Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > Forum i Scena The Sims
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.11.2014, 17:03   #1
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Nasze forum zamienia się powoli w widmo i każdy dobrze o tym wie. Koniecznie trzeba to zahamować!

Po ostatniej dyskusji w tym dziale doszedłem do wniosku, że jako promotor mogę coś zrobić w kierunku promocji forum. Jestem pewien, że lata świetności FTS już nie wrócą, możemy jednak sprawić, żeby znów panowała tutaj miła, przyjacielska atmosfera oraz żeby przybyli do nas nowi użytkownicy, a starzy pozostali na długo.

Wraz z Administracją mamy kilka pomysłów odnośnie rozwoju i przyszłości forum. Są to:
  • nawiązywanie współpracy z innymi stronami i forami (której owoce byłyby widoczne i pozytywne, ale to pozostaje w rękach Administracji i moich)
  • organizacja ciekawych zabaw, konkursów i eventów, mających na celu zżycie ze sobą użytkowników oraz zjednanie użytkowników i Administracji
  • promocja innych gier EA (Battlefield, SimCity, Spore...), na przykład poprzez otworzenie odrębnych działów im poświęconym
  • odświeżenie graficzne forum (o tyle, o ile jest to możliwe bez dostępu do feralnego FTP)

Jednak zanim pomysły zostaną wprowadzone w życie, chcielibyśmy poznać zdanie całej społeczności na ten temat. Wasze uwagi są bardzo ważne i tak naprawdę Wasze zdanie ma decydujący wpływ. Dlatego prosimy - wylejcie tutaj wszystkie swoje żale, wyrzućcie z siebie, co Wam się w FTS nie podoba, co chcielibyście zmienić, czy nasze pomysły są dobre, czy macie swoje spostrzeżenia, jak sprowadzić do nas masę nowych userów. Wszystkie uwagi weźmiemy sobie głęboko do serca. Przyszłość forum jest w rękach nas wszystkich i albo nadal będziemy TYM forum, albo staniemy się widmem.
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.11.2014, 17:52   #2
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Jeśli chodzi o mnie, to nie mam nic do zarzucenia ani oprawie graficznej forum, ani ilości emotek, ani regulaminowi, ani tematyce i zawartości działów. Tak naprawdę forum stało się przeżytkiem. Wciąż jesteśmy (tak sądzę) największą bazą informacji o TS2, ale powiedzmy sobie szczerze - kogo jeszcze obchodzi dwójka, oprócz starych wyjadaczy, którzy już od dawna są na forum, albo nawet już ich nie ma? Konkurencja, nie tyle w postaci innych forów, co wszelkich innych, "łatwiejszych" źródeł informacji o grze. A tutaj trzeba się rejestrować, dokonywać jakichś aktywacji... A komu to potrzebne, a dlaczego? - myślą sobie młodzi ludzie i myk, na fejsa. W tej kwestii wiele się już nie zmieni, no chyba że faktycznie forum się przebranżowi, ale to musiałaby być operacja na wielką skalę i zwykłe prowadzenie fanpage'a nie pomogłoby jej wypromować. Zwykłe otworzenie działów nic nie da, jeśli nadal będziemy się nazywać "Forum The Sims". Zastanówmy się, ktoś gra na ten przykład w BF i ma problem. Wpisuje w google, a tam pierwszy wynik z forum o BF, a drugi z Forum The Sims...

Zabawy, konkursy i eventy to coś, co zawsze pomaga ale tylko na czas ich trwania. Niedawno kilka osób chciało 4Ż, co spotkało się z niechęcią administracji. A 4Ż to chyba największy forumowy konkurs i najbardziej oblegany. Można się czepiać adminów, a można też się zastanowić nad przyczyną. Nie będę się rozpisywał na ten temat (choć zamierzałem), bo dość mam wdawania się w bezcelowe spory z awanturnikami, którzy myślą, że należy im się gwiazdka z nieba. FA od ostatnich kilku lat przestało mieć jakikolwiek sens, bo kogo nominować jak przez rok prawie nikt się nie udziela? Inne konkursy? Pisałem już o tym w redakcji, sam zorganizowałem w tym roku konkurs pisarski. Odzew? Jedna osoba. Powód? Organizator śmiał ograniczyć inwencję twórczą userów. Sorry, ale zawsze myślałem, że o to chodzi w konkursach, żeby istniały ograniczenia. I co to za pisarz, który nie potrafi pisać na określony z góry temat?
Jedyna zabawa, która jakoś się trzyma, to FM. Chwała Libby za to, że się nie poddała po pierwszej edycji i nadal organizuje kolejne edycje. Niestety, jedna mafia wiosny nie czyni. Nie wiem, jaki to by musiał być konkurs, żeby naprawdę zaangażował i zintegrował ludzi. Propozycje Nixa z działu redakcji są niezłe, ale czy to wystarczy? Nie wydaje mi się.

