Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > Forum i Scena The Sims
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy korzystasz z opcji dodawania reputacji?
Korzystam z opcji reputacji, niech zostanie. 13 81.25%
Reputacja w obecnej formie jest zbędna. Można usunąć. 3 18.75%
Głosujących: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.01.2016, 19:42   #1
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Reputacja - przydatne czy nie?

Minęło już trochę czasu od dodania tej funkcji(przycisk Lubię to! ), dlatego też przychodzę do was z pytaniem, czy jest przez was używana? Co myślicie o tej funkcji? Jest dobra, zła, mogło być lepiej? Czy w obecnej formie jest dobra, czy może zbyteczna?

Dodaję również ankietę, a w niej tylko dwie opcje - przydatna lub zbyteczna - bo dotyczy wyłącznie obecnej formy reputacji.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 07.01.2016 - 19:51
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.01.2016, 19:56   #2
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

Moim zdaniem ta funkcja przydaje się w tematach np. "Zdjęcia ślubów naszych simów", ponieważ w tych działach nie można komentować bez dodania zdjęcie (a nie każdy ma czas aby zdjęcia obrobić itd. Czasami np. po 2 miesiącach (może ja miałem taką sytuację), że chciałem dać punkt reputacji dla osoby, której dałem punkt reputacji 2 miesiące temu i niestety nie mogłem. Niestety nie wiem z czego to wynika. Dlatego na razie wstrzymam się od głosowania.
I może fajną opcją byłoby np. wyróżnianie postów, które odstały np. maksymalną liczbę reputacji, aby zostały wyróżnione? (chociaż zapewne większość osób miałaby wyróżnione posty przez aktywność na forum.

EDIT: Nie bójcie się pisać

Ostatnio edytowane przez LepkiePaluszki23 : 07.01.2016 - 20:33
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 20:35   #3
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

Oczywiście, że trzeba reputację zostawić. Fajna sprawa, kiedy podoba mi się jakiś post czy zgadzam się z kimś, ale nie ma sensu rozpisywać się albo po prostu odpowiadać "Lol dokładnie tak, zgadzam się!" jak to bywało na FTS zanim ją aktywowaliście. A z ciekawości - czemu chcecie repkę wyłączać?

Swoją drogą, naszło mnie pewne przemyślenie. Myślę, że na forum jakieś 90% z osób je odwiedzających wchodzi z sentymentu. Kompletnie nic się tu nie dzieje, czasem ktoś doda screena czy OJSG, a jak Malfurion wrzuci nowe VS, to jest już największe wydarzenie półrocza. Tylko gównoburze wciąż się tu utrzymują, ale przynajmniej jest z czego pocisnąć bekę... Ale rodzi mi się pytanie, po co cokolwiek tu dezaktywować? Czy nie wydaje Wam się, że w takim stanie, w jakim znalazło się forum, najlepiej byłoby dodawać rzeczy, albo po prostu zostawić wszystko takim, jakie jest? FTS to aktualnie nie największe forum o Simsach, ale największe archiwum i olbrzymia skarbnica wiedzy na tematy simowe - w końcu jesteśmy na arenie najdłużej. Według mnie administracja powinna skupić się właśnie na zrobieniu z tego forum czegoś na wzór takiej simowej encyklopedii, bo pod takim szyldem możemy się prędzej odnaleźć niż wciąż jako forum o tematyce TS. A rozkminy co aktywować, co usunąć, czystki w tematach itd. to jest typowe zarządzanie forum. Tylko tu się nic nie dzieje i nie ma nawet czym zarządzać xd Została garstka osób w offtopie, a do innych działów zajrzy ktoś raz na jakiś czas (z 2 razy w tygodniu? Strzelam, nie liczę). Moim zdaniem priorytetem dla władzy powinno być zagwarantowanie tutaj jak najbardziej - pomimo częstych spin - przyjacielskiej atmosfery i staranie się, żeby te tysiące tematów o Simsach pozostało na długi czas dla potomnych w formie wspomnianego przeze mnie Archiwum The Sims. Wybaczcie, że się rozpisałem nie na temat, ale po prostu nie rozumiem Waszego aktualnego sposobu zarządzania, który nie zmienił się od czasów, jak FTS tętniło życiem - z tą różnicą, że to forum już nie tętni, raczej dogorywa...

e:
Cytat:
Napisał LepkiePaluszki23 Zobacz post
EDIT: Nie bójcie się pisać
Do odważnych świat należy ahah

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 07.01.2016 - 20:38
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 20:53   #4
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

Pytam o reputację dlatego, bo obecna forma reputacji mija się z zamysłem, z jakim została dodana. Miało być coś w stylu "lubię to" na facebooku, ale okazało się, że funkcja reputacji działa inaczej i przeciętny użytkownik nie ma wglądu na to, ile punktów dostał pojedynczy post(administrator z kolei musi sprawdzać logi). Stąd też moje pytanie do użytkowników, czy ta funkcja w ogóle się sprawdza i czy jest przez nich używana.

