Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.06.2008, 00:53   #1
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie "Grocester" by haughton

Współczesna architektura wnętrz coraz częściej zwraca się w stronę minimalizmu: kanciaste kształty, futurystyczne, często ubogie w swojej formie dekoracje oraz wnętrza w zimnych kolorach naszpikowane wszelkiego rodzaju elektroniką. Wszystko to sprawia, że coraz trudniej jest znależć przytulny kąt, w którym nie tylko można wypocząć ale i nacieszyć oczy bogactwem kształtów i barw, z daleka od wszechobecnego stresu i pośpiechu.

Zapraszam zatem na krótką wycieczkę w przeszłość. Przenieśmy się na chwilę półtorej wieku wstecz, na południe wiktoriańskiej Anglii do czasów, w których słowo "elegancja" pisano z wielkiej litery. Obejrzyjmy miejsce, w którym ciekawa ksiązka i grająca cicho pozytywka stanowią wspaniałe tło do relaksu. Miejsce wypełnione kosztownym drewnem, królewskimi odcieniami czerwieni i złota połączonymi z zielenią i błękitem, rzadkimi tkaninami oraz unikalnymi dziełami sztuki. Miejsce bogate w przepych a jednocześnie żywe i pełne niczym niezmąconego spokoju...



Posiadłość "Grocester" jest własnością hrabiny Elizabeth Berkley, wdowy wychowującej nastoletnią córkę. Zbudowana została na zielonych przedmieściach miasta Plymouth w czasach jego największej świetności. Dom położony jest na skraju lasu, a przez działkę przepływa strumyk który dodaje otoczeniu swoistego uroku.


Frontowe podwórko zdobi monumentalna fontanna, oraz mnóstwo krzewów, drzew i kolorowych kwiatów...


...a oto i właścicielka rezydencji: - Witam gorąco i bez zbędnych ceregieli zapraszam do środka.


Zaczniemy oczywiście od hallu, który łączy się z resztą domu.




Następnie zajrzyjmy do mojej sypialni.








Jest ona połączona z główną łazienką, bardzo przestronną i funkcjonalną...








... i jak widać znalazło się tu również miejsce na moją garderobę:






Wróćmy teraz do hallu. Po jego drugiej stronie jest gabinet, należący do mojego zmarłego tragicznie męża. Po jego śmierci wprowadziłam kilka zmian w wystroju pomieszczenia - nadpalone fajką zasłony i butelki po brandy w każdym kącie to nie jest otoczenie, w którym kobieta z klasą lubi spędzać czas.








Następnie zapraszam do obejrzenia reprezentacyjnej częsci domu - słonecznego salonu z wyjściem na tyły rezydencji....:








...oraz jadalni oddzielonej od niego ażurowym parawanem:




Część jadalna domu połączona jest oczywiście z kuchnią...






...z której również można dostać się do ogrodu. Na ścianie przy drzwiach wisi stary kalendarz, który upamiętnia datę śmierci mojego męża.


Zanim udamy się na zewnątrz obejrzymy jeszcze królestwo mojej córki, Juliet. Przypuszczam, że spotkamy ją za chwilę w ogrodzie, obżerającą się truskawkami. Zapraszam zatem na piętro. Oto sypialnia Juliet...:






...oraz należąca do niej garderoba...




...połączona z łazienką:








To już wszystko, co miałam do pokazania wewnątrz domu. Zejdźmy teraz do ogrodu.




Jako, że przez teren działki przepływa strumyk, do jej najdalszej częsci można dostać się pokonując niewielki mostek...:




...by po chwili znależć się w porośniętej kwiatami altance. W pogodne dni spędzam tutaj mnóstwo czasu wraz z przyjaciółkami.


Z tego miejsca roztacza się również widok na tyły naszego domu:


Przejdźmy jeszcze do drugiej części ogrodu. To ulubione miejsce mojej córki. A oto i Juliet we własnej osobie:


To już cały "Grocester". Mam nadzieję, że warto było wpaść do mnie z wizytą.


Bryła:








Rzuty:


Pierwsze piętro:



Drugie piętro:




Jestem autorem tekstu, zdjęć oraz recolorów kilkunastu obiektów umieszczonych w prezentowanych wnętrzach. Kopiowanie całości lub części prezentacji bez mojej zgody jest zabronione

haughton

Ostatnio edytowane przez haughton : 10.07.2008 - 14:15
haughton jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.06.2008, 01:16   #2
Rainbow
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

Ten domek jest po prostu wspaniały w każdym możliwym tego słowa znaczeniu.
 
stare 22.06.2008, 07:36   #3
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

Piękna posiadłość
Co prawda wszystkie Twoje domy utrzymane są w dobrym guście i wszystkie uważam za pięknie, pomimo nowoczesnego stylu, ale ten jest zupełnie inny i po prostu mnie zachwycił. Uwielbiam styl wiktoriańskiej Anglii, a Ty pięknie odzwierciedliłeś go w tym domku.
Kwieciste tapety, dywany, koronkowe serwety, masywne drewniane meble - tego nie da się stworzyć bez dodatków z internetu.
Tylko pozazdrościć Pani Berkley tak pięknego otoczenia.

