Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > Forum i Scena The Sims
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.03.2017, 10:06   #621
Shiro
 
Avatar Shiro
 
Zarejestrowany: 26.06.2008
Skąd: Gdynia
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 56
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Cytat:
Napisał Tenebris Zobacz post
To bardzo przykre . Szkoda, że nie ma jakieś możliwości przeniesienia tego forum gdzieś w lepsze miejsce
Co do tego, że to przykre, to niestety się zgadzam, ale nie sądzę, by przenosiny forum coś zmieniły. Wydaje mi się nawet, że aktywność by spadła. Niestety mam złe doświadczenia z przenosinami for na inne domeny, czy pod skrzydełka innych firm. Pomimo tego, że użytkownicy są informowani na milion sposobów, to i tak te 30% się nie przenosi (mówię o tych względnie aktywnych), a forum na innej domenie zwykle szybko umiera
Generalnie jak patrzę po forach, to zaczynają wymierać. Tak z 5 lat temu, ludzie siedzieli na forach dniami i godzinami. Druga sprawa, że aktywność tego forum spadła znacznie po wyjściu czwórki, a przynajmniej mam takie wrażenie. Swój złoty wiek osiągnęło podczas epoki TS2 i z początku TS3, wtedy też sama tu siedziałam. Może i się nie udzielałam jakoś wybitnie, ale lubiłam wchodzić w milion wątków z fotostory, w konkursy, w zdjęcia domów czy innych budynków tworzonych przez graczy.
Ostatnio miałam wrażenie, że może i forum odzyska powoli aktywność w związku z TS2 UC, czy FreeSO, ale nie wiem czy przypadkiem era for internetowych nie mija.
Shiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.03.2017, 16:05   #622
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,946
Reputacja: 33
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Patrząc na doświadczenie z simsweb to zgadzam się z Shiro. Miałam ogromne nadzieję, że może chociaż tam forum odżyje, i tak było... przez pierwszy miesiąc. Fora umierają, i tyle.

Natomiast co do modyfikacji fts i niemożności dojścia do panelu admina - to jest ciekawe, że ktoś płaci za ten serwer i dostaje hajs za reklamy, a nie raczy nawet z czystej ciekawości tu wejść żeby zobaczyć jak forum się miewa.
__________________

Meryam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.03.2017, 19:11   #623
Shiro
 
Avatar Shiro
 
Zarejestrowany: 26.06.2008
Skąd: Gdynia
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 56
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Cytat:
Napisał Meryam Zobacz post
a nie raczy nawet z czystej ciekawości tu wejść żeby zobaczyć jak forum się miewa.
Mi się wydaje, że nie tylko era for mija, ale era jakiejkolwiek empatii i dawania czegokolwiek od siebie także. Widzę po swojej aktualnej pracy (i po promotorze), że ludzie dają z siebie tylko tyle ile muszą, a nawet starają się dawać mniej. Interesuje ich tylko wypłata. W dodatku jak mają ogarnięte osoby dające więcej od siebie, to w ogóle potrafią się nie wykazywać niczym przez całą zmianę. Co jest po prostu przykre. Coś się stało z ludźmi. Interesuje ich tylko czubek własnego nosa. Jeśli do nich nie napiszesz, to nawet nie wiesz co się u nich dzieje (a dana osoba, mogła być ci najbliższa w liceum...).
Shiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2017, 14:35   #624
Tenebris
 
Avatar Tenebris
 
Zarejestrowany: 16.07.2013
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 343
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Myślę też, że grupy na Facebooku wyparły fora... przestały być modne :-(
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.04.2017, 15:52   #625
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Mnie zawsze zastanawiały te wszystkie grupy na FB, bo ile by ich nie było to nigdy nie widziałem jakiejś dobrej grupy poświęconej jakiejś tematyce tak obszernie, jak robią to fora. Bardziej mam wrażenie, że to polacy z jakiegoś powodu zaprzestali korzystać z polskich for, za to zagraniczne świetnie się trzymają.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.04.2017, 19:27   #626
Shiro
 
Avatar Shiro
 
Zarejestrowany: 26.06.2008
Skąd: Gdynia
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 56
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Tj. grupy na FB to naprawdę ciekawe zjawisko, bo zwykle znikąd mają 5 tys fanów, milion lajków, komentarze zwykle ograniczają się do "super", a 70% postów to posty z zagranicznych fanepage z komentarzem ograniczającym się do "wydzieliście?". W sumie większość ich jest prowadzona przez osoby do tego opłacane. Są takie prowadzone przez dzieciaki. A te sensowne naprawdę można na palcach jednej ręki policzyć. Kiedyś miałam wrażenie, że tych sensownych było więcej, ale towarzystwo się powykruszało podobnie jak na forach - z cyklu praca i studia.
Więc nie wiem, czy przypadkiem nie nastały jakieś takie dziwne czasy, gdzie ludzie trochę się zamykają na społeczność, ograniczając się do stawiania mechanicznie lajków, czemuś, co w ogóle im się nawet nie podoba i czemu nie przywiązują większej wagi. W ogóle ludzie jakoś tak przestają ze sobą rozmawiać, a jak już rozmawiają to na tematy o przysłowiowej pogodzie O.o
Shiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2017, 10:51   #627
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

