Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą > The Sims 3: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.03.2012, 19:33   #441
CuteDream
 
Avatar CuteDream
 
Zarejestrowany: 15.04.2011
Skąd: N. D Mazowiecki
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 107
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problemy z grą

Hej, dawno nie wchodziłam, bo przestałam grać, bo gra odmówiła współpracy... Mam pytanie i problem zarazem - po instalacji Zwierzaków wszystkie meble z netu przestały mi działać... czy teraz po nowych łatkach itd coś się zmieniło i dodatki już działają czy dalej trzeba je w jakiś sposób naprawiać itd? Simsów nie mam jeszcze zainstalowanych, bo nie wiem, co mam zrobić z dodatkami... Proszę o jakąś podpowiedź, co mam zrobić, żeby mi te dodatki zaczęły działać na nowo
Pozdrawiam
PS. mam nadzieje, że wyraziłam się dosyć jasno ^^
CuteDream jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.03.2012, 19:19   #442
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problemy z grą

Ponoć po instalacji Zwierzaków i wgraniu aktualizacji, dochodzącej w tym dodatku, niektóre obiekty przestają działać prawidłowo. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc Ci ten temat: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61965

Co do nieoficjalnych dodatków z sieci, aby móc cieszyć się nimi w grze, należy spełnić kilka podstawowych warunków:
1. Przed jakąkolwiek aktualizacją gry, przenieś folder Mods w bezpieczne miejsce (np. na pulpit). Ja robię jeszcze tak samo z Downloadsem, ale usłyszałam parę głosów, że to nie jest konieczne - wolę jednak dmuchać na zimne. Po wgraniu łaty, foldery z dodatkami powinny wrócić na swoje miejsce.
2. Po ściągnięciu dodatków package i sims3pack, każdorazowo powinno kasować się cztery pliki cache (znajdują się w: Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3; ich nazwy to CASPartCache, compositorCache, scriptCache i simCompositorCache). Za pomocą programu Sims 3 Dashboard, można wyszukać ich więcej, ale nie widzę takiej konieczności. Zawsze kasuję tylko te cztery podstawowe i wszystko jest w porządku.
3. Należy pamiętać o włączeniu opcji pojawiania się w grze zawartości zmodyfikowanej.

To chyba wsio O prawidłowej lokalizacji folderu z dodatkami i pliku Resource.cfg nie wspominam, bo pewnie o tym wiesz.
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.03.2012, 09:45   #443
palafka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problemy z grą

Cytat:
Napisał palafka Zobacz post
Zakupiłam niedawno simsy zwierzaki i natknęłam się na taki problem. Gra śmiga, że aż miło (nigdy nie miałam z trójką problemów) wszystko wygląda pięknie, simy są idealne bez niedociągnięć ale problemem są zwierzaki. wyglądają w ten sposób : http://i39.************/wufexe.jpg . Jak myślicie co mogę zrobić? Czy to wina karty czy ustawień (moja karta to : Intel G33/G31 Express Chipset Family. Jeśli to wina karty to jaką polecacie kupić w miare przystępnej cenie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Przepraszam, że się tak narzucam ale naprawdę nie wiem co robić
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.03.2012, 12:36   #444
Hallgerd
 
Avatar Hallgerd
 
Zarejestrowany: 20.07.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 116
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problemy z grą

Miałam ten sam problem. Jeżeli masz najnowsze sterowniki do karty, to oznacza. że karta jest po prostu za słaba. U mnie pomógł niestety dopiero zakup nowego komputera (miałam laptopa, gdzie nie da się wymienić karty)
Hallgerd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2012, 08:52   #445
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problemy z grą

Cytat:
Napisał palafka Zobacz post
Przepraszam, że się tak narzucam ale naprawdę nie wiem co robić
Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, potem biblioteki DirectX. Następnie przejdź do ustawień gry na zakładkę związaną z grafiką i zaznacz opcję "renderowanie zaawansowane".

EDIT: http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/439889.page - może tutaj znajdziesz jakieś rozwiązanie.
__________________

Ostatnio edytowane przez ultraviolence : 02.04.2012 - 14:28
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.04.2012, 16:32   #446
Hithiriel
 
Zarejestrowany: 12.08.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 10
Reputacja: 10
Domyślnie

Problem: nie widzę koni. Istnieją, widzę dymki spod kopyt gdy biegną, cienie na podglądzie miasta, ale gdy robię zbliżenie znikają. Reinstalowałam grę ale problem nie zniknął. Prosze o pomoc badx pytania pomocniecze.
Pozdrawiam.

Cytat:
Napisał Hithiriel Zobacz post
Problem: nie widzę koni. Istnieją, widzę dymki spod kopyt gdy biegną, cienie na podglądzie miasta, ale gdy robię zbliżenie znikają. Reinstalowałam grę ale problem nie zniknął. Prosze o pomoc badx pytania pomocniecze.
Pozdrawiam.
Dodam, że problem taki sam pojawia się z innymi simami, nie widać postaci, nie można wykonać interakcji, ale widać dymki podczas ew.rozmowy czy myślenia.

Ostatnio edytowane przez Ilona : 01.04.2012 - 23:17
Hithiriel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.04.2012, 17:31   #447
tallje
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problemy z grą

hithiriel, sprobuj kodu resetSim * lub resetSim imie nazwisko sima
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.04.2012, 20:24   #448
SimsManiak00
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problemy z grą

@Hithiriel
Hmm.... Wg mnie może to być wina długiego wczytywania simów (poprotu one się wgrywają do gry i się długo nie wgrywają i ich nie widać) i/lub modów
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.04.2012, 22:50   #449
Anulaa89
Creator
 
Avatar Anulaa89
 
Zarejestrowany: 22.05.2011
Skąd: Dębica
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 362
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problemy z grą

Zależy od sprzętu. Jak grafa i procek i ram nie wyrabiają to niestety tak się dzieje. Ja mam dość słaby komp i jak moja simka była nianią i przychodzili rodzice z simami którymi ona się opiekowała to nieraz widziałam maluchy szybujace w powietrzu a dopiero dłuugą chwilę później ładował się "rodzic", a czasem wogóle nie zdążył się załadować, bo tak się spieszył do pracy hehe.. Tym bardziej się będą długo wczytywać jeśli gra jest naszpikowana dodatkami niezależnych kreatorów.
Anulaa89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.04.2012, 19:21   #450
suomii
 
Avatar suomii
 
Zarejestrowany: 18.03.2011
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 579
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problemy z grą

@Hithiriel - to co wyżej. Zależy od procesora. Możesz spróbować kupić lepszą kartę graficzną, ja tak zrobiłam ze starym kompem i pomogło. Możesz zrobić defragmentację dysku. Też dużo daje, a przede wszystkim przyspiesza kompa.
__________________
suomii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023