Bryła również jest piękna, choć elewacja nie za bardzo pasuje mi do wiktoriańskiej Anglii, wygląda to bowiem jak siding. Ja raczej zastosowałabym elewację ceglaną lub kamienną.
Ogród taki jak lubię: ukwiecony z dużą ilością zakamarków - idealnych miejsc odpoczynku po całym dniu pracy. Szczególnie podoba mi się altanka, w której przed wiatrem i deszczem nie chronią ściany, lecz kwiaty.

Czuję się natchniona i powracam do gry rodzinką, która ma dom w starym angielskim stylu.
Co prawda nie tak starym jak ten, ale jednak


Pozdrawiam Irbis


--------------------------------------

Jedno pytanie: dlaczego dywan w salonie jest pofalowany? Ktoś może się o niego przewrócić
I mały błąd w tekście: Jest ona połączona jest z główną łazienką (...)
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline  
stare 22.06.2008, 07:43   #4
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,573
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

Chciałem się trochę rozpisać na temat twojego domu lecz w tym problem że nie widzę tam żadnych minusów .Dom jest świetny i na tym mógłbym zakończyć moja opinie ale coś jeszcze napisze . Dużo przepiękny ogród i bogate wnętrze wszystko jest urządzone z gustem i świetnie do siebie pasuje . Bardzo lubię w twoich domach to że dbasz o każdy szczegół . Bardzo spodobał mi się salon który dzięki sufity w linie , pomieszczenie sprawia wrażenie dłuższego niż jest w rzeczywistości .
Cieszę sie że zadbałeś o odpowiednie otoczenie pasujące do Domu .
Moja końcowa ocena to rzecz jasna 10\10 Bo niżej by nie mógł dać za taki świetny dom .
Wielebny jest offline  
stare 22.06.2008, 08:17   #5
Wickoo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

Nawet nie ma ci się rozpisywać Po prostu masz "to coś" do umeblowywania wnętrz w TS2 i mimo, że nienawidzę tego stylu, doceniam twoją dbałość o szczegóły Naprawdę pięknie.

Tak btw, Ty się nie bawisz przypadkiem jakimiś CADami, jak ArchiCAD, hm?
 
stare 22.06.2008, 09:48   #6
kotek23
 
Avatar kotek23
 
Zarejestrowany: 22.10.2006
Skąd: Tam gdzie F. ;* x]
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 386
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

To jest...
To jest... BOSKIE!
Piękne, cudowne, fantastyczne!
Milion/10



Ps. Gdybyś mógł skomentować mój ostatni domek, to bym była wdzięczna
__________________


Zapraszam do mojego ZOO. =]
mycha352.mondozoo.com
Chcesz założyć własne ZOO?.
Napisz do mnie, na pewno pomogę. : )

kotek23 jest offline  
stare 22.06.2008, 09:56   #7
Souris
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

kocham twoje domy, ale bryła tego jest taka hmmm...zbyt różniąca się od tamtych, a nie jest to na plus bowiem ten dom jest strasznie pospolity, zwykły kwadrat z oknami, które dodatkowo nie pasują do starodawnego wnętrza :-(

wnętrze jest jak zwykle piękne, wszystko fantastycznie dobrane kolorystycznie i jeśli chodzi o meble, wnętrz twoich chyba nigdy nie będę się czepiała :-)

w końcu na forum mamy prawdziwego architekta!!!
 
stare 22.06.2008, 09:59   #8
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

Nie będę się rozpisywać - 10/10.
Tyle pracy we wszystko włożyłeś.
Podziwiam
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 22.06.2008, 10:12   #9
Panna Lawenda
 
Avatar Panna Lawenda
 
Zarejestrowany: 20.06.2008
Skąd: Chatka Ech
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 1,209
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

Jest prześliczny.Daj do ściągnięcia.A skąd masz sufit, co?!
Ocena 9.99/10
Na razie to najwyższa ocena jaką kiedykolwiek dałam.
__________________

Ach, Marylo, wszak oczekiwanie czegoś daje nam już połowę przyjemności!
Może się zdarzyć, że się tego nie otrzyma wcale, ale nikt nie może zabronić cieszyć się z oczekiwania.

Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza

Panna Lawenda jest offline  
stare 22.06.2008, 10:14   #10
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Grocester" by haughton

Nie no zatkało mnie. Bryła jest super, a wnętrze hmm cud, miód. Ogród jest wyśmienity hehe. Ocena: 10/10
ps. przyznaj się ile siedziałeś przy budowie tego cuda.

pozdrawiam:
kubuss
kubuss jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
grocester, haughton


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023