Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą > The Sims 3: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.12.2009, 13:19   #1
Madzzzw
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam, to mój pierwszy post

Grając w TS3 Wymarzone Podróże oczywiście od razu zauważyłam, że nie jest ona pozbawiona błędów. Przemilcze psucie sie jedzenia w lodówce oraz to, że moi Simowie ciągle młodnieją (na początku młodnieli po podróżach, potem już cały czas) i mimo, że gram już dość długo jedną rodziną, to każdy z jej członków jest ciągle na początku swojego etapu życia.

Najgorszy wg mnie problem, który sprawił, że wyłączyłam gre jest inny. Otóż wysłałam moją 3osobową rodzinke do Chin (mama, tata i dziecko). Gdy tam zajechali okazuje sie, że moja Simka ma ujemny nastrój z powodu złamanego serca. Nie wiedziałam o co chodzi, okazuje sie, że ma ten nastrój z powodu śmierci męża! Myśle o co chodzi, przecież jej mąż stoi obok niej i najwyraźniej ma sie dobrze. Najeżdżając na moją Simke patrze, a ona ma zupełnie inne nazwisko niż wcześniej. Wchodze w drzewo genealogiczne a tam sie okazuje, że moja Simka ma jakiegoś męża, który umarł ze starości (ona jest na etapie młody dorosły), którego nigdy na oczy nie widziałam. Co wiecej ma z nim syna, dorosłego, którego też na oczy nie widziałam. A jej mąż, ten prawdziwy, z którym ja ją 'zeswatałam' jest z nią na etapie zauroczenia. Nie wiem o co chodzi, ale tak sie zdenerwowalam, że wyłączylam gre i nie zagram w to więcej, dopóki nie będzie do ściągniecia jakiś patch naprawiający to.

Czy ktoś z Was miał taki problem, czy wiecie jak można to naprawić?

Z góry dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam

Edit: nie grałam żadną inną rodziną, więc niemożliwe jest, by to komputer tak posterował moją grą. Cały czas grałam jedną rodziną.

Prosze, oto screeny drzewa geneologicznego:

http://i46.************/30sucs7.jpg

http://i45.************/9rqce1.jpg

Screen związku z mężem, który jak sie okazuje nim nie jest:

http://i47.************/10z1l75.jpg

No i dowód na to, że brała z nim wcześniej ślub (dobrze, że robie screeny w trakcie gry):

http://i48.************/1230bqs.jpg


Mam nadzieje, że ktoś spróbuje mi coś doradzić. Z góry dziekuje

Ostatnio edytowane przez zelkam : 01.12.2009 - 16:24
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.12.2009, 14:25   #2
Madzzzw
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

Niestety nie mam print screena z momentu, gdy miała ujemny nastrój z powodu złamanego serca. Ew potem moge dodać jeszcze screena związku ze zmarłym byłym mężem. Ale tymczasem musze iść do pracy
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.12.2009, 15:38   #3
sephora
 
Avatar sephora
 
Zarejestrowany: 26.05.2003
Skąd: warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,175
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

Mialam podobna sytuacje.. tyle, ze moja simka nastolatka miala chlopaka, dorosla i chcialam zeby wziela z nim slub. przeszlam do jego rodziny i chcialam ich zareczyc, ale okazalo sie, ze ona jest w zwiazku.. wlasnie z nim(ale caly czas nastolatkiem), ale jakby jego klonem! :/musimy poczekac na patcha

Ostatnio edytowane przez sephora : 01.12.2009 - 15:41
sephora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2009, 10:36   #4
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

Przed chwilą również mi się to zdarzyło:
Moja samotna simka wyjechała do Chin i po przybyciu okazało się, że ma dziecko z jakimś starym chińczykiem. Wyszłam z gry bez jej zapisywania i znów wysłałam simkę do Chin.
Sytuacja się powtórzyła, z tym, że tym razem miała z tym dziadkiem syna, a nie córkę. Strasznie denerwujące. Czy jest jakiś kod, by wykasować ich z drzewa genealogicznego?
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2009, 19:42   #5
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

No cóż, kodu nie ma, przynajmniej ja nie widziałem. A ewentualnie zamiast czekania na patch można po prostu nie wyjeżdżać na wakacje. Możecie też spróbować tego triku co do odmłodnienia sima, ja go raz zastosowałem i wszystko było ok, ale wiadomo, żeby wyniki były wiarygodne, trzeba przeprowadzić więcej badań, więc przeprowadzajcie je:

Zanim wybierzesz opcję "podróżuj" w telefonie, wyłącz starzenie się simów. O godzinie 0:00 przesuwa się pasek wieku dla sima, więc jeśli nie chcemy zakłóceń w rytmie i długości życia sima, najlepiej wyjeżdżać na wakacje przed tą godziną, najlepiej za dnia. Po powrocie z wakacji po prostu włączcie z powrotem starzenie się.

