Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.09.2015, 10:12   #1
Brutus
 
Avatar Brutus
 
Zarejestrowany: 06.07.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 248
Reputacja: 10
Domyślnie Dom Jabłońskich

Nie mam pojęcia, dlaczego powracam tutaj po ponad dwóch latach nieobecności. Mam nadzieję, że chociaż ktoś mnie tu jeszcze pamięta No, ale zbudowałem sobie domek, z którego jestem bardzo zadowolony, więc pomyślałem, że dam go do oceny profesjonalistom ^^

Z góry przepraszam za jakoś zdjęć, bo mój komputer nigdy do ideałów nie należał. No i dom jest zbudowany z samego Maxisa - żadnych dodatków z neta, a przynajmniej tak mi się wydaje W każdym razie, starałem się, żeby był clean i chyba mi się to udało.

Nie przedłużając tego wstępu w nieskończoność, przechodzę do prezentacji domu.

Zdjęcie wstępne - jest trochę kiczowate, nie wiem co mną kierowało, że je zrobiłem.


Bryła i ogród






Korytarz na parterze


Kuchnia - widać też ją na zdjęciu wstępnym


Sypialnia główna - widać też ją na zdjęciu wstępnym


Łazienka przy sypialni głównej


Salon - widać też go na zdjęciu wstępnym




Łazienka na parterze (wchodzi się do niej z salonu)


Korytarz na piętrze


Sypialnia na piętrze


Pokój dziecinny


Druga sypialnia na piętrze - jest łóżko, widać je na rzutach i zdjęciu wstępnym


Łazienka na piętrze


Rzuty




Jedyne rzeczy z Internetu w tym domu to ewentualnie ciuchy i fryzury, ale to się nie liczy Ogólnie to jestem zadowolony z tego domu, wydaje mi się, że zdołałem urządzić go w takim retro wiejskim klimacie. Fajnie się w nim gra.
__________________
indywidualnyobserwator.blogspot.com
Brutus jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.09.2015, 18:08   #2
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Bardzo mi się podoba Jest taki ciepły, domowy, maxisowy... Bardzo podobają mi się rzuty - bardzo przemyślnie rozplanowanie pomieszczeń Ode mnie -

10/10, pozdrawiam
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2015, 06:31   #3
x3Kitty
 
Avatar x3Kitty
 
Zarejestrowany: 25.10.2014
Skąd: Poznań
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Bardzo podoba mi się ten dom I naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem, moje domy w TS2 wyglądają jak.. hangary, wielkie, i puste.
Domek faktycznie ciepły i domowy, może tylko kominka brak
x3Kitty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2015, 11:03   #4
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Domek jest uroczy, taki naturalny, przyjazny... Zmieniłabym jedynie wystrój łazienki na górze. Ale salon jest naprawdę super! 9/10
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2015, 11:13   #5
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Do x3Kitty: Kominek jest w tym domu, przyjrzyj się uważnie zdjęciom z salonu.

Co do Twojego projektu, Brutusie!

Jestem tym domem oczarowany... Mam na tyle upierdliwy charakter, że na pewno zmieniłbym delikatnie jakieś elementy z Maxisa na inne pochodzące również od tego autora. Zawsze czekam na takie pomysły i na takie domy, jak Twój. Gram w The Sims 2 od 2005 roku i od tamtej pory moja gra nie ujrzała jeszcze nawet pół dodatku z internetu, działam na samym Maxisie. Ten dom jest wspaniały, przytulny, przemyślany, funkcjonalny, zgrabny z zewnątrz, bryła jest przyjemna, ogród dopasowany pod wykończenie ścian zewnętrznych - do różowych ścian, różowe łubiny. Łazienka przy głównej sypialni, salon i kuchnia, to chyba pomieszczenia, które najbardziej przypadły mi do gustu... Jestem pod wrażeniem. Jeśli tylko miałbyś ochotę pochwalić się jeszcze jakimś domem z TS2, który byłby clean, utrzymany w stu procentach, w Maxisie, to... CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ! Dom jest na tyle rozkoszny, że od razu z chęcią wprowadziłbym tam Esmeraldę, Jana i Lucynkę Haków z Miłowa lub państwa Próchno.

