Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.04.2014, 16:14   #381
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Cytat:
Napisał M'in Gorad
Dostrzegasz różnicę między opcją "gra + zewnętrzny program z importem" a wrąbanie wszystkiego na raz do jednego wora?
Pewnie, różnice są (tak samo jak wady i zalety poszczególnych rozwiązań), ale efekt końcowy pozostaje ten sam - coś nowego, coś SWOJEGO w grze

Faceliftem i innymi też się bawiłam, ale one nie były dołączone do MOJEJ wersji gry (w przeciwieństwie do Creatora). Do TS3 oficjalnie chyba nie było dołączonego żadnego takiego dodatkowego programu, za to dostaliśmy CASTa wbudowanego w grę.
Ale - nie powiem - pomysł dołączenia tego narzędzia do "czwórki" jako osobnego programu, jest świetny! Kto nie chce z niego korzystać - nie musi, przy czym nie zabiera się frajdy tym graczom, który lubią sobie "potworzyć" I nie mówię tutaj o tworzeniu modelów (meshy) czy modyfikowania gry w ogóle, tylko o prostych operacjach na teksturach Od razu z poziomu tego programu byłby eksport do gry, a może i do czegoś w rodzaju Exchange? (nie wyobrażam sobie, żeby to zlikwidowali - giełda wymiany jest z nami od pierwszej części simsów )

Jeszcze a propos zewnętrznych programów - miałam takie zarówno do "jedynki", "dwójki" (w sumie nadal mam ) i nie wątpię, że takowe pojawią się do "czwórki", ale chciałabym, żeby to TWÓRCY gry dostarczyli mi narzędzie działające jak "Stwórz styl".

Ostatnio edytowane przez Liv : 16.04.2014 - 18:49
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.04.2014, 16:49   #382
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 217
Reputacja: 57
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

tu masz rację, też wolałabym, żeby to twórcy gry zapewniali takie programy, ale tego nie zrobią. Wolą mieć sami monopol na tworzenie dodatków i sprzedawanie ich osobno za jakieś punkty więc pozostaje nam jedynie czekać aż ktoś inny te programy porobi
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.04.2014, 19:17   #383
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Ja Was seryjnie nie rozumiem. Mam naprawdę tonę nieoficjalnych dodatków, modów, Store, a mi tam jakoś CASt nie zamula gry, nie bardziej niż normalna rozgrywka. Za to co mi zamula grę, to funkcja kopiowania obiektów (pipeta) i młotek... Nieraz ze dwie minuty czekam, aż któreś z tych opcji się łaskawie załaduje, no idzie dostać kota.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.04.2014, 19:26   #384
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Mi również CASt zamula grę i to koszmarnie. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, gra czysta, z najnowszym patchem. Po prostu gdy tylko włączam CASta nagle każda akcja dzieje się z gigantycznym opóźnieniem. To już nie jest nawet mała ilość FPS, tylko tak jakby każde zaznaczenie obiektu/poruszenie kamerą/przejechanie myszką nad czymś było poprzedzone pięcioma sekundami przerwy. Tak się nie da grać.
Caesum jest online   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.04.2014, 11:26   #385
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

No to chyba gramy w różne gry... Dla mnie brak CASt'a to jak brak możliwości gotowania czy sadzenia roślin, jest to rzecz w Simsach niezbędna. Gdyby w czwórce dali w końcu tego CASt'a, to może mogłabym nawet wybaczyć grze tą koszmarną grafikę, chociaż szczerze w to wątpię...
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.04.2014, 23:33   #386
Navari
 
Zarejestrowany: 22.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Yup, mam to samo. i5 3450, GTX 560 i 8GB RAMu to u mnie za mało, żeby z CASta dało się normalnie korzystać, dlatego sporo czasu marnuję na czekanie aż wszystko się załaduje, odwiesi, odwiesi raz jeszcze, łaskawie zareaguje na kliknięcie... : P
Nie będę go potrzebowała w czwórce, o ile tylko obiekty będą miały sensowny wachlarz pasujących do siebie kolorów, żeby dało się w miarę zachować spójność.
Navari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.04.2014, 07:11   #387
Electric Shabet
 
