Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz moje fotostory?
5 gwiazdek - Odlotowe 2 25.00%
4 gwiazdki - Całkiem niezłe 3 37.50%
3 gwiazdki - Przeciętne 1 12.50%
2 gwiazdki - Zgroza 1 12.50%
1 gwiazdka - Strach się bać 1 12.50%
Głosujących: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.03.2006, 16:51   #1
Terierek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Wichry Nocy

To już moje drugie Fs. Zapraszam do czytania.
Tym samym przepraszam za krótkie odcinki.
Podziękowania dla :
Patti - bo we mnie wierzyła , wierzy i wierzyć będzie.
Isi - bo zawsze komentuje moje Fs.
Odc 1 . "Poranek"
"Ja leżę osobno.
Oni zdobywają.
Zdobyli.
Zmrowili.
Babiloniarze
od ogona- city."
Miron Białoszewski "Zbudowani,Sklocowani"

Melania obudziła się. Jej umysł powoli powracał na ziemię niechętnie opuszczając krainę
sennych marzeń. Kobieta przeciągneła się leniwie , poczuła dotyk chłodnej pościeli i powoli otworzyła oczy. Pierwszą rzeczą która dostrzegła był biały sufit , który niedawno pomalowała wraz z córką. Nie miała ochoty wstawać , iść do sklepu , do szkoły po latorośl. Niestety trzeba się czasem poświęcić , każdy ma jakieś obowiązki.

Delikatnie odrzuciła kołdrę. Jej nogi opadły na zimną posadzkę. Po raz ostatni przeciągneła się i poczłapała w stronę łazienki. Umyła włosy , wyszczotkowała zęby. Ubrała się w jedną ze starych sukienek , do tej miała ogromny sentyment mimo iż nie była ona pierwszej świeżości.
Podeszła do okna. Słońce świeciło wysoko na niebie rzucając swe promienie na pobliskie budynki, wiatr delikatnie muskał zielone listki drzew. Miasto zostało już udekorowane i czekało w milczeniu na paradę. Nic nie zakłócało spokoju wiosennego poranka. Kobieta stała tak przez chwilę zamyślona. Prypeć , zawsze chciała tu mieszkać. To miasteczko było perełką radzieckiej techniki. Piękne parki gdzie rodziny spotykały się podczas niedzielnych spacerów, wesołe miasteczko gdzie w każdą sobotę chodziła z córką , miejskie przedszkole gdzie czasem zaglądała by nieodpłatnie pozajmować się dziećmi i dać im trochę radości. Wszystko to składało się na jej życie tak podobne do innych , a zarazem niepowtarzalne. A wkoło cisza , i spokój jakiego dawno nie zaznała. Ale chwileczkę ...
- Jak późno !
Wrzasnęła patrząc na zegarek . Pospiesznie zebrała wszystkie swoje pakunki , zamknęła okna i wybiegła z domu.
Jeszcze przez chwilę na schodach było słychać stukot jej obcasów. Potem zaległa cisza.
***
W tym samym momencie w pokoju komendanta policji rozdzwonił się budzik przypominając mu o tym że rozpoczął się nowy dzień. Z pościeli wychyliła się muskularna ręka , powędrowała w stronę piszczącego budzika i uderzyła weń z siłą spadającego głazu.
-Cholera !
Spod kołdry dał się słyszeć gruby męski głos. Za chwilę wychyliła się stamtąd głowa zaopatrzona w parę wielkich wąsisk które poruszały się przy każdym oddechu a za nią reszta ciała.

Henryk Werdius był komendantem Prypeckiej policji. Był też człowiekiem o łagodnym usposobieniu i naturze dowcipnisia , cenił miasto za spokój jaki ono oferowało. Większość dni spędzał w budynku komendy głównej naprzeciwko komputera z kubkiem kawy w ręku. Lubił swoją pracę jak i miasto w którym mieszkał. Niepokoił go jedynie widok który rozciągał się z jego okna. Wydawał mu się ponury , poza tym przeczuwał że ten budynek w jakiś sposób zmieni jego życie nie wiedział tylko czy na gorsze.
Delikatnie odsunął biały parawan i wyciągną z szafy swój mundur.

Ubrał go , przejrzał się w lustrze dziesięć razy po czym powoli wyszedł z mieszkania pogwizdując ulubioną piosenkę.
Dzień rozpoczął się wyjątkowo dobrze.
***
-Cześć Henry !
Powitał go w biurze głos przyjaciela Siergieja Kylnersa.
-Cześć Siergiej !
Henryk uśmiechnął się nieznacznie i podszedł na swoje stanowisko.
Mężczyzna dysponował mini-biurem a konkretniej odgrodzonym
od innych stanowiskiem pracy z małym komputerem i drewnianym biurkiem za którym spędzał większość dnia prócz przerwy obiadowej.

