Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14.02.2011, 19:28   #1
Cam
 
Avatar Cam
 
Zarejestrowany: 13.02.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 168
Reputacja: 10
Blush Spójrz mi w oczy...

Witam!

To moje pierwsze FS, mam nadzieję, że komuś się spodoba... Jedno jedyne zdjęcie w tym odcinku jest nieostre, wiem i przepraszam bardzo. W przyszłości możecie się spodziewać obrazów lepszej jakości


Wstęp

15 października

Witaj, mój pamiętniku.
Witaj, drogi czytelniku.

Piszę, by móc się wykrzyczeć. Piszę, by móc się komuś zwierzyć z wielu moich tajemnic. Piszę, bo chcę być z kimś szczera.
Z kimś, czyli z TOBĄ.
Nie wiem, kim jesteś. W sumie nie chcę wiedzieć.
Ale skończmy to bezsensowne marnowanie papieru przez pisanie o wszystkim i o niczym. Może na początek napiszę coś o sobie. O, i przy okazji wkleję kilka zdjęć.




A więc mam na imię Aleksandra. Mówią na mnie różnie – czasem Ola, czasem Alka… Z natury jestem szarą myszką, noszę ubrania po starszej siostrze i prawie cały czas zlewam się z tłumem. Jak wyglądam? Zobacz na zdjęciu – ja to ta dziewczyna, która wygrzewa się na trawie patrząc w niebo. Mieszkam w niewielkim domku na wsi, jednak dość blisko dużego miasta. Jest on strasznie ciasny, niezbyt piękny – nie ma czemu się dziwić, niewiele za niego zapłaciliśmy (jacy „my” napiszę za chwilę) – ale jak to mówią „ciasny, ale własny”. Mieszkam tam z dwiema siostrami. Natasza (na zdjęciu leży na łóżku z książką) jest ode mnie starsza. Z zawodu jest prawnikiem, po godzinach tańczy w balecie. Ma bardzo bogate życie towarzyskie. Co chwilę biega do solarium, wieczorem zawsze smaruje swoją twarz i ciało tysiącami kremów. Sabina, na zdjęciu ćwiczy na stacjonarnym rowerze, jest ode mnie niewiele młodsza. Ma obsesję na punkcie swojego wyglądu, bardzo lubi nim szokować. Ubiera tylko markowe ciuchy, o ile nie są niemodne. Zawsze jest umazana ciemną szminką. Prawie codziennie przyprowadza kogoś do domu.

Moją sąsiadką jest kuzynka matki, na imię jej Lidia. Kiedy rodzice wyjechali za granicę, do pracy, poczuła się odpowiedzialna za naszą trójkę. Co drugi dzień przychodzi do nas i sprawdza, czy wszystko jest w porządku, jakie mamy oceny… Starsza pani jest bardzo czepialska, nawet Sabina zmywa makijaż przed jej wizytą. Często krzyczy na Nataszę, jakby to była jej wina, że moja młodsza siostra dostała jedynkę z matematyki, że za dużo ćwiczy na drążku…

Na dziś to już koniec. Nie wiem, czy napiszę jutro, czy pojutrze, czy może za tydzień… Pożyjemy – zobaczymy. Pa!



Na pierwszy rozdział nie będzie trzeba długo czekać. Czekam na komentarze i krytykę

Ostatnio edytowane przez Cam : 16.02.2011 - 09:11
Cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 14.02.2011, 20:25   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

Niah, niah, witam nową pisarkę! Po przeczytaniu tytułu pomyślałam, że będzie jakieś romansidło <jupi!>, ale zabrałam się za czytanie i...
Cytat:
Piszę, by móc się wykrzyczeć. Piszę, by móc się komuś zwierzyć z wielu moich tajemnic. Piszę, bo chcę być z kimś szczera.
Znajdź w słowniku czasownik "wykrzyczeć się" i napisz mi jego odmianę (wiesz, przez czasy, osoby, tryby, aspekty itd.)
Albo niech mi kurczę ktoś poda autora i tytuł tego zajefajnego słownika języka polskiego, z którego ostatnio większość korzysta! Odnosze wrażenie, że jestem zacofana jeśli chodzi o nowe zasady pisowni! A nominowali mnie do profesora Miodka, więc tym bardziej muszę być na bieżąco
Cytat:
Nie wiem, kim jesteś. W sumie nie chcę wiedzieć.
Pisząca we mnie,
jestem zwykłym pamiętnikiem. Kiedyś byłem drzewem, ale przerobili mnie na kartki, które właśnie zapisujesz! I dziwi mnie, że traktujesz mnie jak żywą, czującą i myślącą osobę! Jestem martwym przedmiotem, rzeczą, która nigdy do Ciebie nie przemówi, choćbyś nie wiem, co robiła!
Pozdrawiam,
Twój pamiętnik.

Mają zajefajną chałupę! Te przestrzenie, ach!
Cytat:
Mieszkam w niewielkim domku na wsi, jednak dość blisko dużego miasta.
Ironia
Cytat:
Ma bardzo bogate życie towarzyskie.
Kiedy ona znajduje na to czas?