Avatar Electric Shabet
 
Zarejestrowany: 07.11.2010
Płeć: Mężczyzna
Postów: 149
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Ummm... CASt trochę się ładuje, ale gry mi nie zamula, przynajmniej nie tak bardzo jak wyżej wspomniane przez anie_1981 narzędzia.
Lubię korzystać z CASta, to naprawdę świetna rzecz, ale jego brak w TS4 nie będzie wielką stratą... Przecież ta gra ma być symulatorem życia, tu chodzi głównie o interakcje między simami, czynności życiowe, emocje, wspomnienia, a nie bawienie się w projektanta mody i tworzenie tysiąca strojów swoim ludzikom. No ale każdy patrzy na to inaczej.
CASta może nie być, ja wymagam tylko powrotu animacji wsiadania do samochodu i naturalnego zachowania simów podczas kontaktów między sobą. Jeśli byli ludzie w związku małżeńskim i rozwiedli się, to powinni to dosyć długo rozpamiętywać, być wściekli lub smutni mijając się gdzieś na ulicy, itp.
Grafika idealna nie jest, to prawda, ale w sumie taka zła też nie. Mi się nawet podoba, dosyć przyjemna dla oka, nie rozumiem tego wszechobecnego psioczenia na nią. Jeśli sama rozgrywka będzie fajna i rozbudowana, to ta grafika większego znaczenia mieć nie będzie - przynajmniej dla mnie.
Electric Shabet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.04.2014, 07:47   #388
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Mi CASt zamulał grę na poprzednim komputerze, na nowym co prawda chwilę wszystkie tekstury się ładują, ale na pewno nic mi się nie tnie. Jasne, CASt by się przydał, ale jeśli ktoś stworzy program do robienia rekolorów, to nie będzie niezbędny.

@up, chodzi o to, że grafika w TS4 przypomina przejaskrawioną kreskówkę. I choć grafika w TS2 była "kwadratowa", a w TS3 simowie są rozlani, to grafiki poprzednich simowych odsłon przynajmniej dążyły do realistyczności (przynajmniej w jakimś stopniu). A dla osób, które grają w gry, które nie są symulatorami, a mają 10 razy bardziej realistyczną grafikę od TS4 albo kreatorów, którzy chcą w grze robić realistycznych simów i domy wygląd TS4 jest nieakceptowalny. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz oburzenie większości graczy
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.04.2014, 11:06   #389
marandile
 
Avatar marandile
 
Zarejestrowany: 18.06.2005
Skąd: Kraków
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 1,404
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Moim zdaniem do premiery gry, która pewnie przesunie się na wiosnę 2015, dopracują grafikę i koniec końców będzie ok Jak wyszło TS3 to też wszyscy narzekali, że simowie wyglądają jak plastusie, i faktycznie, bez dodatków nie da się stworzyć realistycznego sima, ale z czasem dodatki zwiększyły możliwości kreatorów. Oby było tak również z TS4...

Wiążę też duże nadzieje z trybem budowania... poddasze, różne wysokości fundamentów/ścian itd... No jak to okaże sie być tylko chwytem marketingowym, to się bardzo zdenerwuję :<
__________________
flesh covers
the bone and the
flesh searches
for more than
flesh


http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1812431

Zapraszam na mojego bloga, gdzie od teraz będzie się trochę działo
marandile jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.04.2014, 13:52   #390
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 936
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Jeżeli przełożą premierę na wiosnę 2015 roku to się wścieknę naprawdę bo jak miała bym jeszcze w 3 grać do wiosny 2015 roku to ja dziękuję. Wtedy dawanie nam informacji o tym, że wyjdzie 4 nie miało by też sensu bo większość osób by się, za pewne wściekła, że tu dają nam informacje o 4 i nagle przekładają premierę. Mam nadzieję, że 4 ukaże się na jesieni 2014 roku i nie przełożą premiery. Co do braku CATS to mi będzie tego trochę brakowało i uważam, że jest to krok w tył chyba, że twórcy dadzą nam spory wybór kolorystyczny a nie tak, jak to było w 3 wtedy nie będę narzekać. Mam też nadzieję na sporą ilość mebli, ubrań, fryzur, i dodatków dla naszych simów. Bo jeśli ma być tak jak w 2 to podstawa 4 powinna zawierać sporo mebli, dekoracji, podłóg, tapet, itd.
Fajnie by było jakby w podstawie 4 dali już jacuzzi naszym simom tak, jak to było w 2 a nie tak, jak w 3 że czekaliśmy na dodatek który to wprowadził, nie obraziła bym się gdyby w podstawie dali nam krowokwiata i lalkę vodoo.
I powinny być jeszcze pralki, wózki dla małych dzieci, i zabawki dla dzieci do ogrodu, oraz łuk weselny jak okaże się że tego w podstawie nie będzie to chyba 4 nie kupię bo ja nie wyobrażam sobie życia moich simów bez tych przedmiotów .

Ostatnio edytowane przez miłośniczka zwierząt : 22.04.2014 - 17:51
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023