Współpraca z innymi stronami to pomysł, który pojawia się już od dawna. Mnie ta idea już zawsze będzie się kojarzyć z wyczynami Damiana i stroną *********, z której to współpracy wynikło jedno wielkie nic. My im wielki banner, oni nam małą ikonkę gdzieś pomiędzy innymi małymi ikonkami. Ale próbujcie, kto wie - może tym razem się uda.

To, na co chciałbym się "poskarżyć" w tym miejscu, to to, że jeszcze nie zabraliście rangi motyce. Jejku, ja wiem że życie prywatne jest ważniejsze, ale żeby nie wchodzić na forum od 31 sierpnia i wciąż być adminem? A tymczasem Kędzia tak dużo robi, ciągle ją widzę na forum, a nadal jest tylko modem. Weźcie ją awansujcie, bo jeden moderator przy tylu adminach to jest śmiech, cytując klasyka.

W tej chwili nie mam pomysłu, co by tu jeszcze napisać. Ach, mówiliśmy w dziale o tych ankietach, myślę, że to dobry pomysł żeby dać kolejną sondę o adminach. Jeśli dyskusja się rozwinie to na pewno chętnie wezmę w niej udział.
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 17:57   #3
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Cytat:
Napisał Skromny Pan Mroczności Zobacz post
Jedyna zabawa, która jakoś się trzyma, to FM. Chwała Libby za to, że się nie poddała po pierwszej edycji i nadal organizuje kolejne edycje. Niestety, jedna mafia wiosny nie czyni. Nie wiem, jaki to by musiał być konkurs, żeby naprawdę zaangażował i zintegrował ludzi.
Myślicie, że coś w rodzaju forumowego RPGa byłoby dobrym pomysłem? Podobne do FM, ale jednak inne. Wiem, że była już kiedyś o tym dyskusja, ale czasy się zmieniają, na FTS jest coraz mniej ludzi, a zapytać nie zaszkodzi.
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 18:16   #4
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Ja bym chciała, żeby userzy się przemogli i zachciało im się komentować! Mam wrażenie, że panuje taka znieczulica - nic nikogo nie obchodzi, nic nikogo nie interesuje. Obojętność.

No i rzecz kolejna - kiedyś userów było dużo, dużo więcej i zawsze był jakiś "wybór". Miło wspominam nawiązane laaaaata temu znajomości na forum (szczególnie pozdrawiam Dżona aka Gio i Szefową aka Bjork ). Zresztą w latach 2008-2009 mało kogo udzielającego się w dziale FotoStory (a simowych opowiadań było od zatrzęsienia) nie miałam w znajomych...

Wasze pomysły generalnie są fajne, ale nie mieszałabym się w inne gry od EA, albo z tych kilku tytułów zdecydowałabym się na samo SimCity.

EDIT: a właśnie, nawiązując do posta chrupcia - czemu Kędziorek nadal nie ma rangi admina? O ile dobrze znam ludzi, nasza jedyna super moderatorka musi się czuć inna, niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

EDIT2: kiedyś można było pisać posty (w niektórych działach) bez obowiązku rejestracji. Może by przywrócić na próbę tę opcję?

@down: od czegoś mamy administrację. A jak nie, to administracja od czegoś ma Admin/ModCP ;] Jak nie ban na IP, to na adres MAC.

Ostatnio edytowane przez Liv : 22.11.2014 - 18:31
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 18:29   #5
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Livko, Jakub tylko czeka na tę opcję
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 18:30   #6
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 216
Reputacja: 56
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Problem z RPGami zawsze jest taki, że gracze szybko tracą zainteresowanie. Rok, dwa lata maksimum i po RPGu. Do tego potrzeba ludzi, którzy naprawdę potrafią prowadzić takie rozgrywki, a nie tylko chcą się tym zająć, bo to jednak trzeba umieć. Trzeba też umieć dyscyplinować graczy, żeby nie wymyślali cudów na kiju, szczególnie celem omijania zasad gry i robienia z siebie Übermensch, bo to mocno psuje rozgrywkę innym graczom (albo dostarcza im niesamowitej beki, różnie bywa). Tylko, że robienie RPGa na forum o simsach nie przyprowadzi nowych ludzi. Raczej utrzyma starych wyjadaczy na miejscu. Jeśli oczywiście będzie w miarę ciekawie prowadzone.
Ale jak zrobicie RPGa w klimatach fantasy - macie od ręki jedną z pierdyliarda moich postaci i może uda mi się wciągnąć z powrotem jedną z moich towarzyszek w boju


