Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 3: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS3]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.03.2012, 23:31   #1
ajkus
 
Avatar ajkus
 
Zarejestrowany: 20.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 86
Reputacja: 10
Smile " Dom rodziny Small " - by ajkus

Witajcie, chciałabym Wam przedstawić mój pierwszy dom. Z racji tego, że jest on pierwszy to bardzo mi się podoba. Nie ma w nim żadnych dodatków, więc pewnie, okaże się, że Wam od się nie spodoba, czekam na krytykę lecz proszę nie za surową pozdrawiam serdecznie









































uv: dozwolona wielkość zdjęć prezentowanych na forum to 800x600 px.

Ostatnio edytowane przez ajkus : 17.03.2012 - 10:20
ajkus jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.03.2012, 14:23   #2
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: " Dom rodziny Small " - by ajkus

Będę pierwszy. ^^

Więc, szacun że sam maxis, ale nie zawsze maxis wygląda tak skromno.

Przyczepię się do furtki, kompletnie nie pasuje do muru...
Te kolory domku na drzewie wyglądają sztucznie.

W kuchni nie podoba mi się lodówka, drzwiom bym kolor zmienił, zasłona "wpada" w szafki, a ta apteczka... MASAKRA.

W salonie jest ciemno, zdecydowanie ZA CIEMNO.
Ten stolik na laptopa zamieniłbym na biurko.

Łóżko nie powinno wchodzić na okno.

Jest wiele innych błędów, ale nie chce mi się ich wymieniać. :3


Jak na pierwszy raz, całkiem, całkiem, ale...
eh, dam słabe 3...
__________________
Lubie jest offline  
stare 16.03.2012, 23:21   #3
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: " Dom rodziny Small " - by ajkus

Podoba mi się bryła, lubię takie. Za to ogrodzenie nie pasuje, jest zbyt ciężkie do tego typu budynku, w przeciwieństwie do tego, które dałaś wokół basenu - to jest w porządku. Osobiście nigdy nie postawiłabym takiego drogiego auta tak daleko od domu, za drzewami i w dodatku przysłonięte jeszcze wysokim ogrodzeniem. Złodziej może sobie robić, co chce.
Wewnątrz - zdecydowanie za ciemno! Wszystkie tapety są w takich kolorach, iż mam wrażenie, że mieszka tam wampir! Szkoda, że nie zaznaczyłaś, które zdjęcie przedstawia jakie pomieszczenie, trochę ciężko mi się w tym połapać.
Salon i sypialnia w jednym? Kolory ścian na to wskazują, ale to raczej dość problematyczne dla zmęczonego Sima, kiedy reszta w najlepsze ogląda telewizję.
Nie wiem, co to za pomieszczenie z zieloną tapetą? Sypialnia, bawialnia, salon, hol?
Kuchnia - lodówka jest fajna, ale niekoniecznie w połączeniu z tymi szafkami. Poza tym co robi tam ta apteczka? Nie pasuje do niczego. No i drewniana podłoga, hmm...
Jadalnia jest chyba najlepszym pomieszczeniem w domu, chociaż brakuje tam zasłony w oknie.
Łazienka - względna. Ta donica nie pasuje (jest chyba zewnętrzna?) i przede wszystkim brak płytek. O ile w kuchni to ujdzie, tak w łazience już nie bardzo. No i ta umywalka strasznie dziwnie wygląda.
Pokój dla dziecka - wybacz - jest chyba najgorszy w tym domu. Strasznie pusty, smutny, trochę jak więzienna cela. Zero tam radości, zero jakichkolwiek śladów dziecka; nie chciałabym przeżyć dzieciństwa w takim pokoju, wpadłabym w depresję.

Myślę, że dom OGROMNIE skorzystałby na całkowitym przemalowaniu. Te ciemne tapety są okropne, sprawiają, że dom nie zachęca do przebywania w nim. Rozjaśnij go, a zobaczysz kolosalną różnicę.
Naprawdę nie potrzeba wielu dodatków, aby dom uczynić przyjemnym do mieszkania miejscem. Tutaj dowód -> LINK. Tam się po prostu chce mieszkać. Wiesz już, co mam na myśli?

Btw. Niektóre zdjęcia zrobiłaś dość dziwne - chodzi mi o te, na których ozdobna kula z ogrodzenia czy liście drzew przysłaniają połowę widoku i szczerze mówiąc, na tych zdjęciach nie ma za bardzo co oceniać.
Następnym razem zmniejsz fotki do regulaminowego rozmiaru, aby można je było wstawić na forum i posegreguj według pomieszczeń, jakie przedstawiają. Ja mam w tym momencie otwartych 21 kart w przeglądarce - uwierz mi, oglądanie w taki sposób zdjęć nie należy do przyjemności.

Daję 4/10, ale to takie naciągnięte. KOLORY! Kolory mocno obniżyły ocenę.

