Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.10.2015, 19:15   #21
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Ta kratka to miejsce na batboxa, nieładnie wygląda postawiony luźno na parceli. Co do pokrycia ścian na zewnątrz, to mam deficyt farb - te, które mam bez listewek mi nie odpowiadają. A pokój na piętrze jest tak duży, bo chcę tam postawić podwójne łóżko, więc robienie większej ilości pomieszczeń nie jest mi po drodze.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.10.2015, 20:40   #22
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Hebe- nic bym nie zmienił (z wyjątkiem tej czerwonej tapety z listwą na zewnątrz)

Ja natomiast od pewnego czasu próbuję przełamać się i nie dopasowywać mebli pod ten sam kolor. Oto efekt pracy. Jestem z niego zadowolony, ale może mógłbym coś zmienić? Dom jest wybudowany na parceli 10x10 Proszę o jakiekolwiek rady

















LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.10.2015, 20:55   #23
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,055
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Ogólnie fajnie wyszło, ale już sobie wyobrażam tę przyjemność, jaką będą czerpać simy z malowania i jednocześnie z wąchania smrodku spoconego innego sima, który będzie ćwiczyć tuż obok Zrezygnuj z czegoś
W kuchni jest trochę nawał kolorów, nie przekonuje mnie to. A w sypialni zrezygnowałabym z tego obrazu na wzorzystej ścianie, za to na szafkach bym dała jakieś pierdołki.
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.10.2015, 21:28   #24
ddo bwayo
 
Avatar ddo bwayo
 
Zarejestrowany: 10.01.2009
Skąd: クラクフ
Płeć: Kobieta
Postów: 2,276
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Ja natomiast zmieniłabym ten stolik w kuchni, nie podoba mi się on (i nigdy nie podobał). Ale nie wiem czy jest inny w simsach którym można by go zastąpić :I
__________________
it is not an end but an and
ddo bwayo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.10.2015, 22:09   #25
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Bryła OK, ale wymieniłabym drzwi na węższe (a konkretnie na te zajmujące dwie kratki z tego samego setu). W kuchni jest za dużo rzeczy - mógłbyś spokojnie wywalić połowę ozdób na ścianie. No i kafelki w tym przypadku nie pasują. Część ogólna - za dużo zieleni, cegła mogłaby być w innym kolorze. Gabinet i sypialnia - w porównaniu do reszty domu za ciemno + dość niefortunny dobór kolorów. Te szafki noce są trochę za ciężkie do tego łóżka. Łazienka - jakiegoś szału nie ma, ale to łazienka, więc nic w tym dziwnego. Popraw tylko ułożenie tego dywaniku, bo wygląda na przesunięty.

__________________________________________________ ________________________

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
(...) tylko nie rozumiem tego zachwytu nad parcelami 1x1.
1. Nie trzeba przejmować się ogrodem, garażem, itp.
2. Mała działka = mniej pracy nad domem.
3. Koszt takiej działki wynosi -400$.
4. Mniejsza parcela = mniej zajmowanego miejsca = więcej parcel w otoczeniu.
5. Małe jest urocze.

