Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 16.10.2010, 20:41   #1
Hnat
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Dobór imion

Witajcie.

Może i temat przeze mnie założony wyda Wam się idiotyczny, ale zastanawia mnie ostatnio, czy nie jest to wyłącznie moja indywidualna fanaberia.
Otóż czy nadając Simom imiona kierujecie się jakimiś szczególnymi względami? Mam na myśli następujące przypadki:
a) źródło w obrębie świata gry - imię po krewnym, przyjacielu...
Przykład u mnie:
Andżelika Biedak - córka Damiana; imię oczywiście nadane po jego pierwszej dziewczynie.
b) źródło w świecie realnym - po ulubionym piosenkarzu, aktorce, koledze ze szkoły, postaci historycznej...
U mnie:
Andrzej Biedak - syn Błażeja; imię po informatyku Andrzeju z "Komixxów".
Mikołaj Hucpa - wnuk mojego Sima Zbysława Hucpy, dziecko jego syna i kosmity - stąd więc imię po słynnym astronomie.
Artur i Maria Żeberko - dzieci miastowych Gawła Żeberko i Magdaleny Nietoperz; imiona po satyryku Arturze Marii Swinarskim.
Ponadto jeśli przygarniam bezimiennego psa lub kota, to otrzymuje on zazwyczaj imię któregoś ze zwierząt należących do mojej rodziny (Fido - po kocie wuja, Lola - po kocicy ciotki, Nutka - po suczce babci, i tak dalej).
c) źródło w innych fikcyjnych światach - na przykład imię po postaci z książki, z filmu...
Karol Biedak - pogrobowiec Balbiny i Sławomira; imię jest nawiązaniem do komedii "Och, Karol!", której tytułowy bohater jest uwodzicielem (podobnie jak i młody Biedak).
Sonia Ćwir - córka Dona i Kasandry; imię z jakiegoś tam filmu o mafii.
d) imię znaczące, na przykład:
Tristan Marzyciel - pogrobowiec Dariusza Marzyciela, syn jego drugiej żony; urodził się w noc śmierci ojca, toteż nadałem mu imię kojarzące się z łacińskim "tristis", czyli smutny (nawiasem mówiąc, jest to źródłosłów nieprawidłowy).
Estera Hucpa - wnuczka wspomnianego już Zbysława, bliźniaczka Mikołaja; z racji kosmicznego pochodzenia dałem jej imię oznaczające (nie jestem pewien, w jakim języku) gwiazdę.

Czy i u Was zdarza się podobnie?

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Hnat : 16.10.2010 - 21:41
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023