-Jakieś problemy w mieście ?
Spytał Henryk . Każdego dnia zadawał to samo pytanie mając nadzieje że odpowiedz będzie inna.
-Jak zwykle , nie.
Westchnął jego kolega jakby z żałością i poprawił mundur.
***
-Cześć Liska !
-Hej Marli !

Nastolatki wymieniły spojrzenia i zachichotały.
-I jak tam wiesz już coś ?
Szepnęła Liska konspiracyjnie rozglądając się na boki.
Liska była córką Melani. Miała czarne włosy do ramion i łagodny uśmiech. Strasznie ciekawiła ją sprawa elektrowni.
-Tak , dzisiaj ma się coś dziać jakiś eksperyment chyba.
Marli wzdrygnęła się. Ta elektrownia kojarzyła jej się z czymś złym.
-A jeśli ...
Liska spojrzała na Marli wymownie.
-Koniec !
Dziewczyny utkwiły swój wzrok na budynku za oknem.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.03.2006, 08:47   #2
linkinhay
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Tekst jest całkiem dobry Nie dopatrzyłam sie literówek ani błędów. Zdjęcia też w porządku... Nieźle się zaczyna Czekam na nowy odcinek i pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 09:05   #3
riannon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ogólem podoba mi sie. Jest dużo tekstu i fajne zdjęcia. Ale nie podoba mi sie ten tekst, ze sukienka nie była pierwszej świeżości, wydaje mi sie, ze to określenie lepiej pasuje do mięsa niż do ubrań
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 09:12   #4
~Asiulek94~
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Fs jest świetne, ale nie daje się spacji przed znakami interpunkcyjnymi, a po nich. A tak to nie mam zastrzeżeń . Życzę powodzenia i czekam na kolejny odcinek
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 10:00   #5
Patti
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Brawo, Terierek! Nareszczcie dałaś to Fs na forum!
Cytat:
Patti - bo we mnie wierzyła , wierzy i wierzyć będzie.
Jak można nie wierzyć w siostrę? (Nawet internetową)?

Ale wracając do Fs...
Błędów raczej nie zaważyłam, literówek też. Tekstu jest sporo, ale to chyba dobrze, prawda?
Zdjęcia... brawo! Nic dodać nic ująć
Cytat:
Tym samym przepraszam za krótkie odcinki.
Jeśli odcinki są takiej samej (mniej więcej) długości jak ten, to nie są ani za krótkie ani za długie, tylko takie w sam raz .
Nie mam się do czego przyczepić . Wszystko jest "cacy".
Dawaj następny odcinek, bo doczekać się nie mogę!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 10:02   #6
..::CaRmEn::..
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Całkiem mi się podoba :-)
Troche krótki ten odcinek (?) ale jest wporządku.
Zdjęcia bardzo ładne, tekst również.
Czekam na 2 odc.
Pozdrawiam ..::CaRmEn::..
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 12:46   #7
LikeGirl
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsUp Wow...

Wow, to FS jest naprawdę super...
Masz ogromny Talent do tego...
W ostatnich linijkach niemogłam załapac która z dziewczyn jest która...
Ale ogulne wrażenie jest super...
Jak narazie mam dla ciebie 9/10 SUPCIO...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 13:09   #8
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie

Spodobało mi się. Ciekawie się zapowiada, dajesz ładne opisy, tekst jest bezbłędny, no tylko kilka literówek. Ale tego nie będę się czepiać, bo czyta się dobrze. Mam tylko 2 uwagi:
- to, o czym wspomniała ~Asiulek94~, czyli niepotrzebne spacje przed przecinkami, wykrzyknikami, znakami zapytania (bo PO są potrzebne),
- budowanie dialogów, czyli:
Cytat:
Napisał Terierek
-I jak tam wiesz już coś ?
Szepnęła Liska konspiracyjnie rozglądając się na boki.
Wolałabym jednak, żeby było tak:
Cytat:
- I jak tam, wiesz już coś?- szepnęła Liska konspiracyjnie rozglądając się na boki.
Długość odcinka jest w sam raz, wcale nie za krótki, a zdjęcia mi się podobają, szczególnie pierwsze i ostatnie.
Czekam na drugi odcinek.

Pozdrawiam
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 14:15   #9
Tenebris
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Jakoś nie do końca przekonał mnie tekst jakiś taki chaotyczny i ubogi. Błędów większych nie zauważyłam zresztą z tym wyręczyły mnie poprzednie komentarze nie będę się powtarzała. Zdjęcia za to Są pełne i bardzo wyraziste podobają mi się krótko mówiąc. Ogólnie wstrzymam się i życzę weny
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2006, 15:46   #10
egi
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zachęcił mnie tytuł. Czy reszta to powiedzieć na razie nie mogę, ale to dopiero pierwszy odcinek. Ogólnie porządnie napisane, tylko pamiętaj o przecinkach, bo w wielu miejscach ich brakuje. Spodziewam się, że w następnej części coś zaburzy porządek w tym miasteczku...
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023