Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.12.2004, 18:34   #1
darcy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Czmy gra resetuje kompa? =(

;( Mam radeon 9000 i myślę ze reszta wymagań ok. Nie jest to rewelacja, ale podstawowe wymagania spełniam. Czasem gra zawiesza mi się, resetując komputer. Wcześniej zawiesząło mi się w trakcie gry, teraz nie mogę stworzyć żadnej postaci, bo podczas zapisywania nagle się resetuje. Co mam zrobić?
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.12.2004, 18:49   #2
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Pobrałeś nowe sterowniki do karty graficznej? Jeśli nie zalecam. JEśli problem się bedzie powtarzał spróbój reinstalować grę, a jeśli to nie pomaga chyba pora na formata.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.12.2004, 19:53   #3
darcy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

a skąd? Patrzyłam na stronie ... nie pamiętam, 3 literki w nazwie i było od Radeona 9100...skąd mam to wziąść? A gdybym chciała przeinstalować simy to mogę sobie skopiowac rodzinki i później wlepić jeszcze raz, prawda?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.12.2004, 19:58   #4
Fayy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał darcy
A gdybym chciała przeinstalować simy to mogę sobie skopiowac rodzinki i później wlepić jeszcze raz, prawda?

Raczej tak.Ale ja nie wiem jak to zrobić.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.12.2004, 20:09   #5
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ile masz miejsca na dysku C: ???

Akurat w przypadku kart Radeon 9000/9000PRo/9100 gra Sims2 chodzi nawet na pierwszej wersji sterowników, ale najlepsze będą te:
http://www.ati.com/support/driver.html

Wybierasz:
System (taki jakiego używasz) -> Graphic Driver -> Radeon Family
wybierz wersję 6.14.10.6497 bo nowsze nie są wcale lepsze dla tych kart.
Czasem po zainstalowaniu sterowników ATI konieczne jest przeinstalowanie sterowników chipsetu (płyty głównej) - nie zawsze, ale w razie problemów zalecane.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2004, 00:05   #6
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Z doświadczenia i praktyki mogę powiedzieć, że olbrzymia większość błędów tego typu wynika z niedostosowania kompa do wymogów gry, o których producent nie informuje (może nie zdaje sobie z tego sprawy, albo zakłada "klasyczną konfigurację kompa). To musi byc błąd w samym formacie plików "packege", lub towarzyszących im plików XML i wynika to bardziej z mechanizmu gry niż z winy sprzętu. Zanim zaczniecie grac należy upewnić się, że pamięć wirtualna kompa jest przynajmniej 2 razy większa niż rzeczywista pamięć RAM (najlepiej ok 1G ). Niestety ustawienie dające systemowi w zarządzanie wielkość tej pamięci zawodzi bardzo często - szczególnie przy dłuższym graniu bez resetowania gry. Nie jestem w stanie tego udokumentować - jest to tylko wynik moich obserwacji. Pojawienie się błedu aplikacji lub zawieszenie się gry podczas np. przechodzenia z jednej okolicy do drugiej z reguły skutkuje błędem w zapisie pliku i przynajmniej jeden z plików (domek lub rodzinka) staje się przeszkodą nie do pokonania. Można - ale wcale niekoniecznie - odzyskac jeden z nich ale tylko w początkowym okresie występowania błędu. Potem niestety nic nie pomoże.
Przy tego typu błędach sterowniki karty graficznej nie mają praktycznie żadnego znaczenia, nie są bezpośrednim powodem powstawania takich błędów, ale nie znaczy to, że nie mają żadnego wpływu na nie. Ja po prostu czegoś takiego nie stwierdziłem. Pomijając oczywiste błedy w samej grze, szukałbym problemów w posługiwaniu się elementami "shackowanymi", a nawet w nadużywaniu w samej grze kodów. Kod ingeruje w teoretycznie nieustawialna strefę gry i może (chyba tak niestety jest) doprowadzić do uszkodzenia zapisu. Najgorsze jest to, że wcale nie musi sie to objawić natychmiast lecz dopiero po powstaniu pewnej określonej syruacji. Dlatego po każdym użyciu kodów radzłbym zapisać stan gry i odpalić ją jeszcze raz.
Nie twierdzę, że tak jest - to są tylko moje przypuszczenia po obserwcji modyfikowanych plików.
SimPe jest tylko jednym z edytorów, ale pamiętajcie o tym, że autorzy nie gwarantują poprawności jego działania.

Ostatnio edytowane przez MarekS : 20.12.2004 - 00:08
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2004, 19:04   #7
darcy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Hmm, przeinstalowałam simsy i dalej. Zaiwesiło mi się już przy wybieraniu ciuchów :-(. To chyban ie wina gry, bo przy warsztacie też mi się wiesza... jejku, miał ktoś tak?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2004, 20:42   #8
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja rozumiem że MarekS napisał za dużo, ale postaraj się to przeczytać i zastosować.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2004, 21:38   #9
Cocaine
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ja ci radzę:
"przebadaj pamięć"
w moim przypadku to pomogło
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.12.2004, 13:55   #10
darcy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

- Przeczytałam, ale nie wiem jak się do tego zastosować. Z To chyban ie może chodziś o kody, bo przecież mówię, że przeinstalowałam cąłą grę, więc poprzednie błędy powinny chyba zniknąć...

- Jak "przebadać pamięć"? . Piszcie do mnie jak do 'zwykłego dzieciaka" (hehe, fajan katerogia )
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023