Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 3: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS3]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.02.2014, 21:36   #1
ryjek
 
Avatar ryjek
 
Zarejestrowany: 04.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie "Lonely Bassist"

Mój pierwszy dom po inspiracji waszymi i kilku poradach z poprzedniego tematu. Mieszka w nim samotny, wstydliwy kontrabasista.

Ogólne spojrzenie na dom z zewnątrz i widok z góry na oba poziomy:
http://simowagaleria.pl/upload/20140207162243uid1.jpg

Salon - nieduży, jak i sam dom. Główne miejsce spędzania czasu w domu Samotnego Basisty-miejsce rozrywki i ćwiczeń:
http://simowagaleria.pl/upload/20140207162111uid1.jpg

Kuchnia - nieduża, wystarczająco funkcjonalna dla niewymagającego kawalera:
http://simowagaleria.pl/upload/20140207162049uid1.jpg

Sypialnia - spać, przebrać się i poczytać. Tak w skrócie można opisać sens istnienia tego pomieszczenia:
http://simowagaleria.pl/upload/20140207162027uid1.jpg

Łazienka - im mniejsza łazienka, tym mniej do sprzątania. Rozwiązanie idealne dla samotnego mężczyzny:
http://simowagaleria.pl/upload/20140207161953uid1.jpg


Jak ocenicie ten domek? Zależy mi na waszych sugestiach co do samej budowy, jak i poprawy jakości samych zdjęć. Jak oglądam te w niektórych tematach, to muszę powiedzieć, "wow, jak zrobić, żeby ta gra tak wyglądała?" Obrabiacie jakoś zdjęcia, czy wszystko jest zwykłymi screenshotami z gry?


@Kędziorek: Za duże zdjęcia
__________________

Ostatnio edytowane przez Kędziorek : 19.02.2014 - 19:30
ryjek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.02.2014, 22:15   #2
demur_
 
Avatar demur_
 
Zarejestrowany: 12.11.2013
Skąd: Kielce
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 75
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

Sama nie jestem mistrzynią simowego budownictwa i można mi zarzucić, że do tej pory nic tu nie wstawiłam (bo się wstydzę ), ale...

1. Takie ogólne wrażenie - jakbym była samotnym kontrabasistą mieszkającym w tym domu, to podcięłabym sobie żyły. Jest smutno. Zbyt beżowo, a przez to też ciemno.

2. Pomieszane style. Meble w łazience i kuchni są raczej nowoczesne, tymczasem kuchenna ściana wygląda bardzo... babciowato? (Przynajmniej w tych kolorach. Przyznam, że sam wzór bardzo lubię). Komoda i półka w sypialni również, ale łóżko pochodzi z innej epoki.

3. W salonie nie podoba mi się ustawienie mebli, poza tym jest tam mało przytulnie. No i gdzie samotny kontrabasista spożywa swoje kawalerskie posiłki?

Spróbuj pobawić się teksturami i kolorem. Parafrazując jedną z polskich piosenkarek, nie ma tragejszyn
__________________
RED HAIR
RED HAIR
RED HAIR
demur_ jest offline  
stare 08.02.2014, 09:49   #3
ryjek
 
Avatar ryjek
 
Zarejestrowany: 04.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

Posiłki? Proste - na kanapie przed TV ;D
Mi osobiście te kolory wydają się raczej ciepłe i sam fakt że wnętrze jest nieduże sprawia, że jest tak "swojo", no ale to moje odczucia i możecie się nie zgodzić ;p
__________________
ryjek jest offline  
stare 08.02.2014, 10:47   #4
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

Z zewnątrz całkiem przyjemny - podoba mi się pomysł.
Otoczenie trochę puste - przydałyby sie jakieś krzaki albo inne zapychacze miejsca, tylko nie sadzawka z mnóstwem ryb

W środku wszędzie, poza łaizenką, jest ta sama tapeta i podłoga - to nie jest fajne.
Brakuje firanek lub zasłon - mam na tym punkcie hopla, więc zawsze będe się tego czepiać

Masz dużo miejsca w salonie i sypialni do zagospodarowania. W salonie można by urządzić kącik jadalniany (jest takie wyrażenie? ).

