Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.11.2007, 21:12   #1
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie "Avant" by haughton

Dom "Avant" jest własnością Rachel Sellers, bestsellerowej pisarki mieszkającej w Veronie. Nowoczesna bryła i wnętrza urządzone w kolorach ziemi z dodatkiem soczystych czerwieni i zieleni oraz królujące we wszystkich pomieszczeniach drewno o róznych odcieniach i fakturach doskonale odzwierciedlają zamiłowanie Rachel do ciepła i przytulności połączonej z garścią modernistycznych pomysłów.


Na początek rzut okiem na dom:







Oraz widok w nocy:






Rachel, która gorąco zapraszała mnie do odwiedzenia jej "prywatnej oazy", osobiście wita mnie przed bramą:




Następnie udajemy się do środka. Tuż po wejściu do domu widzimy jadalnię połączoną z kuchnią:



Kierujemy się więc do kuchni:





Tuż obok lady barowej znajduje się kącik z telefonem:



Następnie przechodzimy do jadalni...



...i dalej w lewo, do saloniku, gdzie można odpocząc po cięzkim dniu i obejrzeć telewizję:





Tutaj Rachel wyciąga się na chwilę na kanapie i wdajemy się w pogawędkę na temat jej najnowszej powieści sensacyjnej, która bije rekordy popularności wśród czytelników.



Z saloniku rozciąga się widok na resztę parteru, w kącie po prawej przycupnął ogromny kominek:



Następnie Rachel zaprasza mnie do obejrzenia piętra domu. Wchodzimy zatem po schodach i po chwili znajdujemy się w przytulnej sypialni:



Pomieszczenie urządzone jest w całości w drewnie, z zielonymi akcentami i nowoczesnymi meblami:



Kącik do pracy usytuowany jest przy wielkim oknie, z którego rozciąga się widok na las, rosnący tuż za domem:



Następnie kierujemy się w stronę tarasu:



- Lubię czasami powygrzewać się w promieniach słońca - śmieje się Rachel.



Wracamy do środka. - Musisz zobaczyć jeszcze łazienkę - nalega dziewczyna - Urządziła ją moja najlepsza przyjaciółka i jestem z niej straszliwie dumna. Wchodzimy zatem do pomieszczenia przy sypialni:



Całą ścianę po lewej zajmuje olbrzymie ścienne lustro:



Dalsza część pomieszczenia oddzielona jest drewnianym ekranem...



...za którym ukryta jest wanna:



Po przeciwnej zaś stronie znajduje się kabina prysznicowa:



- To już całe moje królestwo - uśmiecha się Rachel. - A w ramach deseru dostaniesz szarlotkę w plenerze - dodaje. Schodzimy zatem na dół i kierujemy się na tyły domu, gdzie moim oczom ukazuje się wielka wanna z hydromasażem, oraz komplet wypoczynkowy...



...a w niewielkim ogrodzie znalazło się też miejsce do leżakowania na łonie natury:





Na koniec tradycyjnie rzuty.
Parter:



Piętro:



Tekst oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Kopiowanie bez mojej zgody zabronione.

Dziękuję za uwagę i proszę o wszelakie opinie.

Ostatnio edytowane przez haughton : 28.11.2007 - 22:53
haughton jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.11.2007, 21:16   #2
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,573
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

No nieźle Dawno nie widziałem na forum tak ładnego dumu
Za bryłę daje 10\10
W środku jest nowocześnie i bardzo miło i przytulnie ciepłe barwy .
Najbardziej podoba mi się łazienka
Wnętrze daje 10\10
Wielebny jest offline  
stare 29.11.2007, 03:34   #3
marandile
 
Avatar marandile
 
Zarejestrowany: 18.06.2005
Skąd: Kraków
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 1,404
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

bryła - 10/10
środek - 7/10, bo moim zdaniem te wszystkie dodatki wygladaja dosyć sztucznie. I pomieszczenia sa za wielkie moim zdaniem.

razem: 8,5/10
__________________
flesh covers
the bone and the
flesh searches
for more than
flesh


http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1812431

Zapraszam na mojego bloga, gdzie od teraz będzie się trochę działo
marandile jest offline  
stare 30.11.2007, 10:44   #4
Fảlivrin
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

ładnie tak przytulnie i ciepło. Jedyne co bym zmieniła to ten okropny pomarańczowy kolor ścian w łazience..
7/10
 
stare 30.11.2007, 10:52   #5
Komurka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Super, szkoda tylko, że grafika nie ten tego W tym domu jast bardzo dużo zreczy których jeszcze nie widziałem za to dużu plus. Co do wnętrza to też jest ślicznie, przytulnie.

Czy mógłbyś mi podać skąd masz te kafelki co są w kuchni przy kuchence i okapie. Są superowe w sam raz do mojej kuchni
 
stare 30.11.2007, 14:54   #6
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

haughton to dopiero Twój drugi dom zaprezentowany na forum, więc zdziwiło mnie sformułowanie "Na koniec tradycyjnie rzuty".
Poprzednia Twoja prezentacja, tak samo zresztą jak ta, bardzo przypomina Moje prezentacje.
Moje koleżanki oglądając Twój poprzedni dom zaprezentowany w konkursie "Pokaż mi swoje wnętrze", w pierwszej chwili pomyślały, że zmieniłam nick. Zainteresowani mogą zobaczyć tamtą pracę tutaj.
Dla porównania proszę sobie kliknąć na link w moim podpisie i pooglądać moje prace.

Oczywiście w pewnym sensie mi to schlebia, lecz ogólnie nie jestem z tego faktu zadowolona. Wolałabym więc, abyś znalazł swój własny styl.

