Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.04.2009, 16:37   #11
Esprit88
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Mam .. lat za pół godziny ukaże sie następny odcinek (ponieważ robiłem te dwa jakiś tydzień temu)

Ostatnio edytowane przez Esprit88 : 06.04.2009 - 17:45
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.04.2009, 16:41   #12
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

No cóż....więc będę musiał Cię ocenić nie po litościwemu
A więc:
Już chyba napisałem, że człowiek który gada sam do sibie raczej dobrym detektywem być nie może Nie każdą czynność po za tym musisz komentować, bo nie są one aż tak ważne, aby miały wpływ na główną akcję FS, więc jeżeli zostawisz czytelników w pewnej niewiedzy to się nic nie stanie
Po drugie- te komentarze bohatera zastępuj opisami, co robił itp.
Po trzecie to nie zapominaj o przecinkach, a po czwarte to czekam na ten odcinek
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 17:18   #13
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Cytat:
Napisał Szymon
...słońce jeszcze nie wstało w pełni mimo to było słonecznie.
Jak można powiedzieć, że jest słonecznie, skoro słońca jeszcze nie ma na niebie? o.O
Cytat:
Napisał Szymon
tak nawiasem mówiąć to mam teraz chwilę żeby odpocząć od tego narrowania ten facet cały czas coś robi jak by nie mógł usiąść i siedzieć on ma jakieś ADHD czy co?)

Cytat:
Napisał Szymon
-Tak mam się dowiedzieć więcej o morderstwie Hanki Kowalskiej- odpowiedział też dość nerwowo -No więc 4 razy pchnięta nożem w brzuch i wyrwane paznokcie- odpowiedział uśmiechnięty
Tak, tak- zabójstwa naprawdę są powodem do radości (tak, tak, wiem, że tamten mu zwrócił uwagę...)
Cytat:
Napisał Szymon
No tak zapomniałem o przecinkach! Wiedziałem, że o czymś zapomnę, ale dzięki w drugim wyjdzie lepiej
Wytłumacz mi, jak przy powtórnym przeczytaniu odcinka (myślę, że to zrobiłeś...) można było się nie skapnąć, że o tym się zapomniało...?
Cytat:
Napisał Giovánni
nie mogłeś zrobić tego w trybie narracji osoby trzeciej?
Pierwszej (pomyliły Ci się osoby- to FS póki co jest napisane w trzeciej osobie ;])
Ale rzeczywiście- skoro nasz bohater cały czas gada sam do siebie (on jakiś nienormalny? ;]) to chyba jednak lepiej byłoby zmienić narrację.
Poza tym, tekst ma taki układ, że wręcz trzeba powiedzieć, że jest nielogiczny. Przy tej rozmowie z tym gostkiem niezbyt można było się połapać, który co mówi. Btw, dialogów się tak nie zapisuje...
O zdjęciach już wiesz.
Jest trochę do poprawy, fakt. Podejrzewam, że chcesz zrobić to FS "na wesoło" widząc po przytoczonym żarcie i w ogóle całej treści tego odcinka.
Miejmy nadzieję, że Ci się uda, bo zaczyna się ciekawie
5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 06.04.2009 - 17:22
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 17:45   #14
Esprit88
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Dwa dni po pierwszym odcinku podpalony został dom Amadeusza. Sprawca jest szukamy i podejrzany o morderstwo Haliny Kowalskiej oraz reszty osób z nekrologu w gazecie. Amadeusz był w supermarkecie wiec nic mu się nie stało kiedy wrócił widział karetkę pogotowia, policję, straż pożarną, oraz zgliszcza swojego nowo kupionego domu. Teraz przeprowadził się do mieszkania w bloku. Ubezpieczyciel z jakiś powodów nie wypłacił Amadeuszowi odszkodowania. Z pieniędzy które wyciągnął konta w banku kupił mieszkanie w, którym teraz mieszka i samochód.

