Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.11.2004, 19:14   #11
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A ja bym się chciał dowiedzieć jakiego właściwie używasz windowsa ...
MarekS ma rację, ale żeby udzielić jakiejś dokładniejszej porady trzeba wiedzieć która to wersja systemu.

Oprócz samego komputera (pamięci, dysku) może być jeszcze kilka przyczyn takiego zachowania gry. U mnie np. od czasu do czasu jakiś obiekt (świeżo zainstalowany) typu dom / przedmiot / sim powoduje tego typu "atrakcje". Możesz bez problemu wchodzić do dowolnej parceli z otoczenia??? (np. w trybie budowy)
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 29.11.2004, 22:19   #12
=>kl@udiaa<=
 
Avatar =>kl@udiaa<=
 
Zarejestrowany: 02.12.2003
Skąd: Wrocław
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 46
Reputacja: 10
Domyślnie

Nie sprawdzałam czy mogę wchodzić na parcele publiczną w trybie budowania.
Co do oprogramowania to używam Win XP. Do gry jak na razie wgrałam przedmioty z http://thesims2.ea.com/ i dość sporo skinów.
=>kl@udiaa<= jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.11.2004, 15:31   #13
=>kl@udiaa<=
 
Avatar =>kl@udiaa<=
 
Zarejestrowany: 02.12.2003
Skąd: Wrocław
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 46
Reputacja: 10
Domyślnie

Pokazuje mi się komunikat, że mam za mało pamięci wirtualnej. Mam 2 dyski: na C zostało mi tylko 60MB, ale Simy mam na D, a tam jest 2GB wolnego. Miejsce na C jest mi do czegoś w tej materii potrzebne?
=>kl@udiaa<= jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.11.2004, 17:02   #14
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał =>kl@udiaa<=
Mam 2 dyski: na C zostało mi tylko 60MB, ale Simy mam na D, a tam jest 2GB wolnego. Miejsce na C jest mi do czegoś w tej materii potrzebne?
Tobie - nie; systemowi - tak.
Gra Sims2 niezależnie od tego gdzie została zainstalowana zapisuje pliki tymczasowe i stan gry na dysku C: - nic z tym nie zrobisz (zmina miejsca w którym gra "trzyma"swoje pliki jest możliwa, ale wymaga naprawdę niezłej znajomości systemu windows).
Na dysku C: ma być ponad 1GB wolnego miejsca (dla windowsXP), albo trzeba przełączyć system na używnie innego dysku dla "pliku stronicowania pamięci" (pliku wymiany).
Mój komputer -> właściwości -> Zaawansowane -> Opcje wydajności -> // Pamięć wirtualna
Ogólnie to masz mało miejsca (nieważne na którym dysku), do spokojnego grania w Sims2 potrzeba jakieś 3GB.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.11.2004, 19:03   #15
=>kl@udiaa<=
 
Avatar =>kl@udiaa<=
 
Zarejestrowany: 02.12.2003
Skąd: Wrocław
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 46
Reputacja: 10
Domyślnie

Heh no to może to być przyczyną. teraz muszę kombinowac co zrobić z tym szajsem...zarypane mam 120 GB :\
Dzięki Sim0maniak :grin:
=>kl@udiaa<= jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2004, 13:53   #16
=>kl@udiaa<=
 
Avatar =>kl@udiaa<=
 
Zarejestrowany: 02.12.2003
Skąd: Wrocław
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 46
Reputacja: 10
Domyślnie

Pudło. To nie to!:\ Wyszyściłam C, mam na nim ponad 4 GB, a na D 2GB. Simy nadal nie docierają do centrum!
Nie znam się na ustawieniach w systemie, ale we właściowościach mam napisane: "całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszytskich dysków 384MB". Pisaliscie, żebym to zmieniła, więc na ile mam zmienić?

Ostatnio edytowane przez =>kl@udiaa<= : 01.12.2004 - 13:58
=>kl@udiaa<= jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2004, 18:20   #17
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał =>kl@udiaa<=
Pisaliscie, żebym to zmieniła, więc na ile mam zmienić?
Masz tam taką opcję "Pozwól systemowi określić wielkość" albo "Automatycznie dopasuj" ??? Powinno być, jeśli plik wymiany jest w trybie "Auto", to przy jego za małym rozmiarze wyświetla się co najwyżej komunikat "System Windows zwiększył pojemność pamięci wirtualnej". Sorry jeśli teksty będą nieco inne (piszę "z pamięci"), ale sens powinien być +/- taki jak napisałem.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2004, 20:12   #18
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał =>kl@udiaa<=
Pudło. To nie to!:\ Wyszyściłam C, mam na nim ponad 4 GB, a na D 2GB. Simy nadal nie docierają do centrum!
Nie znam się na ustawieniach w systemie, ale we właściowościach mam napisane: "całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszytskich dysków 384MB". Pisaliscie, żebym to zmieniła, więc na ile mam zmienić?
Ustaw na powiedzmy 700 - 750MB. Wartość minimalną i maksymalną ustaw taką samą.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2004, 13:45   #19
=>kl@udiaa<=
 
Avatar =>kl@udiaa<=
 
Zarejestrowany: 02.12.2003
Skąd: Wrocław
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 46
Reputacja: 10
Domyślnie

Kolejnie zaskoczenie - zmienienie pamięci wirtulanej również nie pomogło.
Najlpsze jest to, że gra mi się zapisuje! Jadą, jadą w końcu nie mam już cierpliwości i resetuje kompa, ale gdy włączam tą rodzinę, to stan gry jest zapisany. Przyjeżdzają taksówką do domu, co z tego, że nigdzie nie byli - heh przejechali się bo niebieskim tle

Ma kotś jeszcze jakiś pomysł dlaczego mi to nie działa?
=>kl@udiaa<= jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2004, 13:48   #20
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A czy ta parcela publiczna jest w ogóle dostępna? To znaczy, czy możesz wejść do niej w trybie budowy?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023