Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17.12.2011, 08:07   #21
lady peach
 
Avatar lady peach
 
Zarejestrowany: 28.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa



Łzy dzieciństwa:
Odc. 2

Destiny wyrosła na uroczą dzieweczkę o blond włosach:



W dniu swoich 18 urodzin rzekła:

- Wynoszę się z tąd.
- Ależ skarbie?

Dziewczyna jednak spakowała swoje walizki i zatrzasnęła drzwi. Żal jej było ,,rodziców'', ale co mogła zrobić. Przeniosła się do małej chatki na obrzeżach miasta, na którą zbierała całe dzieciństwo. Dzieciństwo - o ile wogule tak to można nazwać.

***

Mieszała ciasto gdy zadzwonił telefon.
- Halo?
- Pamiętasz mnie? Poznaliśmy się w parku. Stoję pod twoim oknem.
Rozłączył się. Dziewczyna wyjrzała i nikogo nie zobaczyła
O jezu! - pomyślała
__________________
Kocham Was robaczki

lady peach jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 17.12.2011, 09:50   #22
Panna Lawenda
 
Avatar Panna Lawenda
 
Zarejestrowany: 20.06.2008
Skąd: Chatka Ech
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 1,209
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

Cytat:
Napisał Scathach Zobacz post
Powiedz mi dziecko, ile Ty masz lat? Ty wogóle czytasz nasze komentarze? Prosimy Cię! Przestań to pisać! 0/1000000! SŁABE! To nie nadaje się do pokazania na światło dzienne.
Ojej, poprzez "dziecko" chcesz pokazać jaka Ty jesteś cholernie dojrzała i dorosła? Przykro mi, odniosłaś zupełnie odwrotny skutek, a przynajmniej w moim mniemaniu.

Z dalszą wypowiedzią mogłabym się zgodzić. To znaczy, napisałabym to trochę inaczej, noale.

Jeśli naprawdę pisanie sprawia ci radość - powinnaś przyjmować do serca rady innych, żeby być lepszą. Będziesz ćwiczyć, a być może osiągniesz pożądane efekty. Ale wydaje mi się, że Ty po prostu masz to gdzieś, olewasz rady innych i robisz po swojemu. Powiedz, po co Ty to w ogóle wstawiasz? Bo ja zawsze myślałam, że opowiadania wstawia się po to, żeby usłyszeć co jest źle i naprawić to. A przynajmnie starać się. U Ciebie tego niestety nie widzę. Ale zawsze możesz to naprawić, choć w to wątpie, już tyle osób napisało ci co i jak... hm. Zawsze mogłabyś też zacząć pisać do szuflady, nie publikować tego. Może wtedy coś tam się nauczysz i pokażesz swoje, już bardziej dopracowane, dzieło?

Trzymam kciuki i pozdrawiam,
Aleksander
__________________

Ach, Marylo, wszak oczekiwanie czegoś daje nam już połowę przyjemności!
Może się zdarzyć, że się tego nie otrzyma wcale, ale nikt nie może zabronić cieszyć się z oczekiwania.

Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza

Panna Lawenda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.12.2011, 10:49   #23
Norellia
 
Avatar Norellia
 
Zarejestrowany: 16.10.2011
Skąd: kawaii kokoro 
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

Cytat:
Napisał Aleksander Zobacz post
Ojej, poprzez "dziecko" chcesz pokazać jaka Ty jesteś cholernie dojrzała i dorosła? Przykro mi, odniosłaś zupełnie odwrotny skutek, a przynajmniej w moim mniemaniu.
Nie o to mi zbytnio chodziło. No ale na ludzki rozum... Ktoś jak tak pisze to zapewne musi być dzieckiem, bo normalny nastolatek potrafi już tworzyć dłuższe opowiadania.
I co do drugiej części: nie jestem cholernie dojrzała i dorosła. Może mam to 14 lat, ale potrafiłabym napisać coś, co by sklejało się w logiczną całość, I potrafiłabym też przeczytać komentarze, by zrozumieć swoje błędy i je eliminować, ale jeśli ona hmm... nie patrzy na zdanie innych, to ona nie osiągnie nic wielkiego, niż zaśmiecanie tego forum.
Nie wiem jak to brzmi, ale takie jest moje zdanie.
__________________
Twinkle Twinkle Little Star.
Norellia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.12.2011, 18:18   #24
hellraiser
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

Cytat:
Napisał Rosari Zobacz post
A więc, proszę cię, nie krzywdź nas już i przestań pisać. Uratujesz tym siebie, nas, świat przed dzurą ozonową i efektem cieplarnianym, a także kolana wszystkich narodów, które padają na nie widząc co ty robisz z gramatyką i tym podobnymi.
Przestać pisać to może niekoniecznie, właśnie niech pisze jak najwięcej (co nie oznacza, że musi to publikować ofc), aby się poprawić... I dużo książek czytać.
Chyba to, co chciałbym powiedzieć na temat tego 'fotostory', zostało mniej więcej ujęte przez poprzedników, dlatego nie będę się powtarzał.