To jest kwestia tego jak liczne są grupy, kto je prowadzi i kto jest uczestnikiem. Pamiętam początki grupy "Gorseciary" - PEŁNO informacji, artykułów, ciekawostek, wzajemnego edukowania się w temacie, człowiek ani nie wiedział kiedy to wszystko przeczytać. Z czasem grupę zaczynały opanowywać typowe Karyny typu "hej, chcę sexi gorsecik tak do 50 zł max, doradźcie!" i zachwycające się plastikowymi tubami (w pierwotnym założeniu grupy właśnie takich tworów gorsetopodobnych zamierzałyśmy unikać jak się da i edukować innych ludzi dlaczego są złe), a na uwagę czemu to nie jest gorset najczęściej reagowały wrzaskiem "ALE NIE KAŻDY MUSI LUBIĆ MOCNE I TAKIE KARYKATURALNE MODELOWANIE!!!". W rezultacie dużo osób ogarniętych w temacie opuściło grupę, co mocno odbiło się na jej wartości edukacyjnej. Obecnie grupa "Gorseciary" liczy sobie blisko 9 tysięcy członków i jest praktycznie martwa. Jedyne posty jakie się przewijają to sprzedażowe, albo jakieś nieliczne zdjęcia z sesji fotograficznych.

Ja mam pod sobą grupę lalkową (Monster High i Ever After High). Adminki są dwie (łącznie ze mną), członków mamy 334, chociaż tych aktywnych jest znacznie mniej, średnia wieku jest dość niska, ale oceniam naszą grupę dość dobrze. Nie ma spin, nie ma skakania sobie do oczu (jedną panią szczególnie musiałam z tego powodu utemperować, ale cierpi na typowy syndrom osoby dorosłej z gatunku "JAK JA NIENAWIDZĘ DZIECI"). Atak Karyn nam nie grozi, bo po prostu nie ta tematyka, Grażyn biznesu też u nas nie zauważyłam.

na SW rzadko się udzielam z kilku powodów: pracuję na etacie, usiłuję dokończyć studia, a z gier obecnie mam fazę na Arcanum, nie pamiętam, kiedy ostatni raz grałam w The Sims. Ale na pewno faza na Arcanum mi przejdzie i wróci na simy, wtedy bardzo chętnie coś nowego stworzę

moje wrażenie ogólnie jest takie, że jakby nas wszystkich aktywnych stąd i z SW pozbierać do kupy to w takim pubie w średnim mieście na pewno bylibyśmy tłumem ludzi. Na tle forum, które istnieje 15 lat, ma pierdylion kategorii, tematów, postów i zarejestrowanych użytkowników to na pewno wypadamy blado z taką frekwencją. Dlatego też SW wydaje mi się forum dużo bardziej aktywnym niż to.
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.04.2017, 09:31   #628
Rainbow
Administrator
 
Avatar Rainbow
 
Zarejestrowany: 07.03.2005
Skąd: Ponyville
Płeć: Kobieta
Postów: 1,575
Reputacja: 31
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

ja jeszcze od siebie chciałabym dodać, że mi też bardzo przykro, ze fora umierają. jak mam być szczera więcej dowiedziałam się z for niż z głupich grup na fb. na forum wszystko jest zwykle ogarnięte, wiem mniejwięcej gdzie czego szukać, wszystkie potrzebne rzeczy po prostu są. a na grupach? wszystkie informacje z czasem zjeżdżają na sam dół, a większości adminów zwykle usycha ręka jak jakąś podstawową informację mają umieścić w opisie. nie jestem odważnym człowiekiem, więc zwykle nie udzielam się publicznie, a jak już to dostaje się odpowiedź "to już było". przy czym na forum ktoś jest mi w stanie podesłać linka do tematu, a na debilnych grupach każdy mądry chce być ale już żeby pomóc to nie tak wiec uważam, ze fora są bardziej przyjazne człowiekowi niż fb dla zombie i smutno mi, że pustoszeją ;<
__________________
Rainbow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.04.2017, 23:36   #629
Shiro
 