*


Trzeci dzień tej dziwnej przygody Amadeusza zaczął się spokojnie i miło. Oglądał telewizję, oraz myślał o morderstwie Hanki. Było słonecznie i ciepło jakieś 25 C*. Rano zapłacił czynsz i dostał gazetę "Sim News". W telewizji było mnóstw reklam, ale też programów. Dziś oglądał stację "Smakosz-Sim".
Oprócz "Smakosz-Sim" był także "Poranek w sim" no i poranne wiadomości na sim1. Było trochę po ósmej więc dużo simów jechało na główną aleję do pracy. - Ale dzisiaj piękny dzień - pomyślał i uśmiechnął się od ucha do ucha

- Zobaczmy te wiadomości o morderstwie - powiedział po czym szukał nekrologu. Kiedy go znalazł lekko się zdenerwował, ale czytał. Najwięcej informacji podali o celu jego "śledztwa". Dowiedział się gdzie mieszkała ofiara i gdzie mieszka jej rodzina. Przeczytał też czym się zajmowała i inne ciekawe rzeczy. - A więc była bibliotekarką... - powiedział podejrzliwie. Czytał przez pół godziny, także o innych ofiarach nieznanego mordercy. Ciekawiło go kto i po co zabił pięć lub mniej osób. - Po co zabijał? - zastanawiał się.
- Może znajdę coś w bibliotece - pomyślał po czym poszedł do samochodu, i pojechał do biblioteki.

Wszedł do biblioteki i podszedł do kierownika - Dzień dobry - powiedział Amadeusz
- Witam pana - odpowiedział mu kierownik.
- Czy wie pan może coś o pani Halinie Kowalskiej tej zamordowanej? - zapytał uprzejmie detektyw Amadeusz. - Tak to była pracownica chyba 3 działu, a dlaczego pan pyta? - odpowiedział kierownik - Nieważne czy macie jakieś nekrologi? - zapytał podejrzliwie Amadeusz. - Tak mamy dzisiejszy jest tam pani Kowalska jeśli jej pan szuka - powiedział cicho kierwnik po czym pożegnał się z Amadeuszem i poszedł na zaplecze.

Amadeusz poszedł do trzeciego działu i szukał nekrologu. -Mam- pomyślał po czym szukał Hanki Kowalskiej. Znalazł ją i czytał przez kilkanaście minut dość podenerwowany, ale zaciekawiony. Kiedy uznał, ze nie potrzebuje więcej informacji wyszedł z biblioteki i pojechał do parku.

- Witaj kolego masz jakieś informacje? - zapytał go człowiek
- Po pierwsze jestem Amadeusz a po drugie jak ty się nazywasz? - zapytał go
- Jestem Ivan, masz te informacje czy nie? - zapytał poddenerwowany.
Na co Amadeusz odpowiedział mu - Pracowała w bibliotece w trecim dziale miała męża, ale rozwiodła się z nim może to on zabił Hankę?
- Może, ale nie jestem pewien- Odpowiedział mu szybko i głośno Ivan
- To już pójdę - pożegnał się z Ivanem, a potem pojechał do domu.

To był dziwny dzień. Amadeusz położył się spać, ale zanim zasnał zjadł kolację i umył się w pośpiesznym tempie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 17:50   #15
Kliii
 
Avatar Kliii
 
Zarejestrowany: 22.05.2008
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 177
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Jest trochę lepiej, ale nadal dużo do poprawienia. Przecinków nadal nie ma tam, gdzie powinny być. Dialogi zaczynaj od nowej linijki. Zrób coś, co by zainteresowało czytelnika, może wprowadź nowy wątek.
Ocena: 5/10
__________________
Kliii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 18:25   #16
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Cytat:
Napisał Szymon
25 C*
Celsjusza stopni?! (wtf)
A ja w swoim życiu słyszałam tylko o stopniach Celsjusza ;/
To mnie nieźle rozbawiło :
Cytat:
Oprócz "Smakosz-Sim" był także "Poranek w sim" no i poranne wiadomości na sim1. Było trochę po ósmej więc dużo simów jechało na główną aleję do pracy.
No, z dialogami lepiej, aczkolwiek i tak jeszcze nie jest dobrze. Pozwolę sobie poprawić...
Cytat:
- Czy wie pan może coś o pani Halinie Kowalskiej tej zamordowanej? - zapytał uprzejmie detektyw Amadeusz. - Tak to była pracownica chyba 3 działu, a dlaczego pan pyta? - odpowiedział kierownik - Nieważne czy macie jakieś nekrologi? - zapytał podejrzliwie Amadeusz. - Tak mamy dzisiejszy jest tam pani Kowalska jeśli jej pan szuka - powiedział cicho kierwnik po czym pożegnał się z Amadeuszem i poszedł na zaplecze.
- Czy wie pan może coś o pani Halinie Kowalskiej, tej zamordowanej?- zapytał uprzejmie detektyw Amadeusz. [ENTER]
- Tak, to była pracownica chyba 3 działu, a dlaczego pan pyta? - odpowiedział kierownik [ENTER]
- Nieważne. Czy macie jakieś nekrologi? - zapytał podejrzliwie Amadeusz. [ENTER]
- Tak, mamy dzisiejszy. Jest tam pani Kowalska, jeśli jej pan szuka - powiedział cicho kierownik, po czym pożegnał się z Amadeuszem i poszedł na zaplecze.

