Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą > The Sims 3: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04.08.2012, 22:50   #1
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Problem z simsami na Windows 7

Witajcie

Kupiłem jakiś tydzień temu nowy komputer z Windows 7 64 bity. Zainstalowałem na nim simsy, mam wszystko do dodatku zwierzaki i po kilku minutach gry wywala mnie do pulpitu. Jestem wściekły bo na starym kompie nigdy nie miałem czegoś takiego, a tu nowy, lepszy komp i nawet grać nie da się. Na początku myślałem, że to wina Nraasa, bo ściągnąłem najnowszą wersję a nie mam najnowszych aktualizacji gry. Wywaliłem go i dalej to samo, tylko, że wywala mnie nie po kilku minutach a po jakiś 10. Ktoś wie jak rozwiązać ten mój problem? Cały dzień bawiłem się w instalowanie simsów na nowym kompie, instalowanie wszystkich aktualizacji, musiałem znosić przeszkody bo albo współlokatorzy przyleźli na pogaduchy albo co, zagrałem dopiero ok 23 i tyle w temacie, dalej nie pogram, pomocy!!!
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.08.2012, 10:46   #2
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

Pierwszy raz Windows 7? Ja grałam latami na Windowsie XP, pominęłam Vistę, bo to podobno rupieć... Po instalacji Windowsa 7 nie wiedziałam którędy do Menu Start No oczywiście wyolbrzymiam, wiedziałam, że to małe kółeczko z logiem Windowsa to Menu Start Ale ogólnie to jakiś taki dziwny ten Windows. Pierwsze co polecam zrobić, to upewnić się, że na pewno uruchamiasz grę "jako administrator". Nie chcę tutaj pisać drobiazgowej instrukcji, bo może o tym wiesz i co będę się produkować niepotrzebnie. W każdym razie można zrobić tak, że domyślnie wszystko jest uruchamiane jako administrator.

Polecam to, powiedziałabym, że w wypadku Windowsa 7 i jego wrodzonej tendencji do uprzykrzania życia, to jest to niemal konieczne.
http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

Domyślam się, że mody wiesz jak wstawiać, więc o tym nie truję, ale polecam moda NRaas Overwatch, jest niezwykle przydatny.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 11:13   #3
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

anie, dzięki za odpowiedź, ten sposób, który podałaś w linku znam, już go sprawdziłem i nie podziałał. Natomiast podziałało coś innego - prawdopodobnie przyczyną były dwa narzędzia z tego tematu: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63365 Po usunięciu ich z folderu nie mam póki co wywalania do windowsa, a grałem z godzinę czy nawet dłużej. Doda, że wgrałem je właśnie dopiero przy okazji wgrywania simsów na Win 7, wcześniej tego nie używałem. Widzę, że też używasz tych plików, nie miałaś z nimi problemów?
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 11:45   #4
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

Nie miałam z nimi żadnych problemów, ale chyba wiem co może być przyczyną... Dodaj plik 3bootera do DEP... To naprawdę może być przyczyną. Sam 3Booter usprawnił raczej moją rozgrywkę, trochę szybciej tekstury się ładują. Np. Zazwyczaj na teksturę autobusu szkolnego musiałam dłużej czekać. Nieraz autobus dojechał na miejsce a jeszcze był szary. Teraz ładuje się dosyć szybko.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 13:39   #5
tallje
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

nie chcę otwierać nowego tematu, więc pytam: czy ten sposób, ten z DEN, zadziała, jeśli nie mam Wina 7 tylko XP? mnie też niestety wywala do pulpitu, więc średnio w ciągu jednego grania zapisuje gre nawet 6-7 razy : D
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 13:57   #6
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

Ten sposób działa przy każdym Windowsie od XP wzwyż.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 14:15   #7
tallje
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

okejka,dzięki bardzo. próbuję, i dam znać czy nadal wywala =)


edit: okej, próbowałam i w game/ bin nie mam takich plików mam zainstalowanego 3bootera, to coś zmienia, mam dodać inne pliki?

Ostatnio edytowane przez tallje : 05.08.2012 - 14:19
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 14:32   #8
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

anie bootera dodać do DEP, niestety nie zajarzyłem o co chodzi z tym DEP

Dobra wgrałem teraz znowu Story Progression, Super Computer i Overwatch i znowu mnie wywala. Czy ja do cholerki robię coś źle? Przecież jestem doświadczonym graczem, folder mods mam dobrze zrobiony, o co tu kaman?
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.

Ostatnio edytowane przez Levkoni : 05.08.2012 - 14:52
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 17:34   #9
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

Hmmmm.... Nie mam pojęcia. To może być jakaś niezgodność modów, a może gra się źle zainstalowała. Jak tak sobie przypomnę, bo dawno mi się gra nie wyłączała, no to może to być wadliwy mod, albo... Może spróbuj dodać grę do wyjątków zapory. No bo skoro Simsy działały przed zmianą Windowsa no to co innego niż widzimisię Windowsa może być nie tak... Tego DEP'a to ja bym jednak zrobiła.

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

Co prawda screeny są z Windowsa XP, bo kiedyś grałam na XP, ale Windows 7 niewiele się różni pod tym względem. Klikasz prawym na Mój Komputer\Właściwości. Z lewej strony okienka jest lista opcji, wybierasz tą na samym dole, czyli: "Zaawansowane ustawienia systemu". A dalej to już identycznie jak w poradniku. Dodajesz pliki, całą listę. Z podstawki TS3.exe i TS3W.exe. A potem wszystkie pliki uruchamiające dodatki, czyli np TS3EP01.exe. A jak już je wszystkie dodasz, i zdecydujesz się na 3Bootera, to dodajesz też plik 3booter.exe. W przypadku Windowsa 7, to jest on i dobry i zły. Dobry, bo jest stabilniejszy od poprzedników (przynajmniej z mojego doświadczenia, rzadziej robię formata), a jak się ma wersję 64 bit to już w ogóle miodzio. Jest jednak upierdliwy jak Vista, to całe uruchamianie jako administrator, DEP, zapora... Trzeba się niestety namęczyć, jak się chce zmusić Simsy 3 do pracy.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.08.2012, 17:40   #10
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z simsami na Windows 7

Ok spróbuję w takim razie, aczkolwiek DEPa robiłem już wcześniej, co prawda z podstawki dodałem tylko ten jeden plik exe i nie dodawałem bootera. Może się uda.

A co do win7 64 to tak czy siak nie zmienię na XP bo mam 4GB ram a będzie jeszcze druga kość 4gb czyli 8gb, a systemu 32 bitowe nie wykorzystuję więcej, niż 3gb tam z jakimś kawałkiem, więc nawet to nie opłacalne by było
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023