Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.10.2010, 16:23   #11
darvd29
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja daję dziewczynom ładne imiona, np. Lily, Mila.
Chłopcom to co wpadnie do głowy.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.10.2010, 18:32   #12
Hnat
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobór imion

Co do mojej pierwszej wypowiedzi, dodam, że:
1. Tak na dobrą sprawę to owe "znaczące" imiona stanowią u mnie zdecydowaną mniejszość. Zazwyczaj po prostu kieruję się ładnym brzmieniem. Wyjątkiem są co niektórzy chłopcy/mężczyźni, którym nadaję imiona wręcz ekscentryczne. (Zbysław Hucpa, Odon Miłek w "TS2", Ziezio Bździągwa w "TS1").
2. Często z góry planuję imiona potomstwa, by ostatecznie nazwać dziatki spontanicznie.
3. Nigdy nie nadaję imion angielskich, chyba że dla żartu (Dżesika Świętopełek w "TSH: Z życia wzięte"). Na ogół czerpię z kręgu grecko-łacińskiego lub z Biblii (a więc z kanonu przyjętego w naszej kulturze).
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2011, 14:20   #13
BellaSim55
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja daje imiona pasujące do imion rodziców, czyli jak rodzice mają staroświeckie imiona to dziecku tez takie daję np. syn Diny i Mortimera to Henryk, a Dona i niny to Lena
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2011, 15:13   #14
Horsez
 
Avatar Horsez
 
Zarejestrowany: 22.07.2008
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 796
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

ja robie tak jeśli mama ma na imie Daria a tata Bartek to w imieniu dziecka musi być któraś z pierwszyxh liter liter ich rodziców np. Dobruchna.
Horsez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2011, 17:04   #15
amber
 
Avatar amber
 
Zarejestrowany: 30.12.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja przy wyborze imion kieruję się impulsem. Nigdy nie daję simom polskich imion i nazwisk, nie lubię. Zdarza się, że daję simom imiona przodków.
Nie kieruję się konkretnymi zasadami.
amber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.02.2011, 15:09   #16
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

U mnie simy dostają imiona na zasadzie podobieństwa do imion rodziców, np. mama - Hanna, ojciec - Dariusz, córka - Anna/Zuzanna, syn - Arkadiusz.

Mam jeszcze drugą metodę: imiona dzieci zaczynają się na tą samą literę, co imiona ich rodziców, np. ojciec nazywa się Bartłomiej, więc syn zostanie Błażejem; matka jest Anielą, a córka Andżeliką.

Moją trzecią fanaberią jest jeszcze zabawa z żeńskimi i męskimi formami imion, np. ojciec zwie się Aleksander, więc jeśli w przyszłości doczeka się pierwszej córeczki, mała na pewno dostanie imię Aleksandra.

Nie zawsze jednak stosuję się do tych wzorców - ostatnio zauważyłam, że wciskam imiona swoim simom, jak mi się podoba. Pilnuję tylko, aby się nie powtarzały i ładnie brzmiały.

EDIT: No i warto dodać, że nigdy nie są to imiona zagraniczne, bo nie pasują do reszty.
__________________

Ostatnio edytowane przez ultraviolence : 13.02.2011 - 15:13
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2011, 18:09   #17
podejrzany22
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobór imion

ja zazwyczaj z zagranicznych seriali głównie z chirurgów, choć często odbiegam od reguły i po prostu jakie imiona mi się podobają takie daje simom
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2011, 20:19   #18
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Grę mam dopiero od niedawna jak na razie moi Simowie to:Judyta,Jan i Mateusz Lichoń,Elżbieta,Paweł i Patrycja Malec,Robert i Rafał Grzelak,Małgorzata Krzemień,Irmina i ktoś tam,nie pamiętam imienia (facet) Kowalczyk,Renata,Mariusz Pawelec oraz ich dzieci Norbert i Hubert (pierwsze moje dzieci w Simsach i od razu blizniaki,nieźle mi się udało co?) ;-) Imiona nadaję nie na żadnej zasadzie,tylko takie jakie akurat pasują do wyglądu stworzonego Sima i do całokształtu,jak widać na razie nadaję same polskie imiona i nazwiska. ;-)
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.06.2011, 15:33   #19
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Zawsze nadaję moim simom albo imiona staropolskie, albo takie które noszą nasze babcie i dziadkowie. Chodzi mi o to, że rzadko można spotkać osoby o takich imionach Mam Eleonorę, Fryderyka, Kleofasa itd. Mam tylko jedną rodzinkę, która jest całkowicie zgermanizowana Mam małżeństwo Franza i Andreę Geld, którzy mają (już dorosłe) dzieci Erikę i Udo. Teraz zastanawiam się jaką przyszłość dla nich wybrać
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.06.2011, 17:12   #20
Kethael
 
Avatar Kethael
 
Zarejestrowany: 18.03.2011
Skąd: Sweet dreams
Płeć: Kobieta
Postów: 1,222
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Zazwyczaj dość długo obmyślam imię, ale prawie w każdym przypadku jest tak, że kończy się na przeglądaniu gazet.
No, ale kieruję się też pomysłami, które nie zawsze, ale często są dobre.
Ostatnio spodobało mi się imię Vesna
__________________
[IMG]http://i45.************/fdzw4o.png[/IMG]
Kethael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023