Oprócz "enterów" poprawiłam jeszcze przecinki. Jak na jeden fragment, sporo tego... Nie mówiąc już o reszcie tekstu (chociaż i tak jest lepiej niż na początku). Potem pod koniec zauważyłam dobrze zapisany dialog (chwała Panu)
Dużo musiał mieć Amadeusz tej kasy na koncie, skoro starczyła mu na zakup mieszkania . I od kiedy nekrologi składuje się w bibliotekach?! (heh, a może to ja o czymś nie wiem o.O)
Ale ogólnie podobało mi się ;]
6,5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 06.04.2009 - 18:28
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 18:30   #17
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

No, no coraz lepiej
Zdjęcia już ok, tekst też... Nie mam nic więcej do dodania
7/10
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 18:32   #18
Esprit88
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

WOW spodziewałem się strzałów kolana lub głowę a tutaj tylko kilka batów dzięki za wszystkie komenty
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 18:37   #19
blakistoni
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Niom,lepiej : )
Moi poprzednicy się wypowiedzieli,dodam od siebie,że jest ono fajne :]
Akcja się rozwija..błędów coraz mniej.... :>
7/10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 18:39   #20
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Cytat:
Napisał Szymon
Z pieniędzy które wyciągnął konta w banku kupił mieszkanie w, którym teraz mieszka i samochód.
Zła budowa zdania. Wyrażenie "w którym teraz mieszka" powinno być pomiędzy myśnikami, lub przeformować na: kupił samochód i mieszkanie, w którym....

Cytat:
Napisał Szymon
Rano zapłacił czynsz i dostał gazetę "Sim News". W telewizji było mnóstw reklam, ale też programów. Dziś oglądał stację "Smakosz-Sim".
Oprócz "Smakosz-Sim" był także "Poranek w sim" no i poranne wiadomości na sim1.
Mogłeś sobie podarowac te wszystkie nazwy. Wiem, że chciałeś stworzyć swój własny, oryginalny, książkowy świat, który wciągnie czytelnika, jednak tutaj jest to zupełnie nie potrzebne I ponadto wszystko jest "simowe"

Cytat:
Napisał Szymon
Po co zabijał? - zastanawiał się.
Myśli nie piszemy od myślnika tylko w cudzysłowie

Cytat:
Napisał Szymon
- Czy wie pan może coś o pani Halinie Kowalskiej tej zamordowanej? - zapytał uprzejmie detektyw Amadeusz. - Tak to była pracownica chyba 3 działu, a dlaczego pan pyta? - odpowiedział kierownik - Nieważne czy macie jakieś nekrologi? - zapytał podejrzliwie Amadeusz. - Tak mamy dzisiejszy jest tam pani Kowalska jeśli jej pan szuka - powiedział cicho kierwnik po czym pożegnał się z Amadeuszem i poszedł na zaplecze.
To wypowiedź jednej osoby, czy dwóch? A może i więcej...jak powinno być już Ci Liv wyżej poprawiła.


Cytat:
Napisał Szymon
Pracowała w bibliotece w trecim dziale miała męża, ale rozwiodła się z nim może to on zabił Hankę?
Pracowała w bibliotece, w trzecim dziale. Miała również męża, z którym później się rozwiodła. Może to on zabił Hankę?

Jedno zdanie można rozbić aż na trzy Tak wszystko mylisz.

Ogólnie:
Poprawę widzę, ale bardzo niejasno Za to akcja jest bardzo wciągająca, nawet nieprzewidywalna ^^ Robisz jednak masę błędów, gubisz litery, przekształcasz wyrazy i w dalszym ciągu zapominasz o przecinkach.
I nie musisz tak szybko dodawać odcinków. NIech będą dłuższcze i bardziej dopracowane- a my możemy sobie poczekać
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023