Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.01.2015, 18:41   #1
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Podstawka do The Sims 2 wyszła w 2004 roku. Ja kupiłam grę dopiero w 2011, więc nie była to gra mojego dzieciństwa, jakby nie patrzeć Stopniowo zbierałam potem dodatki do niej. Nie czułam wcale,że to starsza gra, uważałam, że daje niemal nieograniczone pole do popisu i nadal tak uważam. Chciałabym poznać Wasze zdanie: czy odczuwacie, że gra mocno się postarzała, czy nie widzicie przestarzałych rozwiązań i jest dla Was ciągle atrakcyjna? A może jest już oldschoolowa, ale właśnie dzięki temu taka klimatyczna? Jak ktoś się posiłkuje netowymi dodatkami to nawet grafika z dwójki nie wygląda na starą, ale i bez dodatków gra wygląda dobrze. Przede wszystkim ma dobry gameplay, który jest bardzo na czasie. Takie jest moje zdanie, ale jestem ciekawa co Wy o tym sądzicie. Możecie porównać dwójkę do nowszych odsłon Simsów, jeśli chcecie.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 25.01.2015, 13:36   #2
Tenebris
 
Avatar Tenebris
 
Zarejestrowany: 16.07.2013
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 343
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Ja dwójkę zawsze wolałam od trójki, natomiast ostatnio jakoś się przełamałam i miałam chęć w nią zagrać, ale dwójka to i tak będzie zawsze moja ulubiona <3. Niestety mam teraz Windows 8.1 i nie mam możliwości zagrać .
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.01.2015, 00:47   #3
Unknown_Girl
 
Avatar Unknown_Girl
 
Zarejestrowany: 28.03.2010
Skąd: Wyspy
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 166
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Ja w sumie nigdy nawet nie grałam ani w trójkę ani w czwórkę, dwójka mi jeszcze wystarcza
__________________

Unknown_Girl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.01.2015, 06:54   #4
Słodki Pan Ciastek
 
Zarejestrowany: 12.11.2012
Wiek: 22
Płeć: Mężczyzna
Postów: 512
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Ja zdecydowanie kocham trójkę i również uważam, że pozostanie tak na długi okres. W dwójkę grałem, ale przyznam się, że już pierwsza część była ze mną dłużej Ale chyba logiczne jest to, że kiedyś takie tematy będą powstawać nawet z TS3 Do dwójki nic nie mam i nigdy nie miałem, ale zdaję sobie sprawę, że jak zresztą widać są osoby, które dażą ją sympatią i jest ich na tym forum znacznie więcej, co mnie cieszy, to znaczy że są tu różne upodobania i charaktery Broń boże się przestarzała, ale w pewnych aspektach widać, że pierwszej jakości nie jest. W trójce podobają mi się możliwości, których w innych częściach nie ma. Nawet w czwórce. Myślę, że czórka jest takim "powrotem" bo nie patrząc na grafikę przypomina ona bardziej dwójkę W trójce można ze swobodą wychodzić z domu, spacerować, zwiedzać Nie muszę chyba wymieniać inne drobnostki, które dużo dają, a gołym okiem widać że się wyróżniają

Podsumowując uważam, że dwójka w żadnym wypadku się nie zestarzała, ale dla mnie trójka na tą chwilę pozostaje numerem jeden. Gdybym miał robić takie "podium" to dwójka wylądowałaby na miejsce drugie ^^(jaka zbierzność), czwórka na trzecie (mimo, że coraz bardziej mi się podoba), a jedyneczka na miejsce nr. 4 To tyle ode mnie.
A może zachęcicie innych forumowiczów (takich jak ja) i wymienicie jakieś dobre cechy TS2 w czym widocznie jest lepsza? Lub jeśli mniej wam się podoba to powiedzcie z jakiego powodu. Pomyślałem, że utworzyłaby się tu wtedy fajna dyskusja. Nie wiem, róbta co chceta


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Słodki Pan Ciastek : 26.01.2015 - 07:10
Słodki Pan Ciastek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.01.2015, 07:54   #5
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