Pozdrawiam i gratuluję! 10/10

Edit: Zerknąłem raz jeszcze na wszystkie zdjęcia i nasuwa mi się jeszcze jedno słowo - DOPIESZCZONY ... 10/10 !
__________________

Ostatnio edytowane przez Łezka : 16.09.2015 - 11:16
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2015, 12:12   #6
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Cytat:
Nie mam pojęcia, dlaczego powracam tutaj po ponad dwóch latach nieobecności.
Bo to forum jest tak zarąbiste, że wszyscy na niego prędzej czy później wracają
A tak w ogóle to teraz jest jakiś sezon powrotowy.
http://2.bp.blogspot.com/-EJ5Wlr4uAe...C5%84skich.png - nadawałoby się jako nagłówek do OJSG ;]

Bryła i ogród - różowa elewacja? Nieee. Tyle łubinów i słoneczników? Nieee. Kwiaty i krzewy jedynie w kolorach żółtym i różowym? NIE! Czemu to niskie ogrodzenie jest tylko przy chodniku i z tyłu?
Drewniane ścieżki w ogródku? NIE!!! I chyba brakuje zdjęć.
Plus za to, że przynajmniej miałeś pomysł na ogródek Sam kształt domu też dobry, ale można było go ciekawiej zaaranżować.
Korytarz - 4 różne kolory drewna? Nie, tak się tego nie robi. Mam też wątpliwości co do umiejscowienia tam tego dywanu.
Kuchnia - najładniejsze pomieszczenie w domu! Ślicznie zaaranżowana, klimatyczna, chociaż może zmieniłabym te kafelki na ciemniejsze. Czemu tylko jedno zdjęcie?
Sypialnia nr 1 - tylko dwa kolory? Dwie różne lampy? Brak firanki? Poza tym poprawnie, ale nudno.
Łazienka nr 1 - po co tam ten obraz? xD Roślinka zaś zabiera miejsce, którego i tak jest mało. Kolorystycznie w porządku.
Salon - powinien być pokazany jako pierwszy z pokojów. Nie lubię tej tapety ogólnie, a tutaj już w ogóle mnie drażni. Na ścianach powinno być zdecydowanie coś spokojniejszego. Ale jest nadzieja! Spłoniesz. Chodzi oczywiście o ten lichtarz. A ta zielona lampa na tle wygląda... złowieszczo. Obrazy z miśkami są śmieszne xD Ogólnie ciekawie Ci wyszedł ten pokój
Łazienka nr 2 - a mówili, żeby nie mieszać...
Korytarz na piętrze - to, co na parterze + misiek! :>
Sypialnia nr 2 - wood madness! Dlaczego łóżko w niej jest wygodniejsze niż to w sypialni głównej? xD I znowu ni z gruszki ni z pietruszki ten fikus. Czy ten kinkiety z KiŁ są w całym domu?!
Pokoik dziecinny - czemu taki zagracony? ŚWIECZKI?! Serio? Ciężka sztaluga? SERIO? Roślinka wciśnięta między fotel a stolik? No co co? Nie wiem, co jest dalej za lampą, ale jestem niemal pewna, że nie powinno tego tam być.
Sypialnia nr 3 - nie podoba mi się. Wygląda kiczowato.
Łazienka nr 3 - oczopląs. Dwa obrazy. Roślinka zabierająca miejsce. NIE!
Rozkład pomieszczeń - świetny. Naprawdę. Nie mógłby być lepszy. Jakbym oglądała z góry któryś z moich domków.
No i teraz mogę powiedzieć coś więcej o pokojach!
Sypialnia dziecięca - dobra, to biblioteczka. Zmieniam zdanie, niech sobie będzie, TYLKO że w takim przypadku należałoby:
1. przestawić fotel w jej miejsce, pozostawić go pod kątem 45 stopni, dać oświetlenie z góry (tylko nie ten kinkiet, który masz w całym domu!),
2. biblioteczkę postawić w miejscu sztalugi, a tę wywalić na dobre,
3. zamiast kuchenki, którą małe dziecko i tak nie może się bawić, dać pudełko na zabawki,
4. dywan dać do tej części pokoju, coby bawiący się maluch nie siedział na podłodze.
Sypialnia nr 3 - hm, wszystkie meble w jednym kolorze? Poza tym dopiero teraz widzę, że można wywalić jedną biblioteczkę i wstawić tam tę roślinkę. No i drogi komputer przy tanio wyglądających meblach?
Sypialnia nr 2 - odgrać ją...
Sypialnia nr 1 - firanki cudownie się odnalazły?!
Ogród - odgrać go.

Po tym, co tu zobaczyłam, stwierdzam, że jesteś graczem, który ma blade pojęcie o budowaniu, potrafi upchnąć w domku wszystko, co trzeba, nawet na niezbyt wielkiej przestrzeni, ceni sobie funkcjonalność, jest konsekwentny, ale nie wyrobił sobie jeszcze dobrego gustu. Spokojnie można by wywalić 2/3 obecnych tu dekoracji i nadal byłoby dobrze! A grałoby się jeszcze lepiej
Ogólnie wrażenie jest jednak, o dziwo, dobre.
6,5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 16.09.2015 - 12:21
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2015, 15:11   #7
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Bardzo piękna bryła! Chyba sobie odtworzę taki sam albo podobny! Bardzo lubię takie domki. Jedyne co bym zmieniła, to ta różowa fasada, może cegła byłaby ładniejsza? Kuchnia klimatyczna, taka swojska. W salonie dodałabym jakoś telewizor (może nad kominkiem). Bardzo fajne rozlokalizowanie pomieszczeń! Well done!

