Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Zdjęcia z gry > Domy [TS3]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.02.2014, 12:33   #1
ryjek
 
Avatar ryjek
 
Zarejestrowany: 04.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie "Norwegian Home"

Dom inspirowany (co nie oznacza, że odwzorowujący) domami w Norwegii. Wystarczy wpisać w google "norway house" i już można znaleźć moje źródła inspiracji do tego projektu

http://simowagaleria.pl/img.php?id=135

http://simowagaleria.pl/img.php?id=136

http://simowagaleria.pl/img.php?id=137

http://simowagaleria.pl/img.php?id=138

http://simowagaleria.pl/img.php?id=139

Nie ma się co rozpisywać o samych zdjęciach - wszystko widać. Jak zwykle czekam na opinie i sugestie, ale mam jeszcze jedno pytanie. Ten samochód w CAS ma kolor CZERWONY, a nie RÓŻOWY. Jak się na niego narzędziem od CASu najedzie to też jest czerwony. Da się jakoś zrobić, żeby kolory wyglądały tak jak mają wyglądać? Coś mi świta, że kiedyś na jakimś niższym ustawieniu graficznym kolor czarny był czarny, a na najwyższym szary zdechły ;/ Też macie takie problemy? Albo miejcie chociaż rozwiązania ;>


Libby edit: za duże zdjęcia!
__________________

Ostatnio edytowane przez ryjek : 18.02.2014 - 15:12
ryjek jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.02.2014, 13:53   #2
dżin.
 
Avatar dżin.
 
Zarejestrowany: 12.09.2008
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,174
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Jak sobie narobiłem zaległości w ocenie domków, to chyba najwyższy czas je nadrobić.
Powiem ci, że ogólnie twój projekt mi się podoba, pomimo kilku niedociągnięć, ale wszystko da się dopracować Zaczynając, bardzo duży minus za nadużywanie przycisków "z" i "x" podczas robienia zdjęć. Psuje to estetykę przyzwoitych wnętrz, które zaaranżowałeś. Idziemy dalej. Bryła to taki trochę klocek, ale nienajgorszy. Sam pomysł norweskiego domku jest ciekawy i aż sam pokusiłbym się o wybudowanie takiego Ogród - wiadomo, nie jest to szczyt marzeń, kilka krzewów i drzewek, ale akurat do tej scenerii pasuje idealnie, więc się nie czepiam. Apropos wnętrz... Tutaj mam dylemat, bo nie wiem, czy to wina wspomnianego nadużywania xz, czy faktycznie w środku jest naprawdę tak pusto. Pomijając ten fakt, kuchnia prezentuje się dobrze. Dużo daje jej kamienna ściana przy blatach, ale podłogę bym zmienił na jakąś ciemniejszą. Kącik jadalniany - przyzwoity.
W sypialni użyłeś bardzo ładnych mebli, muszę sobie takie skądś pobrać. Jeżeli chodzi o szczegóły, to kompletnie nie pasuje do całości pomieszczenia ten obrazek samochodu koło łóżka, psuje on ogólny efekt. Ponadto, mogłeś użyć bardziej zróżnicowanych kolorów ścian, chociażby w okolicy schodów. Natomiast jeżeli chodzi o moje ulubione pomieszczenie, to zdecydowanie wygrywa salon. Jest najsilniejszym punktem całej konstrukcji i ładnie się prezentuje na tle całej twojej pracy. Łazienki nie mam jak ocenić, bo widać tylko jej rzut, ale sprawia wrażenie przyjemnej dla oka
W takim razie, podsumowując twój projekt, przyznaję mu ocenę 6,75/10
dżin. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2014, 13:57   #3
Królewicz Grudkowego Kosmosu
 
Avatar Królewicz Grudkowego Kosmosu
 
Zarejestrowany: 05.09.2013
Skąd: Z Grudkowego Kosmosu
Płeć: Mężczyzna
Postów: 200
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Hmm...
Uwielbiam, architekturę nordycką i to na pewno nie jest do końca to. Wnętrze jest nudne i monotonne, a powinno być kolorowe i ciekawe, ale spójne przy tym.
__________________
Gruudki... Nie dla ciebie są frajeeerzeee.
Królewicz Grudkowego Kosmosu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2014, 15:15   #4
ryjek
 
