Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.09.2013, 18:15   #21
Yuki
 
Avatar Yuki
 
Zarejestrowany: 19.07.2011
Skąd: z Afganistanu
Płeć: Kobieta
Postów: 660
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

To nie są moje wymagania ani kryteria. Narzucone również nie będą. Tekst zostawiłam bez oceny, ponieważ uważam to za zbędne w obliczu podania tylko sugestii dotyczących fotostory.
Sądzę jednak, że jak już ktoś coś pisze, to każda rada bywa pomocna, a im ich więcej, tym pisarzyna bogatszy w wiedzę. Nie chodzi mi o pogrążenie kogokolwiek, nie piszę, że tekst jest zły. To postronne uwagi od kogoś, kto może nie zna się profesjonalnie na pisaniu, ale jest wybrednym czytelnikiem. Czy to źle?
__________________
[IMG]http://i44.************/1z2jbzq.jpg[/IMG]

Yuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.09.2013, 19:57   #22
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Cytat:
Napisał Caesum
O przepraszam, Piękna i Bestia ma całkiem długie odcinki, a nie pamiętam, by ktoś na to narzekał. W przypadku Maskarady, która ma około 5/6 stron na odcinek, czy Alice Waters, której ostatni odcinek rozrósł się do 10 stron też nic takiego nie zauważyłem.
Ja temu nie zaprzeczyłem, napisałem tylko, że chcę spróbować napisać moje FS w innej niż dotychczas formie, w której długie odcinki byłyby zbyt męczące, zakładając tak częste ich publikowanie.

Oczywiście zgadzam się z Tobą i z Yuki, że tekst musi mieć ręce i nogi, ale nie każdy tekst jest skierowany do wszystkich. Jeżeli ktoś chce długich opisów i sceny rozwleczonej na 3 strony - proszę bardzo, tego jest tutaj dużo. Piszę coś innego, niektórym się to podoba, innym nie. Każdego własna sprawa, co wybierze.

Każdy komentarz jest cenny i starannie go czytam, z niektórymi uwagami się zgadzam, a z innymi nie. Uważam, że faktycznie powinien poświęcić więcej miejsca na uczucia bohaterów, ale z drugiej strony nie będzie to na pewno kosztem zbyt długiego odcinka. Podam taki przykład: czy ktokolwiek oglądałby modę na sukces, gdyby każdy codzienny odcinek trwał 2 godziny? No nie sądzę. Ale odcinki są krótkie i częste i wbrew pozorom serial ma swoich wiernych fanów (choć tam nawet i fabuła leży). A tak dla kontrastu, Gra o Tron? (cóż za podobieństwo, przypadek? ). Serial działa zupełnie w innym systemie no i dobrze.

To że na forum wytworzył się system długich odcinków co dłuższy czas wcale nie oznacza, że to stanowi jakiś kanon doskonałości Wystarczy cofnąć się parę stron w dziale i przejrzeć sobie FSy z tamtego okresu - co poniektórzy pewnie dostaną szoku
Oczywiście szanuje uwagi każdego, każdy ma prawo do własnej opinii. Póki co chcę to poprowadzić na własny sposób, zobaczyć, czy się sprawdzi. Przecież nie piszę epopei narodowej, w każdej chwili mogę zmienić formę, a jak się wysilę to i pewnie dałoby się to wsadzić w trzynastozgłoskowiec Ale po co?

Poza tym, tak na przyszłość, bardziej proszę o zrozumiałe czytanie tego co ja piszę poza tekstem właściwym - przecież to samo co teraz napisałem było napisane już kilka razy.
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 22:17   #23
Yuki
 
Avatar Yuki
 
Zarejestrowany: 19.07.2011
Skąd: z Afganistanu
Płeć: Kobieta
Postów: 660
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Ależ mi nie chodzi o to, żeby od razu eseje na kilkanaście stron pisać. Po prostu w języku polskim przyjęte są pewne normy, od których generalnie się nie odchodzi i, wbrew pozorom, wcale one nie ograniczają i nie zmuszają pisarzy do szablonowego tworzenia. Z góry się wie, że urwane zdania, krótkie opisy, poskąpienie uczuć i powierzchowne przedstawienie postaci nie jest na poziomie nawet przeciętnym.
Oczywiście żebyśmy nie zrozumieli się źle. Przed chwilą nie wymieniłam cech Twojego opowiadania, tylko generalnie wymieniłam najczęściej popełniane błędy.
__________________
[IMG]http://i44.************/1z2jbzq.jpg[/IMG]

Yuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 23:09   #24
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Gio - i właśnie dlatego napisałem, że osobiście daję ci wolną rękę. Moje zdanie znasz - i to jest ważne. Czy z niego skorzystasz to już inna sprawa. Masz swoją wizję i bardzo dobrze, że trzymasz się jej bez względu na komentarze. Gdybym ja się sugerował wszystkimi komentarzami moje fotostory z wiktoriańskiej Anglii przeniosłoby się do Polski czasów teraźniejszych, więc naprawdę trzeba mieć wzrok i słuch wybiórczy.