Ostatnio edytowane przez Malin : 16.03.2012 - 23:24
Malin jest offline  
stare 17.03.2012, 10:01   #4
ajkus
 
Avatar ajkus
 
Zarejestrowany: 20.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 86
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: " Dom rodziny Small " - by ajkus

Zdjęcia działały, nie wiem co się teraz stało spróbuję to jakoś nareperować. Co do tych ciemnych pomieszczeń. Wiem, że to strasznie ponuro wyszło, ale jakoś nie mogłam się zdecydować na coś z simsowych co mi się mogło spodobać i by pasowało. Robiłam na szybko i chciałam by to wygłądało w miare. Ten link, który podesłałaś... Do teraz nie mogę się ogarnąć z tego co zobaczyłam, cudowny, chyba zacznę robić małe domki. Dziękuje pozdrawiam
ajkus jest offline  
stare 17.03.2012, 10:27   #5
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: " Dom rodziny Small " - by ajkus

Zdjęcia pewnie działały, ale są zbyt duże i forum się "rozjeżdżało", dlatego moderator zmienił je na linki. Następnym razem zeskaluj obrazki do rozmiaru 800x600 px, a na pewno nikt ich nie zmieni.

Poprzeglądaj sobie działy ze zdjęciami domów, czytaj komentarze tam zamieszczone - to naprawdę wiele daje, bo wiesz, na co inni zwracają uwagę i czego mogą się przyczepić. Nauczysz się, czego unikać przy tworzeniu domów. Oczywiście, nie każdemu dogodzisz i musiałabyś stworzyć arcydzieło, żeby wszystkim się podobało, ale nie zniechęcaj się, szczególnie tymi mniej pozytywnymi komentarzami, one wbrew pozorom bardzo pomagają. Ja widzę w Tobie potencjał i myślę, że jak trochę popracujesz, to będziesz robić naprawdę ładne domki.

Aha, i jeszcze jedno - nigdy nie przyznawaj się, że robiłaś coś (dom, Sima) na szybko. Powinnaś nam dać wymuskane, wycackane i wychuchane "coś", a nie projekt robiony w kilka minut. Pracom robionym "na szybko" mówimy stanowcze "nie".
Pozdrawiam.
Malin jest offline  
stare 17.03.2012, 17:28   #6
Fifrok
 
Zarejestrowany: 13.01.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 17
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: " Dom rodziny Small " - by ajkus

No to ja idę następna z oceną.
Po pierwsze powiem coś na podniesienie ducha... Mi na początku też nie wychodziły domy,pierwszy raz nie jest idealny! No więc zaczynajmy!
1.Dom z zewnątrz prezentuje się b.zachęcająco-na wygląd zewnętrzny dałabym 8/10
2.Łazienka jest trochę ciemna,ale moim zdaniem ma świetnie dobrany styl.No taki... Egzotyczny Gdybyś dała tam jakąś palmę to od razu by lepiej wyglądało.Łazienka jest na 6/10
3.Pokój dla dziecka jest po prostu TRAGICZNY . Nic do sb nie pasuje.Czerwień i róż to nie jest najlepszy wybór...Ogólnie pokój wygląda (tutaj zacytuje Malin) ja "więzienna cela". Na pokój dziecięcy daję 4/10 .
4.Sypialnia dla rodziców jest zdecydowanie za ciemna i trochę przytłaczająca... 5/10
5.W jadalni jest zbyt pusto,tylko stół i krzesła.Ale przynajmniej jest jasno 3,5/10
6.W kuchnii jest okropnie pusto... Rośliny są upchane w jednym kącie,nie widzę żadnych obrazów.Brązowe drzwi i biała podłoga nie pasują.Tapeta nie jest najgorsza. 6,5/10
7.Ten zielony pokój to salon (jak się nie mylę) .Nie jest w pełni pokazany.Ogólnie komoda,sofa i fotele tam nie pasują (również tapeta).4,5/10
Ogólna ocena wynosi 5,5/10
Rada?
Na początek pomyśl o zrobieniu plany domu na kartce. Wybierz jaśniejsze kolory,oraz zastosuj trochę więcej oświetlenia.
Radzę również skorzystać z opcjii "Stwórz styl" oraz "Giełdy wymiany" .
Fifrok jest offline  
stare 02.08.2013, 20:33   #7
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: " Dom rodziny Small " - by ajkus

Bryła domu całkiem, całkiem.
A jeśli chodzi o wnętrza, to zgadzam się z moimi przedmówcami: za ciemno, zła kolorystyka, w niektórych pomieszczeniach zbyt ubogo. W kuchni zupełnie nie pasuje ta wytworna zasłona.
Nie zadbałaś po prostu o szczegóły - no i po co się było śpieszyć?
__________________
Searle jest offline  
stare 26.08.2013, 12:46   #8
Fiorella
 
Avatar Fiorella
 
Zarejestrowany: 18.04.2008
Skąd: W simowie
Płeć: Kobieta
Postów: 643
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: " Dom rodziny Small " - by ajkus

Z zewnatrz bardzo mi sie podoba. Prosty, elegancki ogródek.
Wewnatrz jak dla mnie jest troche za ciemno, ale to chyba wina żaluzji w pokojach. Możnaby do zdjęć włączyć światła.
Najbardziej przypadła mi do gustu kuchnia, bardzo w moim stylu.
Reszta pomieszczeń to żadna rewelacja, lecz to nie znaczy że są brzydkie. Po prostu orginalny Maxis niestety ma mało drobnych dodatków do pokoi w stylu wazoników z kwiatami czy porozrzucanych gazet itp.
Z drugiej strony lubię oglądać domki z samego maxisa bo uważam, że aby z tego zrobić coś ładniejszego trzeba sie bardziej wysilić.

Ogólnie to 7/10
Fiorella jest offline  
 

Tagi
ajkus dom small


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023