Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.02.2014, 12:03   #11
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: High Street 367

Noo.. Też by bym była za tym, żebyś dał to do pobrania
Budynek prezentuje się świetnie, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Lamp jest o połowę za dużo, z tym się zgodzę, a co do tego bluszczu.. Gdybyś o nim nie wspomniał na początku, to bym nawet nie zwróciła uwagi, że nie pasuje do środka A zresztą, to może być sztuczny bluszcz i tyle
Urządzony apartament też mi się podoba. Bardzo przytulne mieszkanko z tego wyszło
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.02.2014, 22:29   #12
αγάπη
 
Avatar αγάπη
 
Zarejestrowany: 15.12.2008
Skąd: Obrzydłówek
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 956
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: High Street 367

Świetnie wykonana parcela, fajnie że użyłeś oryginalnych mebli, a obiekty z internetu są bardzo spójne z resztą. No i dobrze zaprezentowana parcela na zdjęciach
__________________

And her mind aches
And her heart breaks
'Cause she's silly


αγάπη jest offline  
stare 16.02.2014, 08:44   #13
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: High Street 367

Świetna! Majestatyczna!
Cudowna.
Wcześniej już wszystko zostało wspomniane,

a bluszcz jest spoko
aż mi się zachciało zagrać w jakimś apartamencie
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline  
stare 16.02.2014, 19:13   #14
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: High Street 367

Dziękuję za komentarze

@Libby - tak, obiekty z parcel publicznych (czyli np. stoiska sklepowe) działają normalnie, można ich używać, mają swoich NPC (co zresztą widać na fotkach). Minus jest tylko taki, że na parcelę nie będą przychodziły simy z otoczenia tylko po to żeby tych obiektów publicznych użyć. Będą to robili tylko mieszkańcy apartamentu, ich goście i nasi simowie jeśli im rozkażemy. Generalnie to nie zauważyłem, żeby którykolwiek z NPC (czy to mieszkaniec czy gość) używał tych obiektów, ale są one w pełni funkcjonalne, więc jak nam się nie chce gotować to możemy sobie sima do restauracji na parterze wysłać na przykład

W sumie na tej parceli nie ma znowu tak wiele CC, oprócz okien, drzwi, pokryć ścian i podłóg i elementów dekoracyjnych. Reszta to recolory maxisowych obiektów. Tylko nigdy nie wrzucałem żadnej parceli do pobrania, więc nie wiem jak się do tego zabrać tak naprawdę... Tym bardziej, że wiele dodatków ściągam razem z domami, więc nie mam pojęcia skąd są.

I mam już pomysł na kolejny projekt :3 Nawet zacząłem już go robić, ale komputer mi się zresetował przez jakieś aktualizacje i wszystko straciłem -,-. Ale już wiem jak to ma wyglądać
__________________

Ostatnio edytowane przez Shiver : 16.02.2014 - 19:27
Shiver jest offline  
stare 23.02.2014, 09:27   #15
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: High Street 367

Ostrzegam, komentarz będzie długi...

Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się ten budynek z zewnątrz! Zdaje się, że to styl art deco?
Osobiście nie przepadam za tym zamiennikiem terenu otoczenia (wolę oryginalną, soczystą zieleń ), ale u Ciebie nawet to aż tak nie razi, pewnie dlatego, że uwagę zwraca na siebie przede wszystkim budynek. No i bardzo dobrze! Aczkolwiek bluszczyk () mógł już być koloru tej soczystej zieleni Swoją drogą ciekawie się układa! U mnie to zazwyczaj jest po linii najmniejszego oporu! (nie "po najmniejszej linii oporu", o czym dowiedziałam się wczoraj xD) Brakuje mi także symetrii w rozmieszczeniu tych uroczych krzaczków z Podróży (które zresztą też bardzo lubię ^^). A jak już o tych okolicach mowa, poszerzyłabym te dwa przejścia do restauracji o jeszcze jedną albo dwie kratki - teraz tam jest zwyczajnie zbyt wąsko...
To samo tyczy się 2. zdjęcia. "Podziwiając" "trójkę" zastanawia mnie, czy masz tego moda od Javiery na zmianę tekstury nieba? Patrzę na tego screena i aż mi brakuje tych chmurek! Trzeba będzie się jednak zgłosić do "Polecanych...", bo nagle znajdują się dodatki do polecenia...
Tak z ciekawości - skąd masz biały recolor parasoli? Powiem Ci, że ja bym tam dała jakiś inny, niekoniecznie eaxisowy, ale przydałoby się jakoś "ożywić" tamtą okolicę Bardzo ładne okna na wystawie! A drzwi mnie zaintrygowały ;>
Bardzo ładne ujęcie części "spożywczakowej"! A korytarz swojej prostocie jest wręcz uroczy
Po obejrzeniu zdjęć nocnych stwierdzam, że kafejka powinna być bardziej oświetlona xD

