Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.07.2013, 09:42   #1
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Forumowe zmiany

Jak pewnie widzicie, pewne działy uległy modernizacji.
Podoba mi się, że rozpoczęliśmy dyskusję na temat tego, jakie macie wyobrażenia dotyczące społeczności tego forum.

Zapraszam więcej użytkowników do wypowiadania się w tym długim temacie

Z nowości:
- pracujemy nad zmianą regulaminu.
- od nowa dzielimy obowiązki, kto jest za co z obsługi odpowiedzialny szczególnie (bo oczywiście jesteśmy odpowiedzialni za całe forum
- pracujemy nad regulaminem dla moderacji.

I zapraszam do UPRZEJMEJ dyskusji
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.07.2013, 09:47   #2
Alcioo :33
 
Avatar Alcioo :33
 
Zarejestrowany: 20.09.2012
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna
Postów: 603
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

Mi się bardzo podoba, że niektóre sprawy ruszyły w obieg
Na razie jest ok! Wydaje mi się, że dyskusja będzie uprzejma.
-zmiana regulaminu? Na wszystkie działy, głównego regulaminu, sygnatur i avatarów? Dużo, dużo tego
- "od nowa dzielimy obowiązki, kto jest za co z obsługi odpowiedzialny szczególnie"- gdy zrobicie listę, udostępnicie ją, żebyśmy wiedzieli do kogo w razie "W" latać?
- " pracujemy nad regulaminem dla moderacji."- ciekawie, ciekawie. :3

Może nie na temat, ale co z blackiem? Piszę z nim na FB i czytał Twoją wypowiedź, że chciałabyś go odbanować. Będą podejmowane jakieś kroki w tym kierunku?
Alcioo :33 jest offline  
stare 05.07.2013, 09:51   #3
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

Będą - nie zapomniałam, ale chciałam jeszcze zebrać trochę odpowiedzi dotyczących tego co ostatnio się dzieje na forum. Trochę rzeczywiście duż do przedyskutowania się zrobiło

Oczywiście, co do efektów końcowych - możecie być pewni, że będą udostępnione.
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Björk : 05.07.2013 - 09:54
Björk jest offline  
stare 05.07.2013, 09:55   #4
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

O tak, regulamin dla moderacji bardzo się przyda.
Fajnie, że regulamin będzie odświeżony. Nie wiem, od jak długo on jest taki jaki jest, ale chyba raczej od dawna... Jest w nim np. trochę o Shoutboxie, którego na naszym forum nie ma
I podobnie jak Maqryll uważam, że black powinien zostać odbanowany.
__________________
Diana jest offline  
stare 05.07.2013, 10:04   #5
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,946
Reputacja: 33
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

To jak już wszystko uporządkujecie, to ja bym proponowała zrobić mały remont w działach konkursowych. Tzn. dwa konkursy są "przedawnione" - "Konkurs na nowe logo FTS" i "Zostań fotografem!", zaś w dziale "Pokaż mi swoje wnętrze!" nie ma w ogóle postów. Przydałoby się to trochę uporządkować, tyle
__________________

Meryam jest offline  
stare 05.07.2013, 10:05   #6
Alcioo :33
 
Avatar Alcioo :33
 
Zarejestrowany: 20.09.2012
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna
Postów: 603
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

Cytat:
Napisał Björk Zobacz post
Będą - nie zapomniałam, ale chciałam jeszcze zebrać trochę odpowiedzi dotyczących tego co ostatnio się dzieje na forum.
Ok, rozumiem :3

Cytat:
Napisał Björk Zobacz post
Oczywiście, co do efektów końcowych - możecie być pewni, że będą udostępnione.
Yeaaa- bardzo fajnie
Cytat:
Napisał Björk Zobacz post
Trochę rzeczywiście duż do przedyskutowania się zrobiło
No nie zaprzeczę, nie zaprzeczę

Cytat:
Napisał Diana Zobacz post
I podobnie jak Maqryll uważam, że black powinien zostać odbanowany.
Nie tyle co uważam, ale przypominam, że Bjork poruszyła temat i powiedziała, że chciałaby go odbanować. W swojej dardzo długiej (masakra jak to czytałem, oczy mnie bolały ;*) wypowiedzi napisała to. Też popieram

Cytat:
Napisał Diana Zobacz post
Nie wiem, od jak długo on jest taki jaki jest, ale chyba raczej od dawna... Jest w nim np. trochę o Shoutboxie, którego na naszym forum nie ma
Właśnie Shoutbox, to on mógłby zastępować tematy do dyskusji. Jednak wtedy od czego byłby offtop? Masz rację, jest o nim wzmianka