Ostatnio edytowane przez hellraiser : 17.12.2011 - 18:51
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.12.2011, 20:32   #25
Krimii
 
Avatar Krimii
 
Zarejestrowany: 22.09.2007
Skąd: Kraków
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 74
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

Cytat:
Napisał .Catti. Zobacz post
Litera "y" z Painta mnie rozwaliła. Masz chyba 4 lata ( ja umiałam "y" napisać w wieku 4 lat, i to poprawnie )
Fotostory wybitnie dowodzi, że autorka nie jest Twoją rówieśniczką, ale nie powinnaś tego tak podkreślać. Jeżeli zleży Ci by nie wyjść na rozpieszczoną jedynaczkę, która za wszelką cenę pragnie podkreślić "jaka to ona nie jest dorosła, bo tatuś jej kupił szmineczkę", nie komentuj cudzej pracy w ten sposób.

Co do potrzeby słownika, zgodzę się, ale strzelam, że autorka ma około 9 lat. Pamiętam, że w tym wieku pisałam na tym forum podobny gniot. Trudno znać w 3 klasie wszystkie podstawy i pisać bezbłędnie.
Zgadzam się z poprzednikami, że autorka powinna pisywać "do szuflady" ot tak, dla praktyki.

Pozdrawiam,
Krimi.
Krimii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.12.2011, 20:50   #26
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

Cytat:
Napisał .Catti. Zobacz post
Litera "y" z Painta mnie rozwaliła. Masz chyba 4 lata ( ja umiałam "y" napisać w wieku 4 lat, i to poprawnie ), ale jak naprawdę chcesz nas zadowolić, to proszę...



PRZESTAŃ TO WSTAWIAĆ NA FORUM!!

Nie żeby moje FS było lepsze, ale...

wogule, z kąd = WIEELKA POTRZEBA SŁOWNIKA.

Nie obraź się ale twoje FS różni się tylko większą ilością tekstu i mniejszą błędów. Najpierw sama powinnaś nauczyć się pisać a potem pouczać innych.

Co do FS - jest do bani. Ale nie łam się! Praktyka czyni mistrza Dam Ci 1,5/10 na zachętę.

Ćwicz, Ćwicz!
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2011, 10:49   #27
Morgana
 
Avatar Morgana
 
Zarejestrowany: 13.12.2011
Skąd: Pieklo <333
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 197
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

Niestety, widać, że piszesz to na "odwal się", Masa błędów interpunkcyjnych, językowych, ortografia też kuleje. Zdjęcia są brzydkie, w ogóle FS za krótkie, zero opisów, tylko same niefortunnie przedstawione dialogi. Weź sobie do serca to co mówili przedmówcy, jeżeli NAPRAWDĘ chcesz się poprawić!

PS .Catti., nie szalej tak. Nie mam pojęcia, czemu dajesz rady innym, co do pisania, jak Tobie samej nie za bardzo to wychodzi... jeśli chodzi o tę literkę to też przesadzasz. Do ludzi wypada mieć szacunek, jacy by nie byli. Obrażaniem autora w ten sposób sama udowadniasz swoją dziecinność. To uwaga rowniez do Scathach.

Ostatnio edytowane przez Morgana : 18.12.2011 - 11:04
Morgana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2011, 12:17   #28
Miscellaneous
 
Avatar Miscellaneous
 
Zarejestrowany: 22.04.2011
Skąd: The City of Wonder
Płeć: Kobieta
Postów: 372
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

@ Morgana - Dziecinna to ja mogę być, bo jestem dzieckiem. I na 100 % nie masz 11-tu lat. A na pewno mieszkasz w Polsce. Nie napisałam, że moje FS jest lepsze, a o przestanie wstawiania tego na forum.. No, chodziło mi, żeby najpierw poćwiczyła, a później wstawiła...

A za FS daję... 0/10.
Wszystko dzieje się za szybko, prolog był chyba najdłuższy, masz trochę błędów ortograficznych, no i zdjęcia są złej jakości.
__________________
Klichael & Mika<3 <3.

Ostatnio edytowane przez Miscellaneous : 18.12.2011 - 12:26
Miscellaneous jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2011, 12:47   #29
Morgana
 
Avatar Morgana
 
Zarejestrowany: 13.12.2011
Skąd: Pieklo <333
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 197
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

No to skoro jesteś dzieckiem, to dlaczego piszesz komuś, ze ma "chyba 4 lata"? Nie rozumiem. Drugiego i trzeciego zdania tym bardziej nie potrafię zinterpretować? Co to ma do rzeczy czy mam tyle czy tyle lat i gdzie obecnie mieszkam? o.O
Ty tez powinnaś poćwiczyć.
Morgana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.12.2011, 20:04   #30
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łzy dzieciństwa

Jak Destiny mogła wyrosnąć skoro w poprzednim odcinku była już duża?

Niestety to nie jest FS, to zwykłe notatki wzbogacone o zdjęcia z CASu.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023