U mnie to zadziałało, ale jak już pisałem zastosowałem to tylko raz, więc nie mogę powiedzieć, czy to szczęśliwy traf, czy metoda (wcześniej cały czas wracał sim odmłodzony). No jeszcze jedną metodą może być zapisanie sobie na kartce przed wyjazdem sima czy simów ile im pozostało do rozpoczęcia nowego etapu i po prostu po powrocie z wakacji jeśli odmłodnieli zrobić im urodziny odpowiednio wcześniej. Wg schematu: sim ma 5 dni do następnego etapu. Wraca z wakacji i ma teraz 10 dni, czyli odmłodniał o 5 dni, w takim razie robimy mu urodziny za 5 dni, bo o tyle mu brakowało przed wyjazdem
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2009, 21:33   #6
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

Ja mam wyłączenie starzenia się (ponieważ czekam na patch, który naprawi brak możliwości połączenia dwóch rodzin) i nie mam tego błędu, który powoduje odmłodzenie sima po powrocie z wakacji (przed wyłączeniem starzenia się też go nie miałam).
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.12.2009, 10:22   #7
Mamełe
 
Zarejestrowany: 27.02.2008
Skąd: na efie
Wiek: 44
Płeć: Kobieta
Postów: 926
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

Też mi wczoraj wyskoczył ten błąd, tylko mój sim pojechał do Egiptu. Też gram tylko jedna rodziną (a nawet tylko jednym simem) i też był ten motyw złamanego serca. Na poczatku pomyślałam, że to może przez to, że nacisnęłam wróć czy jakoś tak w momencie, kiedy wybiera się miejsce pobytu (mam też w Egipcie dom), ale wyszłam bez zapisu gry (byłam uczulona po przeczytaniu tego tematu i za każdym razem sprawdzałam drzewo ) i po powtórnym wyjeździe (przed wyjazdem było ok) to samo. Nie wiem, może to gra generuje nowych mieszkańców i w momencie przyjazdu naszego sima przydziela losowo. Strasznie mnie to wkurzyło. Spróbuję pojechać innym simem i zobaczę czy na nim błąd się powtórzy.

EDIT: Zrobiłam tak. weszłam w Egipt poprzez edycje miasta, wybrałam pierwszą lepszą rodzinę z kosza rodzin i połączyłam z jakąs pierwszą lepszą rodziną w Egipcie, potem wróciłam do mojego sima. Własnie dojechał i drzewo ma w porzadku To chyba jednak tak jak była generacja nowych simów dla zachowania równowagi.

Ostatnio edytowane przez Mamełe : 07.12.2009 - 11:01
Mamełe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.12.2009, 19:52   #8
darionek
 
Zarejestrowany: 07.04.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

Madzzzw , dziewczyno ten sam problem co ja ! Uruchomiłam grę. Moją nową 2 osobową rodzinkę. Mamę i dziecko. Te dziecko zrobił jej francuz. Nie pobrali sie ani nic w tym stylu. Rodzina wraca do miasta.[2 osoby]. I znowu jadą do francji żeby dziecko ojca spotkało . Matka stoi przed tą bazą patrze nagle złamane serce bo jej mąż umarł. Ale z jakiej racji jak ona sie nie pobierała nigdy. Patrze jakiś dziadek z 2 dzieci w czym jedno " podobno" zrobiła sobie z nieznajomym dziadkiem... którego nigdy na oczy w grze nie widziałam ;/ I o co kaman?
darionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2009, 11:46   #9
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd - nagła zmiana małżonka!

Niestety nowa łatka nie wymazała tych "nowych członków rodziny", ale mam nadzieję, że chociaż ten błąd nie beddie się już powtarzał.
Ja to traktuje tak: że moja simka została przybraną matką tego dziecka, po tym jak ojciec tego dziecka zmarł.

A propos: czy istnieje możliwość zmiany wyglądu odwiedzającego nas sima? Chciałabym zaprosić tą "moją córkę" do domu mojej simki i ją trochę odpicować
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2009, 12:14   #10
hanka2307
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Błąd z rodziną sima.

Mój sim nie miał rodziny. W końcu pojechał do Shang Simla czy jakoś tak. Nagle patrzę na drzewo genealogiczne sima, bo zdziwiło mnie to, że od razu jak dojechał to nazwisko zmienił. Więc patrzę i widzę, że ma 2 synów z Chin, a ich matką jest simka, która mogłaby być jednocześnie ich babcią O.O Wiem że był post o zmianie małżonka, ale to co innego. O co kaman?

Tu zmiana nazwiska:
http://img268.imageshack.us/img268/2857/screeno.gif

Tu drzewko:
http://img689.imageshack.us/img689/6373/screen2u.gif
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023