Ostatnio edytowane przez Alcioo :33 : 05.07.2013 - 10:09
Alcioo :33 jest offline  
stare 05.07.2013, 10:14   #7
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

@up: przed chwilą przeczytałam regulamin i zobaczyłam, że shoutbox jest traktowany jako wiadomości pod profilem... Przecież to nie jest shoutbox xD
Moim zdaniem nie jest nam bardzo potrzebne SB, przecież mamy offtop
__________________
Diana jest offline  
stare 05.07.2013, 10:25   #8
Alcioo :33
 
Avatar Alcioo :33
 
Zarejestrowany: 20.09.2012
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna
Postów: 603
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

Cytat:
Napisał Diana Zobacz post
@up: przed chwilą przeczytałam regulamin i zobaczyłam, że shoutbox jest traktowany jako wiadomości pod profilem... Przecież to nie jest shoutbox xD
Serio tak to traktują?! OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO}
Przecież to nie shoutbox xD To też pasowałoby zmienić...


Cytat:
Napisał Diana Zobacz post
Moim zdaniem nie jest nam bardzo potrzebne SB, przecież mamy offtop
I tak sądzę, że gdyby powstał Schoutbox, najczęściej młodsza część forum by na nim siedziała, po prostu niedawno zarejestrowani użytkownicy. Niektórzy już za bardzo przywiązali się do offtopu, bądź niektórych gier w forumowych grach.
Pewnie gdyby był Schoutbox i tak wiele by się nie zmieniło. Zająłby miejsce gdzieś po boku, czy na dole, a czasem by nawet przeszkadzał, gdyby jeszcze dali do nie go dźwięki T_______T Byłaby masakra x.x
Alcioo :33 jest offline  
stare 05.07.2013, 10:30   #9
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

Shoutbox to wiadomości w profilu a także dyskusje w grupach Przynajmniej według regulaminu.

No właśnie... Postanowiłem wziąć pod lupę regulamin i tutaj wypisać swoje pewne przemyślenie

Na początek przyjrzyjmy zasadom ogólnym. W punkcie trzecim zostały (dość precyzyjnie) określone kwestie używania wulgaryzmów. Interesująco brzmi pierwsze zdanie tegoż punktu:
"Absolutnie zakazane jest używanie treści wulgarnych i publikowanie wszelakich treści niemoralnych lub kojarzących się jednoznacznie z erotyką."
Wiadomo, że różnie z tym bywało
Dalej dowiadujemy się, że:
"Nadużywanie wulgarnych słów (nawet w formie ocenzurowanej) będzie karane ostrzeżeniem. W przypadku niestosowania się do zaleceń karą będzie 7 dniowy ban."
Z tym się w pełni zgadzam, przy czym, jak się okazało, nawet tak precyzyjny zapis może wzbudzać wątpliwości. Wobec tego proponuj rozwiązanie następujące: jeden "zagwiazdkowany" post - ostrzeżenie bez punktów, drugi - punkty, trzeci - ban na tydzień. Oczywiście, to tylko przykładowe rozwiązanie.
Punkt ósmy mówi:
"Gdy bierzesz udział w konkursie lub głosujesz w sondzie pamiętaj - głosowanie jest anonimowe! To znaczy, że nie możesz ujawniać/prosić o ujawnienie wyników sondy."
Jest to już troch "przeterminowany" nakaz, ponieważ obecnie we wszystkich konkursach prace pozostają anonimowe aż do ogłoszenia wyników. Myślę, że nikomu nie szkodzi napisanie, obok standardowego "powodzenia", "głos na pracę numer X".

Przejdźmy do sekcji "Grupy".
W punkcie pierwszym czytamy:
"Grupa musi posiadać jakikolwiek sens istnienia. Natychmiast usunięte zostaną usunięte zrzeszenia pokroju <>, <<*i. CoO z. Tego!?>> czy <>"
Z tym też bywa różnie. Jest wiele grup, których po prostu nikt nie odwiedza, albo które istnieją tylko po to, żeby istnieć.
Przejdźmy dalej:
"Grupa nie może uderzać w czyjąś godność, obrażać, posiadać zapędów rasistowskich, nacjonalistycznych. Innymi słowy żadnych antyklubów czy wojen w grupach."
Tutaj nie mam pewności, czy kiedykolwiek istniały grupy tego typu, ale kilka razy przewijały się pomysły.
Warto zatem poprzeglądać, jakie w ogóle grupy istnieją i które z nich mają sens