Oczywiście dalej będę tu zaglądać i komentować, bo chcę zobaczyć, czy twoja wizja wypali. Chyba, że mi zabronią, wtedy nie będę słuchał przestanę.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 15.09.2013 - 23:17
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 23:31   #25
Yuki
 
Avatar Yuki
 
Zarejestrowany: 19.07.2011
Skąd: z Afganistanu
Płeć: Kobieta
Postów: 660
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Myślę, że Caesum podsumował to wszystko bardzo dosadnie. Absolutnie nie chcę nic narzucać. Zresztą fs fajne, to nie ma co brać nuektórych uwag do siebie :-P
__________________
[IMG]http://i44.************/1z2jbzq.jpg[/IMG]

Yuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2013, 11:42   #26
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Tak, faktycznie Caesum wszystko mądrze podsumował, zatem nie mam już nic do dodania i zapraszam na kolejny odcinek realizowany zgodnie z moim szatańskim planem

ODCINEK 3

Pastor Smith po przeprowadzonym nabożeństwie udał się na plebanie, gdzie miał zamiar spędzić resztę dnia. Poranna rozmowa z Victorią Morrison wyprowadziła go z równowagi i nie mógł myśleć o niczym innym. Myślał o tej kobiecie jak o demonie, który bez pukania wtargnął do jego życia i co jakiś czas dawał znaki swojej obecności.



Pojawiła się w jego życiu 17 lat temu, z dzieckiem na rękach. Płakała, mówiła, że nie wie, dokąd ma pójść. Dopiero co objął duszpasterstwo w parafii w Axmaqview, więc w ogóle jej nie znał. Zaproponował, że przekaże dziecko siostrom zakonnym, a ona w tym czasie będzie mogła stanąć na nogi, a gdy już to zrobi – odebrać swoje dziecko i zacząć nowe życie. Jednak zdarzył się wypadek, którego ojciec Smith nigdy sobie nie wybaczy. Myślał, że Victoria wyjechała z miasta i nikt nigdy o tym się nie dowie, jednak im dłużej urzędował w parafii, tym więcej wiedział o ludziach tutaj mieszkających. Okazało się, że Victoria jest żoną lokalnego przedsiębiorcy i miliardera – Jacka Morrisa. Dwa lata zajęło mu odważenie się na powiedzenie jej prawdy. Chciał się również dowiedzieć, dlaczego go okłamała i dlaczego oddała mu dziecko. Gdy Victoria dowiedziała się o wypadku zagroziła, że powie wszystkim, co zrobił z jej dzieckiem. Mimo, iż sama miała wiele na sumieniu, obciążyła także i jego samego. On, uległszy jej szantażowi, zgodził się przeprowadzić fałszywy pogrzeb jej męża, którego prawdopodobnie zabiła – szczegółów nigdy nie poznał. W zamian, ona miała dochować jego tajemnicy. Mimo, iż wina nie całkiem leżała po jego stronie i przy odrobinie szczęścia mógł się wybronić, wiedział, że z tą kobietą nie należy zadzierać. Była zbyt mocna i miała wokół siebie zbyt wielu ludzi i dużo pieniędzy, którymi mogła posłużyć się w dowolny sposób. Był pewien, że jeżeli wypowie jej wojnę, to ta kobieta zada mu śmiertelny cios.

A teraz, gdy myślał, że już to wszystkie jest zanim, pojawiła się znowu. Umówili się na spotkanie. Okazała się, że ktoś oprócz nich wie o wszystkich zdarzeniach sprzed wielu lat. Zna ich wspólne tajemnice… tylko kto? Jeżeli ktoś zna grzechy Victorii, oznacza to, że i sam pastor jest w niebezpieczeństwie. Ojciec Smith sam przed sobą nie chciał tego przyznać, ale prawda była taka, że ta sprawa bezpośrednio dotyczy również i jego.