Inna sprawa to... nastroje. Ale nie na tym konkretnym forum tylko ogólnie w polskiej części internetu. Będę teraz generalizować, ale to wynika z mojego osobistego doświadczenia: z reguły gdy ktoś zapyta o coś, co już było to często pojawia się nerwowa reakcja "to już było! Naucz się szukać! Co za lenie!" i tak nowicjusz zamiast zostać - spiernicza przestraszony. W zagranicznych grupach/forach dyskusyjnych oprócz słodzenia sobie wiadrem miodu, jeśli nowicjusze zadają pytania z gatunku elementarnych - zostają przez moderację powitani i skierowani do odpowiednich działów. Powtarzają to niezrażeni, za każdym razem. Na innych forach też jest coś takiego, że po rejestracji dostaje się wiadomość automatyczną z powitaniem i informacją gdzie szukać pomocy i inne takie.
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 18:49   #7
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Cytat:
Napisał Skromny Pan Mroczności Zobacz post
A tymczasem Kędzia [...] nadal jest tylko modem. Weźcie ją awansujcie, bo jeden moderator przy tylu adminach to jest śmiech, cytując klasyka.
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
EDIT: a właśnie, nawiązując do posta chrupcia - czemu Kędziorek nadal nie ma rangi admina? O ile dobrze znam ludzi, nasza jedyna super moderatorka musi się czuć inna, niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Bo Kędzi w zielonym do twarzy Nie pozbawiajcie mnie tej "inności", przynajmniej jest kolorowo
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
EDIT2: kiedyś można było pisać posty (w niektórych działach) bez obowiązku rejestracji. Może by przywrócić na próbę tę opcję?
A o jakie działy konkretnie chodziło? Pamiętasz może?
Zaroiłoby się pewnie od spamu, ale jeśli pisanie postów bez rejestracji miałoby jakoś pomóc forum, to czemu nie? Spróbować zawsze warto.

RPG obawiam się, że się nie przyjmie. Znaczy wiecie, próbka już była w FM. Biedna Libby ledwo wyrabiała z usuwaniem biosoczków A grupka userów AŻ TAK liczna nie była. Słyszałam, że był kiedyś forumowy RPG, ale jak się udawało tam przypilnować użytkowników, nie jestem w stanie sobie tego nawet wyobrazić

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jak wchodzę na jakiekolwiek forum, to mało mnie obchodzi jak wygląda, bardziej mnie interesują informacje na nim zawarte. Ale może mój punkt widzenia jest przestarzały, wymagająca to ja nigdy nie byłam xD
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 18:52   #8
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Okej, nowa propozycja - zmieńcie kolor rangi admina na zielony i awansujcie Kędziorka na admina
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 18:54   #9
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,470
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
nawiązywanie współpracy z innymi stronami i forami (której owoce byłyby widoczne i pozytywne, ale to pozostaje w rękach Administracji i moich)
Można próbować, ale tbh na innych stronach o simsach jest dokładnie to samo. Jak już to może połączenie kilku for w jedno, tak jak to było z tsukuru.pl i rpgmaker.pl na scenie Rpg Makera. Poza tym jednak nie wiem, coby mogło wam pomóc.

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
organizacja ciekawych zabaw, konkursów i eventów, mających na celu zżycie ze sobą użytkowników oraz zjednanie użytkowników i Administracji
Konkursów mamy od groma i jeszcze więcej, po prostu użytkowników mało. Możecie zrobić ich nawet codziennie po kilka, ale dopóki nie napłynie fala nowych użytkowników, forum będzie dalej martwe.

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
promocja innych gier EA (Battlefield, SimCity, Spore...), na przykład poprzez otworzenie odrębnych działów im poświęconym
Moim zdaniem pomysł całkiem nietrafiony. Otworzenie kilku nowych działów nie zagwarantuje napływu nowych użytkowników. Te gry mają swoje strony, typowy gracz nie będzie się pchał do podrzędnej kategorii na forum simsów, żeby pogadać z garstką ludzi o np. simcity. Już i tak mamy pełno zbędnych działów, podziałów, subfor i czego tam jeszcze, które sztucznie powiększają forum i tylko wzmagają wrażenie, że nic się nie dzieje.