Powiedzmy, że zapowiada się dobrze, chociaż fabuła wydaje się być zbyt banalna. Pamiętaj, od fajnego pomysłu w dużej mierze zależy Twój sukces. Możesz mieć ogólnie pisanie w małym paluszku (w tym krótkim fragmencie nie zauważyłam zresztą większych błędów), ale bez ciekawej historyjki nie przyciągniesz tłumów (a uwierz - to jest najtrudniejsze, nawet ja mam z tym problemy). I bez fajnych zdjęć też nie.
Daj szybko odcinek, bo chciałabym mieć jak najszybciej wyrobioną opinię o tym FS. Stanie pomiędzy nie jest wcale fajne
Bez oceny na razie.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.02.2011, 21:17   #3
Lorette
 
Avatar Lorette
 
Zarejestrowany: 27.07.2006
Skąd: ąbruje
Płeć: Kobieta
Postów: 1,021
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

Zapowiada się bardzo ciekawie, przyjęłaś ciekawą formę i to się ceni, jak na razie za wiele nie można wywnioskować z tego wstępu. Mam nadzieję, że odcinki będą znacznie dłuższe (chociaż z doświadczenia wiem, że to nie takie znów proste ). Myślę, że będę śledziła dalej, bo jestem ciekawa jak zamierzasz dalej pociągnąć akcję.
__________________
Lorette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.02.2011, 07:16   #4
Cam
 
Avatar Cam
 
Zarejestrowany: 13.02.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i oceny!

Liv:
Z chęcią poszukam Skoro jest w słowniku wyraz "małpować", to może "wykrzyczeć się" też się znajdzie? Aczkolwiek wątpię.
"Nie wiem, kim jesteś. W sumie nie chcę wiedzieć" - te słowa są kierowane do czytelnika. Nagłówek mógł trochę zmylić
Domek w środku jest bardzo ciasny, na tej podstawie twierdzę, że jest niewielki.
Kiedy Natasza znajduje czas na życie towarzyskie? W weekendy
Dziękuję za te kilka cennych porad.

embrouillé
Wstęp był krótki, bo miał za zadanie przekazać niewielką liczbę informacji, do tego bardzo ogólną. Następne odcinki będą dłuższe - przynajmniej postaram się, żeby były!

Następny odcinek wstawię niedługo, jednak najpierw musi on powstać Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi!

EDIT: POMOCY!
Trochę już napisałam, wiem już dokładnie, co się stanie w pierwszym rozdziale. Chciałam w międzyczasie porobić zdjęcia, patrzę, a tu i dom, i bohaterowie zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach! Ratunku!

Ostatnio edytowane przez Cam : 15.02.2011 - 10:31 Powód: Muszę coś dopisać!
Cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.02.2011, 12:51   #5
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

Stwórz nowych...
Jak to zrobisz, popakuj wszystko co masz do plików i zgraj np. na pen drive'a. Dom i Simów będziesz mogła odzyskać w ten sposób.
Ewentualnie poszukaj na forum, bo niejednemu już znikały rodzinki...
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.02.2011, 13:19   #6
Cam
 
Avatar Cam
 
Zarejestrowany: 13.02.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

No zrobiłam nowych... Ale jakoś niepodobni do tych starych wyszli. Zakwitł mi w głowie nowy pomysł na FS, który trudno połączyć z tym, więc może by to zamknąć i zacząć od początku? A z drugiej strony - czy warto poddawać się tak łatwo :\
Na forum jeszcze poszukam, może uda się coś wyczarować?
Cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.02.2011, 13:52   #7
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

Broń Boże się nie poddawaj!
Wiesz, jaką opinię mają ci, którzy nie pokończyli swoich FS?
Pomyśl, jak nie wiesz i zastanów się, czy też chciałabyś tak skończyć.

Ja napisałam 4 własne FS, w tym 3 są już skończone, a tematy zamknięte. Czwarte jest na ósmym odcinku i na forum pojawią się kolejne.
Mam wielu czytelników dzięki swojej wytrwałości. Już pomijając to, że pisząc, otrzymując komentarze, możesz ulepszyć swoje FS do tego stopnia, że z przeciętnego opowiadanka zrobisz takie, w którym za każdy odcinek będziesz otrzymywać 10/10. To tak naprawdę działa - przekonałam się na własnej skórze
A nowe pomysły sobie zapisuj gdzieś i nie dawaj im przejąć kontroli. Zaczęłaś, więc skończ. Bo gwarantuję Ci, że nie z każdego pomysłu "coś" będzie. A chyba nie chciałabyś mieć na sumieniu dwóch, trzech, pięciu FS nieskończonych?
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.02.2011, 13:53   #8
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

to pierwsze zdjęcie jest tak niewyraźne,że uwierz,nikt nie zauważy różnicy
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15.02.2011, 14:19   #9
Cam
 
Avatar Cam
 
Zarejestrowany: 13.02.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

Liv:
Dzięki wielkie W takim razie nie będę kończyć (na razie).
EDIT: I znalazłam w słowniku "wykrzyczeć się"!

Chryzantem Złocisty:
Masz dużo racji Więc może spróbujmy. Zdjęcie jest niewyraźne, bo jestem początkującym grafikiem i przez skalowanie, obracanie etc. moje obrazki się stają, jakie się stają
Cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.02.2011, 14:46   #10
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Spójrz mi w oczy...

Hm, w internetowych jest, a w moim papierowym nie :<
+1 do słownictwa dla mnie
Aczkolwiek resztę i tak będę gnębić... Ciebie niekoniecznie =D

No i czekam na odcinek!
A wyglądem bohaterów nie ma się co przejmować Pomyśl - może akurat bardziej się nam spodobają?

@down: nie miałam nikogo konkretnego na myśli, ale coś w tym jest

Ostatnio edytowane przez Liv : 15.02.2011 - 20:46
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
foto story, spójrz mi w oczy


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023