na ich miejsce pojawiają się kolejne. Gdzieś to jest w ustawieniach, czy może jakiś mod na to? Znacie coś?

Mam już dosyć kolejnych Sosen, Wichur, Kul, Much i tym podobne poubieranych w najgorsze ciuchy świata. (To był jednak plus dwójki, każdy był ubrany jak człowiek.)

Ostatnio edytowane przez Orzechowo : 02.06.2016 - 20:22
Orzechowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.06.2016, 00:04   #674
CademZoe
 
Avatar CademZoe
 
Zarejestrowany: 28.09.2014
Skąd: Bieszczady ;>
Płeć: Kobieta
Postów: 58
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@up Dołączam się do pytania. Nie dość, że mają jakieś głupie nazwiska, randomowe ciuchy, to na dodatek, jeśli się ma CC, to mają wybrane bezsensowne kolory włosów (emeryci z czarnymi brwiami i czerwonymi włosami itd.), a na dodatek przez to, że jest ich za dużo, psuje się nam drzewo genealogiczne i znikają duchy.
__________________
.
CademZoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2016, 21:38   #675
Fatumka
 
Avatar Fatumka
 
Zarejestrowany: 27.06.2010
Skąd: Świętochłowice/Bielsko-Biała
Płeć: Kobieta
Postów: 200
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Hej Mam właściwie dwa pytania (wybaczcie, jeśli już się tu gdzieś pojawiły).

1) sim jest muzykiem i ma w aspiracjach polecenie, żeby napisał 3 utwory. Jest informacja, że trzeba kliknąć na instrument i wybrać opcję "napisz utwór", tylko że ja nie mam takiego polecenia.
Sim ma 7 poziom gitary. Czy musi mieć jeszcze wyższy, żeby pisać piosenki?
2) dlaczego dorośli simowie, którzy odwiedzają moją rodzinę, z uporem maniaka niszczą domek dla lalek? :/ serio naprawianie go co chwilę robi się nudne, a nawet nie mam możliwości skrzyczeć ich za to ani w żaden sposób powstrzymać (w 3ce była chociaż opcja "przestań to robić").
Macie na to jakieś "lekarstwo"?
Fatumka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.08.2016, 13:59   #676
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

@Fatumka

Nie jestem ekspertem w The Sims 4 i właściwie mogę jedynie zasugerować potencjalne rozwiązanie problemu z punktu drugiego. Nie pamiętam w tym momencie na 100%, ale w TS4 da się zamykać/blokować drzwi, prawda? Może wystarczy zablokować drzwi do pokoju, w którym jest ów domek, z zastrzeżeniem wstępu dla domowników? Mam nadzieję, że jest taka możliwość, lecz mogę się mylić, bo już nieco dłuższy czas nie miałem styczności z tą częścią serii.
__________________

Ostatnio edytowane przez Łezka : 06.08.2016 - 14:01
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.08.2016, 17:15   #677
Fatumka
 
Avatar Fatumka
 
Zarejestrowany: 27.06.2010
Skąd: Świętochłowice/Bielsko-Biała
Płeć: Kobieta
Postów: 200
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Dzięki, Łezka, to zadziałało
Niestety dalej pozostał problem niemożliwości wyboru pisania utworów
Fatumka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2016, 02:38   #678
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Nie ma za co, cieszę się, że pomogłem. No, takie rozwiązanie nasunęło się od razu, bo odkąd pamiętam, czyli od TS2 można było właśnie blokować drzwi i zdawało to egzamin. Szczęście, że w TS4 twórcy pozostawili możliwość blokady drzwi.
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.10.2016, 19:05   #679
Rose
 
Avatar Rose
 
Zarejestrowany: 24.05.2015
Skąd: Złotów
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 91
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

[IMG]http://i65.************/fdbo8k.png[/IMG]

W mojej grze miastowa simka pomyka sobie w tej bluzie. Z ciekawości sprawdziłam ją w edytorze sima. Tą bluzę ma ustawioną w stroju codziennym.Zastanawiam się dlaczego. Nie pobierałam żadnej zawartości zmodyfikowanej.Ponadto gra ''nie widzi'' tej bluzy. Wie ktoś o co chodzi?
__________________

The worst things in life come free to us
Cause we're just under the upper hand
Go mad for a couple grams
Rose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.01.2017, 16:14   #680
Meggie
 
Avatar Meggie
 
Zarejestrowany: 29.11.2005
Skąd: Chełm
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 1,082
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Hej ja mam pytanie natury czysto technicznej
Otóż nie łapię się w tych zasadach, że gra działa na konkretnym koncie Origin i jednym jedynym kodzie... Trójkę kupowałam jeszcze jak nie było takich idiotycznych zasad i nie łapię. Mam pytanie odnoście czysto hipotetycznej sytuacji, żeby nie wkopać się w maliny..
Jeśli odkupię od kogoś THE SIMS 4 to już wiem, że musi mi je odsprzedać razem ze swoim kontem na origin, okej to łapię.
Ale teraz tak - załóżmy, że kupiłam od kogoś podstawę TS4 razem z kontem i wszystko jest pięknie ładnie. A jak jest z dodatkami? Czy mogę też odkupić od kogoś, kto dodatek miał na innym koncie origin ? Czy nie pójdzie mi to na komputerze? Może mi ktoś to rozjaśnić, bo jestem ciemna w tej sprawie.
__________________
Looks like a girl, but she's a flame.
So bright, she can burn your eyes...
Better look the other way.
Meggie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023