Avatar ryjek
 
Zarejestrowany: 04.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Łazienka juz jest. Zaginela przy okazji editu moderatora i warna Jak mówiłem-nie jest to typowo nordycka architektura, a jedynie dom inspirowany nią. Obrazek z samochodem w ramach "milosnika motoryzacji" tak jak i model na szafce w sypialni

A propos, szczerze mowiac nie wiem nawet co robia z i x uzywam wasd qe i scrolla. Macie jakies konkretne porady co do robienia zdjec? Chetnie naucze sie robic lepsze No i nikt nic nie wiem nt. tych kolrow o ktorych wpsominalem w pierwszym poscie?
__________________

Ostatnio edytowane przez ryjek : 18.02.2014 - 16:03
ryjek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2014, 17:50   #5
dżin.
 
Avatar dżin.
 
Zarejestrowany: 12.09.2008
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,174
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Ołkej, no to, po szybkich oględzinach tej łazienki, mogę raczej powiedzieć, że wygląda bardziej jak sauna niż łazienka, ale jest przyzwoicie

Odnośnie forografowania: http://forum.thesims.pl/showpost.php...2&postcount=12
dżin. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2014, 17:55   #6
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Bryła mi się podoba. Otoczenie też całkiem fajne.

Salon jest bardzo ładny. Lubię taki kamień na ścianie. Śietnie to wygląda.

Kuchnia bardzo schludna, no i w końcu mamy kącik jadalniany Aczkolwiek miejsce pod tym samotnym oknem (bez firanki) mogłeś czymś zapełnić.

Łazienka fajna - podoba mi się. Jest taka przytulna

Jeśli chodzi o piętro to, moim zdaniem, mogłeś oddzielić część sypialnianą. A kto nie zaścielił łóżka?

Obok schodów przydałaby się jakaś poręcz (chciaż wiem, że w grze trudno to zrobić, bo nie chce postawić ścianki).

Ogólnie, to chyba najlepszy do tej pory Twój projekt

Nie wiem czy na ten problem z kolorem samochodu pomoże zmniejszenie Efektów wizualnych, ale spróbuj - przedmioty nie będa się tak świecić.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2014, 18:52   #7
ryjek
 
Avatar ryjek
 
Zarejestrowany: 04.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Wiem, pamietam opieprz za firanki ciągle i to było jedyne okno z którym nie miałem co zrobic ;/ musiało tam być jedno i musiało być w ogóle, ale nie pasowały tam żaluzje jak w lazience i za szakami w kuchni, a nie mialem niz innego pasujacego do pozostalych zaslon.
Znalazlem takie rozgrzebane łóżko na TSR to postanowiłem wykorzystać
W ogóle to były jeszcze rynny, ale zapomniałem ich postawic ponownie po crashu gdzie straciłem cała sypialnie i szafe z pierdółkami przy ktorej bylo najwiecej grzebania ;/
__________________
ryjek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2014, 19:04   #8
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Cytat:
Napisał ryjek Zobacz post
Wiem, pamietam opieprz za firanki ciągle i to było jedyne okno z którym nie miałem co zrobic ;/ musiało tam być jedno i musiało być w ogóle, ale nie pasowały tam żaluzje jak w lazience i za szakami w kuchni, a nie mialem niz innego pasujacego do pozostalych zaslon.
Znalazlem takie rozgrzebane łóżko na TSR to postanowiłem wykorzystać
Ok, wybaczam
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.05.2014, 22:38   #9
Daisy
 
Avatar Daisy
 
Zarejestrowany: 10.03.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 206
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Norwegian Home"

Witaj
Domek z zewnątrz, jest dość przyjemny, ma fajną bryłę, ciekawy kolor elewacji i podoba mi się dach. Jednak w środku już troszkę gorzej, łazienka jest za drewniana i nie podobają mi się czarne dodatki. Kuchania jest nawet fajna, choć trochę wąska i dodałabym nieco koloru. Sypialnia przez dziwny kolor ścian, które wyglądają jak płytki, zlewa się w jedną wielką całość z meblami, co nie tworzy dobrego efektu. Salonu mało widać, ale jest jasny co jest dla mnie plusem.
Ogólnie domek mi się podoba, choć ma kilka minusów.
Daisy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023