Odnośnie postów i tworzenia z FTS archiwum, faktycznie trochę zboczyłeś z tematu. Osobiście również jestem przeciwnikiem usuwania starych tematów(do dzisiaj boli mnie to, że ktoś usunął mój temat z pierwszym fotostory) i uważam, że usuwanie ich to usuwanie historii. Inna sprawa jeśli chodzi o przenoszenie starych, nieużywanych lub zbędnych działów. Wszystkie trafiają do archiwum, gdzie są dalej możliwe do przeglądania. Ale polecam dalsze posty na ten temat pisać w "Prośby o drobne naprawy, spostrzeżenia itp." a ten zostawić na temat reputacji.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 07.01.2016 - 20:59
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 20:53   #5
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,092
Reputacja: 30
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

Powiem krótko: reputacja musi zostać :P
To najlepsza opcja jaką wprowadzono podczas całego mojego pobytu na forum. Korzystam z niej dość często, zamiast lania wody w postach, kiedy nie wiem, co napisać.
Dziwnie by mi było teraz bez tych forumowych lajków :|
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 20:59   #6
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Inna sprawa jeśli chodzi o przenoszenie starych, nieużywanych lub zbędnych działów. Wszystkie trafiają do archiwum, gdzie są dalej możliwe do przeglądania.
Nie rozumiem, o jakim archiwum mowa. Chodzi o to? http://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=176

Bo tak się zastanawiam, że w sumie ciekawym rozwiązaniem byłoby zrobienie takiego typowego archiwum. Tylko nie wiem, czy rozpisać się w kalarepie (która powoli też staje się archiwalna, haha), czy może mógłbyś wyodrębnić te posty do osobnego wątku, żebym tam wytłumaczył o co mi chodzi? ^^

@down ZROBIŁAŚ MI DZIEŃ CYTRYNO XDDDDDDDDDDDDDD

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 07.01.2016 - 21:01
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 21:00   #7
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

To ja może tylko powiem, że dopiero niedawno dowiedziałam się gdzie ten przycisk jest : | dosłownie kilka dni temu
Dotąd myślałam, że ten facebookowy lajk prowadzi do facebooka (XD)
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 21:05   #8
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

Pink Panther - stworzyłem nowy temat odnośnie twojego pomysłu.

Dalsze posty na temat archiwum proszę pisać TUTAJ.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 21:06   #9
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 217
Reputacja: 57
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

może i userzy nie wiedzą ile dany post dostał punktów, ale z drugiej strony fajnie, że autor o tym wie

jestem za pozostawieniem
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.01.2016, 21:09   #10
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,954
Reputacja: 36
Domyślnie Odp: Reputacja - przydatne czy nie?

Ojeeeju, reputacja mega sprawa! Szczególnie, gdy ktoś napisze coś mądrego i nie mam nic więcej do dodania, a pisanie postów "zgadzam się" jest zabronione, to ooolaboga, świetna opcja!
Z drugiej strony jednak to reputacja też ma wpływ na aktywność forum - chodzi mi o to, że gdyby wcześniej ktoś się zgadzał, a miał coś do dodania, to napisałby posta, a teraz może iść na łatwiznę i dodać punkt repki wpisując "Zgadzam się" w pole xd

Jeśli chodzi o wyróżnianie postów - fajna byłaby możliwość zobaczenia ile repki otrzymał dany post. Z wyróżnianiem bym się wstrzymała, bo są, jak zwykle, równi i równiejsi, i jakiś głupi post w offtopie miałby 20pkt, podczas gdy jakiś wartościowy, zasługujący na wyróżnienie miałby 0. Więc gdyby istniałą opcja wyświetlenia gdzieś przy poście ile pkt repki ma dany post, albo nawet gdyby istniała możliwość dodania gdzieś w profilu użytkownika tego "menu", które każdy może u siebie zobaczyć w panelu to też byłoby spoko
__________________

Meryam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023