Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10.02.2014, 22:17   #1
duusia
 
Zarejestrowany: 03.02.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Problem z płynnością gry.

Witam. Mam problem z płynnością gry. Mianowicie - po przyspieszeniu gry simy się co parę sekund zwieszają, a także czas np. na trzecim lub czwartym poziomie przyspieszenia klatkuje razem z simami. Dodam, że całe tło czyli drzewa, rośliny, refleksy na wodzie czy też deszcz lub śnieg działa płynnie nawet na maksymalnym przyspieszeniu.
Na początku myślałam, że to problem mojej karty graficznej gdyż po pierwsze nie ma jej na liście obsługiwanych przez simsy kart, a po drugie w ogóle mi jej nie wykrywało i po pierwszym wejściu w simsy wyskakiwał błąd, że nie znaleziono mojej karty w bazie danych itd. Poszukałam, pokombinowałam i udało mi się naprawić problem z nie wykrywaniem karty, lecz problem cięcia samych simów nie ustał.

Od razu odpowiem na większość pytań jakie możecie mi zadać.
1. Czy masz oryginalne simsy - Tak mam.
2. Czy masz jakieś modyfikacje - Tak mam, ponieważ myślałam, że problem leży właśnie w modyfikacjach, ale niestety to nie był problem tych ścinek.
3. Jaki masz sprzęt :
-AMD FX(tm)-8150 Eight-Core Processor 8x 3,6 (Turbo 8x 4,2)
-Pamięć ELIXIR DIMM 2x 4GB DDR3 1333MHZ
-Zasilacz Corsair VS 550W
-Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3
-WD Black WD1002FAEX (3.5", 1TB, SATA/600)
-GeForceŸ GTX 770 Palit
4. Czy masz najnowsze sterowniki od karty graficznej - Tak mam.
5. Czy masz zaktualizowane simsy - Tak mam. Wersja 1.67.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, gdyż nie mam już zielonego pojęcia czemu tak jest.
duusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.02.2014, 13:46   #2
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Może za dużo programów pracuje w tle np. gg, przeglądarka? Wyłącz je i zobacz, czy płynność się poprawi.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.02.2014, 14:58   #3
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Nie pamiętam gdzie dokładnie, ale ktoś wspominał o poradniku dot. właśnie płynności gry, nie wiem czy nie przypadkiem anie_1981 jest jego autorką/tłumaczem. W każdym razie wspomniane jest o częstym czyszczeniu komputera CCleanerem, wyłączaniem zbędnych programów i antywirusa. Jak ściągasz CC w formacie package możesz je skompresować. Tu masz poradnik dot. plików package.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2014, 12:11   #4
duusia
 
Zarejestrowany: 03.02.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Cytat:
Napisał Searle Zobacz post
Może za dużo programów pracuje w tle np. gg, przeglądarka? Wyłącz je i zobacz, czy płynność się poprawi.
Tutaj nie chodzi o zbyt dużą ilość programów, ponieważ cała gra by przycinała, a nie tylko czas czy same simy.

Zaraz sprawdzę ten program i powiem jaki rezultat.
duusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2014, 12:15   #5
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Cytat:
Napisał duusia Zobacz post
Tutaj nie chodzi o zbyt dużą ilość programów, ponieważ cała gra by przycinała, a nie tylko czas czy same simy.
I tu ci powiem, że się mylisz Też mi się kiedyś zacinał czas i simy, a otoczenie było płynne, ale jak zaczęłam wyłączać programy w tle to, cóż, szału wciąż nie było, ale mimo wszystko coś niecoś się poprawiło. Na pewno rzadziej się zacinało, a czasami w ogóle.
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2014, 14:39   #6
duusia
 
Zarejestrowany: 03.02.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Cytat:
Napisał Kędziorek Zobacz post
I tu ci powiem, że się mylisz Też mi się kiedyś zacinał czas i simy, a otoczenie było płynne, ale jak zaczęłam wyłączać programy w tle to, cóż, szału wciąż nie było, ale mimo wszystko coś niecoś się poprawiło. Na pewno rzadziej się zacinało, a czasami w ogóle.
Nie mówię NIE, ale w tle zwykle tylko skype włączony.
Dodam też, że na starym kompie nie było takich problemów mimo, że komputer był dość słaby. Owszem chodził ciężko na trzecim tempie czasu, ale na pierwszy m i drugim działało płynnie. A tutaj? Na żadnym nie działa dobrze. Ale zobaczę po skompresowaniu tych plików co będzie.
I przy okazji pytanie. Czy po skompresowaniu tych plików mam usunąć te nie skompresowane i zamienić je na te skompresowane? ( tak wiem, masło maślane )
duusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2014, 18:09   #7
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

A sprawdź, czy gra będzie zacinać, jak uruchomisz bez folderu Mods.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2014, 19:44   #8
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Cytat:
Napisał duusia Zobacz post
I przy okazji pytanie. Czy po skompresowaniu tych plików mam usunąć te nie skompresowane i zamienić je na te skompresowane? ( tak wiem, masło maślane )
Może ich nie usuwaj, bo jak jakieś CC Ci się przestanie podobać, to potem trudno je usunąć jak już jest skompresowane. Lepiej przenieś te nieskompresowane pliki gdzie indziej, tak w razie czego.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2014, 22:23   #9
Chwalisława
 
Avatar Chwalisława
 
Zarejestrowany: 16.05.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 464
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Cytat:
Napisał Mlecyk Zobacz post
Nie pamiętam gdzie dokładnie, ale ktoś wspominał o poradniku dot. właśnie płynności gry, nie wiem czy nie przypadkiem anie_1981 jest jego autorką/tłumaczem. W każdym razie wspomniane jest o częstym czyszczeniu komputera CCleanerem, wyłączaniem zbędnych programów i antywirusa. Jak ściągasz CC w formacie package możesz je skompresować. Tu masz poradnik dot. plików package.
No ja właśnie tego używałam i gra była płynniejsza, ale niestety usunęłam i teraz nie wiem, jak to się nazywało
Chwalisława jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2014, 22:40   #10
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Problem z płynnością gry.

Ja kiedyś miałam taki problem z przycinaniem mimo, że dopiero zaczęłam grę w nowym mieście. Pomógł mi reset miasta przy użyciu Master Controllera. Overwatch to kolejny mod który zainstalowałam by utrzymywał grę w dobrej kondycji. Warto zaopatrzyć się w te mody, dużo dobrego mogą zdziałać
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
problem z grafiką


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023