A teraz poszczególne lokale...
Bistro - inaczej przełamałabym biel i czerń tutaj, bo np. za dużo jest białych ścian. Zaczęłabym od tej ścianki przy barze... Dlaczego na reszcie stolików nie ma przypraw? :< Przesadziłeś z bluszczem na białej, ceglanej ścianie przy stolikach (mnie ten bluszcz w środku nie razi - za dużo naoglądałam się zdjęć Anny, uwielbiam jej styl i u niej roślinność wzdłuż ścian jest czymś w rodzaju must-have). Ujęcia z oknami prezentują się na szczęście o wiele lepiej
Spożywczak - tak, przesadziłeś Ale i tak podziwiam Cię, że ten sklep wyszedł ładnie, bo ilekroć ja zabieram się za robienie spożywczaków, zawsze mam problem ze ścianami oraz rozmieszczeniem lodówek i "straganów" (kurde, jak to się nazywa? xD). Albo nie - zielony bluszcz na zielonej ścianie za kasjerką odpadają! Recolory wyposażenia od Piggi?
Apartament - noooo, to teraz się pozachwycam :>
Pierwsze zdjęcie - po prostu cud, miód i malina Szkoda tylko, że nie przełamałeś niczym tych żółtych szafek w kuchni! (znasz bloga Luasims? jeśli nie, to koniecznie poznaj )
Fotografia numer dwa pod tym względem prezentuje się już dobrze, bo mamy drewnianą podłogę Ale przy stole jest za dużo krzeseł I aż prosi się tam wazonik z kwiatami z IKEI... Zakochałam się w "częsci rozrywkowej", serio W życiu nie wpadłabym na to, żeby tak ustawić półki na książki i pozwolić sobie na zostawienie rogu pokoju wolnego! Aczkolwiek ten obraz bym wymieniła na jakiś mniej straszny... Fajna roślina w donicy :>
Na tej czarnej ścianie w korytarzu brakuje mi obrazu czy czegoś... Sypialnie są bardzo w moim stylu i na tym stwierdzeniu poprzestanę (ofc podobają mi się xD)
Łazienka, mimo swojej surowości, też wyszła dość dobrze
Za nowoczesny rozkład pomieszczeń (a szczególnie za otwartą przestrzeń) masz ode mnie ogromne brawa! Mam się od Ciebie czego uczyć

Musze Cię też pochwalić za wykorzystanie eaxisowych dodatków i "normalnego" CC - wyszło świetnie i bardzo stylowo, w żadnym momencie nie miałam wrażenia pomieszania stylów! Każda część tego kompleksu ma swój własny, oryginalny klimat, ale tym samym nie jest oderwana od reszty, chociaż w przypadku spożywczaka odbiegłeś od głównej palety barw.

10/10 mimo drobnych niedociągnięć, bo w gruncie rzeczy nie mogę wyjść z podziwu Sugeruję Ci, żebyś się zastanowił, czy nie dać tego innym do ściągnięcia - myślę, że wielu graczy byłoby zachwyconych mając tę parcelę w swoim otoczeniu
Cytat:
Tylko nigdy nie wrzucałem żadnej parceli do pobrania, więc nie wiem jak się do tego zabrać tak naprawdę...
Jak się zdecydujesz, zgłoś się do mnie - wytłumaczę Ci, jak się za to zabrać (nie wiem, jak inni sobie radzą z załączaniem recolorów, tzn. często pakują domy w grze i nie załączają ich wcale, ale ja mam swój sprawdzony sposób )

Ostatnio edytowane przez Liv : 23.02.2014 - 09:47
Liv jest offline  
stare 23.02.2014, 15:22   #16
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: High Street 367

Komentarz długi, to i odpowiedź długa

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Zdaje się, że to styl art deco?
Nie. A w każdym razie nie wzorowałem się na żadnym stylu, budowałem jak mi się podobało

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Osobiście nie przepadam za tym zamiennikiem terenu otoczenia
Ja też się do tej trawy nie mogłem przyzwyczaić, ale potem całkiem mi się spodobała :3

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Aczkolwiek bluszczyk () mógł już być koloru tej soczystej zieleni Swoją drogą ciekawie się układa! (...) Brakuje mi także symetrii w rozmieszczeniu tych uroczych krzaczków z Podróży.
Ja ten bluszcz kładę, jak leci, staram się, żeby wyglądało w miarę normalnie (czyli głównie po to, żeby nie ''wisiał'' na środku ściany bez podparcia). A krzaczki ubóstwiam, tylko trochę mi przeszkadza, że mają taki dziwny kształt litery L, trochę to czasem przeszkadza. W ogrodach nie lubię symetrii, mam w nich zawsze bajzel

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
A jak już o tych okolicach mowa, poszerzyłabym te dwa przejścia do restauracji o jeszcze jedną albo dwie kratki - teraz tam jest zwyczajnie zbyt wąsko...
Chodzi Ci o te przejścia pomiędzy trawniczkami? One są raczej bardziej dekoracyjne, nie chciałem robić jednego długiego trawnika, więc go podzieliłem na dwa mniejsze c:

