Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.06.2009, 15:56   #1
magda1984
 
Zarejestrowany: 07.09.2006
Skąd: Białystok
Płeć: Kobieta
Postów: 115
Reputacja: 10
Domyślnie Kody i sztuczki

Z tego względu że w grę grało już wiele osób, a w piątek będziemy mieli do niej dostęp już wszyscy, myśle że przyda się jeden konkretny temat o kodach i sztuczkach.
Jeśli jakieś znacie to wklejajcie. Na pewno innym się przydadzą.
magda1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.06.2009, 16:10   #2
Chatoyant
 
Zarejestrowany: 21.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 184
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

Kilka kodów było podawane w tym temacie:
Cytat:
Napisał Fizzly Zobacz post
Konsola kodów
Tak jak w przypadku TS2, otwieramy ją kombinacją klawiszy CTRL + SHIFT + C. Wpisany tam kod zatwierdzamy klawiszem ENTER. Podstawowe, niekoniecznie przydatne kody poznasz wstukując w konsolce "help".


"moveobjects on"
Tak, tak, kody... I tym razem korzystamy z nagłówkowego kodu, jeśli chcemy aranżować ogrody lub otoczenie, wykorzystując "obiekt na obiekcie". Otwieramy konsolę kodów i wstukujemy "moveobjects on". Trzeba pamiętać, aby nie umieszczać drzwi i okien z aktywowanym kodem, ponieważ po jego dezaktywacji zdarza się, że okna i drzwi są dosłownie zamurowane. Zatem, jeśli korzystasz z tego kodu, koniecznie wstukaj "moveobjects off", jeśli rozmieszczasz drzwi/okna.

Pieniądze za kody
Nie, to nie kolejna akcja promocyjna lejsów. Jeśli brakuje ci gotówki, a niekoniecznie musisz grać uczciwie, otwierasz konsolkę kodów, i wstukujesz kolejno: "kaching" dla 1.000 simoleonów lub "motherlode" dla 50.000 simoleonów.

Dodatkowe ubrania
Wstukaj w konsoli kodów "unlockOutfits on", aby aktualna rodzina miała dostęp do wszystkich ubrań z poszczególnych awansów w pracy. Dodatkowo dzieci mogą przebrać się za roznosiciela gazet (strój z torbą). Ubrania możesz wykorzystywać jako "na codzień". Wszystko znajdziesz w szafie/komodzie.
__________________
Confused? At a loss for what to do? Wow, sounds like you're human. Good luck.
Chatoyant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 16:12   #3
Agnieszka86
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

fajny pomysł na posta kody na kase standardowo
kaching- dostajesz 1000 simoleonów
motherlode -zdobywasz fortunę w postaci 50 000 simoleonów
i np można wypisac co trzeba zrobic do umiejetności np. te nieszczesne wazywa jakie i ile ich jest. to samo tyczy sie ryb czy przepisow kulinarnych

"moveobjects on" tylko po co ten kod kiedy w standardzie jest tyle udogodnien, stawiac mozna jak sie chce( pod kontem) ja skalniak mam zrobiony jedno na drugim. najpierw kwiaty na to skałki a obok drzewa. mi sie wydaje ze wystarczajaco jest dobrze. Ale w sumie jak kto chce

Ostatnio edytowane przez Björk : 01.06.2009 - 18:47
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 20:00   #4
bigkar
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

Cytat:
Napisał An. Zobacz post
Kilka kodów było podawane w tym temacie:
To nie sa dodatkowe ubrania. To ubrania NPC.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 20:13   #5
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,573
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

Cytat:
Napisał Agnieszka86 Zobacz post
"moveobjects on" tylko po co ten kod kiedy w standardzie jest tyle udogodnien, stawiac mozna jak sie chce( pod kontem) ja skalniak mam zrobiony jedno na drugim. najpierw kwiaty na to skałki a obok drzewa. mi sie wydaje ze wystarczajaco jest dobrze. Ale w sumie jak kto chce
Jak to po co ten kod ? bez niego nie umiał bym nawet budować w simsach
umożliwia stawianie obiektów gdzie się chce nie zważając na to czy już coś tu stoi
a tak po za tym tu jest spis kodów