Avatar Shiro
 
Zarejestrowany: 26.06.2008
Skąd: Gdynia
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 56
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Cytat:
Napisał Paździoch Menda Złośliwa Zobacz post
To jest kwestia tego jak liczne są grupy, kto je prowadzi i kto jest uczestnikiem.
To z pewnością też, ale patrząc na większość grup i swoje własne zachowanie... Mam wrażenie, że ludzie się alienują i sami siebie lubią oszukiwać.
Obecnie mam np. myszy hodowlane i miałam zamiar się udzielać na jedynym mysim forum, które niestety umarło, więc poprosiłam o dodanie do grupy... W grupie sporo członków, a udzielają się aktywnie tylko dwie osoby, z czego jednak wykreowała się na coś w rodzaju boga hodowlanego, gdzie ja z kolei uważam, ze ta hodowla podchodzi trochę pod pseudo, a adminka usilnie tej osoby broni ; ) Większość postów to wstawanie zdjęć myszy przez hodowcę i komentarze ograniczają się do "super".
Mam też nimfolce w domu i pamiętam jak papuzie forum umarło, a było w sumie jedynym forum z tak ogromną skarbnicą wiedzy na temat przeróżnych papuzich gatunków. Ich zwyczajów, skarmiania. Np. tam się dowiedziałam, że nimfolce powinny jeść bardziej karmę dla falistych, bo ta nie jest taka tłusta, etc. No i ostatnio zauważyłam niby ogarniętą grupę na fb. Poprosiłam o dodanie. I ... niby jest ogarnięta, ale czasami ktoś wstawi zdjęcie pojedynczej papugi i wszystkim to zwisa i powiewa, że jest ona sama. Jeszcze w dodatku napiszą "super". Gdzie na forum od razu takiej osobie wyjaśniali, że papugi to zwierzęta stadne, u których potrzeba partnera stoi równie wysoko co podstawowe potrzeby fizjologiczne, tłumaczyli bardzo cierpliwie i dogłębnie psychikę papuzią... A tu nic. Zero reakcji. Czasami mam ochotę napisać na PW do adminki strony, czemu nie uświadamiają takich osób.
Czasami mi się wydaje, że chodzi tu o zaangażowanie, a jakoś tak ostatnio w Polsce panuje znieczulica i wylanie we wszystko. Każdy pilnuje własnego nosa. Każdy cierpi na brak czasu, chociaż jakby się człowiek uparł to czas by się znalazł (sama wiem po sobie, teoretycznie nie mam czasu, ale jak się mocno zepnę, to się okazuje, że czas się znajdzie na wszystko).

Cytat:
Napisał Paździoch Menda Złośliwa Zobacz post
Dlatego też SW wydaje mi się forum dużo bardziej aktywnym niż to.
Też mi się tak wydaje, bo dziś się zarejestrowałam właśnie i widzę, że nie umarło aż tak bardzo, nawet bym powiedziała, że coś tam się dzieje. A co do tego, czy byłaby nas masa, to w sumie nie wiem, bo ... mam wrażenie, że osoby udzielające się tutaj, udzielają się też i na SW.

Cytat:
Napisał Rainbow Zobacz post
tak wiec uważam, ze fora są bardziej przyjazne człowiekowi niż fb dla zombie i smutno mi, że pustoszeją ;<
W sumie coś w tym jest. Zwykle jestem osobą zorganizowaną i wszystko trzymam w jakiś teczuszkach, karteczkach. Np. podczas licencjatu, gdzie miałam dużo więcej przedmiotów niż na magisterce, miałam teczki z przegródkami. Każda z tych przegródek tyczyła się jednego przedmiotu. Każdy wykład pisałam na kartkach, które numerowałam, spinałam. Zawsze była data, numer wykładu, temat wykładu etc.
I to tak bardzo cenię w forach - czytelne kategorie. Nie ważne czy forum nowe, nie ważne jaka tematyka - człowiek bardzo szybko się odnajduje w tym.
Mam wrażenie, że z for to jeszcze tylko te przypięte do gier jakoś tam działają prężnie.
Shiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.05.2017, 22:48   #630
Windrider
 
Avatar Windrider
 
Zarejestrowany: 27.11.2003
Skąd: Korea Północna
Wiek: 66
Płeć: Mężczyzna
Postów: 450
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Uh, grupy na facebooku to głównie memy. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie, może błędne i zależne od tego, że do takich grup dołączam? Na forach spędziłem dużą część swojego życia i zawsze była to okazja do jakiejś*rozmowy, wymiany, teraz tak jakoś tego brakuje. W pewnym okresie miałem fazę na zapytaj.onet.pl, może to niepozorne, ale w niektórych kategoriach też tworzyły się*na swój sposób społeczności które miały swoich bywalców; dynamika interakcji była zupełnie inna niż na forum co wprost wynikało z formy tego portalu, ale pozwalał on też na pogłębioną*dyskusję. Facebook... Hmmm, nie. Tutaj liczą się*krótkie i celne komentarze, nikt na Facebooku nie chce czytać*ściany tekstu, o ile ten tekst nie jest jakąś dobrą pastą. Facebook mógł wyprzeć fora, ale ich nie zastąpi :/
Windrider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023