Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.10.2008, 13:49   #1
Thriller
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Fotostory

Refleksja po lekturze kilku tematów z działu "Fotostory": czy na forum nie powinno wprowadzić się ostrzeżeń dotyczących tego, od jakiego wieku zalecane jest fotostory? Zauważyłam, że tylko nieliczne opowiadania mają w temacie informacje na ten temat. Pozostałe, chociaż często dotyczą erotyki bądź przemocy, a w ich treści pojawiają się wulgaryzmy, nie są w żaden sposób oznaczone. A było nie było, średnia wieku na forum jest chyba dość niska.

Druga kwestia: czy nakaz publikowania sond wraz z fotostory to tylko martwy przepis?

Pozdrawiam!
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 26.10.2008, 13:52   #2
lithium
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotostory

mhm, czyli wierzysz ze jezeli w tytule bedzie "od 18 lat" to mlodsi nie beda tego czytac? ; )
 
stare 26.10.2008, 14:06   #3
Thriller
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotostory

Czy wierzysz, że programów z czerwonym kółeczkiem nie oglądają nieletni? .
Takie oznaczenie pozwala na szybką weryfikację treści - wiadomo przynajmniej, czego nie warto czytać. To nie jest zakaz, tylko udogodnienie.
 
stare 26.10.2008, 14:07   #4
Souris
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotostory

to zachęci dzieci jeszcze bardziej do czytania i tyle mam do powiedzenia |=)
 
stare 26.10.2008, 14:15   #5
lithium
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotostory

zawsze mi sie wydawalo ze najlepiej jest sie troche zapoznac z tekstem by ocenic czy warto go czytac badz nie. no ale coz, niektorzy lubia oceniac po pozorach :}
 
stare 26.10.2008, 14:41   #6
Callineck
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotostory

Wg mnie jeśli będzie oznaczenie +18 nie zachęci to do czytania, raczej do oglądania zdjęć Poza tym takim symbolem zwykle określa się teksty lub/i obrazki o treści erotycznej, wulgaryzmy i przemoc są dozwolone od lat 16.
Może wystarczy zaznaczyć "Dla dojrzałego czytelnika"...
Z moich obserwacji wynika, że skutecznym "sitem" jest długość odcinka...
Przepis o dodawaniu sondy do FS można uznać za nieobowiązujący przez odwyknienie...
 
stare 26.10.2008, 15:00   #7
Thriller
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotostory

Przyznanie ostrzeżenia przy usystematyzowanych kryteriach zależy od różnych czynników .

Może za dużo czasu spędziłam po zachodniej stronie Internetu, ale wypisanie tzw. "ratingu" i ostrzeżeń bardzo ułatwia dobór lektury i nie jest oznaką "oceniania czegoś po okładce" (chyba że ktoś uważa, że napisanie przy tekście NC-17 jest trampoliną do popularności . Na dodatek daje autorowi większe pole do manewru - nikt się go nie będzie czepiał, jak na zdjęciu błyśnie nagim tyłkiem albo opisze wyjątkowo brutalną scenę, jeśli na początku zaznaczy, że tekst jest zalecany od jakiegoś wieku.

Mam tutaj zdanie zbliżone w sumie do Callineck.

Ostatnio edytowane przez Thriller : 26.10.2008 - 20:21 Powód: bonus
 
stare 26.10.2008, 15:10   #8
Callineck
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotostory

Może po prostu +18 jest skuteczne przy włączonej kontroli rodzicielskiej...
 
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023