Dodatkowo przypominam, że pod każdą moją prezentacją jest napisane "Wszelkie prawa zastrzeżone". Zwrot ten dotyczy całości moich prac, a więc także sposobu i stylu prezentacji.


------------------------------

Co do domu:
Bryła zupełnie mi się nie podoba. Jest strasznie zagracona. Parcela jest troszkę za mała, a ten wysoki płot dodatkowo ją przytłacza.
Wnętrza są ładne, ciepłe i przytulne, choć zupełnie nie w moim stylu. Nafaszerowane dodatkami z internetu do granic możliwości.
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline  
stare 30.11.2007, 16:33   #7
Sheep-y
 
Avatar Sheep-y
 
Zarejestrowany: 13.02.2007
Skąd: Gdańsk
Płeć: Kobieta
Postów: 339
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Dla mn ie za dużo rzeczy z internetu... no ale dom sam w sobie jest niezły 7/10
Sheep-y jest offline  
stare 30.11.2007, 16:36   #8
Jaredka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Domek świetny, taki przytulny i ciepły.
Jedyne co mi nie pasi to ten biały płot - daje takie wrażenie dziwne..
ale domek ładny więc 10/10
 
stare 30.11.2007, 17:04   #9
Kenji
 
Avatar Kenji
 
Zarejestrowany: 29.01.2005
Skąd: Górny Śląsk
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 567
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

<ogląda z niedowierzaniem>
musiałam aż spojrzeć na inne oceny bo się zmieszałam... czy przypadkiem w tej chwili życie nie wydaje sie zbyt piękne i że wszystko jest piękne...
PIĘKNY! CUDOWNY!
zakochałam się <3
10/10
__________________
Cześć jestem Magii.
Jem fasolę i szparagi.
Kenji jest offline  
stare 30.11.2007, 17:08   #10
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Cytat:
Napisał Irbis
haughton to dopiero Twój drugi dom zaprezentowany na forum, więc zdziwiło mnie sformułowanie "Na koniec tradycyjnie rzuty".
Poprzednia Twoja prezentacja, tak samo zresztą jak ta, bardzo przypomina Moje prezentacje.
Moje koleżanki oglądając Twój poprzedni dom zaprezentowany w konkursie "Pokaż mi swoje wnętrze", w pierwszej chwili pomyślały, że zmieniłam nick. Zainteresowani mogą zobaczyć tamtą pracę tutaj.
Dla porównania proszę sobie kliknąć na link w moim podpisie i pooglądać moje prace.

Oczywiście w pewnym sensie mi to schlebia, lecz ogólnie nie jestem z tego faktu zadowolona. Wolałabym więc, abyś znalazł swój własny styl.

Dodatkowo przypominam, że pod każdą moją prezentacją jest napisane "Wszelkie prawa zastrzeżone". Zwrot ten dotyczy całości moich prac, a więc także sposobu i stylu prezentacji.


------------------------------

Co do domu:
Bryła zupełnie mi się nie podoba. Jest strasznie zagracona. Parcela jest troszkę za mała, a ten wysoki płot dodatkowo ją przytłacza.
Wnętrza są ładne, ciepłe i przytulne, choć zupełnie nie w moim stylu. Nafaszerowane dodatkami z internetu do granic możliwości.
Jeśli chodzi o sformułowanie o rzutach - miałem na myśli że użytkownicy prezentujący swoje domy najczęściej pokazują tez rzuty kondygnacji, więc to niejako tradycja przy zamieszczaniu zdjęć domów.
Masz rację - prezentuję domy w podobnym stylu, jak Ty. Jednakże przy zamieszczaniu parceli konkursowej nie kopiowałem świadomie Twojego stylu, bo nie widziałem wtedy żadnej z Twoich prac. Dodaję opisy do zdjęć przybliżające sylwetki właścicieli posesji bo uważam, że to ciekawsza forma prezentacji niż samo zamieszczenie fotek; dodająca dodatkowo "realności" budowanym i urządzanym bryłom. Zresztą inni użytkownicy również dodają opisy do prezentacji. Twój styl pisania to najczęściej całe historie, a mój opis powyżej to krótkie oprowadzenie po budynku, więc nie możesz uznać tego za plagiat. Poza tym zwrot "wszelkie prawa zastrzeżone" można egzekwować, gdy faktycznie jest to zastrzeżone przez odpowiednie przepisy prawne. :smirk:

Przejrzałem część napisanych przez Ciebie postów i zauważyłem, że nie przepadasz za dodatkami z Internetu. Ja uważam, że urządzanie domów za pomocą dodatków pochodzących wyłącznie z gry stanowi w pewnym sensie wyzwanie, ale jednocześnie ogranicza kreatywność. Wyobraź sobie, że malujesz obraz mając do dyspozycji tylko kilka kolorow - oczywiście zdobędziesz uznanie, jeśli stworzysz za ich pomocą dzieło warte uwagi, ale będziesz musiała stosować kompromisy i nie zawsze zdołasz pokazać dokładnie to, co podpowie Ci wyobraźnia. Budowanie jest dla mnie zabawą, dlatego nie widzę sensu w ograniczaniu sobie pola działania za pomocą tylko oryginalnych maxisowych dodatków, bo to psuje mi przyjemność płynącą z tejże zabawy.

Pozdrawiam
haughton

EDIT:
LinkaLP, Jaredka - podłoga w salonie pochodzi z modthesims2.
Komurka - ceglana ściana w kuchni jest z vitasims2.

Ostatnio edytowane przez haughton : 30.11.2007 - 21:35
haughton jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
avant, haughton


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023