Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.08.2008, 16:14   #1
Zygzak
 
Avatar Zygzak
 
Zarejestrowany: 17.07.2007
Postów: 8
Reputacja: 10
Smile Kwietniki

Poradnik złożony z 3 części, na razie odkryłam 3 sposoby budowania kwietnika. Wszystkie 3 opierają się na tym samym ale efekt końcowy jest nieco inny więc podzieliłam na 3 części. Może ten sposób jest już dawno znany, ja wymyśliłam go niedawno

- Kwietniki nadają się do domów z fundamentami. Można je zrobić też w tych bez fundamentów ale będzie je widać tylko przy przełączeniu na piętro…Dlatego też to odradzam .

- Kwietniki nie mogą przylegać do ścian domu. Najlepiej robić je co najmniej 2 kratki od jakichkolwiek ścian. Dwa kwietniki mogą do siebie przylegać tworząc jeden długi, lub odstawać na tyle kratek ile chcą.

- Do stworzenia kwietnika przydadzą się sztuczne kwiatki ściągnięte z Internetu, takie których nie trzeba podlewać. Jeśli ktoś ma TS2 Cztery pory roku to może wykorzystać kwiatki „maxisowe” umieszczając w kwietniku zraszacz. Jeśli nie macie sztucznych kwiatków ani zraszacza będziecie musieli używać kodu „move_objects on” żeby wyciągać kwiatki z kwietnika na ziemię i tam je podlewać…albo kupowac nowe

-Jeśli kwiatki nie chcą włazić do kwietników wpiszcie „move_objects on” a po skończonej operacji „move_objects off”

Sposób 1. Prosty, łatwy i przyjemny. Myślę że każdy z łatwością go zrobi.
Ja wykonałam go ze ścian na potrzeby dalszych części poradnika, ale jeśli jest to dla was trudne możecie wykorzystać fundamenty zamiast ścian i ominąć punkty 2-5.

1. Stawiamy prostokąt z czterech ścian o wymiarach 3x1 kratki.



2. Obok niego w odstępie jednej kratki stawiamy fundament.



3. Wpisujemy kod „boolProp constrainFloorElevation false” i przeciągamy
Narzędziem wyrównywania terenu od fundamentu (bocznej przeźroczystej kratki fundamentu) do prostokąta.



4. Ścianka zniża nam się do poziomu fundamentów. Wpisujemy kod „boolProp constrainFloorElevation true”
5. Kasujemy fundament.
6. Na ścianki stawiamy płytki podłogowe w przypominające ziemię. Jak ktoś nie ma takich to Może postawić dywan albo coś brązowego.
7. Na ścianki kładziemy jakieś pokrycie, cegiełki, drewienko czy coś innego.



8. Na dookoła podłogi stawiamy murek.
9. Tak żeby otaczał cały kwietnik.
10. Do środka kwietnika stawiamy kwiatki.



I cieszymy się ładnym kwietnikiem w naszym ogródku .

Spoiler: pokaż
EDIT by Caesum: UWAGA! Do poniższych sposobów nie udało mi się zrobić nowych zdjęć na podstawie samych opisów, dlatego też daję je w spoilerze. Jeżeli chcecie, to możecie spróbować je odwzorować (pokażcie potem screeny i sposoby! ). W innym razie polecam zamiast tego spróbować ułożyć kwietniki za pomocą OMSP, czyli specjalnych powierzchni, które można unosić i obniżać, a potem ukryć. Wystarczy je ustawić według własnego widzimisię i na nich postawić kwiatki (kliknij TU i TU).

Sposób 2. Trochę trudniejszy. Teraz będziemy stawiać kwietnik na stole Jeśli komuś wydaje się to dziwne i nieciekawe niech zobaczy zdjęcie końcowe. Ja myślę że nie wygląda to tak źle.