Póki co dom wydaje się pusty i za bardzo schludny, jak na feceta, który tam mieszka

Masz jeszcze taras, a tam też można było jakieś mebelki umieścić.
__________________
Searle jest offline  
stare 08.02.2014, 10:52   #5
ryjek
 
Avatar ryjek
 
Zarejestrowany: 04.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

W salonie zostawiłem troche przestrzeni do poruszania, żeby nie wywoływać klaustrofobii. Sam nie lubie jak w mieszkaniu/pokoju jest napchane rzeczy które sprawiają ze jest ciasno i nie ma się gdzie poruszac. Z tapetą szczerzy przyznam-wstawiłem tymczasowo taką samą w sypialni jak na dole a potem zapomniałem zmienic A calosc o ile pamietam zmieściła się w około 30 000$

Co do zasłon - wiem, chciałem dodac, ale nie miałem aktualnie żadnych fajnych i pasujących - trzeba bedzie poszukać jakiś do ściagniecia
__________________
ryjek jest offline  
stare 08.02.2014, 11:03   #6
Kafelove
 
Avatar Kafelove
 
Zarejestrowany: 19.01.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 44
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

Hmmm... Dom kontrabasisty. Kontrabasista to artysta prawda? I skoro jest samotny, to powinien mieć mniejsze lokum, aczkolwiek przytulne, w którym wiele rzeczy (mebli) nie pasując do siebie jednocześnie idealnie się ze sobą komponuje. I powinien tam też panować artystyczny nieład. Zbyt modern. Ja bym zroiła bardziej oldschool
Kafelove jest offline  
stare 08.02.2014, 12:45   #7
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

"Zewnętrze" domu jest nawet niezłe, ogólnie ciekawa konstrukcja domu. Ale brakuje mi w nim dwóch rzeczy: CAStu i małego bałaganu wewnątrz. Z tego, co widzę, to tego pierwszego w ogóle nie używasz, a szkoda, bo wszystko, co znajduje się w tym domu jest beżowe albo brązowe, ewentualnie zielone, przez to wszystko się zlewa. Po drugie, w środku znowu jest pusto, gdybyś dodał jakieś pierdółki zrobiłoby się przyjemniej. No i jeszcze jest małe pomieszanie stylów: w kuchni i łazience nowoczesny, w salonie sypialni retro.
__________________
Hebe jest offline  
stare 09.02.2014, 13:17   #8
simba90
 
Zarejestrowany: 09.02.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

Moim zdaniem:
-bryła jest ciekawa ale ja dałabym inny kolor ścian zewnętrznych, np. zwykłą biel, w takich formach naprawdę dobrze się prezentuje
-salon: jak na mój gust podłoga sama w sobie jest już ozdobna, dodanie na nią wzorzystego dywanu to troszkę za dużo dochodzi jeszcze kwestia ściany której wzór jest także sam w sobie "pstrokaty" przez co wszystkie trzy elementy zdają się troszkę nie pasować do siebie wzajemnie, jeśli chodzi o ustawienie mebli: podoba mi się to, że nie wchodzi się od razu na kanapę i telewizor tylko są one w pewnym dystansie od drzwi wejściowych, popracowałabym jednak nad ich doborem do reszty wnętrza
-kuchnia:oczywista oczywistość że trzeba zmienić ściany które kompletnie nie pasują do reszty Podobają mi się meble oraz ich ustawienie, chociaż lampy mi tu nie pasują.
-sypialnia: te same uwagi co do salonu, plus ustawienie łóżka, które chowa się w kącie wcale nie małego pomieszczenia
-łazienka: nie ma co prawda zdjęcia bryły od strony łazienki, ale czuję że te małe okienka psują wygląd budynku z zewnątrz, plus małe pomieszczenie nie powinno mieć ciemnych ścian

Rozmieszczenie pomieszczeń mi się podoba i bardzo jestem za drewnianymi podłogami oraz oczywiście fajna bryła i ciekawe przeznaczenie domu

Pozdrawiam
Simba90
simba90 jest offline  
stare 09.02.2014, 14:22   #9
Królewicz Grudkowego Kosmosu
 
Avatar Królewicz Grudkowego Kosmosu
 
Zarejestrowany: 05.09.2013
Skąd: Z Grudkowego Kosmosu
Płeć: Mężczyzna
Postów: 200
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

Nie podoba mi się. Na zewnątrz kolor ścian taki, drzwi inny, a okien jeszcze inny. Tak samo wewnątrz, w każdym pomieszczeniu kolor ten sam, tylko każdy mebel ma inny jego odcień. To nie wygląda dobrze.
__________________
Gruudki... Nie dla ciebie są frajeeerzeee.
Królewicz Grudkowego Kosmosu jest offline  
stare 09.02.2014, 19:22   #10
ryjek
 
Avatar ryjek
 
Zarejestrowany: 04.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Lonely Bassist"

okna i drzwi z tego samego drewna. Kwestia oswietlenia i cieni, ze sie tak wyrozniaja od siebie. Co do wnetrza- miało byc utrzymane we w miare jednolitej stylistyce

Ostatnio edytowane przez ryjek : 09.02.2014 - 20:08
ryjek jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023