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
odświeżenie graficzne forum (o tyle, o ile jest to możliwe bez dostępu do feralnego FTP)
Można co najwyżej logo zmienić, z resztą byłyby kłopoty. A i tak wydaje mi się, że nie ma sensu zmieniać logo częściej niż raz na rok, albo nawet wraz z kolejnymi wydanymi dodatkami do serii.

Ogólnie rzecz mówiąc pomysł szlachetny(a wiem co mówię), jednakże sposoby raczej nie wpłyną znacząco na życie forum. Nowinki graficzne mogą zauroczyć, ale nie zmienią ogólnego działania forum(które jest dość przestarzałe) i nie spowodują, że ludzie osiądą tu na dłużej. Podobnie konkursy i poszerzenie tematyki forum. Brak dostępu do FTP tylko przyczynia się do zastoju, bo forum nie rozwija się technicznie. Dodajmy do tego antagonistyczne nastawienie niektórych użytkowników do administracji jak i siebie nawzajem, czasem przesadne trzymanie się zasad modów/administracji i dość częste gównoburze, które potrafią stworzyć nie całkiem przyjemną atmosferę.

A co do forumowego RPG, to wcale nie pomoże w tchnięciu życia w fts, bo przecież to forum daje takiej grze użytkowników, nie odwrotnie.

Naprawdę chciałbym wam jakoś pomóc, bo lubię to forum i pamiętam czasy, jak działo się tu naprawdę dużo i to bez potrzeby specjalnych akcji, ale po prostu nie wiem co by można tu było zrobić, tym bardziej bez możliwości głębszych zmian na FTP.

A admin dla motyki to coś, czego nigdy nie rozumiałem, ani tym bardziej teraz. Jako mod się sprawdzał, jako admin niekoniecznie. Ale może jestem uprzedzony.

Cytat:
Napisał Paździoch Menda Złośliwa Zobacz post
Będę teraz generalizować, ale to wynika z mojego osobistego doświadczenia: z reguły gdy ktoś zapyta o coś, co już było to często pojawia się nerwowa reakcja "to już było! Naucz się szukać! Co za lenie!" i tak nowicjusz zamiast zostać - spiernicza przestraszony.
Ooo, to prawda i wcale nie generalizujesz! Poza kilkoma forami polskimi udzielam się również na angielskim, tombraiderforums.com i różnica jest zauważalna. Tutaj, w Polsce, jeśli ktoś szuka pomocy, to zostanie automatycznie zbesztany, odesłany do wyszukiwarki forum, google i ogólnie rzecz mówiąc jest masakra. Z kolei na w/w angielskim forum o cokolwiek człowiek się spyta - odpowiedź jest zawsze rzetelna. Jeśli było, to podadzą nazwę tematu albo link, a poza tym zarzucą własnymi propozycjami rozwiązania problemu. Na polskich? Plucie jadem.

I odnośnie w/w ciekawa sytuacja, właśnie z tombraiderforums.com. Kiedyś zadałem pytanie związane z moddingiem Tomb Raidera i dostałem bardzo nieprzyjemną, nadętą odpowiedź użytkownika, jakoby na moje pytanie udzielona była odpowiedź w dokumentacji. Tak oczywiście nie było, a użytkownik mimo to upierał się, że nie potrafię szukać. W końcu okazało się, że miałem rację, a nieprzyjemny i kłótliwy użytkownik okazał się być... Polakiem. Przypadek, albo jednak braci rodaków wszędzie można rozpoznać.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 22.11.2014 - 19:26
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.11.2014, 19:27   #10
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Cytat:
Bo Kędzi w zielonym do twarzy
Czerwony to taki seksowny kolor Każda kobieta będzie się w nim czuć wyjątkowo
Cytat:
A o jakie działy konkretnie chodziło? Pamiętasz może?
To były działy typu Updates i te, w których można było wypowiedzieć się nt. strony thesims.pl (kiedy ta jeszcze istniała xD) Dokładnych nazw tych działów już niestety nie pamiętam.
Cytat:
Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jak wchodzę na jakiekolwiek forum, to mało mnie obchodzi jak wygląda, bardziej mnie interesują informacje na nim zawarte.
Jak trafiłam na to forum na początku 2007, to nic nie miałam do jego układu i stylu. Teraz kończy się 2014 i nadal nic nie mam do układu i stylu forum xD

@up: "Polak Polakowi wilkiem" i to w zasadzie od zawsze... Czasami naprawdę zastanawiam się, jak się udało naszym przodkom odbudować Polskę po wojnach
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pomysł, promocja, zmiany


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023