@up o Ci ci chodzi z tym "przejściem do sypialni przez korytarz..." - to źle? W moim domu do sypialni wchodzisz właśnie przez korytarz. Tak samo jest u moich sióstr oraz u znajomych. Bardzo chciałabym zobaczyć Twoje domki oraz przejścia do sypialni - jak powinno sie je robić?

Ostatnio edytowane przez revallsay : 16.09.2015 - 15:26
revallsay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2015, 18:18   #8
Brutus
 
Avatar Brutus
 
Zarejestrowany: 06.07.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 248
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Dziękuję wszystkim za komentarze i ocenki!
Liv, Kotelarski - Wam jestem szczególnie wdzięczny, bo wiem teraz co poprawić oraz na co uważać w przyszłości!
__________________
indywidualnyobserwator.blogspot.com
Brutus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.09.2015, 20:07   #9
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Dom Jabłońskich

Pamiętam Twoje domy z TS1 To dopiero były cudeńka

Bryła sama w sobie jest w porządku, w prostocie siła Natomiast kolorystyka jest już bardzo, hmmmm, odważna Różowy mógłby się obronić, ale tylko jeśli byłby bardziej zdecydowany, coś podchodzącego pod fiolet. No i bez kwiatków po kolor ścian (swoją drogą - czy kiedykolwiek coś takiego widziałeś w rzeczywistości?), bo jest zwyczajnie zbyt słodko i mdło.
W ogrodzie za duży misz-masz, poprzednicy już o tym wspomnieli. Ale pomysł z deskami w ogrodzie akurat bardzo mi się podoba, przecież są drewniane tarasy i inne takie. Drewno samo w sobie mogłoby być inne, ale pomysł popieram bo już mi się te wszystkie kamienie znudziły trochę Oprócz tego to meble ogrodowe są do wymiany - te najtańsze krzesła są nie do zaakceptowania (nie w tym domu w takim razie).
W korytarzu nudno trochę Za dużo odcieni drewna i drewna w ogóle.
W kuchni z kolei dzieje się aż za dużo. Cegła, kafelki, mnóstwo dupereli, można dostać lekkiego oczopląsu. I znowu tyyyle drewna I jak patrzę na rzut to mam wątpliwości czy simy będą w stanie siedzieć na tych krzesłach przy oknie...
W głównej sypialni znowu jest zbyt biało i niebiesko. Naprawdę, takie wnętrza, gdzie wszystko jest dopasowane pod (zazwyczaj jeden z dwóch) kolor są niesłychanie nudne.
W łazience znowu oczopląs, ale kolorystyka jest jakoś w miarę wyważona. Taki obraz w łazience to przesada w wiejskim domu
Kolejne trzy pomieszczenia (tj. salon oraz korytarz i sypialnia na piętrze) z kolei zupełnie odstają stylem od reszty pokoi. Taki trochę pałac Ci tu wyszedł. I znowu jest albo wszystko pod kolor (czyt. zielony) albo bez koloru (czyt. brązowe). A w salonie to poza czytaniem książek i patrzeniem na ogień chyba niewiele można robić
Łazienka na parterze ujdzie, zbyt wiele do oceny tutaj akurat nie ma.
W pokoju dziecięcym znowu to samo - wszystko w jednym kolorze. Stolik ze świeczkami nie ma tam racji bytu, sztaluga raczej też, ale mogę na nią przymknąć oko
Kolejna sypialnia to chyba najlepsze pomieszczenie w tym domu. Jest normalnie, swojsko i tak wiejsko (ale nie nadmiernie) właśnie. Jakieś zgrzyty są, ale w porównaniu do reszty jest bardzo dobrze Wykorzystałbym sytuację z kominem i postawił tam kominek, w sypialni to świetna rzecz
W kolejnej łazience znowu wszystko wymieszane (szczególnie jeśli chodzi o obrazy(, ale myślę, że wiesz już o co chodzi.
Rozplanowanie przestrzeni jest bardzo kreatywne, szczególnie na parterze. Ja tak nigdy nie umiem także za to masz plusa
No i następnym razem proszę o więcej zdjęć - lepiej wszystko widać po prostu
Mimo, że temu domowi wiele brakuje jeśli chodzi o wygląd, estetykę itd. to wzbudził we mnie jakieś takie dziwne odczucia. To chyba nostalgia, bo przypomniały mi się moje początki z dwójką kiedy grałem jeszcze bez dodatków. Fun times...
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023