11.Na początek trochę proporcji
Czary stolik jest trochę wyższy od fundamentu. Wysokością odpowiada stołom, etażerkom i biurkom. Wystarczy jedno kliknięcie w górę (na razie nic nie klikać!)
Biały stolik jest niższy od fundamentu, jest wysokości stolików do kawy. Jedno kliknięcie w dół (Też nie klikać).
Zielony blat jest wyższy od fundamentu o dwa kliknięcia i jest tak wysoki jak inne blaty.
12. Żeby zrobić kwietnik na stole powtarzamy czynności 1-6 i kasujemy ściany.
13. Budujemy fundament. Wpisujemy kod „boolProp constrainFloorElevation false” i podnosimy fundament o tyle ile napisałam w proporcjach dla poszczególnych stołów.(Na zdjęciach opcja dla stołów.)
14. Kiedy nasz fundament jest już wyzej/niżej…
15. …narzędziem wyrównywania terenu na naszych dwóch obiektach wykonujemy operację z punktu 4.
16. Kiedy nasz kwietnik widzi świat z większej wysokości...wyrównujemy podłogę pod fundamentem i pozbywamy się go...
17. Wpisujemy kod „boolProp constrainFloorElevation true” a do kwietnika wkładamy kwiatki.
18. A pod kwietnik stół
19. I zdjęcie końcowe:

20.I jeszcze blaty. Jakby ktoś miał problem. Wykonujemy punkty 12-17 w punkcie 13 podnosimy fundament o 2 kliknięcia. Dodajemy kwiatki. Punkt 17 powinien wyglądać tak:
21. Pod kwietnikiem stawiamy blaty. TYLKO wysepki!
22. Tył kwietnika ogradzamy murkiem

Sposób 3. Najfajniejszy stwarza duże możliwości do ozdabiania Teraz kwietniki na ogrodzeniu.

23. Proporcje. Jak widzicie nie każdy murek jest taki sam. Będziecie musieli obniżać lub podwyżać kwietnik tak jak w punktach 13-16.
24. Wykonujemy punkt 12. Płytki podłogowe otaczamy murkiem.
Ładujemy kwiatki. I na ziemi Pod płytkami stawiamy ogrodzenie.


Koniec!! No co wy? Już śpicie? Teraz czas na fotki kwietników które ja wymysliłam może któreś wam się spodobają
__________________
Pozdrawiam, Zygzak


Ostatnio edytowane przez Caesum : 16.08.2023 - 19:48
Zygzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.08.2008, 19:26   #2
Chantelle
 
Avatar Chantelle
 
Zarejestrowany: 17.02.2008
Skąd: Wonderland
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 438
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwietniki

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Super robota Zygzak.
1000000000000000000000000000000000000/10
Chantelle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2008, 19:42   #3
stotka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwietniki

jestem pod wielkim wrazeniem super!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2008, 19:56   #4
asiolek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwietniki

Bardzo fajny poradnik, przyda się
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2008, 22:59   #5
bubel-96
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwietniki

Niezłe. Wszystko rozumnie napisane. No i ciekawy efekt końcowy ;D
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2008, 11:56   #6
shizeR
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwietniki

ale fajne na pewno mi się przyda
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2008, 12:50   #7
Zygzak
 
Avatar Zygzak
 
Zarejestrowany: 17.07.2007
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwietniki

No to siem cieszem Na początku bałam się otworzyć ten temat
__________________
Pozdrawiam, Zygzak

Zygzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.09.2008, 10:08   #8
TeaHouseMoon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwietniki

A ja mam pytanie trochę z innej beczki: czy da się tym kodem zmienić wysokość ogrodzenia? Żeby było np. wyższe? :>
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2008, 16:31   #9
Zygzak
 
Avatar Zygzak
 
Zarejestrowany: 17.07.2007
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwietniki

Niee...chyba nie Ja nie umiem ale można zrobić z dwóch jedno...chyba na forum jest do tego jakiś poradnik
__________________
Pozdrawiam, Zygzak

Zygzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.09.2008, 06:20   #10
ajkusia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwietniki

ale swietny szkoda ze mnie mam simsow ale jak bd miala to owszem sprobuje
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023