• Kaching - wzbogaca twoją rodzinę o 1 000 dodatkowych simoleonów
• Motherlode - wzbogaca twoją rodzinę o 50 000 dodatkowych simoleonów
• Moveobjects on/off - umożliwia przestawianie zablokowanych obiektów
• constrainFloorElevation [true/false] - z opcją 'false' umożliwia edycję terenu nawet kiedy są już na nim obiekty
• disableSnappingToSlotsOnAlt [on/off] - z opcją 'on' i wciśniętym klawiszem ALT, umieszczane obiekty nie muszą przylegać do siatki budowy
• fadeObjects [on/off] - włącza/wyłącza cienie obiektów
• testingCheatsEnabled [true/false] - z opcją true masz możliwość używania zablokowanych interakcji itp.
• fps [on/off] - wyświetla pasek informujący o tym z jaką prędkością klatek na sekundę gramy
• fullscreen [on/off] - włącza/wyłącza tryb gry w trybie pełnoekranowym
• hideHeadlineEffects [on/off] - włącza/wyłącza dymki nad głowami simów
• jokePlease - wyświetla losowy dowcip
• quit - zamyka grę
• unlockOutfits [on/off] - należy wpisać przed wejściem do CASa, odblokowuje ubrania specjalne np. pracowników
• familyfunds [Familyname] # - dodatkowe simoleony dla dowolnej rodziny
Wielebny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 12:14   #6
magda1984
 
Zarejestrowany: 07.09.2006
Skąd: Białystok
Płeć: Kobieta
Postów: 115
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

Mi ciągle brakuje sposobu na to, aby jednym ruchem w kilka sekund nasz sims miał umiejętności takie jak Gotowanie, Wędkowanie, Ogrodnictwo itd. rozwinięte na maxa. Chciałabym aby od razu mój Sim potrafił świetnie grać na gitarze, albo, żeby mógł sadzić od razu wiele roślin i w ogóle żeby był dobry we wszystkim

W sims 2 była taka możliwość, nie wiem jak tutaj.
Dzięki niej nie skupiałam się na ciągłym podnoszenie umiejętności - bo jak je w końcu osiągnełam to Sim miał juz umierać
nie lubie ich rozwijać, dlatego jeśli ktoś zna bądź się dowie, jak zrobić, żeby od razu Sim umiał wszystko, to będe wdzięczna za info
magda1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 12:17   #7
menowa
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

a nie ma żadnego kodu w stylu "maxmotives" ?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 14:10   #8
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

Cytat:
Napisał magda1984 Zobacz post
Mi ciągle brakuje sposobu na to, aby jednym ruchem w kilka sekund nasz sims miał umiejętności takie jak Gotowanie, Wędkowanie, Ogrodnictwo itd. rozwinięte na maxa. Chciałabym aby od razu mój Sim potrafił świetnie grać na gitarze, albo, żeby mógł sadzić od razu wiele roślin i w ogóle żeby był dobry we wszystkim

W sims 2 była taka możliwość, nie wiem jak tutaj.
Dzięki niej nie skupiałam się na ciągłym podnoszenie umiejętności - bo jak je w końcu osiągnełam to Sim miał juz umierać
nie lubie ich rozwijać, dlatego jeśli ktoś zna bądź się dowie, jak zrobić, żeby od razu Sim umiał wszystko, to będe wdzięczna za info
Całą przyjemność z gry tracisz Możesz wziąć życie epickie i wtedy masz dużo czasu na rozwijanie umiejętności, a jeszcze jak grasz simem od dziecka to już w ogóle Ale jak chcesz możesz sprawdzić taki sposób na naukę jednej umiejętności. Zaznaczam, że dopiero przetestowany mam go na jednym simie i to przypadkowo, więc nie wiem, czy się sprawdzi, ale możesz zobaczyć. Otóż tak: KAŻ SWOJEMU SIMOWI WYKONYWAĆ DANĄ CZYNNOŚĆ ZWIĄZANĄ Z NAUKĄ UMIEJĘTNOŚCI NP. NIECH PATRZY PRZEZ TELESKOP, NASTĘPNIE WYJDŹ DO INNEJ RODZINKI, OCZYWIŚCIE KONIECZNIE ZAPISUJĄC STAN GRY. Pograj trochę tą drugą rodzinką, tak ze 2, 3 dni i wróć z powrotem do swojej poprzedniej (nie zapominaj o zapisach jak cię program pyta). U mnie jak wszedłem (to był przypadek) to miał gość już 10 pkt logiki, a zostawiłem go może na jakieś 3 dni i grałem inną rodziną. Ale pamiętaj, że nie wiem, czy to przypadek, czy na prawdę jakiś sposób, ale może warto spróbować
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 23:30   #9
magda1984
 
Zarejestrowany: 07.09.2006
Skąd: Białystok
Płeć: Kobieta
Postów: 115
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

hmmm.. może to jest sposób
zobaczy czy jakieś sztuczki na to będą opisane w książeczce która będzie chyba dodana do wersji kolekcjonerskiej, jeśli ktoś zamówił taką i dostanie ksiązeczke z kodami i sztuczkami to niech od razu wklepie w tym temacie
magda1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.06.2009, 00:48   #10
hekate20
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kody i sztuczki

jestescie pewni ze kody z sims 2 beda pasowaly do 3? a przynajmniej te na kase?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023