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
"Podziwiając" "trójkę" zastanawia mnie, czy masz tego moda od Javiery na zmianę tekstury nieba?
Nie, ale sprawdzę go :3

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Tak z ciekawości - skąd masz biały recolor parasoli? Powiem Ci, że ja bym tam dała jakiś inny, niekoniecznie eaxisowy, ale przydałoby się jakoś "ożywić" tamtą okolicę Bardzo ładne okna na wystawie! A drzwi mnie zaintrygowały ;>
Nie mam zielonego pojęcia skąd mam ten recolor
Okna i drzwi są stąd: http://amovitamsim.tumblr.com/post/5...rom-the-sims-3. Generalnie to lubię konwersje przedmiotów z trójki, niektóre są bardzo fajne. Tylko zazwyczaj są tylko w oryginalnych recolorach, tak jak tutaj. Brakowało mi czystej bieli albo czerni, ale wygląda w miarę okej ;3

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Bistro - inaczej przełamałabym biel i czerń tutaj, bo np. za dużo jest białych ścian. Zaczęłabym od tej ścianki przy barze... Dlaczego na reszcie stolików nie ma przypraw? :< Przesadziłeś z bluszczem na białej, ceglanej ścianie przy stolikach
Generalnie to sporo się męczyłem z tym bistrem, początkowo to miała być włoska knajpa, ale średnio wyszło. Przypraw nie stawiałem na każdym ze stolików, bo chyba wyglądałoby to trochę śmiesznie jakby na każdym stała ta sama dekoracja.
A bluszcz tak mi się spodobał, że go napakowałem sporo (a tak poza tym to mam deficyt obrazów w mojej grze, nic tam nie pasowało tak właściwie)

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Spożywczak - tak, przesadziłeś Ale i tak podziwiam Cię, że ten sklep wyszedł ładnie, bo ilekroć ja zabieram się za robienie spożywczaków, zawsze mam problem ze ścianami oraz rozmieszczeniem lodówek i "straganów" (kurde, jak to się nazywa? xD). Albo nie - zielony bluszcz na zielonej ścianie za kasjerką odpadają! Recolory wyposażenia od Piggi?
Ja też siebie za ten sklep podziwiam Ja nie tyle miałem problem z ustawieniem obiektów, ale zawsze mnie wkurzały te ich ohydne recolory, więc jak znalazłem gdzieś fotkę tych recolorów (tak, są od Piggi ) to się bardzo ucieszyłem. Bałem się, że nie będzie ich na graveyardzie, ale się udało ;3
Z bluszczem taka sama sprawa jak w bistro - nie miałem co położyć na ścianę

A z tymi lampami to miało być tak, że miały oświetlać każdy z tych ''straganów'' osobno. Brakuje mi w dwójce regulacji natężenia oświetlenia tak jak w trójce, fajna rzecz.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
(znasz bloga Luasims? jeśli nie, to koniecznie poznaj )
Nie znałem, ale sprawdziłem i się zakochałem Czeka mnie trochę ściągania

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
I aż prosi się tam wazonik z kwiatami z IKEI...
A ja właśnie za nim nie przepadam. Nie podobają mi się jakoś te kwiaty.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Zakochałam się w "częsci rozrywkowej", serio W życiu nie wpadłabym na to, żeby tak ustawić półki na książki i pozwolić sobie na zostawienie rogu pokoju wolnego! Aczkolwiek ten obraz bym wymieniła na jakiś mniej straszny... Fajna roślina w donicy :>
Często tak ustawiam półki w swoich domach, wygląda to prawie jak tradycyjna polska meblościanka (no, trochę ładniej) Z obrazem taka sama sprawa jak w bistro i spożywczaku. A roślinka to moja ulubiona, używam jej w zdecydowanym nadmiarze

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Za nowoczesny rozkład pomieszczeń (a szczególnie za otwartą przestrzeń) masz ode mnie ogromne brawa! Mam się od Ciebie czego uczyć
Oj uwierz mi, że tak łatwo mi to nie przychodzi. Tym bardziej, że zawsze buduję ''na żywca'', wcale się nie zastanawiając nad rozkładem pomieszczeń (tzn. najpierw buduję bryłę rozmieszczam okna itd. a dopiero potem rozplanowuję pomieszczenia). Ale dziękuję

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Sugeruję Ci, żebyś się zastanowił, czy nie dać tego innym do ściągnięcia - myślę, że wielu graczy byłoby zachwyconych mając tę parcelę w swoim otoczeniu
W sumie to mogę spróbować Generalnie samo pakowanie parceli jakoś bym sam ogarnął, bardziej mnie martwi to, które dodatki mogę załączać, a które nie, tym bardziej, że jak wspomniałem wcześniej, nie wiem skąd jest większość z nich.

Dziękuję bardzo za komentarz i tyyyyleee pożytecznych wskazówek

E. I właśnie zauważyłem, że na rzutach jest w mieszkaniu mój sim. Całkiem fajnie to wygląda
__________________

Ostatnio edytowane przez Shiver : 23.02.2014 - 15:24
Shiver jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023