W jakimś sensie dwójka się zestarzała. Gdy kupiłam trójkę, to sprzedałam całą kolekcję TS2, a gdy EA dała do pobrania UC za darmo, to postanowiłam do niej wrócić. I wystarczyło mi zajrzeć do trybu kupowania, żeby poczuć tę różnicę czasu: gdy zobaczyłam wyobrażenie "przyszłego" komputera z automatycznie zwijającym się monitorem, to padłam. Różnica w grafice nie jest co prawda odczuwalna (przynajmniej dla mnie, ale już zdążyłam pobrać masę cc) podczas samej gry, ale wygląd mapy na pewno sporo odstaje od trójkowego.

Jednak trzeba przyznać, że rozgrywka w TS2 jest na prawdę batdzo ciekawa, miło mi patrzeć na dwójkowe interakcje i system chemii. Pod tym względem gra się nie postarzała.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.02.2015, 03:29   #6
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Przyznam się, że ja wciąż gram w TS2 (może nie obecnie, bo odpowiedniego komputera brak...). TS3 też mi się podoba, ale to nigdy nie będzie dwójka. Zresztą, aż tak wielkich różnic na razie nie będzie (patrząc na TS4) - jak między 1 a 2 - więc nie ma sensu zamieniać na nowszy model. Cóż, mam ogromny sentyment. Aczkolwiek mam wrażenie, że dla niektórych dwójka to już prehistoria - jeśli słyszę rozmowy nt. simsów to dot. czwórki, rzadziej trójki. W każdym razie - dla mnie, póki co, się nie zestarzała.
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.02.2015, 12:30   #7
mystically_mad
 
Avatar mystically_mad
 
Zarejestrowany: 31.07.2013
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 79
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Ja wciąż gram w dwójkę. Co prawda mam trójkę, i grałam w nią przez dość długi okres czasu, jednakże mój komputer jest zbyt słaby, abym mogła pograć. Dlatego jestem wierna dwójce i tak zostanie przynajmniej do czasu, aż kupię części do komputera
mystically_mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.02.2015, 23:51   #8
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Dla mnie The Sims 2 nigdy się nie zestarzeje Cały czas mam tę część zainstalowaną a początki historii moich Simów których mam w Miłowie (najczęściej tam zaglądam) są z 2009 roku Z czasem nazbierałam całą masę dodatków z neta ale nadal też używam obiektów które dostępne są od początku w katalogach budowania czy kupowania. Nie umiem porównywać dwójki do innych części bo uważam, że każda ma swój urok oraz coś ciekawego do zaoferowania i z tego względu mam zainstalowane TS2, TS3 i TS4 a wyboru dokonuję w zależności do jakiej rodziny czy Sima chcę zajrzeć Nie pomijam Jedynki bo do niej też mam sentyment i chętnie bym zainstalowała gdyby nie problem z dodatkami ale to już inny temat, nie do tego działu
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 13:58   #9
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 935
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Ja Lubię czasem pograć w 2 ale jak gram to czuję,że lata jej świetności już minęły i brakuje mi wielu rzeczy do których przywykłam grając w 3. Chociaż są momenty kiedy jednak gra mnie wciąga na dłużej.
Uważam, że ze wszystkich części simsów 2 ma najlepszą ścieżkę dźwiękową i bardzo ładne kolory nie za jaskrawe ani nie za blade. Mam do niej sentyment bo wiele godzin spędziłam grając w nią i teraz czasami instaluje UC które mam na orgin i gram dosyć sporą rodzinką ale to nie jest już to samo co było kiedyś.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 14:07   #10
natalciaaa
 
Zarejestrowany: 18.08.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 17
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Czy gra The Sims 2 się zestarzała?

Ja miałam okazję grać w 1, 2 i 3... 2 jak dla mnie jest najlepsza. Nie umywa się według mnie do 3 i tylko w 2 gram. Dla mnie dwójka jest nieśmiertelna. A trójka? Dobra na chwilę. Na dłuższą metę odzywa się tęsknota za 2. Aspiracje i te sprawy...
natalciaaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023