Mężczyzna przykucnął w swoim skromnym pokoju i skierował wzrok na krzyż wiszący na ścianie. Przeżegnał się i opuścił głowę. Dlaczego musi płacić za nieswoje grzechy?

***



Gdy Victoria Morrison opuściła katedrę, postanowiła na pieszo udać się do domu. Nie chciała kolejnej niedokończonej podróży taksówką i nachalnego taksówkarza. Poza tym był to dobry powód, żeby w samotności spędzić kilka minut i maszerując przez miasto poukładać sobie wszystko w głowie. A było tego dużo. Tak… 15 lat temu może i postąpiła niewłaściwie. Ale broniła siebie. Broniła rodziny przed zagrożeniem, jakim był dla niej jej mąż. A 17 lat temu… chroniła siebie, a także dziecko, które dopiero się narodziło, a już miało się stać ofiarą ojca. W życiu popełniła wiele błędów. Za wszystkie bardzo żałowała. Nie czuła się jednak winna. Wiedziała, ze zrobiła wszystko co w jej mocy, by je naprawić. By ludzie, których kochała byli szczęśliwi. Przejęła na siebie ciężar popełnionych przez siebie win i musi z tym żyć. Wiedziała, że da radę, jednak perspektywa następnych wielu lat złudzeń, że wszystko jest w porządku nie budziła w niej entuzjazmu. Lecz czy miała jakikolwiek wybór?
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2013, 15:47   #27
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Rozmyślania pastora intrygująco odsłaniają stare tajemnice choć jeszcze niewiele wiadomo. Zresztą, nie spodziewałam się, że już tak na początku fabuły wszystko się wyjaśni, wszak byłoby to naiwne podejście autora. Akcję i napięcie trzeba odpowiednio wystopniować i jak na razie wychodzi to dobrze, krótko i konkretnie.

Podoba mi się również wizualna kreacja postaci. Pastor - taki łysiejący dziadek i Victoria, której twarz jest nieco beznamiętna, zimna, na której ślady zostawiły życiowe niepowodzenia. Każda z tych postaci, przedstawia się jak aktor idealnie dobrany do swojej roli.

W Twoim pisaniu jest to "coś", co nigdy czytelnika nie zawodzi i nie nudzi. Można się tylko wkurzyć kiedy zaczynasz i nie kończysz.
cerastes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2013, 18:17   #28
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Fajnie, że w tej części dużo się wyjaśniło. Ciekawe, kim takim był ten mąż Victorii, że musiała się przed nim bronić?
Odcinek jak zwykle mi się podoba :3
A co do błędów:
Cytat:
Okazała się, że ktoś oprócz nich
Powinno być o
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2013, 21:13   #29
WhiteSugar
 
Avatar WhiteSugar
 
Zarejestrowany: 14.08.2013
Skąd: Brzuszek :3
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 126
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Powiem szczerze, że od mojego ostatniego komentarza strasznie czekałam na następny odcinek!
Bardzo mi się podoba, na serio, obejrzałam również 8 sezonów i to nie raz (jak maniaczka) i ciągle czuję ten klimat "Gotowych" - ten list, sprawa z mężem, dzieckiem, pastor itp., mimo że nie odwoływałeś się do tego.
Odcinek króciutki, ale i tak jest świetny. Parę błędów mogłabym wytknąć, bardziej językowych i stylistycznych, ale mało
Super! Będę czekać na następne odcinki, papa :3
WhiteSugar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2013, 21:20   #30
Yuki
 
Avatar Yuki
 
Zarejestrowany: 19.07.2011
Skąd: z Afganistanu
Płeć: Kobieta
Postów: 660
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Cóż, jeśli chodzi o aspekty techniczne tekstu oraz poprawność językową, to lepiej wypowiadać się nie będę, bo może to być niekiedy dość kontrowersyjne na tym forum. Także skupię się na fabule, jednak muszę wtrącić, że nadal opisy uczuć nie oddają tego, co czułby przeciętny człowiek w sytuacjach, w jakich znaleźli się Twoi bohaterowie.
Jednak pod względem fabularnym rzeczywiście opko jest całkiem ciekawe. Wzbudzasz ciekawość, co jest generalnie jedną z najważniejszych rzeczy. Za wiele się nie wyjaśniło, może wyklarowała się cała sytuacja, ale tak, jak się spodziewałam, dlatego czekam na ciąg dalszy. Intrygujesz, a tego często w fs brakuje.
__________________
[IMG]http://i44.************/1z2jbzq.jpg[/IMG]

Yuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023