Sekcja "Postowanie":
Na początek kilka cytatów:
"5. Pisząc odpowiedz - nie pisz tekstów typu: "Zgadzam się", "Też tak myślę". Nie powtarzaj rozwiązań problemu, które już zostało napisane"
"11. Nie pisz postów typu „zgadzam się”, „użytkownik X podał poprawną odpowiedź” i innych nic nie wnoszących do tematu wypowiedzi."
Czy tylko ja mam wrażenie, że te dwa punkty traktują o tym samym?
W punkcie trzynastym:
"Jeśli zauważyłeś, że powstał temat, który już ISTNIEJE, nie pisz "zaraz ten temat zostanie zamknięty", "taki temat już był, zamknąć!" tylko zostaw go w spokoju."
Warto wspomnieć także o opcji raportowania.
Należy także zwrócić uwagę na punkt piętnasty, dotyczący cytowania obrazków:
"Po 2-3 krotnym zacytowaniu obrazki umieszczone na Interii czy innym serwisie przestają się otwierać, przyczyną jest limit transferu (godzinny, dobowy - różnie)."
Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, ale "czasy się zmieniły", od jakiegoś czasu na większości stron hostingowych zarejestrowany użytkownik ma bardzo duże możliwości... Czy ten limit w ogóle jeszcze istnieje? Wiem, poruszam kwestię, o której nie mam pojęcia, ale bardzo mnie to zastanawia i prosiłbym, żeby ktoś mi wyjaśnił tę rzecz

Wreszcie dotarliśmy do kontrowersyjnej sekcji "Sygnatury"
Po pierwsze: link do regulaminu sygnatur jest zły
Druga sprawa: myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby określenie maksymalnego rozmiaru na 100(wysokość)x500(szerokość).
Poza tym chyba nie trzeba niczego zmieniać

Co do "Kont użytkowników" wypowiem się krótko. Punkt siódmy:
"Konta użytkowników nieaktywnych przez ponad rok są usuwane z forum."
Moim zdaniem jest całkowicie zbędny. Konta i tak nie są regularnie usuwane. I nie ma po co tego zmieniać

Prócz tego, popieram pomysł stworzenia regulaminu dla moderacji.

Póki co to tyle ode mnie
Mroczny Pan Skromności jest offline  
stare 05.07.2013, 10:33   #10
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

Cytat:
- " pracujemy nad regulaminem dla moderacji."- ciekawie, ciekawie. :3
OJEJ Już do tego doszło, że modom potrzeba dodatkowego regulaminu :o\O
Ja tam sobie świetnie radziłam mając ten główny+sygnatur+działów, raz nawet jeden został przeze mnie uzupełniony...
Cytat:
Fajnie, że regulamin będzie odświeżony. Nie wiem, od jak długo on jest taki jaki jest, ale chyba raczej od dawna...
Od momentu mojej rejestracji na szczęście wszelkie zmiany są na lepsze :0

Ciekawe, czy wywalicie ten punkt, że admin może zablokować dostęp do forum komukolwiek, bez podania przyczyny?
Aczkolwiek w kryzysowych sytuacjach chciało się go użyć xD
Cytat:
Jest w nim np. trochę o Shoutboxie, którego na naszym forum nie ma
SB jest na profilach.
Cytat:
Moim zdaniem nie jest nam bardzo potrzebne SB
... a moderatorom nie jest potrzebna dodatkowa robota

Btw, stary temat ma ponad pięć lat! Nie usuwajcie go - zachowało się w nim wiele fajnych rzeczy i posty ludzi stanowiących ówczesną forumową "elitę"

Cytat:
Sekcja "Postowanie":
Na początek kilka cytatów:
"5. Pisząc odpowiedz - nie pisz tekstów typu: "Zgadzam się", "Też tak myślę". Nie powtarzaj rozwiązań problemu, które już zostało napisane"
"11. Nie pisz postów typu „zgadzam się”, „użytkownik X podał poprawną odpowiedź” i innych nic nie wnoszących do tematu wypowiedzi."
Czy tylko ja mam wrażenie, że te dwa punkty traktują o tym samym?
Nie, ja widzę różnicę Ale to chyba przez to, że tyle razy cytowałam te punkty xD
Cytat:
Po pierwsze: link do regulaminu sygnatur jest zły
Bo, zdaje się, poprzenosili regulaminy...

Ostatnio edytowane przez Liv : 05.07.2013 - 10:42
Liv jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023