__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 01.11.2015 - 13:29
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.11.2015, 12:00   #26
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Z zewnątrz bardzo fajnie, tylko nie rozumiem tego zachwytu nad parcelami 1x1.
Rozplanowanie przestrzeni najlepsze z możliwych jak na moje oko, ale szkoda, że nie dałeś rzutów. Zamiast tej cytrynowej cegły imo lepszy efekt dałyby kremowe, gładkie ściany z białą listwą. Przy aneksie kuchennym prosi się o backsplash (wbij w google grafika "sims 2 backsplash" i sam się przekonaj Albo właśnie tam dać cegłę.
Sama kolorystyka zaś... Typowy, jaskrawy maxis match mnie nie przekonuje, więc jeśli chcesz iść w ten styl, to moje rady Ci się nie przydadzą (ale z naszego forum Hebe sobie z nim radzi). Wydaje mi się, że cała rzecz polega na tym, żeby wszystkie kolory, jakie ze sobą zestawisz, pasowały do siebie. I nie powinno być takiej zupełnej dominacji. W moim stylu to jest tak, że jeśli dam jako tło białą ścianę, to wszystko wokół jest ciemne lub/i kolorowe. Jeśli postawię czarną kanapę, to poduszki będą niebieskie albo zielone (trzymam się chłodnej palety), ale niewykluczone, że pojawi się tam coś w neutralnych kolorach, żeby wprowadzić równowagę. Skupiam wzrok na białej ścianie, ale widzę na niej czarno-białe obrazki w kolorowych ramkach. Patrzę na czarną kanapę, ale na niej leżą kolorowe poduszki, a podłoga ma neutralny (ziemisty) odcień.
U Ciebie niby jest ten kontrast, ale zdecydowanie prościej i tym samym efektywniej on wygląda jeśli robisz go na zasadzie jasne-ciemne i kolorowe-neutralne. Nie może to wyglądać ciężko - wchodząc z żółto-pomarańczowego korytarza do ciemnej sypialni można postradać zmysły. Uważam też, że liczba kolorów i odcieni w jednym pomieszczeniu powinna być ograniczona. Meble w 2-3 kolorach; jeśli pościel kolorowa, to ściany stonowane, w odcieniu niezbyt odbiegającym. Jeśli ściany będą białe albo neutralne w ogóle, można szaleć z kolorami i na odwrót - ściany kolorowe, reszta stonowana. W takich pomieszczeniach dużo łatwiej robi się też zdjęcia
Jeszcze jedna ważna sprawa - na czas robienia zdjęć włączaj oświetlenie nawet jeśli to środek dnia.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.12.2015, 20:37   #27
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Jakieś rady, aby przestało to przypominać oderwane od otoczenia klocki ?







__________________
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.12.2015, 21:04   #28
Rose
 
Avatar Rose
 
Zarejestrowany: 24.05.2015
Skąd: Złotów
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 91
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Hah Moje budynki wyglądają podobnie Spròbuj zmienić bryłę na jakąś lekką,ciekawą.Poszalej z pokryciami etc. Specjalistką nie jestem ale ta cegła,ktòrą zastosowałaś do H&M strasznie przytłacza. W niektòrych przypadkach opłaca się poeksperymentować . Poza tym teren dookoła jest strasznie pusty. Moi simowie raczej wolą jak dookoła coś rośnie. Drzewa są ale dodałabym jakieś kwiatki albo inne pierdòłki. I ten bruk nie wygląda zachęcająco. Ale lepiej poczekać aż Liv się wypowie bo ona się już w życiu nabudowała .
__________________

The worst things in life come free to us
Cause we're just under the upper hand
Go mad for a couple grams
Rose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.12.2015, 22:02   #29
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Budynek #1: zmień pokrycie ścian, to jest nieładne. Dodaj jakąś zieleń - pod ścianą z przodu usuń chodnik, ogródź to niskim ogrodzeniem (o podobnej wysokości co to, którego użyłaś wokół parceli) i dodaj jakąś roślinność. To ogrodzenie wokół parceli usuń i postaw jakieś wyższe. Na bocznej ścianie usuń duże okno i zamień na dwa zajmujące jedną kratkę.

Budynek #2: zostaw w spokoju te okna. Zamień je na mniejsze. I najlepiej wybierz jakiś inny wzór, może coś bardziej nowoczesnego? Choćby coś takiego.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.01.2016, 19:27   #30
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Architektura i dekoracja wnętrz

Tak więc dalej szukam tego "swojego stylu" i tworzę czasami budowle.
Właśnie ukończyłem budowę Urzędu Stanu Cywilnego. W nim moi simowie będą mogli wziąć ślub cywilny. Wzorowałem się trochę na prawdziwych urzędach.
Nie patrzcie na pustkę dookoła!









Szukam przy okazji jakiś dokumentów, aby zapełnić te stoły, bo razi mnie ta pustka.









Nie umiem budować Dlatego liczę na wszelkie wytknięcia!
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023